Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Sis 655 fx board!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Skica


Skica
őstag

Minden kedves társamat kérdeznék, van-e valakinek tulajdonába ezen lapból?

ASUS,Gigabyte,MSI stb. véleményeket, tapasztalatokat várnék.

:C:C:C:C

.: No Comment Grp:.

(#2) Skica


Skica
őstag

''Régebben'', volt dolgom Gigabyte SiS655-ős lapkával és nagyon bejött.Rokonok meg kértek egy gép ősszezörretésére és erre gondoltam. :C
A Gigabyte 8S655FX Ultra ára miatt igazán befutó!

.: No Comment Grp:.

(#3) Skica


Skica
őstag

Emberek csak nem mindenki KUKA?

.: No Comment Grp:.

(#4) Skica


Skica
őstag

Please!

.: No Comment Grp:.

(#5) Skica


Skica
őstag

Up

.: No Comment Grp:.

(#6) Skica


Skica
őstag

Help!

.: No Comment Grp:.

(#7) Skica


Skica
őstag

Nemigaz emberek hogy kis hazánkban senkinek se legyen egy SiS-e.

.: No Comment Grp:.

(#8) gericooper válasza Skica (#7) üzenetére


gericooper
aktív tag

türelem!
:)

(#9) Male válasza Skica (#7) üzenetére


Male
nagyúr

SiS van, csak nem ez a típus: 645DX egy ASUS P4S533-on -> minden OK vele (lehet, hogy legközelebb is SiS-t veszek?).

(#10) Skica válasza Male (#9) üzenetére


Skica
őstag

Szép szép de igazán erről mi a véleményetek?

ui. nekem is volt már SiS 645/645DX/655 csak ez nem.

.: No Comment Grp:.

(#11) Skica válasza gericooper (#8) üzenetére


Skica
őstag

Hááááát az vagyok.

.: No Comment Grp:.

(#12) Gismo


Gismo
addikt

Havernak Asrock PE-Pro -ja van SIS645DX -es chipsettel és azt kell mondjam, hogy nagyon süti! Baszott stabil baszott gyaors, úgyhogy noproblem!

(#13) Veron


Veron
őstag

Gondolm nem teszt kell, hanem tapasztalat, de ha tevednek itt van egy:
http://www.hothardware.com/hh_files/Motherboards/sis655fx.shtml
Szerintem nagyon jo ks chipset, dual ddr-rel mar majdnem azt a teljesitmenyt hozza min i865 es gondolom olcsobb azert annal.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#14) erdoke válasza Skica (#2) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is volt GA-SINXP-m, és a 655Fx-ről is csupa jót olvastam eddig. Szerintem ár/teljesítmény nagyon jó választás!

A legjobb aláírás a héten

(#15) Bond


Bond
csendes tag

Ha valaki atomstabil AMD-s alaplapra vágyik és az ár sem mellékes akkor csakis ez tudom ajánlani.

1. ASROCK K7S8X SIS 746FX !!!

(#16) Puchini


Puchini
csendes tag

Én inkább ezt ajállanám 18400+áfa Gigabyte 8S655FX
http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-8S655FX.htm
3év garanciával, ennyi pénzért, ilyen feszereltséggel egy atom stabil lap.

K7S8X Rev 3.0 is megéri a pénzét (9400nettó) csak nem sis655fx. (Hybrid BOOSTER,SIS746FX,200-333fsb, 4X/8Xagp, DDR400, lan, usb2.0, 2év gar.)
www.hold-comp.hu

(#17) Zsiba válasza Bond (#15) üzenetére


Zsiba
senior tag

Hol lehet ilyet itthon kapni?

''One Ring to rule them all...''

(#18) Puchini


Puchini
csendes tag

A silicium computerben szerdán láttam. www.hold-comp.hu az oldaluk.

(#19) Zsiba válasza Puchini (#18) üzenetére


Zsiba
senior tag

Köszi!

''One Ring to rule them all...''

(#20) kapor


kapor
csendes tag

Én is a gigabyte 655fx-es lapjával szemezgetek... :)
A tomshardveren elég jó teszteredmények születtek vele, és monnyuk az ára is kicsit olcsóbb mint a 865PE csipkészletes. Csak nem intel igaz... :DDD

Böff :)

(#21) kapor


kapor
csendes tag

Ja monnyuk a tomshardwaren nem a gigabyte nyákját tesztelték, hanem vmi SIS referencialapot...

Böff :)

(#22) kapor


kapor
csendes tag

Puchini neked ilyen alaplapod van?

