Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Van néhány SMART-os topik, de ez más.:) Össze szeretném gyűjteni egy táblázatba az adatokat, hogy később, amikor újra előkerül a kérdés, elég legyen egy link. Találtam egy angol oldalt, kiindulási alapnak jó:Bővebben: link
A táblázat szerkezetét így képzelem:
ID ATTRIBÚTUM LEÍRÁS HIBAJELENSÉG

Kezdetnek az első tíz, hogyan fordítanád le az alábbiakat:
1 Raw Read Error Rate Frequency of errors appearance while reading RAW data from a disk
2 Throughput Performance The average efficiency of hard disk
3 Spin Up Time Time needed by spindle to spin-up
4 Start/Stop Count Number of start/stop cycles of spindle
5 Reallocated Sector Count Quantity of remapped sectors
6 Read Channel Margin Reserve of channel while reading
7 Seek Error Rate Frequency of errors appearance while positioning
8 Seek Time Performance The average efficiency of operations while positioning
9 Power-On Hours Count Quantity of elapsed hours in the switched-on state
10 Spin-up Retry Count Number of attempts to start a spindle of a disk

Tudom egyébként, hogy a SMART gyártó függő, a kiolvasott értékek nem mindig hitelesek, de tájékoztató jelleggel jobbak a semminél.:)

egyéb állatfajták

(#2) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Gézu fordításában az első három megvan, a többire jelentkezőket várok:)
A táblázat itt figyel:
Bővebben: link

kemény kritika belefér:)

egyéb állatfajták

(#3) mr_ricsi válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

4 Ki-bekapcsolások száma (nem teljesen pontos, mert itt arról van szó, hogy hányszor pörög fel és áll le a lemezmeghajtó motor.)

7 Sávváltási hiba arány
8 Sávváltási idő
9 Üzemóra számláló ill Üzemidő

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) kamikaze boci válasza mr_ricsi (#3) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Köszi, alakul:)
Az első 10-ből már csak a 6-os és 9-es hiányzik

egyéb állatfajták

(#5) pweisz válasza kamikaze boci (#2) üzenetére


pweisz
senior tag

Throughput Performance az nem átviteli teljesítmény?

(#6) kamikaze boci válasza pweisz (#5) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Logikusabban hangzik, csak értelmezni kellene, mit, honnan, hová?:)

egyéb állatfajták

(#7) t_ferenc


t_ferenc
őstag

5 Reallocated Sector Count Quantity of remapped sectors

az újra feltérképezett szektorokból az újból kicsatolt szektorok száma

6 Read Channel Margin Reserve of channel while reading

olvasás alatt a csatorna fentartott olvasási margója

10 Spin-up Retry Count Number of attempts to start a spindle of a disk

lemezforgási indítások kísérleteinek felpörgési próbálozási száma

nehéz ezekből madzsart csinálni. ;)

if you fall seven times, stand up eight

(#8) L3zl13 válasza t_ferenc (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz rosszul fordítasz!
A felsorolás elemei 2 részből állnak, egy névből, és egy magyarázatból. Nem kell egy kifejezéssé fordítani a kettőt!

Pl Név: Reallocated Sector count
Leírás: Quantity of remapped sectors


[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) t_ferenc válasza L3zl13 (#8) üzenetére


t_ferenc
őstag

ezt nem tudtam, bocsesz. nincs sehol sem jelezve, hogy kettő részből állna, semmi vessző, kettőspont, semmi.

if you fall seven times, stand up eight

(#10) L3zl13 válasza t_ferenc (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De ha elolvasod feltűnhet, hogy minden mondatban kétszer mondod el ugyanazt. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#11) t_ferenc válasza L3zl13 (#10) üzenetére


t_ferenc
őstag

vazze' csak segíteni akartam. annyi felé áll a fejem, hogy ilyen dolgokra nem figyeltem. nagy bűn ez? egyébként ha beadnád fordítóiradába nem feltétlen értelmeznék úgy, ahogy te mondod és kéne csináln. máshogy is van értelme

if you fall seven times, stand up eight

(#12) corlagon


corlagon
senior tag

#1:
A táblázat szerkezetét így képzelem:
ID - ATTRIBÚTUM - LEÍRÁS - HIBAJELENSÉG
2 - Throughput Performance - The average efficiency of hard disk - (nincs)

[Szerkesztve]

(#13) t_ferenc


t_ferenc
őstag

5 Reallocated Sector Count Quantity of remapped sectors

az újból kicsatolt szektorok száma: az újra feltérképezett szektorok

6 Read Channel Margin Reserve of channel while reading

az olvasási csatorna margója: olvasás alatt a csatorna számára fenntartva.

