Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) regent


regent
aktív tag

Olyan digitális fényképezöögépet keresek, amelyik elég kicsi ahoz, hogy egy bringás sisakra lehessen rögzíteni, valamint legyen hozzá távkioldó. Nem szükséges a nagyon nagy megapixelszám, úgy 3-4-gyel már kiegyeznék. Létezik egyáltalán ilyen?
Szeretném megörökíteni a bringázásaimon látott sok-sok szép dolgot, de nem szeretnék folyton megállni, elöökaparni a hátizsákból a gépet, kattintani, visszatenni, majd 5 perc múlva ezt újra eljátszani.
A neten rengeteg cég árul sisakkamerákat, de ezeket csatlakoztatni kell valamilyen felvevööcucchoz (többnyire), és a felbontásuk is csak a TV képernyööre elég.
Kimondottan sisakfényképezöögépet viszont nem találtam.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2) Terapeuta válasza regent (#1) üzenetére


Terapeuta
őstag

Ez így nem fog menni. Vagy tekersz, vagy fényképezel. Egyrészt balesetveszélyes, másrészt kivitelezhetetlen.

Elvileg tekerés közben...feltételezem, ha szép helyen jársz hegyre föl-hegyre le...izommunkát végzel, magas a pulzusod, nem tudod még fejjel sem rendesen tartani a gépet az útviszonyok...netalán terepviszonyok...légellenállás...miatt...ha meg nagyon lelassítasz, hogy ne svenk legyen az egész (mert tudi az lesz), akkor akár meg is állhatsz.

Esetleg a kormányra rögzítheted valamilyen módon, de ez sajna azt kell mondjam eleve elvetélt ötlet...

Ezen felül...ha kis gépet olcsót akarsz, azok gyenge fényerejű optikával vannak. Napfényben nyáron talán nem lesz svenkes az egész...éles biztos nem lesz...tudom vannak kocsiból készített képek....

de ha bemész egy árnyékos részre, netalán erdőbe...használhatatlan, sötét paca lesz belőle..

[Szerkesztve]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3) WillChi válasza Terapeuta (#2) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem akarok nagyon beleszólni a dologba, de ha a kormányra szerelsz egy kamerát, az elég hamar sz..rá fog rázódni. Ebből a szempontból a sisak jobb, hiszen a gerinc csillapítja a rezgéseket (nem véletlenül van a fejünkben az agyunk).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#4) Terapeuta válasza WillChi (#3) üzenetére


Terapeuta
őstag

Igaz

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#5) regent válasza Terapeuta (#2) üzenetére


regent
aktív tag

Nem értem miért nem tudom fejjel rendesen tartani? Olyanra gondoltam, hogy az objektív úgy lenne beállítva, hogy kb azt lássa, amit én látok, vagy egy nagyon gyors autofókusszal (bár ilyenkor van nagy esély a máshová fókuszálásra), vagy pedig egy minden éles beállítással.
Nem tökéletes képeket akarok produkálni, csak szeretném, ha lenne néhány emlékem azokról a helyekrööl ahol jártam.

Igazából nem nagyon ismerem a digitális fényképezöök fényerejét, meg hogy milyen záridöövel képesek fényképezni, de elnézve egy-két fejkamerával készített filmet, szerintem tart már ott a tudomány, hogy egy guruló bicajról is lehet éles képet készíteni. Vagy tévedek?

Itt van egy ilyen fejkamera, ebben van beépítve 32 MB SD kártya, ami még böövíthetöö, tehát ehhez nem kell a hátamon cipelni egy digitális videokamerát. Valahol az oldalon lehet nézni videókat is.
Csak sajnos a felbontása 640x480 max. Meg ez inkább azoknak való, akik egy durvulós lejtmenetrööl szeretnének felvenni egy filmet mondjuk.
[link]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#6) regent


regent
aktív tag

Itt van egy-két video amit ezzel a cuccal csináltak. Pl. az elsöön minha magára a bringára rögzítették volna, és mégis élvezhetöö a film, szinte semmi remegés nincs a képen, pedig egy földes köves ösvényen teker a fickó.
[link]

Szóval szerintem ilyet lehet fényképezöövel is csinálni, vagy nagyon el vagyok tévedve?

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#7) Terapeuta válasza regent (#5) üzenetére


Terapeuta
őstag

Ja!

De függetlenül sztem ez egy tipikus amerikai marketinges dolog...tudod, amerikai úgy veszi a cuccát, hogy kipróbálja, használja két napig aztán kidobja.

Na szvsz ez a belinkelt csoda is ilyen.

