Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ska topic

Hozzászólások

(#1) Moyder


Moyder
aktív tag

emberek hallgat itt valaki ska-t? vagy egyáltalána ki skat hallagat tudja is mi az? és ismertek-e zenekarokat, vagy szoktatok-e koncertekre járni?

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#2) deadguy válasza Moyder (#1) üzenetére


deadguy
aktív tag

Madness rulz:DD

(#3) Moyder válasza deadguy (#2) üzenetére


Moyder
aktív tag

:C:))

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#4) turho


turho
őstag

A No Doubt végülis ska? :D

(#5) Moyder válasza turho (#4) üzenetére


Moyder
aktív tag

hát végül is a zenekar nem sorolható szvsz abba a kategóriába de vannak ska feldolgozásai!

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#6) turho válasza Moyder (#5) üzenetére


turho
őstag

Akkor hallgatok ska-t:DDD

(#7) *DiscMan*


*DiscMan*
csendes tag

Pannonia all Stars!!!!:C

Minél inkabb havazik annál inkább hull a hóóó!!!!!

(#8) Moyder válasza *DiscMan* (#7) üzenetére


Moyder
aktív tag

:C hát itt is vannak ska fanok:!

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A Metallica-Tankcsapda-Prodigy hármasból valamelyik tag a ska kategóriában indul?

(#10) divot


divot
veterán

Skanzelizé - a régi szép időkből.

(#11) benyo


benyo
tag

csizmáSKAndúr:D

HAÉRTMIGO

(#12) Moyder válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


Moyder
aktív tag

egyik sem:D

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#13) Niquis


Niquis
aktív tag

PASO, The Toasters rulz.:)
és a legfaszább: SKA-P, YEEE:))



[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#14) _Volkovy_ válasza Moyder (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor nem hallgatok ska-t.:D

(#15) nofene


nofene
aktív tag

Na akkor kezdjük kedvencekkel:

Dean Fraser, The Skatalites, The Articles, New York Ska Jazz Ensemble, Laurel Aitken, Roland Alphonso, The Slackers, Roy Paci, Court Jester's Crew, Paparazzi, Tommy McCook, Toasters. Szóval van sok jó ska zene.
Mellesleg én most is játszom egy ska zenekarban előtte nem is ismertem annyira a stílust, de megkedveltem. Csak az a baj, hogy igazi deep ska-t játszunk emiatt a lüktetésből (kettő-kettőből) nem lehet kiszállni és így kicsit unalmassá válhat az egész. Nameg abszolút instrumentális, nincs olyan énekes szerintem Mo-on aki igazából tudná vinni ezt a feelinget.

(#16) nofene


nofene
aktív tag

Eccerűen elképesztő! Hozzászólok egy topikhoz és meghal. Na mind1:Jjanuár 24-én hétfőn a Gödör-klubban (Deák-tér), koncertezünk olyan kb 20-20.30-tól. A zenekar neve: ''Kettő Kettő''. Várunk Titeket szeretettel, deep ska, picit monoton de egy ska-rajongónak perfekt.

(#17) Moyder


Moyder
aktív tag

Y.U.P.-ot ismeritek?
vagy a tavalyi vagy tavalyelőtti ska fesztiválon ott voltatok
a tavalyi a garancsi tó prtján volt és elég jó volt

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#18) ReJim


ReJim
őstag

buggie mamma!!!!!!!! ismeritek??? ez is ska, és magyar!! :DD

</end.?>

(#19) Moyder válasza ReJim (#18) üzenetére


Moyder
aktív tag

ismerem, nem nagyon tudtok olyan ska zenekart mondani magyart vagy külföldit amit nem ismernék vagy ne lenne meg vmelyik albumja!

Streetlight Manifesto mond vkinek vmit, a Catch 22 ex tagjaiból alkult

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#20) ReJim válasza Moyder (#19) üzenetére


ReJim
őstag

oké, csak ez az én egyik ''kedvencem'' :DD
iagz nem halgatok annyi ska-t! inkább mást... de az sincs messze ettől a szubkultúrától.... :)

</end.?>

(#21) Moyder


Moyder
aktív tag

egyébként tudom ajánlani mindenkinek a www.ska.hu-t

egyébként az egyik haveromék ska zenekarának most lesz koncertjeBővebben: link

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#22) Dilikutya


Dilikutya
félisten

TIGRIS! TIGRIS! TIGRIS! :) No meg a Ska-P. És a Pietasters.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Moyder válasza Dilikutya (#22) üzenetére


Moyder
aktív tag

a Pietasters-t nem ismerem!! de leszedem dc-n és maghallgatom!

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#24) rOwLeY


rOwLeY
őstag

HY! Én punkot hallgatok:pl Ramones Rancid NoFX Pennywise,de egyik ismerősöm mutatott egy
Madness-t(Please don't go),ha az a szám ska akkor ot van ez a zene is de ha nem akkor adjatok légyszi linket hol tok leölteni ska zenét!!!plíz egyébk a SKA nem a SKAteboard szóbol jön?!