10 Spin-up Retry Count Number of attempts to start a spindle of a disk

felpörgési kísérletek száma: lemez(forgási) indítások kísérleteinek száma

akkor is nehéz ezekből madzsart csinálni. :DD

if you fall seven times, stand up eight

(#14) L3zl13 válasza t_ferenc (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem te fordítottad a Yamada DVD játékosko használati útmutatóját? :DDD

5 Reallocated Sector Count Quantity of remapped sectors

Újra kiosztott szektor számláló : Áthelyezett/átcsoportosított szektorok mennyisége

6 Read Channel Margin Reserve of channel while reading

Olvasási csatorna küszöb v. tolerancia : A csatorna tartaléka olvasáskor

Az utolsó rendben...

De a gond ugye itt egyébként sem a fordítás lenne, hanem az értelmezés.

Nem szekálni akarlak, de ha már fordítasz (még ha nem is arról volt szó) akkor ne úgy, hogy fogod az egyes szavak első szótári jelentését, és egymás után rakod őket...


Aki hülye, haljon meg!

(#15) mr_ricsi válasza t_ferenc (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 10-es legyen inkább ''sikertelen lemezindítások számlálója''

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) L3zl13 válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem írja, hogy failed attempts... Biztos, hogy csak a sikerteleneké?

Aki hülye, haljon meg!

(#17) t_ferenc


t_ferenc
őstag

skacok akkor fordítsatok, ahogy akartok. azt hiszem angliai (számítógépes is) tapasztalattal tudom miről beszélek, de erről ennyit. pusztán segíteni akartam. ha nem, hát nem. bocs.

if you fall seven times, stand up eight

(#18) gézu válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


gézu
őstag

Találtam egy változatot Csybe-től,a következők az ő munkáját dicsérik.

Annyit tennék hozzá,hogy ez a fordítás nem a SMART attribútumok pontos
fordítása,hanem értelmezés és a felsorolt értékek gyártótól függően
változhatnak.


Raw Read Error Rate: Azon olvasási hibák száma, amiket az ECC (Error Checking and Correction) nem tudott menet közben (on-the-fly) visszaállítani. A mérés minden 5E+09 bit után újraindul. Az érték átlagon felüli csökkenése átalában a mágneses felület vagy a fejek hibájára utal.

Soft Read Error Rate: Szoftveres hibára visszavezethető olvasási hibák száma. Overclock? Kábelhiba? Driverek?

Throughput Performance: 1.0E+10 bit olvasásához szükséges idő. A mérés az off-line teszt alatti lineáris olvasásra vonatkozik.

Seek Time Performance: 1628 seek művelet elvégzéséhez szükséges idő. Szintén off-line teszt alatt kerül mérésre.

Spin Up Time: Teljes felpörgéshez szükséges idő. Minden ötödik felpörgésnél újraszámolásra kerül. Az érték lehet alacsony és kissé változó néhány gyártónál (60-70, pl. Maxtor-Quantum), ez normális.

Start/Stop Count: Felpörgések (leállások) számlálója. Csak statisztikai célokat szolgál.

Read Channel Margin: az adatfolyam tulajdonságait méri használat közben. Pontos céljáról és működéséről egyelőre nincsenek adatok...

Reallocated Sector Count: A valamilyen okból hibásnak vélt és ezért áthelyezett szektorok számlálója (nem tartalmazza a függőben lévő szektorok számát, ezekről később). Az off-line scan vagy egy olvasási próbálkozás során rossznak ítélt szektorokból a HDD megpróbálja a még dekódolható adatokat lementeni, a szektort pedig áthelyezni és a használatból kivonni. Az áthelyezett szektorok rohamos növekedése a lemezfelületre romló fizikai állapotára utal (Barracuda IV-eknél gyakran előfordul lassú növekedés - :confused: ). A régebbi merevlemezeknél az erre a célra fenntartott tartalék szektorok a lemez belső felén helyezkedtek el, ezért ezeknél a nagyobb számú szektoráthelyezések jelentős (10%+) teljesítménycsökkenést okoztak. A mai drive-ok ún. sector sparing scheme-mel működnek, ami azt jelenti, hogy a lemez felületén megadott sávonként van egy tartalék sáv, így az áthelyezések nem okoznak a teljesítményben változást.