Ha valakinek ilyen van, leirhatná a tuningeredményeket is! :DDD

Böff :)

(#23) klepto


klepto
addikt

Egy apró észrevétel, de lehet, hogy ez nem a csipszet, hanem az alaplap hibája :U
Én most párhuzamban használok egy Gigabyte GA-8S655FX (Sis 655FX csipszet), és egy Abit IS10 (az Abit IS7 microATX verziója Intel 865 csipszettel) alaplapot. A Sis stabilabb nálam, mint az Intel!!! :Y
Sebességileg a két lap között kizárólag a mem irás/olvasásra hagyatkozva 1-200 pont az i865 javára, de ez nem észrevehető. Eddig le akartam cserélni a lapomat, az Intel alá Intel csipszet elv miatt, de mára már elment tőle a kedvem! A Sis tényleg fantasztikusat alkotott, és ráver az intelre ezesetben :U
Ha most nem az Aida mem értékére hagyatkozok, hanem a a használat közbeni tapasztalataimra, akkor bizony a Sis volt a gyorsabb bootolásnál, és minden egyébb funkcióban is. És mindezt úgy tette, hogy az imént bemészva a bioszba derült ki, hogy még a HT is ki volt kapcsolva a Sis-es lapomban, és még is jobban muzsikált, mint az Intel az alap HT beállítással. Proci/ram u.a. volt!
Most a Sis-es deszkámról írók, és megválltás volt visszatenni ebbe a gépbe a procimat :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#24) zoli58 válasza klepto (#23) üzenetére


zoli58
tag

Ha rá akarsz tenni még egy lapáttal, akkor próbáld ki a 655TX-et is. Az még jobb.

(#25) klepto válasza zoli58 (#24) üzenetére


klepto
addikt

Most nincs rá kes, de fontolóra veszem :P
Pontosabban most ficereg nálam 45K, :Y de ezt ramra akarom költeni, 2x512-re :D
A lapocsere majd a sokadik lépés lesz, ha lesz, mert ezzel a Gigával az Abit után tökéletesen elégedett vagyok, pontosabban lettem :DDD
A kövi lapom vagy gyári Intel D875PBZ, vagy Gigabyt GA-8S655TXUltra, vagy Asus P4S800D-E Deluxe lesz ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#26) dermedt válasza klepto (#25) üzenetére


dermedt
aktív tag

Klepto!

Nekem is 655Fx Ultrám van , de van vele egy kis gondom: Nem tudom a 3.0GHz
procimat 3.4Ghz fölé húzni.Pontosabban ez fsb értéket nem tudom feljebb emelni 230-nál , mert akkor lefagy a windows.Próbáltam már emelt feszültséggel is(1.575V), de semmi változás.A tesztben úgy olvastam , hogy feltudták emelni az fsb-t 260-ra is, és így egy 2.4Ghz northwood-ból kihoztak töb mint 3.1Ghz -t.

Remélem tudsz nekem segíteni .
Előre is köszi.

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#27) dermedt


dermedt
aktív tag

Halihó!

Aki tud valamit a Gigabyte 8S655FX Ultra alaplapról , de legfőbképpen annak tuningolhatóságáról , az légyszi írjon.

Köszi!

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#28) Primary válasza dermedt (#27) üzenetére


Primary
csendes tag

Azt is olvastad,hogy milyen memóriával? :]

[Szerkesztve]

(#29) dermedt


dermedt
aktív tag

Azt hogy érted , hogy nilyen memóriával?

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#30) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Lehet hogy kicsi a tápod.:( Tényleg mekkora tápod van? Nekem van egy 3.0GHz-es prescottom és alapfeszültségen járatom 3.4GHz-en. Efőlé még nem próbáltam húzni, mert így is elég gyors. De majd lehet kipróbálom egy kis feszültségemeléssel a 3.6GHz-et. Amúgy nekem a régi 400 Wattos Codegen tápegységemmel 3db winyóval, 2DVDvel és egy 9800Pro-val el sem indult a windows 3.4GHz-en. Most kicseréltem egy Coolink 300 Wattosra tökéletesen jó.

(#31) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Lehet hogy kicsi a tápod.:( Tényleg mekkora tápod van? Nekem van egy 3.0GHz-es prescottom és alapfeszültségen járatom 3.4GHz-en. Efőlé még nem próbáltam húzni, mert így is elég gyors. De majd lehet kipróbálom egy kis feszültségemeléssel a 3.6GHz-et. Amúgy nekem a régi 400 Wattos Codegen tápegységemmel 3db winyóval, 2DVDvel és egy 9800Pro-val el sem indult a windows 3.4GHz-en. Most kicseréltem egy Coolink 300 Wattosra tökéletesen jó.

(#32) csibor


csibor
őstag

Na én vettem egy Asrock S55fx+ .Idáig meg vagyok elégedve.Árához képest a felszereltsége kiváló.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Sis 655 fx board!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.