Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Skoda Fabia tulajok ide! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) The Creature


The Creature
tag

Érdeklődni szeretnék, h kinek milyen tapasztalatai vannak a fabia fogyasztásával kapcsolatban... Nekem van egy fél éves 1,2htp-s 12V-s kocsim, és a fogyasztással kissé gondjaim vannak.. városi->10L-11L/100km az országúti->(tempomattal átl. 100-as tempóban) 8L/100km ha meg tolom neki városban, akkor a 12-t-13-at is megeszi néha..
átnézettem a szervízbem és azt mondták, h a fogyasztás normális, nincs semmi gond a motorral... sux
ellentétben a totalcar tesztje ugyanezzel a motorral (ráadásul kombi) nem ezt bizonyította Bővebben: link ->vegyes fogyasztás, nagyrészt városban 5,2l/100km :D
várom a véleményeiteket...:Y

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#2) zaba


zaba
tag

150-160-nál nekem a 1.4MPI 9,2-t
120-130-nál 7,2-t eszik,
városban nagyátlag (több ezer km-en) 6,8-7,2.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#3) Integra válasza zaba (#2) üzenetére


Integra
titán

7,2 130nál????
az sok

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) The Creature válasza zaba (#2) üzenetére


The Creature
tag

140-150 fele nekem a 12-t is megeszi sajnos... nem tudok mit csinálni az a sz** h nem ismerik el a szervizben, h van valami hibája...
nem tudsz valamilyen motordiagnosztikát itt Pesten, ahol nagyon faszán megállapítják, h mi lehet a gond? mert már tényleg nagyon rossz így menni, h annyit fogyaszt, vagy néha még többet, mint a haverom 20 éves zsigulija :))

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#5) #16741888


#16741888
törölt tag

Ne haragudjetok de a 2.0es Vectra evett 180-200nál nem egész 9 litert.

(#6) The Creature


The Creature
tag

Jogi úton van valakinek ötlete, h hogy lehetne beperelni ezeket a férgeket? írtak egy papírt nekem a szervízben, h a fogyasztással nincs semmi gond...
ezzel szemben: városi a gyári 7,8 helyett 11
országúti a gyári 4,5 helyett 8
nem tudom 1szerűen h mit lehet csinálni....:Y azért vettem ezt a hulladékot, h keveset fogyasszon, ezzel ellentétben meg többet eszik mint a régebbi kocsim (23 éves 1,1-es vw jetta ->10-et evett)..:(((
ötlet?:F

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#7) Integra válasza The Creature (#6) üzenetére


Integra
titán

nem tudom őket szerintem:(
vw-nál az ilyen fogyasztás alap...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) The Creature válasza Integra (#7) üzenetére


The Creature
tag

nem feltétlenül... akit eddíg kérdeztem úgy nagy átlagba a városi fogyasztása 7 liter körül volt. kérdeztem már olyat aki cégautót vezetett (amit szerintem nem biztos h nagymamis tempóban vezetnek) és ő is 6-7-tel városban eljárkált.. volt olyan aki Csömörről a belvárosba járkált, és a vegyes fogyasztása 5.7L/100km volt... :U

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#9) Yutani


Yutani
nagyúr

A fogyasztás nagyon függ a használati körülményektől. Állítólag új autónál van néhány ezer km, ami után áll be a fogyasztás szolidabb szintre.

Bár nem Fabiám van, hanem egy Wagon R+ 1.3 GS (93 LE) most 3000 km-rel, megosztom a tapasztalatom: az első (nem a vásárláskori) tankoláskor 6.8 litert evett, kímélve, majd azóta városi forgalomban légkondival 8 litereket eszik, és néha nyomom neki eléggé, persze csak mióta már lefutotta az 1500 km-t.
A tegnapi tankoláskor 7,72 l/100km volt a fogyasztás, amiben volt egy kevés város légkondival, valamint egy Tiszántúli út autópályával 130-140 km/h sebességgel, valamint országúti forgalom végig légkondival.
Azt mondják, ez a fogyasztás teljesen megfelelő ilyen használat mellett. Ha a Kispolszkim 7 literes átlagához mérem figyelembe véve a komfortfokozat-eltérés, nagyon is jó. :DDD

#tarcsad

(#10) Yutani válasza The Creature (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az sem mindegy, milyen motor van a kocsiban. A kisebb motort ugyanahhoz a sebességhez jobban kell húzatni, uganahhoz a tömeghez többet kell dolgoznia, tehát többet is fogyaszthat.

