Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bundee_rbk


bundee_rbk
csendes tag

Üdv a fórumtagoknak!

A napokban a következő problémával szembesültem: a gépem tápja (codegen) furcsa, szikrázásszerű hangokat adott ki magából, így jobbnak láttam lecserélni, biztos a végét járja. Az új táp egy 350W-os Sirtec márkájú darab. Összeszereltem mindent, bekapcsolom, egy hosszú, három rövid sípolás (ez ha igaz a videokártya hiányára utal ha jól tudom). Újraindít, minden megy rendesen. Másnap megint bekapcs, újra sípolás, újraindítás, utána se kép se hang, mindent lehúz, memória, videokártya, többi kártya kivesz, úgy elindít, memóriát hiányolva akkor már sípolt, memo visszarak, vidkártyáért csipog, vidkártya visszarak, seképsehang/sípol...
Régi táp visszarak próbaképp, azzal a gép simán megy (és most a táp sem ad ki szikrázó hangokat). Gondoltam rossz tápot adtak, így visszavittem, de a cseretáppal (ua a Sirtec típus) is ugyanazt csinálja.

Mi van ilyenkor? A táp nem kompatíbilis a TUSL2-C alaplappal? Kész röhej...

Ha valakinek lenne ötlete, szivesen fogadom.

1. Ha nem lenne utolsó nap, semmi sem készülne el... 2. Egy infósnak a gépe MAC Address-ét megjegyezni olyan, mint az anyukája születési adatait :) 3. Ha nincs ott semmi, akkor tök mindegy mi van ott. (IBM ThinkPad T60 2007-F2G + 2GB RAM)

(#2) parandroid válasza bundee_rbk (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

simán előfordulhat. vagy hibás széria. mindenképpen cseréld más típusra...
enermax, zalman rulez, olcsóbb kategóriban talán aopen? :F

szerk: milyen vga? nem kell neki extra táp ugye? bár p3-as laphoz nem hiszem, hogy x800-ad lenne. - bocs, not offense...

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) harry válasza parandroid (#2) üzenetére


harry
veterán

Azért aopen sem olcsó. Inkább Chieftec 350W 12cmes ventivel vagy ugyan ilyen Coolinkben. Utóbbi halkabb, előbbi megbízhatóbb. Mistralban vetted? Ott láttam Sirtec eket.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4) mr_ricsi válasza bundee_rbk (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem ez nem a táp lesz, hanem valami alattomos hiba.

Mi a tápod pontos típusa?

(Ha tényleg M...ral, akkor biztos, hogy originális, bontatlan tápot kaptál?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) moonman válasza parandroid (#2) üzenetére


moonman
titán

sirtec az chieftec, annyira nem rossz az ;)

(#6) bundee_rbk válasza mr_ricsi (#4) üzenetére


bundee_rbk
csendes tag

A táp pontos típusa SIRTEC ATX-350-202. Egyébként a Dunántúlon lakom, Győrben vettem a cuccot. Valószínűleg máshol lesz a gond tényleg, mert a tápot mint mondtam kicseréltettem egy másik példányra és azzal is ezt csinálja.

Node akkor a régi gagyi Codegen 300W-os tápommal, amiről azt hittem már a végét járja, meg miért megy vígan most a gép? :)

Kipróbálom még majd másik VGA-val, vagy fogalmam sincs... nincs kedvem az egész hóbelebancot kicserélni... Ja a mostani VGA Gigabyte Radeon 9000.

Ezek a Sirtec tápok nem tűnnek amúgy gagyinak, elég testesek, nehezek, szóval biztos benne van az anyag, kapcsoló is van rajta, normális ventirács meg minden.

1. Ha nem lenne utolsó nap, semmi sem készülne el... 2. Egy infósnak a gépe MAC Address-ét megjegyezni olyan, mint az anyukája születési adatait :) 3. Ha nincs ott semmi, akkor tök mindegy mi van ott. (IBM ThinkPad T60 2007-F2G + 2GB RAM)

(#7) mr_ricsi válasza bundee_rbk (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez valami érintkezési hiba lehet. (Pl valamit nem dugtál össze eléggé.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) brummer


brummer
tag

I Love sirtec chieftec



LOVE !

(#9) bundee_rbk


bundee_rbk
csendes tag

Hát igen, valószínű valami érintkezési gond lehetett, mert félretéve csüggedtségemet, nagy önbizalommal újra előkotortam a tápot, beszereltem és láss csodát, működik! Pedig azelőtt is mindent legalább 2x megnéztem, be van-e rendesen kötve...

Egyébként mi köze ezeknek a tápoknak a Chieftec-hez? MErt a boltban is valami ilyet mondogatott a csávó, hát nem nagyon akartam hinni neki, de most már kezdek.

