Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Smart Key - HELP! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vesper


Vesper
tag

Csasztok!

Van egy MSI K7T266 Pro2 RU alaplapom, de nem adtak hozzá Smart Key-t. Viszont most tudok egyet szerezni! Számít az valamit, hogy egy másik alaplaphoz adták, ugyanúgy működik az enyimen is?
Segítsetek!

Várom a válaszokat!

(#2) guest


guest
veterán

müxik

prohardver vendég

(#3) Vesper


Vesper
tag

meg tudja valaki erősíteni?

(#4) Vesper


Vesper
tag

Valaki nincs, aki komolyan ért hozzá?

(#5) Petya válasza Vesper (#4) üzenetére


Petya
tag

Szia! Szerintem menni fog vele. Ha jól tudom bónuszba adták hozzá, én legalábbis még novemberben vettem és ugy volt ráragasztva a dobozra. A szomszéd haveromnak is ilyen van. Ha majd nagyon ráérek esetleg kipróbálom neked, de szerintem menni fog.

(#6) Petya


Petya
tag

Tuti hogy megy mivel nem az alaplappal volt csomagolva, hanem külön!! Meg ugyis az USB portra van csatlakoztatva. Viszont akkor egymás gépét simán tudjuk használni! :) Szerintem mikor berakod és engedélyezteted a BIOSban akkor jegyzi meg a kulcsot, érdekes probléma :D

(#7) McJames válasza Vesper (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Elvileg az alaplaphoz jár egy User's Manual. Ha nincs meg, a www.msi.com.tw oldalról letölthető (angol nyelven).
Ha megvan, javaslom nézd meg a végétől visszafelé lapozva...
''When the Smart Key is inserted into your computer, the BIOS will detect it automatically. You can enable or disable the Smart Key through the BIOS setting. Please note that it needs a personalized password to execute any kind of Smart Key setting; so, keep the password firmly in mind.
If, unfortunately, the Smart Key is lost or the password is missed, you can not enter the operating system successfully. At this time, contact your local dealer for further service...''
Na a lényeg, hogy az első csatlakozásnál az alaplap érzékeli a SmartKey-t és megkérdezi, hogy akarod-e használni. Ha azt mondod nem, akkor nem történt semmi, ha igent választasz, kér egy jelszót és ezt valamint az alaplap által ad egy generál egy ~kulcsot (random ID), és ezeket ''kiírja'' a SmartKey-re. Ezt követően ''a rendszert nem lehet teljességében (ki)használni'' a SmartKey és a jelszó nélkül.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#8) McJames válasza McJames (#7) üzenetére


McJames
senior tag

Bocs. Helyesen:
''...ha igent választasz, kér egy felhasználói jelszót és ezt, valamint az rendszer által generált ~kulcsot (random ID) ''kiírja'' a SmartKey-re. Ezt követően a SmartKey és a jelszó nélkül ''a rendszert nem lehet sikeresen használni''...''

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#9) guest


guest
veterán

Nekem is van és müxik, egyszer otthonhagytam és hát a koleszban bajos lett volna elindítani a gépet nélküle bár nem lehetetlen. Na a lényeg az, hogy eggyik havernak is volt és az ő kulcsával meg az én passwordömmel simán indult. Na még valami: ha esetleg elveszik clear cmos ez segít.......

prohardver vendég

(#10) Petya válasza guest (#9) üzenetére


Petya
tag

Szóval akkor ugyanannyir ér mint egy sima BIOSos passwordölés. Ennyire gagyi lenne?

(#11) Petya


Petya
tag

Azt észrevettétek ha kivesztek a gépből egy slave vagy master vinyót (mindegy) akkor be se tudtok lépni a BIOS-ba amig vissza nem teszitek vagy ki nem sütitek :) :) - bugocska

(#12) Petya


Petya
tag

Egyébként ez a lap nagyon szereti ha kisütik ...:) Egy ''hibás'' CPU beállítás után sem bir felállni (legalábbis nekem). Az INSERT-es trükk nem működik!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Smart Key - HELP! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.