Reallocation Event Count: Áthelyezési események számlálója, függetlenül attól, hogy hány szektor helyeződött át egy esemény alkalmával, illetve hogy sikeres volt-e a művelet.

Seek Error Rate: 1000000 seek művelet alatti hibákat számolja. Minden 5000000 seek művelet után újraszámolódik. Túl alacsony érték elméletileg a servo vagy a vezérlés hibájára utalhat, de Seagate drive-oknál felvehet alacsony (és általában lassan növekvő) értékeket.

Spin Retry Count: Felpörgési próbálkozások száma. Minden 5 felpörgés után újraszámításra kerül.

Device Power Cycle Count: Üzemciklusok száma, általában megegyezik a Start/Stop Count-tal. Statisztikai célokat szolgál.

Drive Temperature: Aktuális hőmérséklet, amit a vezérlőpanelre épített szenzor mutat. A RAW érték átváltása után általában °C-ban kapjuk meg a hőmérsékletet. A mai gyártók közül egyedül a Western Digital az, ami ezt még nem támogatja.

Current Pending Sector Count: Az olyan szektorok száma, amik a meghajtó ''pending'' listájában vannak. A függésben levő szektor egy olyan bad szektor, amelyet a következő kell érvényesíteni (használatba visszahelyezés vagy használatból való végleg kivonás és áthelyezés - reallocate). Magyarán szólva ez egy magnetoszatikailag instabilabb szektor, amiről még a meghajtó sem döntötte el, hogy rossz-e, vagy sem.

Offline Scan Uncorrectable Sector Count: Azon szektorok száma, melyeknél a meghajtó javíthatatlan olvasási hibát észlelt a legutóbbi off-line scan során.

Ultra ATA CRC Error Count: Az utolsó 8000 szektor UDMA módban történő átvitele során észlelt CRC hibák számlálója. A hibaarány 4000 szektoronként újraszámításra kerül. Szokatlan érték esetén érdemes kábelcserével indítani, de tuning és drivergond is okozhatja.

Write Error Rate: Adatok rögzítése közben észlelt hibák. Az érték csökkenése a mágneses felület és/vagy a mechanika rossz állapotára utal.

Power Off Retract Count: Kikapcsolások során a hardveres fejparkolási (IBM: kifésülési) folyamatok számlálója.

Torque Amplification Count: 'Fogatónyomaték erősítések' száma. Csapágyproblémák vagy letapadt fej esetén a meghajtó erős rántásokkal próbálja a sikeres felpörgést elérni, ez a torque amplification. Az érték csökkenése komoly mechanikai problémákra utal.

GMR Head Amplitude: GMR (Giant-MagnetoResistive) fejek vibrációjának amplitúdója. Az érték csökkenése mechanikai problémákra utal. DTLA-knál véletlenül elég divatos

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#19) kamikaze boci válasza gézu (#18) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ismerem Csybe fordítását, de a sportszerűség miatt nem lenne ildomos felhasználni..:)

egyéb állatfajták

(#20) kamikaze boci válasza t_ferenc (#17) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ugyan, ne szívd mellre:)
Örülök, ha időt szánsz rá.

egyéb állatfajták

(#21) gézu válasza kamikaze boci (#19) üzenetére


gézu
őstag

Szerintem bármi felhasználható hasonló témában,ha sokaknak segítséget nyújtasz vele,csak a szerzőt illik megemlíteni.:)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#22) kamikaze boci válasza gézu (#21) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Már megkérdeztem, egyelőre nem járulzt hozzá.:)
Egyébként pont ez a cél, mindenki számára elérhető, alapos táblázat...

egyéb állatfajták

(#23) jakobkacsa válasza gézu (#18) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

hmm, interesting

akkor pl. az en Seagatem adatai kozul
''Raw Read Error Rate:6 (küszöb); 59 (érték); 54 (legrosszabb); 55944334 (adat)'' azt jelenti, hogy jelen ciklusban 55944334 bit beolvasasa utan 59-nel hibazott?
illetve
''Seek Error Rate: 30 (küszöb); 81 (érték); 60 (legrosszabb); 134029219 (adat)'' pedig azt, hogy 134millio seekelesbol 81-et rontott? (bar a Csybe-fele leiraban 5millio utan kene ujraszamolnia...)

ha ez igy van, akkor en mar csak azt nem ertem, hogyan lehet a kuszob kisebb az erteknel, ha az ertekek elvileg a beolvasott adatokkal monoton nonek :F
vagy teljesen rosszul ertelmezem a kuszobot? es mi a ''legrosszabb''? ez is kisebb az erteknel, de ugye a nagyobb ertek lenne a rosszabb, vagyis pl. raw read error rate-nel a jelenlegi 81, vagy nem?
/scratching head confusedly/

Dyslexia for cure found!

