Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  SKY Dvd+r lemez gond (téma lezárva)

(#1) vtechun

vtechun
(veterán)

Hello! A Metroban vettem 550-ért egy SKY DVD+R írható dvd-t, és a haverom LG 8x-os DVDírójával megírtam 4x-esen, utána mondom letesztelem mit tud az új TOSHIBA 1802-esem frissített firmware-val... nem bírt egy file-t sem végígolvasni amit olvasott azt is szenvedve 700 megás avik voltak rajta, gyakorlatilag semmit sem olvasott róla, másnap reggel kipróbáltam linux alatt ott átmásolta mindegyiket, persze csak 1-2 mega körüli sebességgel, utána megint indítom a windowst már ott is átmásolta, persze a kritikus résznél 200 kbyte/seccel vagy annyival sem... gyanítom a DVD lemez a rossz minőségű nem pedig a meghajtóm, mert amugy dvd-rw-t olvasott full sebességgel... milyen DVD-t érdemes venni, + vagy minuszt? milyen márkát?

(#2) intelfan válasza vtechun (#1) üzenetére

intelfan
(aktív tag)

A SKY DVD lemezek nem rossz minőségűek, én már többet is jól megírtam igaz Pioneer-el. :DDD

Ritek G04 4X-es DVD-R lemezek elég jók ha olcsón akarsz lemezt venni. 380FT-ért árulják itt a fórumon.
Vagy ha boltban szeretnél venni akkor 2db Eurodata (Sony) 4X-es DVD-R lemez 1300FT 650/db.
www.cdabc.hu

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#3) 15000 válasza vtechun (#1) üzenetére

15000
(tag)

sky dvd+r lemezek minősége változó, kb. a szórása olyan mint a princo-nak. van benne jó is meg rossz is.

[L]http://www.digit-life.com/articles2/plextor708-dual/[/L]

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#4) Som@

Som@
(őstag)

A topic címét átjavítottam.
Elhiszem, hogy ideges vagy, de kérlek a topic címében ne használjatok obszcén szavakat! :P

Mozgásba hozzuk az energiát! eneloopshop.hu

(#5) vtechun válasza Som@ (#4) üzenetére

vtechun
(veterán)

ok, bocs...

(#6) #00809728

(törölt tag)

Szasz!!!!

Most kaptam én is olyan vissza jelzést a srác még anno bevásárolt nem nálam DVD sky típusu lemezből egy rahedlivel /METROS áron/
és kb fél év után nem tudja öket beolvastani mert mintha űres lenne a lemez.

(#7) vtechun

vtechun
(veterán)

Nem lehet az, hogy azért olvassa rosszul mert, a TOSHIBA a -R -t preferálja?

(#8) mr_ricsi

mr_ricsi
(veterán)

Kaptam egy SKY -RW lemezt, és a DVDidentifier nem talál rajta TOC-ot, a Nero szerint pedig gyári cd.
Így aztán se használni, se törölni nem tudom.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) TudorVigyor válasza vtechun (#7) üzenetére

TudorVigyor
(aktív tag)

Éppen azt akartam megkérdezni, hogy támogatja-e gyárilag a +R-t az a Toshiba.

(#10) TudorVigyor

TudorVigyor
(aktív tag)

Ja a Sky mediát egy orosz csákó alapította (nem emlékszem, miért éppen svájcban, gondolom ott volt olcsó munkaerő :) ) és a cikkírónak feltűnt, hogy a minőségellenőrzés gyakorlatilag nulla, alig van rá felszerelésük. Mindez mondjuk CD-re vonatkozott, akkor még nem gyártottak DVD-t, szóval azóta lehet, hogy a sky-ba emelkedett náluk a színvonal.

(#11) vtechun

vtechun
(veterán)

na ! Vettem SKY DVD-R -t is és hiába 4x-esen írható, az író nem írta csak 2x-esen...., ráadásul még hiba is van rajta utána... szóval nem nyerő ez a lemez, vettem egy TDK-t na azt pöpec módon olvassa..., csak azért vagyok szomorú mert anno cd-kben is voltak rosszabb minőségüek, de minden, ismétlem minden cd-met állat módon zabálta a TEAC CD-540E olvasóm..., szóval nem biztos, hogy ez a legjobb olvasó, vagy ha mégis akkor szomorú...

(#12) Skylark

Skylark
(tag)

Sky nálam se jött be Pio 105-el...

(#13) vtechun

vtechun
(veterán)

na tehát, lehet, hogy hivatalosan nem olvasta a TOSHIBA a +R -t (honlapján nincs megemlítve), de azért döcögve elolvasta, lehet azért döcögött mert rossz minőségű a lemez, majd veszek egy márkásabbat és azon is letesztelem...

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  SKY Dvd+r lemez gond (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.