Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danteshell


danteshell
aktív tag

adott egy 3000+ venice processzor egy 6600gt vga-val.

sis756
v.
sima nf4

az egyik 16k bruttó a másik 23k
minek költsek többet ha felesleges?
játékok alatt van valami különbség köztük?
mivel tud többet és melyik?
tuning nem érdekel...

tehát...

:)

7447 óta folyamatosan...

(#2) danteshell


danteshell
aktív tag

nos tomshardware-n találtam tesztet, ott szinte megegyező teljesítményű mint az nforce4...
hmmm...

7447 óta folyamatosan...

(#3) HERR Z


HERR Z
veterán

Ha nem tuningolsz, nincs szügséges az NF4 featurejeire/integrált gigabit lan, firewall, sata2, +2usb/ akkor tényleg felesleges nf4-et venni...de ilyen erővel vehetsz viat is...ahoz talán kiforrotabbak a driverek mint sishez...jah és csak abit ax8-at

(#4) anulu válasza danteshell (#1) üzenetére


anulu
félisten

nekem megéri, h tudom, h nincsenek driver gázok, és kihasználom a hardware-es tűzfalat. meg kell a raklapnál is több USB2.0. szerintem gondold végig, mire akarod az alaplapod használni, mit vársz tőle, utána dönts.

amúgy az A64-esek klubjában is feltehetted volna...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

nf4 gyorsabb, de hogy mik még a különbségek, azt nem tudom.

(#6) danteshell válasza HERR Z (#3) üzenetére


danteshell
aktív tag

ja de a via sem olcsó...

7447 óta folyamatosan...

(#7) anulu válasza HERR Z (#3) üzenetére


anulu
félisten

ezek miatt (is) volt nálam egyértelmű, h NF4 :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) anulu válasza danteshell (#6) üzenetére


anulu
félisten

de a SiS driverei szvsz kimerítik a ''brrrrrrr'' kategóriát. lehet, h a chipset jó, de driver nélkül semmire sem mész vele.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) danteshell válasza anulu (#8) üzenetére


danteshell
aktív tag

nemtudom, ha műxik a driver akkor jó
miért is lenne rossz?? volt már ilyen alaplapod?

7447 óta folyamatosan...

(#10) danteshell válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


danteshell
aktív tag

hát amilyen teszteket találtam NEM gyorsabb egyáltalán /itt most nforce4 4x chipsetről beszélek nem az ultráról az nekem víz mert drága/

7447 óta folyamatosan...

(#11) danteshell válasza danteshell (#10) üzenetére


danteshell
aktív tag

nekem volt sis chipsetes inteles asrock és amd-s asus alaplapom és hát feleannyi gond nem volt velük mint most a viakt880-s és nforce2u-es lapommal, valószínűleg azért is mert egyszerűbb nincs túlbonyolítva...

viszont ezt az új sis756os chipsetet még nem próbáltam ezért is érdekel hátha valakinek van ilyen.

7447 óta folyamatosan...

(#12) Rover623 válasza danteshell (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Cuccot többféle szempont alapján lehet választani...te financiális oldalról közelítesz...
Ezek után tökmindegy mit mondunk, úgy is SiS-t fogsz shoppingolni...csak azt ne várd, hogy ebben a választásban meg fog téged vki támogatni...:)

primus inter pares

(#13) anulu válasza Rover623 (#12) üzenetére


anulu
félisten

yepp... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) danteshell válasza Rover623 (#12) üzenetére


danteshell
aktív tag

valószínű azt fogom venni, hacsaknem valaki konkrétan tud valamilyen hibájáról v. esetleg neki is ilyen van...

azt meg hogy mit tud papíron az nem érdekel már rég megtaláltam a leírását ennek is meg az nf4nek is :)

???

upp

7447 óta folyamatosan...

(#15) anulu válasza danteshell (#9) üzenetére


anulu
félisten

ilyen alaplapom még nem volt, csak szereltem már ilyen deszkával szerelt gépeket. szvsz kimeríti a ''Nagy ívben kerülendő'' kategóriát.

most NF4-SLI-s deszkám van, egy ASUS A8N-SLI személyében. semmi gond nincs vele!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Solad válasza danteshell (#14) üzenetére


Solad
őstag

A papiron leirt dolgokat a driver ulteti at (vagy nem) a valosagba... :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#17) danteshell válasza anulu (#15) üzenetére


danteshell
aktív tag

de nem is bruttó16k-ért vetted :)) :))

7447 óta folyamatosan...