(#24) mr_ricsi válasza L3zl13 (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Biztos, hogy csak a sikerteleneké?''
Igazad van, hogy nem! (Csak a fordítást néztem, az eredeti angolt meg nem, és egy másik dologra gondoltam.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) steve@prhw válasza mr_ricsi (#24) üzenetére


steve@prhw
őstag

Régebben beszélgettünk a spin up és a spin retry count újraszámolásáról, bezzeg akkor nem találtam meg ezt az anyagot... Jó ez a topic!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#26) gézu válasza jakobkacsa (#23) üzenetére


gézu
őstag

Ezt találtam nagy keresések közepette:

''Unless the drive manufacturer has provided you with documentation, you have no way to translate these numbers to anything meaningful''
Nincs módod arra,hogy lefordítsd ezeket a számokat bármi értelmesre,
kivéve ha a hdd gyártója ellátott téged megfelelő dokumentációval.

Szóval lehet görcsölni azon,hogy mely számok mit jelentenek,de néhány
egyértelműnek tűnő érték értelmezésén kívül nem sok esélyünk van.Pl:

Raw Read Error Rate - az érték csökkenése problémát jelez
Throughput Performance - az érték csökkenése problémát jelez
Reallocated Sectors Count - minél nagyobb az érték,annál lassabb lesz az írás/olvasás sebessége
Seek Error Rate - a nagyobb érték rosszabb kondíciót jelez
Seek Time Performance - ha csökken,hibára utal
Spin Retry Count - ha csökken,hibára utal
Recalibration Retries - ha csökken,hibára utal

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#27) efi99 válasza jakobkacsa (#23) üzenetére


efi99
senior tag

Nekem is Seagate van.
A küszöb aminél a gyártó szerint már kaka lesz. A várható bekövetkező balhét szerintem az ehhez az értékhez való közeledésből számolja (nem pedig 0-hoz). Amúgy van egy Hardware ECC Recovered értékem is, ami mindig egyezik a Raw Read Error Rate-val (vagyis HW-esen korrigált mindig, jelenleg 65).

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#28) efi99 válasza gézu (#26) üzenetére


efi99
senior tag

Seek Error Rate szerintem fordítva, mert itt is a küszöb a legalacsonyabb, és ha csökken, közelíti a várható elhalálozás dátumát is.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#29) Blade2


Blade2
aktív tag

nekem a 08-as szokot szarakodni, az mit jelent?

Penge!™

(#30) gézu válasza Blade2 (#29) üzenetére


gézu
őstag

Seek Time Performance - Attribute information
Attribute Name: Seek Time Performance

Attribute ID: 08

Description:
Average performance of seek operations of the magnetic heads. If this attribute is decreasing, it is a sign of problems in the hard disk drive mechanical subsystem.
Ha az érték csökken,az hibának a jele a mechanikában.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#31) Blade2 válasza gézu (#30) üzenetére


Blade2
aktív tag

Ez jónak hangzik!

Penge!™

(#32) jakobkacsa válasza efi99 (#27) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

valoban, nekem is van egy Hardware ECC Recovered soron, azert is nem irtam be, mert olyan egyertelmunek latszik, mit jelent (a kijavitott olvasasi hibak szamat - mivel egyezik a Read Error szammal, tippelek, ez azt jelenti, hogy minden hibat sikerult onmaganak korrigalnia, akarhogyan is)

gézu: igen en is ettol tartottam, hogy ''dekoder'' nelkul nem ugysem tudom megmondani a szamok jelenteset
engem azert az zavar egy kicsit, hogy ezek szerint ossz-vissz annyit er az egesz S.M.A.R.T technologia, hogy kepesek a programok kiirni, hogy ''az ertek normalis''? nem az elorejelzes lenne a lenyege (a monitorozasbol osszegyujtott adatok alapjan)? :F
vagy esetleg a Seagate honlap komolyabb tanulmanyozasa utan meg a vegen meg is erthetnek valamit ezekbol a szamokbol?
(meg a Seagate sajat online ellenorzo programja is csak annyit mond, hogy ''lefutott a teszt)

Dyslexia for cure found!