#tarcsad

(#11) The Creature válasza Yutani (#9) üzenetére


The Creature
tag

én is megvártam azt a bizonyos 1500-2000km-es határt, csak utána mentem dinamikusabban vele :D de ezt is csak tényleg 2000km után... akkor még arra kenték h nem lett még bejáratva a motor, majd később kevesebbet fog enni.... kevesebbet a f**** most tartok 9300km-nél (most lesz 6 hónapos a kocsi) és még mindig ugyanolyan magas a fogyasztása...:(((

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#12) Notes válasza The Creature (#8) üzenetére


Notes
senior tag

Esetleg Porsche Hungáriánál próbálj reklamálni, ha márkaszervíz volt. A skoda sajnos nem kapja meg az összes motort a VW koszerntől, tehát nem ez az erősségük, de ez a fogyasztás akkor is nagyon sok.
Nézesd meg a kocsit egy másik műhelyben mielőbb, mert félő, hogy ez a nagy fogyasztás valami komoly hibát jelez/fog okozni.

Romanes eunt domus!

(#13) Integra válasza Notes (#12) üzenetére


Integra
titán

én dolgoztam itt egy keveset és volt szerencsém az 1 literes fostól a 40 millás S8ig mindent végigvezetni.
és az irreális fogyasztások minden napos dolog volt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) The Creature válasza Notes (#12) üzenetére


The Creature
tag

Márkaszervíz volt... ahol vettem a kocsit...:U de volt már más afférom is a szervizesekkel....
-leszívták a benzinem (félig volt a tank amikor bevittem és már csak negyed alatt volt amikor kihoztam->mondták h rosszul emléxem...:D )
-megkarcolták a fényezést->erre is csak azt mondták h ők nem tudnak róla, biztos én voltam....
-mondták h lecserélnek ezt meg azt gariba, és nem csináltak semmit....
Ezeket mérlegeljétek, ha Újpalotán akartok Skodát venni :DDD

[Szerkesztve]

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#15) joghurt


joghurt
addikt

Nekem csak Skoda Fóbiám van. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#16) The Creature válasza joghurt (#15) üzenetére


The Creature
tag

lehet nekem is mást kellett volna vennem :(

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#17) vicces


vicces
addikt

sirály a kocsid:D

akkor leirom én a tapasztalataimat tájékoztatásképpen:

barátnőméknek van 1 octáviájuk: 1.8 benzines turbo...
''vác - 2-es elkerülő - bp-keresztbe'' szakaszon eszik 8 litert.
ha tolom neki, és szinte csak 4ezer fölött pörög a motor /itthoni hancúrozásaim, 1-es, 2-es, hosszabb szakaszokon néha 3-as/, akkor eszik 14-15-öt.
egyébként meg nagymami tempóba 60-al 5-ösbe, légkondival 5,9. :) ez utóbbi tuti, én csináltam.