(#25) rOwLeY


rOwLeY
őstag

SKAfunderzt ki ismeri?

(#26) rOwLeY


rOwLeY
őstag

UP!:F:Fhol vagytok?

(#27) Drizzt válasza rOwLeY (#25) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rémlik a neve, magyarok? Mintha Hegyalján felléptek volna. Meg volt ott még Testi Egyenleg.
Én nem vagyok magam egy ska rajongó, sima ska zenét nem igazán hallgatok, de a kedvenc punk zenekaraimnál azért előjönnek ska-motívumok néha-néha...

I am having fun staying poor.

(#28) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

PASO, Ska-P, Mad Caddies, Tigris, Skafunderz rulz! :))
Csípem nagyon ezeket a zenéket. Ha tuttok ezeken kívül nagy ''slágereket'', légyszi írjátok be, mert ezen kívül csak pár gyenge előadót ismerek, jó lenne még valami újdonság:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#29) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[kép]

Bár picit elkésett, de gondolom, néhányótokat érdekelhet.

I am having fun staying poor.

(#30) escie


escie
őstag

ahogy megláttam ezt a topikot, gyorsan behajítottam két Ska-P albumot. :D
most megy: Cannabis :)
lehet populáris arc vagyok, de nem nagyon ismerek más ska muzsikát. szvsz kegyetlen jól megy a spanyol nyelv ehhez a műfajhoz.

azt viszont észrevettem, hogy lehet akármilyen döglött egy buli, ha ska-p-t tesznek be, tetőfokára hág a hangulat ismét. ;]

I'm back, baby!

(#31) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Nem tud esetleg vki eljuttatni hozzám ilyesmiket?Összvissz 1 Madness számom van!...:O

(#32) Drizzt válasza rOwLeY (#31) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nézz szét a punkportál.hu letöltéseinél. Fogsz ott találni sokmindent.

I am having fun staying poor.

(#33) Niquis


Niquis
aktív tag

Ki volt a Gödörben? Elvittem pár haveromat, és visszafelé már ska-rajongókkal mentem.:) Nagyon nagy buli volt, szanaszét táncoltuk magunkat! Főleg, hogy ezzel zártuk le a vizsgaidőszakot is.:D Február 25-én ska meeting újra!:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#34) Niquis


Niquis
aktív tag

Malacka és a Tahó a Budapest Rádión, hallgassátok!:)

Nem vagyok malacka-ügynök!:D

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#35) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Tesóm barátnője is szeretett volna menni. De nem mentek.

I am having fun staying poor.

(#36) Drizzt válasza nofene (#15) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Milyen az a deep ska? Én ebben az zenében nagyon kevéssé vagyok otthon, így nem ismerem a szubstílusokat.

I am having fun staying poor.

(#37) andorpapa


andorpapa
őstag

Ska? A legnagyobb stílus, viva la ska!

Catch 22 kötelező alap, Five Iron Frenzy a christian vonalról, Mad Caddies hasít, most a Streetlight Manifesto van nálam a topon, egyszerűen zseniális, érezhető benne a Catch 22 feeling, de mégjobbak a basszustémák (na igen, basszusgitárosként nekem ez fontos dolog). Aztán ott a Sublime, az kicsit borultabb, de van hangulata rendesen, Looking Up sem rossz.

Nemrég találtam egy svájci bandát, Skalladin névre hallgatnak, érdemes letölteni (pl. DC-n) a Rub the Lamp című albumukat, nekem nagyon szimpatikus.

Kövezzetek meg, de két dologban nagyon eltérek a hazai ska fanoktól:
1. szerintem a Ska-P nem nagy dobás, kicsit bohóckodásnak tűnik nekem, bár ez nyilván a nyelvi háttér miatt is van
2. nem szeretem a hazai csapatokat.

Ez utóbbit kifejtem. Én úgy gondolom, hogy a ska zenéhez két dolog kell, igazából két nagyon fontos tényező különbözteti meg a hagyományos, rockból kiinduló műfajoktól. Az egyik az érzület, a hangulat, mely szerintem nem található meg a hazai bandáknál, a legtöbbjük vicceskedni akar, közben a ska nem feltétlenül a poéngyár szerepét tölti be. Persze, ismerem a külföldi zenekarok szövegeit is, nem éppen fapofák, de itthon nagyjából a tinédzserek marketing skatepunkjának (Blink 182 és társai) szövegeivel operálnak, ennél én többet várok. A másik ok pedig a zenei alap. Mint említettem, magam is zenélek, így eléggé kritikus szemmel figyelek minden zenei produkciót.