(#18) Solad válasza anulu (#15) üzenetére


Solad
őstag

csak az, hogy nem 7800gtx es x2 van benne :D:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#19) anulu válasza Solad (#16) üzenetére


anulu
félisten

ön nyert! :D

úgy néz ki, h 2-3 hónapon belül mind2 lesz :) bár ''csak'' 1db GTX... :U:DDD

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) mordeaux


mordeaux
tag

Hát nekem alap, hogy AMD hez VIA vagy nVidia, bár poén hogy egy ismerősöm szidja a VIA t, és nálam soha semmi affair nem volt VIA tól de ő szívott néha nForce al, 1 el is meg a 2 vel is.. Szerintem nV.

[Szerkesztve]

Kirby a parancsnok

(#21) anulu válasza danteshell (#17) üzenetére


anulu
félisten

viszont nincs sem a lappal, sem a driverrel bajom, és kő stabilan megy benne a 3000+ -om 9x280MHz-en! :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) danteshell válasza Solad (#16) üzenetére


danteshell
aktív tag

igen így van.
gondolkodom mi legyen...
holnap megveszem valamelyiküket, ha nf4est akkor gyengébb vga-t kell néznem :(
márpedig konkrétan játékra kell a masina

7447 óta folyamatosan...

(#23) anulu válasza mordeaux (#20) üzenetére


anulu
félisten

nF2-vel nem szívtam, VIA KT333 és 400-zal pedig nagyon sokat.

nálam alap, h nVidia. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) Solad válasza danteshell (#22) üzenetére


Solad
őstag

mivel jatszol? Mert ha Diablo2 akkor tnt2 is sok :D:D:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#25) anulu válasza danteshell (#22) üzenetére


anulu
félisten

Aliennél br 25,5K az ASUS A8N-E, ez nF4 Ultra chipes. szerintem ennyit megér :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) anulu válasza Solad (#24) üzenetére


anulu
félisten

idióta... :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) Rover623 válasza danteshell (#14) üzenetére


Rover623
félisten

Intel procihoz:
1. Intel
2.-3 NVidia - VIA
4. ATI
5. SiS
6. ALI-ULI

AMD procihoz:
1. NVIDIA
2. AMD
3.-4 VIA - ATI
5. SiS
6. ALI-ULI

Ezek sok-sok ember sok-sok éves tapasztalatai...
Olcsón vásárolva bizonyos paraméterekből engedni kelll: megbízhatóság, teljesítmény, szolgáltatások...valamelyik hiányozni fog...:)

primus inter pares

(#28) anulu válasza Rover623 (#27) üzenetére


anulu
félisten

jó - olcsó - gyors. 2 választható... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) ftc válasza Rover623 (#27) üzenetére


ftc
nagyúr

Nem értek vele egyet az AMD-s résszel de mind1...

(#30) Lortech válasza ftc (#29) üzenetére


Lortech
addikt

Én sem. Nem sok értelmét látom az ilyen sorrendek felállításának.
Van valakinek tapasztalata valamilyen ezzel a SIS chipsettel szerelt lappal? És ha igen, tud valamilyen konkrét driveres problémáról?

Thank you to god for making me an atheist

(#31) Rover623 válasza Lortech (#30) üzenetére


Rover623
félisten

Próbálnál csak gépek eladásából megélni, mindjárt látnád értelmét az efféle listáknak...vagy ha nem, hamar felkopna az állad és/vagy hamar átalakulnál teljes munkaidős garanciális szervízzé...;]

primus inter pares

(#32) ftc válasza Lortech (#30) üzenetére


ftc
nagyúr

Nekem már volt egy pár SIS-es gépem s semmi gond nem volt vele a driverekkel meg végképp...

(#33) Lortech válasza Rover623 (#31) üzenetére


Lortech
addikt

A te esetedben persze van értelme, márha magadra gondoltál. :)
De a topiknyitó kérdése nem az volt, hogyha lenne egy boltja, akkor milyen termékekkel foglalkozzon, hogy a lehető legkevesebbet szopjon. Remélem érted, mit akarok. :)
Konkrét tapasztalatok megosztásának szerintem több értelme lenne _ezzel_ a chipsettel (nem chipsetgyártóval) kapcsolatban.
Nekem is volt driver és egyéb problémám nvidia-val, via-val és a többivel, sőt intellel is, de attól még jól elvagyok a mostani rendszeremmel, és nem fogom az összes jövőbeni nforce chipsetet fikázni, mert már szívtam vele. Ezektől függetlenül még lehet egy kalap szar a sis756, nekem nincs vele tapasztalatom, de épp ezért nem is fikázom le alapból.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#34) antikomcsi válasza danteshell (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szerintem, holnap, megint nyiss egy topikot, és ott már azt kérdezd, meg, hogy melyik üzletben, és pontosan, mit vegyél.;]