:)

(#18) The Creature válasza vicces (#17) üzenetére


The Creature
tag

1ik haverom is valami ilyesmit mondott neki is asszem 1.9 td-je van, és mondta, h neki csak akkor eszik 12-t 200-al megy hazafele a balcsiról....:D

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#19) vicces válasza The Creature (#18) üzenetére


vicces
addikt

szerintem egyébként a teljesitményhez képest királyul fogyaszt, csak az a baj, hogy minden szirszar tönkre megy rajta. legutoljára az ajto záró pöcök ragadt be. bedig a kocsi távirányitóval van nyitva zárva :F hát nem tündéri?
a motor, a váltó és a fék még birja. bár a lamdaszonda nem tudom mennyire mondható a motor részének :Y jah, és az egyik trafó is berosált.
a lényeg, hogy a mechanika még birja.:C

:)

(#20) Integra válasza vicces (#17) üzenetére


Integra
titán

1.8 180 lovas turboval budapest győr budapest, 210kmh végig, átlagfogyasztás 30 liter:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) vicces válasza Integra (#20) üzenetére


vicces
addikt

király vagy:)
meg király a chiped is.
de egy skoda nem enne ennyit:))

[Szerkesztve]

:)

(#22) Integra válasza vicces (#21) üzenetére


Integra
titán

nem, ez egy sima fapados TT volt, ez a gyári 1.8as audi motor ami a leonokban is van:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) vicces válasza Integra (#22) üzenetére


vicces
addikt

én majd kb 20 év múlva talán kipróbálhatok egy olyat
csak hirtelen nem tudtam hogy rs octávia, vagy HONDA POWER
:)

:)

(#24) Integra válasza vicces (#23) üzenetére


Integra
titán

nem:)
ITR-rel 20-25 liter a padlógázas üzemmód, a turbósok jobban nyakalnak.
ráadásul a turbóst ha nagyon meghajtottad nem árt neki ha hagyod kihűlni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) Tacso válasza The Creature (#1) üzenetére


Tacso
aktív tag

Ez nem a reklám helye, de milyen benzint szoktál tankolni...?:F
Szvsz a rossz benzin is okozhat ilyen problémát...!
Nekem hasonló teljesítményű autóm van (egy 1.2-es G Astra (75LE)) és Bp.-Hévíz útvonalon autópályán 130-140 km/h-val + utána végig az északi parton 80-90-nel 6,2 litert fogyasztott 5 személlyel, igaz légkondi nélkül!

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#26) vicces válasza Integra (#24) üzenetére


vicces
addikt

szokott néha lelkiismeretfurdalásom lenni, egy-egy nagyobb hajsza után, mikor hirtelen hazaérünk, és csak simán kiveszem a kulcsot. :)
na de azért néha megyünk 1-2 kört alapjáraton.

de hát ez a céges autók sorsa;]

:)

(#27) Notes válasza Integra (#13) üzenetére


Notes
senior tag

Akkor szerinted ezzel a kocsival minden rendben? Országúton 100-nál 8 liter?
Lehet hogy neked van igazad, de akkor én most kiszálltam.

Romanes eunt domus!

(#28) Integra válasza Notes (#27) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, vw-nál talán igen.
az is biztos hogy nekem 7 liter a fogyasztásom 150nél...
90-100 körül meg 5,5-6 körül.
de amíg céges a verdád és a benzint is állják, nagy baj nincsen:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) b.bone


b.bone
senior tag

mikor bejöt ez a fabia sok helyről hallottam, hogy baromi sokat eszik... szval szerintem elképzelhető hogy normális a fogyasztás. legalábbis vw motorhoz képest.:(

na meg lehet hogy nem is az autót hanem a lábadat kell beállítani;]


feljebb valaki említette, hogy vacakol a relative új autója. beragadó zár meg hasonló. annyi negatív dolgot tapasztalok mostanában az autók minőségével kapcsolatban..:(( pl az enyém egy 3 éves opel agila 90 ezer km-el. minden baja van. esik szét az egész sz@r. a zárak, kapcsolók, a kedvencem az elektromos lápmpa magasság állítás. néha bekattan és fel le mozog mint egy hüje. kanyarban kiesik a szervó meg hasonlók. pedig rendszeresen van/volt hordva márkaszervízbe.
ford mondeo detto. zsír új. van benne 2000km. egy hetes. és beázik ha esik az eső:((( a klímát nem lehet kikacspolni, állítani. motor indítástól automatikusan nyomja a maxon a 7 fokos levegőt. néha totál bekattan a computer és csinál minden hülyeséget.

bezzeg a haverom hondája hajtva van mint a szemét immáron a 4. éve. még terepen is küldi, hajtja, ami a csövön kifér. és semmi baja nincs. ja és ha még szervízbe is horda volna...:U

az biztos hogy én már csak _JAPÁN_ autót fogok venni.