1. Ha nem lenne utolsó nap, semmi sem készülne el... 2. Egy infósnak a gépe MAC Address-ét megjegyezni olyan, mint az anyukája születési adatait :) 3. Ha nincs ott semmi, akkor tök mindegy mi van ott. (IBM ThinkPad T60 2007-F2G + 2GB RAM)

(#10) strike-force válasza bundee_rbk (#9) üzenetére


strike-force
őstag

chieftec nem gyárt tápot. ő is úgy vásárolja fel és cimkézi át. akik beszállítanak nekik: Sirtec , CWT , Delta és FSP is, de ebben nem vagyok biztos.....

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) amegt válasza strike-force (#10) üzenetére


amegt
aktív tag

A Delta és a Sirtec biztos, a többi az nem tudom...

(#12) kalmanka19


kalmanka19
tag

brummer ! neked is van sirtec tápod a 12centis ventivel? ha igen akkor azt kérdezném hogy neked mennyire meleg? mert én 1 kicsit melegnek tartom! menyire félős ha melegszik a táp?

(#13) mr_ricsi válasza strike-force (#10) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Chieftec (desktop) tápokat a következők gyártják:
ATX-xxx-xxx, HPC-xxx-xxx, SFX-xxx -> Sirtec (www.sirtec.com.tw)
ENH-, ATX-xxxx -> Enhance Electronics (www.enhance.com.tw)
GPS- -> Delta Electronics Group (www.deltaww.com)

(A Sirtec egyébként a Thermaltake számára is gyárt tápokat)

Sirtec vásárlás előtt meg kell nézni a típusszámát, és ha ugyanaz a típusszám megtalálható a chieftec weboldalán, akkor a két táp a matrica kivételével teljesen azonos.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) marcee


marcee
addikt

Rokonoknak raktam össze nemrég olcsó konfigot és egy Sirtec 300-as került bele. Amíg el nem indítottam a gépet örültem, hogy milyen jó biznisz csináltam, mert súlyra, megjelenésre szinte olyan mint a saját 360-as Chief-em. Bekapcs után már nem voltam olyan boldog, a +12V-ot dobálja rendesen idle-ben is win alatt ill. még a bios szerint is, pedig a gép nem túl vagány (ecs l7vta3, 1800+ paló, 256MB, quantum30GB, teac 4x cd-rw, gf2mx).
Most egy ideig nem veszek ilyet.

\m/

(#15) marcee válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


marcee
addikt

Nem lehetséges, hogy ami Sirtec matricával jön ki, az a nagyok minőségellenőrzésén nem ment át?

\m/

(#16) mr_ricsi válasza marcee (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ugye, nem gondolod komolyan, hogy a Sirtec tápjait a Chieftecnél kicsomagolják, egyesével kimérik, majd újra becsomagolják?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) marcee válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


marcee
addikt

Esetleg nem csomagolva kapják. :) Igazad van, nem tudom, hogyan működik a dolog, de valami minőség ellenőrzésük csak van, nem hinném, hogy a beszállító kezébe adják a hírnevük.

Mint lentebb írtam én belefutottam egy problémás darabba. A ''tápigényesebb időkben'' (esetemben Thunderbird 1200MHz-től napjainkig) kb. 20-25 darab gépet rakhattam össze, ezekből egyszer sem találkoztam olyannal, amelyiknél a márkás táp feszültségingadozást vagy szabványon túli eltérést mutaott volna, a kevésbe márkásak viszont szinte mind (olcsóbb konfigok). Sirtec-ből ehhez az egy darabhoz volt eddig közöm. Persze nem nagy minta tudom.

\m/

(#18) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez a sirtec táp mennyire chieftec??
Vagy ez most, hogy van? :))

(#19) Cos válasza jerry311 (#18) üzenetére


Cos
senior tag

Ez engem is érdekelne! :U

Brr Brr

(#20) jerry311


jerry311
nagyúr

Hátha már felébredt valaki aki tudja :))

(#21) Kelly válasza jerry311 (#18) üzenetére


Kelly
csendes tag

Akkor segítek: a számítástechnikában a legtöbb márka, akit gyártónak hiszünk, csak dobozol. Ilyen az ASUS, az MSI, stbstb és a Chieftec is. Persze, sokszor nem ilyen egyszerű, mert egyedi igényeiknek megfelelően lehetnek olyan termékeik, amiket csak nekik gyártanak, így hiába más a gyártó, az a termék csak pl. MSI néven lesz kapható.

Na vissza a Chieftec-hez: Igen, a Chieftec részére a tápokat alapvetően a Sirtec és az utóbbi 1 évben a Delta is gyártja. Sokszor a konkrét típusok is megegyeznek.