Egy képet nem találtam a leírásban, amit ezzel csináltak. Egy árva kukkot nem szóltak az optikáról. Megjegyzem egy ilyen árú fényképezőgép, mint ez, nagyon gyenge fényerőt produkál, azt mondom, hogy ezzel még olyan képet sem biztos, hogy fogsz tudni csinálni, amit egy jobb telefonon élvezni tudnál.

És mintha azt olvastam volna, hogy 0-32 fok között lehet használni...na már csak emiatt is használhatatlan....nyáron ..

Na mindegy, a lényeg, hogy nem ajánlom. Jobban jársz, ha veszel egy telefont (azok nagyobb felbontásúak :DDD ) és kézből fényképezel...jó ... nem DH közben.

Természetesen ha láttál már ilyen géppel készült fotót DH közben és tetszik...akkor vedd meg nyugodtan.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#8) Terapeuta válasza regent (#6) üzenetére


Terapeuta
őstag

Figyelj...ez a belinkelt dolog össze van zsugorítva egy telefonkijelző nagyságú dologra. És még így is pixeles. Ha neked ez elég, vedd meg....de ez szikrázó napsütésben készült olyan viszonylatok között, amikor ezt nem is használhatnád (max 32 fok :DDD )

Én nem vennék ilyet....sajnos a technika ennyi pénzért nem tart ott, ahol Te szeretnéd :(

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#9) regent válasza Terapeuta (#8) üzenetére


regent
aktív tag

Nem akarok ilyet venni ne érts félre. Nekem éppenhogy nem ilyen kell, éppen azért amiket írtál. Túl kicsi a felbontás stb. (amúgy a 32 fok az Fahrenheit, és egyenlöö a nulla celsius-szal, amúgy 0-45 °C-ig használható, igaz egy napsütötte sisak tetején bööven lehet ennél több)

De mivel ez képes filmet készíteni mozgó bicajról, ezért gondoltam, hogy egy fényképezöö is képes lesz a maga nagyobb felbontásával ugyanígy képeket készíteni.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#10) oceanearth válasza regent (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

szvsz az nem tudom miért nem jó neked, hogy rá power tapezel a sisakodra egy digitális miniDV kamerát

(#11) regent válasza oceanearth (#10) üzenetére


regent
aktív tag

Mert nincs olyanom. :)
Szerinted mennyire lenne tartós, és esztétikus?
Amúgy itt egy másik kamerának a specifikációi [link] (vigyázat nagyon lassan jön be, legalábbis nálam!!)
Szerintem ehhez már nem kell sok fény, viszont kell hozzá egy rakat akku, meg egy videofelvevöö :(

[Szerkesztve]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#12) Pompi válasza oceanearth (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Figyelem a társalgást már egy ideje, ebből gondolom, hogy azért mert egy minidv kamerával sem lehet 3-4 megapixeles fényképeket készíteni. Nagyon elment a téma ebbe a mozgókép rögzítés irányába, pedig eredendően fényképrögzítésről van szó (lásd topikcím és első hsz). Ha már mozgókép rögzítés, akkor tökéletes (ám költséges) megoldás lehet a Samsung új Miniket széráis MP4-be rögzítő kamerája, amihez van egy külső kis optika ami kimondottan ilyen action sportokhoz van, tehát maga az egyébként sem nagy kamera a zsebben vagy átizsákban és csak maga az objektív van felszerelve sisakra vagy ahova kell [link]

Ha viszont fényképezés akkor egyelőre én is tanácstalan vagyok. Nem nagyon tudok elképzelni olyan megoldást ami olcsó is, kicsi is, távkioldója is van és élvezhető képeket lehetne készíteni vele.

Feel Good Inc.

(#13) Pompi válasza regent (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hát ez csak egy optika. Ilyet használunk mi is a cégnél jópárat, de ilyenek vannak térfigyelőkben is pl, meg még sok helyen. Ennek van egy RCA mimenete és tudsz vele készíteni egy 640x480-as képet. Mit kezdesz vele?!

Feel Good Inc.