[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#30) Integra válasza b.bone (#29) üzenetére


Integra
titán

ja, de ha hondát veszel, nagyon vigyázz hogy mit veszel.
sajnos a hondáknál előszeretettel mondják hogy sérülésmentes....
aztán tk-s volt és lapos...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) vicces válasza b.bone (#29) üzenetére


vicces
addikt

ez igy van ahogy mondod. meg állitolag a toyoták is kafák.
egyik ismerősünk hajtja mint az állat. 2 éves és semmi! baja nem volt még eddig.
bezzeg az oktávián ennyi idős korára szinte minden szar volt.

egyébként apám astrája még ami frankon birja. igaz nem nagy szám, sebességileg 0, kényelem 0, futómű 0, 5 év alatt csak a kifufogónak lett szép öblös hangja:D
egyébként apámék hosszab utak elött nem nagyon vizuálják meg. beülenk és mennek. az a ''szar'' meg soha nem hagyja cserben őket.:)

:)

(#32) biker válasza vicces (#31) üzenetére


biker
nagyúr

cégünknél szinte minden autó corolla, uj, wagon.
semmi gond.
konkrétan az enyém márciusi, közben 1hónap szabin is voltam, igy csak 30.000km van benne, de olajcserén kívül semmi...
többi sincs egy éves, de azok kevesebbet futnak, 50-60.000 van bennük.
átlag 7-8liter közti fogyasztással, 1.4 16V VVTi klíma.

11L rengeteg, nem sok...
ezt csak nagyon szar vezetéssel lehet kihozni belőle.
főleg hogy a corolla ugy 250-300kilóval nehezebb mint a fabia. (1250kg saját tömeg)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) dabadab válasza The Creature (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ez total irrealis fogyasztas. Vidd el vmi masik szervizbe, ezt garanciaba meg kell csinalniuk.

DRM is theft

(#34) dabadab válasza The Creature (#18) üzenetére


dabadab
titán

A td az ugye turbodiesel, azokat ne keverjuk ide, mert joval kevesebbet fogyasztanak, mint az azonos urtartalmu benzinesek (az azonos urtartalmu turbos benzinesekrol nem is szolva)

DRM is theft

(#35) Digital


Digital
addikt

Háááát a Skodáról csak annyit,hogy az utcánkban egy gyerek 110-el belezúgott egy kerítésbe ( 800k kár,az eleje odavan) ÉS A LÉGZSÁK NEM NYÍLT KI!
Rulz RENAULT THALIA :C:C:C

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36) b.bone válasza Digital (#35) üzenetére


b.bone
senior tag

micsoda szerencse. gondolj bele. az még plussz egy 100-as lenne:DDD

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#37) biker válasza Digital (#35) üzenetére


biker
nagyúr

ha nem vasbeton kerítés, persze hogy nem nyílik ki.
:C

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) Notes válasza Digital (#35) üzenetére


Notes
senior tag

Aki lakott területen 110-el megy meg is érdemli. Remélem úgy összetörete magát, hogy soha többé nem tud volán mögé ülni! :(((

Romanes eunt domus!