Amiben viszont mindenképp van különbség, az a gar: nem tudom, hogy a Sirtec-re mennyit ad a Mistral, de hogy 2évnél nem többet az tuti. És akkor vesd össze a Chieftec élettartam garral.
Azt meg csak mellékesen jegyzem meg, hogy én a fent említett kiskerhálózatból már nem nagyon vennék semmit, hátha nem tudom érvényesíteni a gart 1-2 hónap múlva...

(#22) amegt válasza marcee (#14) üzenetére


amegt
aktív tag

tapasztalat hasonló volt, mikor megvettem egy ECS lapot. Összeraktam, működött, de ingadozott a feszkó, mint azállat. Azt hittem én is, hogy a táp a szar, megvettem egy DTK tápot és azzal is ugyanezt csinálta, lap csere következett (nem ECS-re-Abitra). A hibajelenség megszünt.
Tehát én inkább kipróbálnám egy másik lapban a cumókat, vagy esetleg egy másik tápot is. Ha mindez megtörtént, akkor igazad lehet, hogy a táp nem jó.

(#23) OC válasza Kelly (#21) üzenetére


OC
őstag

A Mistralra sok panasz volt fórumokon, ezzel szemben nekem a debreceni üzletükkel kapcsolatban kellemes csalódás ért. Pont egy Sirtec táppal nem akart működni egy újra összerakott gép, ezért bevittem. A szervize fogta elkezdte beszerelni a tápomat az ottani gépbe, a másik pedig már ki is rakta a zsírúj tápot az asztalra, hogyha cserélni kell, akkor kéznél legyen. Nem részletezem tovább nem volt cserére szükség, a táp jó volt. A lényeg, hogy cserélték volna azonnal, ha kell.

(#24) mr_ricsi válasza jerry311 (#18) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Olvasd el a #13-t.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) mr_ricsi válasza Kelly (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a számítástechnikában a legtöbb márka, akit gyártónak hiszünk, csak dobozol. Ilyen az ASUS, az MSI''

Az Asus saját maga gyárt, sőt, beszállítója az Intelnek is. (Intel tervezésű alaplapokat gyárt, amit az Intel a saját neve alatt ad el.)
Az MSI szintén saját maga gyártja az alaplapokat (darabszámot tekintve benne van az első 3-ban), és egy csomó ''brand'' irodai gép-előállítónak a beszállítója. (Viszont vannak olyan cuccai, amelyeket csak matricáz, de az alaplapokat, vga-kat saját maga gyártja.)

''a Chieftec részére a tápokat alapvetően a Sirtec és az utóbbi 1 évben a Delta is gyártja''

#13

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) jerry311 válasza mr_ricsi (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jóvanna :DDD
Lúzer vagyok néha :DDD

(#27) Kelly válasza OC (#23) üzenetére


Kelly
csendes tag

Mistrallal kapcsolatban ha figyeltél, nem a mostanról beszélek, hanem a jövőről. Nyílt titok hogy több boltot bezártak és jópár alkalmazottat kirúgtak, valamint a legnagyobb hazai nagykereknél 100 milliós nagyságrendő tartozást halmoztak fel, innentől fogva pedig mindenki vonja le a következtetéseket...

(#28) Kelly válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


Kelly
csendes tag

Elhiszem hogy mindezt tudod, de én ilyen részletességig nem akartam belemenni a témába, a lényeg hogy nem arról van szó, mint amit itt fent páran gondoltak a Chieftec-Sirtec vonalon. Tehát fizikailag ugyanazok a termékek, más háttértámogatással.

(#29) OC válasza Kelly (#27) üzenetére


OC
őstag

Ezt nem tudtam! Köszi az infot. És bocsi az OFFért!

(#30) Majstor


Majstor
senior tag

Nekem még ma ell kel adnom egy régi konfigomat...
Na itt a poén...tápom nincs hozzá!
:)
Ebben az esetben bele kel raknom a mostani Tápom: Coolink 300W-ot
Sürgösen kéne egy javaslat hogy akkor holnap mennyiért tudok venni egy megbízható/halk Tápot???
(milyen Márka?=Coolink...Mistralban gondolom megvenni)
:U
Elöre is kösz minden hozzászólónak!!!