(#35) Rover623 válasza Lortech (#33) üzenetére


Rover623
félisten

Én sem fikáztam alapból (hol látsz te ilyet...?:U).
Ha az én esetemet megérted, meg kellene értened azt is, miért nem javaslom neki...
Én nem akarok rosszat neki, ne szopjon ő se ha nem muszáj...:)

primus inter pares

(#36) danteshell válasza Rover623 (#35) üzenetére


danteshell
aktív tag

mondjál példákat milyen hibák voltak sis chipsetes alaplapokkal...

7447 óta folyamatosan...

(#37) danteshell válasza danteshell (#36) üzenetére


danteshell
aktív tag

''The SiS756 is currently the only AMD64 platform northbridge chip that fully supports PCI Express x 16 and HyperTransport 1GHz specifications.''
anadtech, febr 23.

7447 óta folyamatosan...

(#38) danteshell válasza danteshell (#37) üzenetére


danteshell
aktív tag

ocworkbench-en teljes teszt van róla, kt890, nforce4, nforce4 sli, nforce4 ultra alaplapokkal. teljesítményben 10/10-et kapott, a tesztekben nincs 0,1% különbség közöttük...
de azért még mindig gondolkodom megéri-e nekem az nf4...

7447 óta folyamatosan...

(#39) danteshell válasza danteshell (#37) üzenetére


danteshell
aktív tag

ennyi idő alatt csak tudtak normális drivert írni, nem??

7447 óta folyamatosan...

(#40) anulu válasza danteshell (#37) üzenetére


anulu
félisten

azóta változtak egy ''kicsit'' a dolgok. nF4 Ultra és SLI is 1GHz. a -4x-et nem tudom, az lehet, h csak 800MHz. tudtommal a K8T890Pro is 1GHz, szóval ez nem érv :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) anulu válasza danteshell (#38) üzenetére


anulu
félisten

te tudod, te fogod használni. az biztos, h nekem eszembe sem jutna SiS-es lapot venni. nem azért, mert annyira hű de tele lennék pénzzel, hanem, mert szeretek nem aggódni a gépem stabilitása miatt :)

légyszi egy pontos linket az ocw-s tesztről nyomjál be, mert nem találtam meg az oldalukon :U

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) danteshell válasza anulu (#41) üzenetére


danteshell
aktív tag

az a gond hogy te sem írsz konkrétat, mi bajod volt eddig sis chipkészletes alaplappal?

teszt:
http://www.ocworkbench.com/2005/asrock/reviews/939S56-M/g1.htm
pont ezt az alaplapot néztem ki én is...

7447 óta folyamatosan...

(#43) Goose-T válasza danteshell (#42) üzenetére


Goose-T
veterán

Teszt != tapasztalat. Egy haveromra egyszer rásóztak egy Abit SA-7 alaplapot (SiS 645DX chipset). Feltelepítettem a Windows-t, felraktam minden drivert (akkori legújabbakat), BIOS-t jól beállítottam. CD-írásnál állandóan kiürült a puffer, vinyóról/CD-ről vinyóra másolásnál szaggatott az egérkurzor, recsegett a hang (ráadásul SB Live, nem alaplapi vacak). Megnéztük a SiS IDE tool-t, eszközkezelőt, mindenhol működött szerintük az UDMA, valahogy mégis teljesen leterhelte a procit. Ennyit a tapasztalatról.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) Goose-T válasza Goose-T (#43) üzenetére


Goose-T
veterán

Természetesen ezek után hozzávágtuk az eladóhoz a lapot és jött helyette egy BD7-II alaplap, azzal már semmi gond nem volt (Intel i845E chipset).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45) Lortech válasza Rover623 (#35) üzenetére


Lortech
addikt

Egyrészt, hol látod te azt, hogy azt állítanám, fikáztad ( ;) ), másrészt nem értetted meg (nem akartad..), mit akarok kihozni a dologból. Lehet, hogy általánosan kialakult a véleményed a SIS-ről (ami a te esetedben talán sikerrel alkalmazható), de ebben a konkrét esetben, ahol még konkrét lapról sem beszéltünk, nem biztos, hogy van értelme az általános tapasztalataid által felállított rangsorodnak. Kérdezhetném úgyis, hogy a SIS-t azért tetted az utolsók közé a sorban, mert a SIS756-os chipsettel rengeteg bajod lett volna? :))