A jó skahoz nem elég, ha megtanuljuk az alap ska ritmusokat, basszus meneteket, mert ha ezekből építkezik csak egy csapat (márpedig úgy vettem észre, hogy sok hazai team nem jutott ennél tovább), akkor érezhetően sablonos, mű lesz, kicsit erőltetett. Aztán a jó skahoz kell némi virtuozitás, és rengeteg gyakorlás, próba. Ha előszedtek pl. egy jó minőségű Catch 22 koncertfelvételt, simán hallani fogjátok, hogy élőben is képesek ugyanolyan pontosan és korrekt módon eljátszani a számokat, mint az albumon. Ezt csak kemény munkával lehet megvalósítani, rengeteg gyakorlás, próba árán. Mivel hazánkban a zeneiparban elég kevesen tudnak rendesen megélni, így a legtöbb banda esetén a körülmények sem adottak ilyen teljesítményhez.

Nekem hiányzik a kreativitás és a virtuóz megoldás, olyan semmitmondó a magyar ska. Ahogyan pl. igazi magyar gettó rap sincsen, úgy szerintem a ska sem igazán magyar zenészeknek való műfaj.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#38) rOwLeY


rOwLeY
őstag

a Blink-182 az miota SKA?sztem soha...
Nekem tetszik a SKA-P is!
A Real Big Fisht ismeritek?az milyen?a haverom most ad egy albumukat

(#39) andorpapa válasza rOwLeY (#38) üzenetére


andorpapa
őstag

A Blink 182 nem ska, felületesen olvastad, én a marketing skatepunk kifejezést használtam rájuk, és a szövegkörnyezet pedig arról szólt, hogy sok magyar ska banda a Blink 182-hoz hasonló dedós szöveget fabrikál.

A Reel Big Fish nem rossz, van egy csomó jó számuk is, bár egyik albumukra sem mondanám azt, hogy ez aztán nagyon hasít. Persze ennek biztosan az az oka, hogy közelebb áll hozzám a Catch 22 által fémjelzett hangzásvilág.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#40) nilrem


nilrem
tag



2005. 02. 19. Szombat
Fellépõk: Tizenhét, Gitár Puncs, Skambulance
Helyszín: Szombathely, OMK
Belépõ: 700 Ft
Kezdés: 20:00

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#41) lol


lol
senior tag

gyöngyszem a topicoc között :)
Csizmás, kokler, boogie mamma, paso, skambulance naon zsír cuccokat csinálnak/tak! gödör sztem nagyon jo volt csak kár volt a paso alatti verekedésért :( volt egy két f@sz (vagy épp részeg) aki nem tudom, hogy került oda...

off - tigris inkább reggae sztem - off

[Szerkesztve]

(#42) Niquis válasza lol (#41) üzenetére


Niquis
aktív tag

Ja, az a bunyó pont mellettem volt... mégse vettem észre egész addig, amíg Jani le nem ugrott a színpadról, elrobogott mellettem és lecsendesítette őket. Haverom is próbálta őket csendesíteni... különben nem volt nagy bunyó, csak min.1 hülyegyerek.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#43) sky77 válasza Moyder (#17) üzenetére


sky77
aktív tag

''Y.U.P.-ot ismeritek?''

Én igen! :C Nem egy közös fellépésünk volt (bár én nem játszom SKA-t... egyelőre). Feb. 25 Dunabogdány? Kutúrházban lesz a következő közös buli a Y.U.P. szülinapja alkalmából. Happy birthday to Y.U.P.! :D

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#44) rOwLeY


rOwLeY
őstag

UP!
Vkinek nincs Mad Caddies-e?
Hound Bound című számmal megszánna vki?

(#45) WEBER válasza sky77 (#43) üzenetére


WEBER
tag

melyik együttesben játszol?

nemtom milyen együttesekkel szokott együtt játszani a YUP de gyakori vendége szentendre egyes szórakozóhelyeinek.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#46) sky77 válasza WEBER (#45) üzenetére


sky77
aktív tag

Vasárnapi Hangulat névre hallgat a banda.

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#47) WEBER válasza sky77 (#46) üzenetére


WEBER
tag

máris sejtettem először az lett volna a kérdésem de túl konkrét lett volna.
még nem halottalak titeket de a hírek szerint akiktől halottam jó kis zenekar.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#48) WEBER válasza rOwLeY (#44) üzenetére


WEBER
tag

nekem megvan ha gondolod itt a messengercímem átküldöm ha kell.: weber00@freemail.hu

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#49) sky77 válasza WEBER (#47) üzenetére


sky77
aktív tag

:B

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#50) WEBER válasza sky77 (#49) üzenetére


WEBER
tag

amúgy egyszer lett volna alkalmam meghallgatni titeket amikor egyik Móriczgálán jácottatok a tesiteremben de akkor elmentem YUP-ra meg egy másik zenekart meghallgatni amiben a bátyám jácott.
ha lesz alkalmlm meghallgatlak titeke. nincs honlapotok vagy valahova nincsenek fektöltve számaitok?

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ska topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.