(#39) Digital válasza Notes (#38) üzenetére


Digital
addikt

Hát nem nyertél,mert a srác sértetlenül megúszta! (részeg ember szerencséje:DD)

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#40) Yutani válasza Digital (#39) üzenetére


Yutani
nagyúr

Még részeg is... Elvenném a jogsiját néhány évre, az biztos! :(((

#tarcsad

(#41) vicces válasza Yutani (#40) üzenetére


vicces
addikt

én meg örökre :(

:)

(#42) The Creature válasza Tacso (#25) üzenetére


The Creature
tag

Általában a Sh*llnél szoktam tankolni normál 95-öst, gyárilag is ezt enné... lehet tankoljak bele 98-ast? :F

[Szerkesztve]

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#43) The Creature válasza dabadab (#33) üzenetére


The Creature
tag

Ezt is mondták már, szerintem ez lesz a leghelyesebb, remélem máshol csinálnak is valamit, nem csak felveszik a garis ''szervízért'' járó pénzt ;]
ya és 1bknt máshogy emlékeztem; az oktávia 1.9 turbo-s (benzines).. így eszi azt amit leírtam...:Y

[Szerkesztve]

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#44) rATdrAgOn válasza Digital (#35) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ronyo Talia?!
Brrrrrrrrrrr :D
Vettel volna Cliot az meg auto... de a talia?!
(Lattam en egyes taliat lekonyult puttonnyal - aszittek az 100%-os csomitarto es belebasztak 3-4 zsak cementet - nem birta :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#45) Tacso válasza The Creature (#42) üzenetére


Tacso
aktív tag

Én is a S@ell-nél szoktam tankolni!
Valamennyivel biztos kevesebbet fogyasztana 98-asból, de amit megspórolnál az eltűnik a 95-ös és a 98-as közötti árkülönbözet miatt...!:(
Szvsz itt akkor nem az üzemanyaggal lesz a probléma! Próbálj ki egy másik szervízt!

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#46) vicces válasza The Creature (#43) üzenetére


vicces
addikt

1.9-es?? :Y
1.8-as turbo inkább. de az se eszik ennyit 8 lötyi :)

:)

(#47) Digital válasza rATdrAgOn (#44) üzenetére


Digital
addikt

Wazzzeg Te egy fárasztó csóka vagy:O:(((:((! Ha cementet akarsz hordani nézz szét itt: Bővebben: link
Ja vehetnél egy kurva sz@ros magyar,ékezetes klaviatúrát :C:C:C:C:C

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#48) rATdrAgOn válasza Digital (#47) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


Van ekezet a klavimon, csak epp utalom a magyar billentyuzetet. :)
Tudod, en anno C64-en tanultam meg vakon gepelni, azon pedig US kiosztas el. ;)
Meg minden ''ertelmes'' rendszeren is az el. :DDD
Elso e-mailomat is meg soreditoros levelezoben irtam, ami azt sem tudta hogy mi az a magyar nyelv - egy soros terminalon, 9600 bps-es berelt vonalon.
(Gondolhatod, nem ma volt :DDD)
Csak a kindoz es a DOZE vilagaban dul ez a nagy ekezeteskedes. :DDD
Idegrohamot kapok, ha egy kindozon _CSAK_ magyar billkiosztas van - hasznalhatatlan szar szemet vacak. Szerintem.


Ja, nem kell nekem Caterpillar. :)
Citro 6 zsak cementre van hitelesitve. Igaz, akkor mar kicsit nehezen mozog, de elbirja. :DDD
Nem ugy mint a talia ;]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#49) Digital válasza rATdrAgOn (#48) üzenetére


Digital
addikt

Mert a citroen egy DÖMPER!;];];];]
Téged mi nem idegesít? Van egy munkatársam,az is ilyen maradi,földhözragadt mint TE:D:D:D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#50) rATdrAgOn válasza Digital (#49) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... eleg sok minden pl. egyaltalan nem. :)
A pC es videke igy leginkabb, hogy is mondjam csak... szoval zavar. :)
Amugy egy borzasztoan nyugodt, kiegyensulyozott ember vagyok. Legalabbis masok ezt szoktak mondani.... pedig, ha tudnek hogy en egy orjongo sorozatgyilkos vagyok, biztosan mas lenne a velemenyuk ;]


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Skoda Fabia tulajok ide! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.