(#33) kamikaze boci válasza jakobkacsa (#32) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Mivel nem lett a smart ipari szabvány, tényleg cégenként eltérő az egyes értékek nagyságrendje, de:
-azért a relatív eltérések mégis jelezhetik az esetleges problémákat;
-az egyes HDD-k gyártóinak programjai pontosan úgy értelmezik az adott atribútumhoz tartozó számot, ahogy kell (vagyis a márkához passzoló smart monitorra van szükség, vagy olyan értelmes monitorozó programra, ami különbséget tud tenni a gyártók között, és ennek megfelelően kalkulál);
-egyelőre nincs jobb.

Ismét elakadtam:
Load/Unload Cycle Count
Count of load/unload cycles into Landing Zone position.

egyéb állatfajták

(#34) Flashy válasza kamikaze boci (#33) üzenetére


Flashy
veterán

hát a landing zone az a terület ahol a fej parkol, gondolom akkor ez a parkolások száma lenne. pl ha szar a vinyó és olyan hangot ad mint amikor lekapcsolom a gépet, az egy-egy parkolás, ha rohamosan nő ez a szám az baj.

(#35) kamikaze boci válasza Flashy (#34) üzenetére


kamikaze boci
őstag

És vajon a load/unload cycles alatt mit érthet?

egyéb állatfajták

(#36) Flashy válasza kamikaze boci (#35) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem azért veszi egyben a load meg unloadot, mert ha kimegy akkor vissza is fog jönni a fej, ezért hívja cycle-nak, nincs külön load meg unload számláló. de ez csak ilyen gumicsirkés szerintem.

(#37) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Hogyan lehetnek 2, párban vásárolt, HDD-nek ennyire eltérő SMART adatai?

Start/stop count: 475 172
Power-on Time Count: 50792 253597
Power Cycle Count: 422 150

Eztet én nem értem...

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#38) pitom


pitom
tag

Van egy ilyen, hogy hardware ECC recovered: xxxxxxxxxxxx Ez az érték minden lemezműveletnél nő, most 147655127-nél jár, szinte percenként növekszik a vinyó sata-s samsung 80-as ez mit jelent, nemsokára kinyúlik a vinyóm? ajaj:Y:F

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#39) liksoft válasza pitom (#38) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mentsd ami fontos, hűtés mellett !!!! AZONNAL !!! Valószínűleg fej, felület, ritkábban melegedés, tápcsati kontakt hiba.

Azt jelenti, hogy hibaalgoritmus alapján javít! Bizonytalanul olvas! Olvasd el az utolsó oldalt. #300 környékétől. Pont erről írtam. Bővebben: link

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#40) Fori23 válasza liksoft (#39) üzenetére


Fori23
őstag

Szia. most megállt bennem az ütő. Nekem a 200GB sata Seagate produkálja ezt:

01 Raw Read Error Rate 6 57 52 141505545 Rendben: Az érték normális
05 Reallocated Sector Count 36 100 100 0 Rendben: Az érték normális
07 Seek Error Rate 30 81 60 119719902 Rendben: Az érték normális
09 Power-On Time Count 0 97 97 3133 Rendben: Mindig rendben
0A Spin Retry Count 97 100 100 0 Rendben: Az érték normális
0C Power Cycle Count 20 100 100 708 Rendben: Az érték normális
C2 Temperature 0 39 44 39 Rendben: Mindig rendben
C3 Hardware ECC Recovered 0 57 52 141505545 Rendben: Mindig rendben
C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 Rendben: Mindig rendben
C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0 Rendben: Mindig rendben
C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 198 5 Rendben: Mindig rendben
C8 Write Error Rate 0 100 253 0 Rendben: Mindig rendben
Kb. két hete a win betöltésekor többször újra indult. Kezdjek menteni szerinted?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#41) liksoft válasza Fori23 (#40) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez nem egy táblázat?
05 Reallocated Sector Count 36 - 100 - 100 - 0
Ilyen bontásban? Mert ha igen, akkor a 36 szektor amit a smart hiba miatt áthelyezett a felületen a 100-as limit alatt van jócskán. (Ha jól értem a leveled.)
Ebben az esetben nincs gond, ez természetes. De ha ez az érték hirtelen szaporodni kezd, vagy az ecc-vel javított (miért kéne javítani ha hibátlanul olvasta) szaporodik, akkor ott valami gond van. Mivel én sem tudok (más is írta valahol) róla, hogy a smart egységes szabványú lenne, így az értékek kiértékelése nem mindig egyértelmű. De az biztos, hogy javított vagy redirektált szektor jót nem jelent. Ha ez szaporodik, főleg ha gyorsan, az már gáz. Akkor mentés, és hibafelderítés.
De jobb, ha a fontos dolgok DVD-n is kint vannak.
ECC-re visszatérve: szaporodik, vagy változik. Hiszen időnként egy-egy olvasásnál javítás, újraolvasás engedélyezett, mert táphiba esetén dekódolhat hibásan. Mobilról meg egyebekről ne is beszéljünk. Ha szaporodik gáz, ha időnként változik, akkor a javított szektor számát tartalmazza (a nagy érték miatt feltételezem). Meg kéne nézned a progi leírásában, hogy az a mező mit tartalmaz. Így válaszolni a kérdésedre nehéz.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42) Florida


Florida
tag

a smart kb arra jó,hogy beszarjatok miatta..
senki se ért hozzá,de jó nagy szám,hűha,gyorsan mentsél azonnal,mert leég a vinyó rögtön..jó,nem ilyen szinten,de tényleg röhej ahogy ezen paráztok.

(#43) Fori23 válasza liksoft (#41) üzenetére


Fori23
őstag

Igen-igen, az Everestből kopiztam ki. Csak mert hasonlóak az értékek mint pitomnál #38,
és megijedtem. Egyből az újraindulás jutott eszembe. Mentek és várok. Köszönöm.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#44) Fori23 válasza Florida (#42) üzenetére


Fori23
őstag

Ha nem lennének az egyenlőre magmagyarázatlan reboot-ok nem paráznék.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#45) liksoft válasza Fori23 (#40) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pitom azt írta, hogy nála nő. Ez gáz. Nálad az olvasási hiba és az ecc érték az utolsó mezőben azonos, így feltételezem, hogy a progid itt a hiba helyét adja meg és nem a számát. A redirektált szektorok alapján azt a Seagate winyót én nyugodtan használnám. Mentés mellett persze. A win meg mástól is hibázhat. Nézd meg a tápcsatit a winyón. Lehet még táp is.
Floridának meg: azért jó a smart, de csak akkor, ha ismerjük hogyan hysználja a winyónk, és mit, hogyan tud nyújtani a progink. Az alaplap boot során csak a vészjelzőt használja, de lehet az is nagyon értékes.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46) liksoft válasza Fori23 (#44) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha az alaplapon a processzor tápszűrése szar, akkor tud ilyent csinálni. A proci protected módban nagyobb áramot vesz fel. Ha 98 safe-ben hibátlan normálban meg újraindul vagy kékhalál, akkor könnyen lehet tápprobléma is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#47) pitom


pitom
tag

Az az érdekes, hogy a maxtor vinyómon ez az érték csak 4 jegyű, de ott is növekszik, meg az is hogy mikor másodjára megnéztem, már kevesebbet mutatott. :Y:F

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#48) Fori23 válasza liksoft (#46) üzenetére


Fori23
őstag

Persze nem rágom a körmöm rémületemben, csak idegesít, hogy nem tudom mi a gázos.
Már szétszedtem és megigazítottam a csatikat mindenhol, multiméterrel kimértem a feszültségeket / Tagan tápom van, de minden elromolhat / , ezzel kezdtem. Én is a winre gyanakodtam, és még most is, csak olvastam a #38 hsz.-t, és megkérdeztem. Mégegyszer köszönöm.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#49) Florida válasza Fori23 (#44) üzenetére


Florida
tag

Ehhez meg sajnos nem kell a smart,hogy tudd,valami nincs rendben a géppel..

(#50) Fori23 válasza Florida (#49) üzenetére


Fori23
őstag

Köszönöm, hogy hülyét csinálsz belőlem. Szerintem érthető voltam.
Nem ez volt az első lépés, de ez is egy lehetőség.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.