Thank you to god for making me an atheist

(#46) Yutani válasza Goose-T (#43) üzenetére


Yutani
nagyúr

Korábban valami olyasmit olvastam a SiS chipsetekről, hogy az eszközök kommunikációjával voltak/vannak gondok, mivel nincs sávszélesség-megosztás, hanem egyszerre csak egy eszköz használhatja a buszt, ezért az egész rendszert megfogja, ezért lassabb a SiS chipset. A te eseted is ilyesmi lehet.

Lehet, hogy nem pontos a megfogalmazásom, ne röhögjetek ki, de valami ilyesmiről volt szó.

#tarcsad

(#47) Brae válasza danteshell (#9) üzenetére


Brae
őstag

Nekem a mai napig tökéletesen működik az Asus A7S333 (SIS 745-ös) lapom és átlagosan napi 18-20 órát megy, most lesz 4éves...
Szóval a stabilitással szvsz nem lesz gond...
Az is igaz, h kezdetben nagyon sokat szoptam, h beiizítsam az 1700+-os Palominom ebben a lapban, de utána pöpecül ment:DDD
Akkoriban inkább sebességbeli lemaradása volt a SIS-nek a konkurenciához képest, de ez mára megszűnt, hála az A64-ek integrált memóriavezérlőjének.
Száz szónak is egy a vége, ha játékra kéne én a SIS-t venném, az így megspórolt pénzt a VGA izmosítására költeném. Persze ez szigorúan csak szvsz:)

(#48) X@b3e


X@b3e
addikt

Árban mindneképp az nF4 a legborsosabb. De ez nem véletlen:U
Vedd meg a SIS-t és írd le a tapasztalataid. Bár erre a döntésre távol álljon tőlem, hogy rábeszéljelek, csak saját felelősségre. Itt csak nV-t fogják ajánlani, és nem ok nélkül

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#49) Rover623 válasza Lortech (#45) üzenetére


Rover623
félisten

Ezektől függetlenül még lehet egy kalap szar a sis756, nekem nincs vele tapasztalatom, de épp ezért nem is fikázom le alapból.

A magyar nyelv sajátosságaiból adódóan, mivel nekem válaszoltál: tehát én lefikázom alapból...:U

De nem ez a lényeg...:DDD

Megértettem amit írtál...te nem értetted meg...

Igen, az én esetemben sikerrel alkalmazható...pedig én cég lévén könnyebben lekezelhetem az ilyet...!!!!

Ügymenet nálam:
Behozatok 1-2 SiS-es lapot, megpróbálom eladni, összerakásnál sok a szopás, szép csendben kicserélem másikra, az is szar, kap másik chipsettel, vagy árában vagy ráfizetéssel (hazudok a vevőnek: elfogyott, nem kapni, nem gyártják, ez jobb...mondjuk ezzel nem is hazudok)...aztán a szar cuccot visszavitetem gariba a nagykerbe, költség nincs vele, hisz úgyis járunk mindennap mindenhova, ledumálom a nagykerrel hogy nekem nem kell helyette másik lap, levásárolom...vége, elfelejtem...

Ügymenet a topicnyitónál:
Megveszi...aztán inkább nem folytatnám, láttam már elég horrort, el tudom képzelni...az időveszteséget, a járulékos költségeit, az idegeskedést szintén...;]

De hajrá, tessék próbálkozni...hátha ez már jó lesz...ha nem, majd a következő...:C

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#50) erdoke válasza anulu (#4) üzenetére


erdoke
titán

nVidia vs. SiS driverekkel és hardveres tűzfallal ne röhögtess pls. Volt SiS-es lapom, és ez most a második nF4, driver szinten semmivel nem volt vele több gond, sőt az IDE kezelése jobb volt (mint minden lapnak, ami nem nF ;]).

A témához szorosabban szólva: SATA-2 lényegtelen, 8 vs. 10 USB port a legtöbb embernek olyan mintha 40 vs. 50-ről beszélnénk, értelmes szintű tuningot a SiS chipset is bír, stb.
A 7e Ft-ért eggyel nagyobb procit kapni, azzal szvsz jobban jár az illető.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.