Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Smart card téma

Hozzászólások

(#1) lapa


lapa
veterán

nem találtam ilyet. ide jöhetnének a smart card témakörrel kapcsolatos tudnivalók. nyitnék a következővel:

-2 féle usb smart card olvasóm van, scr meg omnikey típusúak.
-vannak különféle chipkártyáim (hasznos diákigazolvány, shell smart, chipes bankkártya)
-van egy xp vagy 2003 server számítógép, amire valahogyan be szeretnék jelentkezni a rendelkezésre álló hardverrel.

-van-e vmi szoftver ingyé? van-e vmi beépített támogatás? active directoryval kapcsolatban olvastam vmit, de nem volt teljesen világos.

-egyátalán fogom-e tudni használni a kártyák valamelyikét? tudok-e írni ezekkel az olvasókkal? gondolom nem mer akkor a marketinggépezet ráíratta volna.

aki tud vmi okosat írja be legyen szíves. köszönöm

(#2) lapa


lapa
veterán

csökkentettem a totyik percdíjait hátha... :)

(#3) lapa


lapa
veterán

valaki tud segíteni?

(#4) steve@prhw válasza lapa (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

A cégnél vpn-hez használnak e-szignó kártyákat, azokról bizonyos verziójú kezelőprogival le tudta törölni a tanúsítványát a user, tehát progi kérdése, az olvasóval írni is tudsz.

Egyebet nem tudok mondani. Kéremkapcsojjaki..

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) benyo válasza steve@prhw (#4) üzenetére


benyo
tag

-

[Szerkesztve]

HAÉRTMIGO

(#6) lapa válasza steve@prhw (#4) üzenetére


lapa
veterán

köszi ez már valami. várok még, vagy nemtom. miko?

(#7) lapa


lapa
veterán

szeretném nagyon használni a smart cardot. kérem, hogy akinek van tapasztalata ossza meg. milyen programmal írható a kártya, egyátalán milyen típusok vannak? linkek is sokat segítenének, mert nem találtam érdemlegeset.

(#8) Nimrod válasza lapa (#7) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez engem is kezd érdekelni.
Itt egy link a kártyákról.
[link]

(#9) Nimrod válasza lapa (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Ezzel lehet ilyen kártyát beolvastatni?
[link]



(#10) lapa válasza Nimrod (#9) üzenetére


lapa
veterán

azzal nem. ilyennel [link] lehet pl., szerintem pár ezer forintért lehet kapni. van usb-s is az célszerűbb.

[Szerkesztve]

(#11) Nimrod válasza lapa (#10) üzenetére


Nimrod
addikt

Hol lehetne ilyet venni? :F

(#12) lapa válasza Nimrod (#11) üzenetére


lapa
veterán

nemtom internetbankhoz kaptam a királyos banktól.

(#13) Imy válasza lapa (#12) üzenetére


Imy
veterán

Naa, melyik az a bank, Nekem is kell 1... :R

(#14) Nimrod válasza lapa (#12) üzenetére


Nimrod
addikt

Project Entropia is ajánl egy ilyen kártyát olvasóval, átszámítva 5000 HUF-ért.

(#15) beeeeerka


beeeeerka
tag

Bocsi, fiúk/lányok, 128MB SMC-re lenne szükségem, akár használtan is ( újról már senki sem tud ), ha emléxik még rá valaki ...

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#16) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Segítség kellene, adott egy diák igazolvány és a rajta lévő Smart Card-ot akarnám olvasni, de az a próbléma, hogy nem találok normális programot :( . Ha valaki ismer ilyet és megírná azt, nagyon de nagyon megköszönném!!!

(#17) lapa válasza p06 (#16) üzenetére


lapa
veterán

nem tudom mit szeretnél, de a diákigazolvánnyal nem biztos hogy menni fog. nekem legalábbis anno nem mentek ezek, mert nem tudtam rá kulcsokat rakni. szerintem érdemesebb innen rendelni egy üreset.

mondjuk a program megint érdekes, az egyetlen "ingyenes" amit én tudtam a win szerverek beépített támogatása. de gondolom nem akarsz domaint otthonra.

ja, még truecrypt is támogatja, de az "csak" lemez / partíció / fájlkonténer titkosításra jó.

linux alá tudok jópofa működő dolgokat, ha érdekel.

egyébként mire használnád?

[ Szerkesztve ]

(#18) p06 válasza lapa (#17) üzenetére


p06
senior tag

szia!!

Köszi a gyors választ!

Projekt feladat az egyetemen beléptető rendszerhez, a "klucs" a diák igazolvány lenne, vagyis a lényeg az azon tárolt adatok kiolvasása.

Van virtuális gépen linuxom.

[ Szerkesztve ]

(#19) lapa válasza p06 (#18) üzenetére


lapa
veterán

najó fussunk neki, elindulunk azzal amit tudok aztán vagy tudsz vele valamit kezdeni vagy nem. milyen olvasód van? ha csatlakoztatod a virtuálgéphez és berakod a kártyát mit mutat a syslog (tail /var/log/syslog)?

és apt-get install pcsc-tools után?

ha a driver és a pcsc-tools fent van, akkor pcsc_scan ki kéne köpjön valamit a kártyáról.

egyébként valami Gemplus MPCOS-EMV kártya, szóval gugli akár találhat is valamit win alá. én már nagyon rég néztem.

ilyesmi doksik pl vannak.

[ Szerkesztve ]

(#20) p06 válasza lapa (#19) üzenetére


p06
senior tag

Köszi a segítséget! :R :R

Hát egy HP KUS0133 bill.+kártya olvasót kell használnom természetesen win7-alatt nem működik csak Xp alatt........ Még csak bootol a Linux, be kell valjam még nem nagyon használtam linuxot :( , de megpróbálom amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#21) Snoop-y válasza lapa (#17) üzenetére


Snoop-y
veterán

Win szerverrel hogyan tudtad irni :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Laptopomon van smart card reader.
Lenovo T450
Smart card -ot is tudok venni.
Hogy lehet programozni a kártyát?
Mire lehet programozni?

(#23) lanszelot válasza lanszelot (#22) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült megtalálni:
Java vagy C++ :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Smart card téma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.