(#14) regent válasza Pompi (#13) üzenetére


regent
aktív tag

Semmit, hát ezt mondom én is, hogy nekem nem ilyen kell. De mintaként bemutattam, hogy ilyen létezik, bringára szerelhetöö, élvezhetöö képeket készít de (nekem) alacsony felbontásban.
Azaz a technika létezik. Most már csak egy ugyanilyen cucc kell, mindössze nagyobb felbontást tudjon.
Gondolok arra, hogy valamilyen optikát csak beletesznek a fényképezöökbe, van bennük egy CCD lap, meg egy memóriakártya meg egy Lcd kijelzöö. Mindezt olyan dobozba zárják amit kényelmesen kézbe lehet fogni.
Nekem olyan dolog kellene, ami mindezt tudja, de egy olyan dobozban amit kényelmesen sisakra lehet rögzíteni, és nem kell semmiféle kijelzöö.
Az elsöö linkemben volt egy ilyen kamera, csak az érzékenysége volt pocsék.
Talán van a világon olyan kamera is ami hasonló alakú de nagyobb érzékenységüü/felbontású, és nekem csak állóképek kellenek.
Azaz hogy ne keverjük, nekem nem kamera kell hanem fényképezöögép.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#15) pitman válasza regent (#14) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha valakitől kölcsönkérnél egy kis méretű fényképezőt, azt felapplikálnátok a sisakra valamilyen módon (pl. vastag cellux vagy hasonló, úgy, hogy a fényképező ne legyen csupa dzsuva, miután a ragasztót leszeditek róla), majd kipróbálod, hogy mennyire használható. Célszerű lenne olyan gép, ami nem csak automata módban tud fényképezni, be kellne állítani mondjuk Tv módba, adni egy olyan záridőt, ami biztosítaná, hogy a mozgás (haladás, rezgések) miatt éles képet kapj.
A távkioldó nem elsődleges, teszteléshez szerintem bőven elég, ha kézzel vagy önkioldóval exponálsz.

Kisméretű és olcsó gép esetén a távkioldó szerintem nehéz ügy lesz egyébként. Ezt kétféleképpen tudod áthidalni:
készítesz rá házilag valami zsinóros (mechanikus) kioldót, ez nem túl bonyolult,
vagy szétkapod a gépet és az exponálógomb érintkezőire ráforrasztasz egy vezetéket kapcsolókkal (fúkusz, és exponálás), bár utóbbi esetben a garancia ugrik, tehát ezt csak akkor érdemes elvégezni, ha a gép a sajátod és megbizonyosodtál róla, hogy életképes az ötleted megvalósítása.

Ha a módszer beválik, akkor a sisakra rögzítést kell még megoldani, erre legegyszerűnn és legesztétikusabb lenne venni egy gyorscseretalpat a hozzá tartozó tartóelemmel (külön is kapható), illetve egy kimustrált, olcsó állvány fejét felhasználni erre a célra. A tartót fixen fel kell ragasztani a sisakra, ezutána a fényképezőú könnyen le és feltehető.

(#16) regent válasza pitman (#15) üzenetére


regent
aktív tag

Köszi, ezek jó ötletek. Ha lesz egy kölcsöngép, ki is próbálom ööket. Azt azért sajnálom, hogy senki sem ismer olyan gépet, amit alapból erre terveztek. Talán nincs is ilyen.:(
Pedig igény lenn rá. :)

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#17) pitman válasza regent (#16) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem az a fő probléma, hogy az az igény ami lenne rá nem elég ahhoz, hogy gazdaságos legyen egy ilyen gépet megtervezni, legyártani.

Szerintem a célnak gyakorlatilag ''bármilyen'' gép megfelel, figyelembe véve a korábban elhangzottakat.

Esetleg még olyan gép is szóba jöhet, amelyik képes időeltolásos (nem tudom ez-e a hivatalos neve) felvételt, vagyis, amikor önmagától exponál előre beállított időközönként.

Egyébként sok sikert a megvalósításhoz.

(#18) regent válasza pitman (#17) üzenetére


regent
aktív tag

Nem hiszem el, hogy rajtam kívül nincs olyan bicajos, aki elöött nem tekert már kiállva egy jó feneküü csaj. Ilyenkor mikor hazamész meséled, hogy olyan csaj tekert elööttem, majdnem leszédültem a géprööl. Ha ilyenkor van a sisakodon egy fényképezöö, be is tudod mutatni a képet :C
Hát hogyne lenne rá igény!

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#19) lajo válasza regent (#18) üzenetére


lajo
senior tag

:DD :DD
Csak ha mondjuk lenne annyi felesleges pénzem hogy vegyek akkor se szeretném éjjel nappal a sisakon hagyni hacsak nem nagyon picike. :F Leveszed a sisakot felhúzod a könyökedre mész a felvonóhoz ;) közbe 20 szor bevered...
Én csak olyat tudnék elképzelni ha mondjuk tudod hogy nagy tekerés lesz pl: Ausztriában átkelés az alpokon, Kaprun :) iylyesmi akkor felrakod .
De te tudod.
És a bringás videókba is valahogy lefilmezik jó minőségben csk gondolom ott nemnagyon számít a pénz :U

(#20) lajo válasza Pompi (#12) üzenetére


lajo
senior tag

Semmi gond nincs azzal a samsunggal az árán kívül :F [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.