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#31) tomcsi23 válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


tomcsi23
veterán

Én megnéztem a HPC-420-302 DF típust és a Sirtec oldalán 360W-osnak, míg a Chieftec oldalán 420W-osnak van írva. :Y
Úgy néz ki, elírás lesz a Sirtec oldalán, mert a HPC-420-102 DF terhelhetősége már egyezik a két leírásban. :DD
Remélem, hogy elírás és, hogy a Sircet részéről, mert azért érdekes lenne, ha a Chieftec által árusított 420W-os valójában egy 360W-os tápegység. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#32) mr_ricsi válasza Majstor (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ne Coolinket vagyél, hanem inkább valami megbízhatót. :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33) mr_ricsi válasza Kelly (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Elhiszem hogy mindezt tudod''
Csak sajnos rosszul. Hiszen az Asusnak is vannak olyan termékei, amit mások gyártottak. Pl. nemrég láttam Asus tápokat, amelyek belül Codegenek voltak!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) mr_ricsi válasza tomcsi23 (#31) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az csak egy tévedés: rossz oldalra mutat a 420-302 linkje.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#35) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ui: azt hallottam, hogy a Chieftec szakított a Sirteckel, mert túl sok volt a minőségi probléma a tápjaikkal. Újabban a Delta -a DTK tápok gyártója- az aktuális kedvenc.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) gromble_ziz válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

és az hogy lehet, hogy a Chieftec GPS-350BB-101L táp a Chieftec oldalán megvan míg a deltáén nincs???
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#37) mr_ricsi válasza gromble_ziz (#36) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A problémádat jegyeztem, és amint én leszek a Deltánál a nagyfőnök, azonnal kirúgom a felelősöket!

:))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#38) gromble_ziz válasza mr_ricsi (#37) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

köci :) na de most komolyan hogy lehet ez?

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#39) eziskamu


eziskamu
addikt

A DTK-ról jutott eszembe: Van egy ptp3007-esem, melyet nemrég szétszedtem(ugye a tisztelt ph pont erröl a tipusról nem tudott egy képet se közölni a nagy tápteszt során :(( ) és a nyákra az volt írva, hogy Macron (remélem jól emlékszem).

(#40) mr_ricsi válasza gromble_ziz (#38) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem a Deltánál legalább 1 éve nem aktualizálták a weboldalukat. (Legalábbis nem látok 350-esnél nagyobb P4desktop tápot, pedig -úgy tudom- gyártanak.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#41) gromble_ziz válasza mr_ricsi (#40) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

van benne valami ... :)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#42) Majstor válasza mr_ricsi (#32) üzenetére


Majstor
senior tag

Mi a bajod a Coolinkell???
:U

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#43) Majstor


Majstor
senior tag

Nekem edigg nagyon jól szuperál...
:D

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#44) Majstor válasza mr_ricsi (#32) üzenetére


Majstor
senior tag

Akkor a 300W-os Coolink TÁP helyett egy 310W-os Sirtec TÁP-ot vegyek???
Mitöl jobb ez mint a Coolink...

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#45) Majstor


Majstor
senior tag

UP!

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#46) Majstor


Majstor
senior tag

Mitöl jobb a Sirtec (Chiftec) a Coolink-töl???
:U
Senki???
:(

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#47) mr_ricsi válasza Majstor (#42) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az a bajom a Coolinkkel, hogy ma ez az aktuális ''bölcsek köve'' (olcsó de megbízható) táp. A Codegenről pont ez volt a közvélekedés 1-2 éve.

Belül viszont Codegen stílusú az elektronika, csak komolyabb hűtőbordákat kapott. (Ennek igazából készenléti üzemben van jelentősége, működés közben a kisebb bordák is kellően hülnek.)

Szintén nem tetszik, hogy a 300W-os és a 350W-os X, vagy a 350-es és a 400-as DX a matrica kivételével teljesen megegyezik.
(Én már nem hiszek a mesékben, tehát szerintem nem a nagyobb teljesítményre készített tápot adják el kisebbnek- olcsóbban.)

A megbízhatóság a részletekben lakik: pl az, hogy egy elektrolitkondi fél centivel messzebbre kerül a melegedő alkatrészektől, óriásit képes javítani a táp hosszútávú megbízhatóságán.
Én tartok tőle, hogy úgy 1,5 évvel azután, hogy ''tömegével'' kezdték használni, a Coolinkről is kiderül, hogy nem sokkal jobb, mint a Codegen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#48) Majstor válasza mr_ricsi (#47) üzenetére


Majstor
senior tag

Ha ez így van akkor te melyik tápot Favoritizálod???
CodeGen???

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#49) Majstor válasza mr_ricsi (#47) üzenetére


Majstor
senior tag

Akkor máshogyan teszem fel a kérdést:
Te szerinted mely tápot vegyek?
Sirtec (Chiftec)???
(CodeGen kizárva)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#50) venember83


venember83
nagyúr

Hello!
Nem hozzam intezted a kerdest, de a valasz rendkivul egyszeru: Enermax.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.