Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Sírkő móka

Hozzászólások

(#1) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Sírköveket készítek immáron 22 éve, saját műhelyben dolgozom idehaza, a magam ura vagyok.
Halottak napja előtti hónapban kicsit stresszesebb a munka, mert akkor van a legtöbb megrendelés, de azonkívül lazaság van, és úgy osztom be az időmet, ahogy akarom.
Egyedül dolgozom, csupán szállításkor van segítségem, aki segít a temetőben összerakni a köveket, nem vágyom cégbővítésre, lazán eltartom a családot, és ez így jó.
Tavaly mondjuk annyi munkám volt, amennyit még éppen csak megtudtam csinálni egyedül.
Nem nagyon cserélnék senkivel.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#2) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Tegnap voltam két esztergomi temetőben megrendelőkkel találkozni.
Az egyik egy régi megrendelőm rokona, akinek a kisbabája halt meg.
Kriptába temetik, és kisebb méretű Talila grey gránitból fogok készíteni sírkövet szegénynek.
A régi megrendelőm révén már sok sírkövet készítettem a szentgyörgymezői temetőben, minden évben meghal néhány rokona.

A másik érdeklődő is egy volt kuncsaft rokona, ők egy hatalmas kriptára akarnak lépcsős, piramisra emlékeztető sírkövet, amit nem vállalok, mert túl nagy falat, meg nincs is kedvem “agytröszt “ megrendelőkkel vesződni.
Azt azért megígértem, hogy segítek az anyagot beszerezni.
Meglátjuk mi lesz belőle.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#3) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Kifestettem a tegnap vésett betűket, majd hívtak, hogy meghalt az öreg férfi az utcánkban, aki tavaly rendelt a feleségének sírkövet, úgyhogy most szedhettük szét temetéshez.
Nem bírtuk leszedni a fejkő- lépcső kombót a nagylépcsőről, ezért egyben kellett hazahozni, ami coromandel gránit lévén kb. 300 kilót nyom.
Érdeklődtek Nyírbátorból, és Pécs melletti településről is sírkő miatt, kiváncsi vagyok lessz-e belőlük valami.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#4) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Délelőtt szentendrei temető, irodában az egyik lány, gyönyörű, kedves, vicces( ilyenkor kár, hogy nős vagyok). Temetés volt, ezért addig nem zajonghattunk, egy öreg sírkövet kellett lecsiszolni, a fejkövet lecserélni gránitra, könnyű, gyors meló.
Délután, Pilismarótra vittem egy úrna sírkövet, fél órás munka, új helyszín kipipálva.
Műhelyemben van egy nagy fali térkép, ott jelölöm azokat a helyeket az országban, ahová vittünk már követ, a legmesszebb Kovácsvágás volt 300 km.
Egy hét Balaton következik, nyaralás.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#5) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Nyaralás után nehéz visszaállni a melóba, kell néhány nap.
Egy fickó rendelt a kispesti temetőbe egy egyszerű ,olcsó sírkövet, meglepetés lesz a nejének, az apósa 20 éve halt meg, de senki nem készíttetett még a családból.
Dobogókőre megint kell vinnem a siketek sziklafalára egy emléktáblát, mert a tavalyit valaki leszedte, ki tudja miért zavar egyeseket, hogy sziklafalra fel van rögzítve néhány emléktábla.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#6) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Reggel elmentem gránitokért a nagykereskedőhöz, úgy tűnik a fő telephely lehallgatja a kisebb telephelyek iroda konténereit, szuper.
Kerepesi temetőbe rendelt két különös ember egy szimpla gránit követ, mintha androidok lettek volna.
Szentendrére szeretne egy kedves hölgy szintén szimpla gránitot, nincsenek különösebb megkötései, 450 ezer forintba férjen bele, talán szürkés színű legyen, küldök majd mintákat neki.
Délután beállítottam a perbáli dupla gránit járdáinak formáit, holnap beöntöm őket, elhoztam hozzá a szív alakú fejkövet is, de nagyobbra számítottam, sok szöveget kell belevésnem, remélem elég lesz a hely.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#7) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Szentendrére végül Shivakashi gránitot rendeltek.
A héten még megyeri temetőbe Brown star, Érdre pedig Paradiso gránit köveket rendeltek, ha idén már senki nem rendelne, akkor is elégedett lennék.
Egy újabb helyesírás bajnok talált meg, most éppen a jófogáson, csak győzzem kisilabizálni, hogy mit akar.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#8) pozsoka


pozsoka
aktív tag

A héten öntögettem műkő elemeket régi sírkövekhez, Pomázra legyártottam urna sírkövet, voltam Tatabányán gránitokért.
Dobogóra felvittünk egy emléktáblát, magasra raktuk a sziklafalra, nem fogják tudni leszedni.
Megrendeltem Esztergomba a kisbabát ábrázoló porcelánképet.
Pénteken megyeri temetőbe vittünk egy Brown star gránitot, több, mint egy órát kellett várnunk, mert a megrendelő nem volt azonos a sírhely felett rendelkezővel, fantasztikus a temető bürokrácia is.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#9) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Eltelt egy év, voltak érdekes megrendelések, emberek.
Tavasszal megrendelték az eddigi legdrágább sírkövet, amit csináltam, majdnem két millió lett volna, de addig variáltak ész nélkül, hogy meguntam.
Betelt a pohár, visszaadtam az előleget, és elküldtem őket, előbb, utóbb minden kő elkel.
Ez sem maradt a nyakamon, másnap el is adtam, sajnos meghalt az ismerősöm, aki sok megrendelést szerzett, az övé lett.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#10) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Megy a halottak napi hajtás, mint minden évben, bár most igyekeztem nem vállalni el túl sokat.
Augusztus közepe óta már csak november utáni teljesítéssel rendelhetnek, de még így is iparkodhatok, annyi összejött novemberig.
Szerencsére, már egyre több embert nem érdekel, hogy addig legyen kész.
Hívott egy 95 éves férfi, megbeszéltük, hogy majd keresni fog év elején, vajon életben lesz még akkor?
A legidősebb, akinek sírkövet készítettem 102 éves volt.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#11) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Elkészült Diósjenőre a házi emlékmű, szobrokkal, galambokkal, Bódi Guszti dalszöveggel, több, mint 300 betűt kellet vésnem.
Az utcáról jól látható a kerítés mellett lett elhelyezve, kiváncsi lennék az ott lakók véleményére, zavarja-e őket.
Nekem biztosan nem kellene ilyen a kertembe, de nem vagyunk egyformák.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#12) pozsoka


pozsoka
aktív tag

A házi emlékművel kapcsolatban még annyit, hogy kevesellte a végösszeget a megrendelő, adott ötvenezer forinttal többet.
14 éve kaptam százezerrel többet, az volt a csúcs pályafutásom alatt.
Megéri tisztességesnek lenni, de persze nem csak az ilyenek miatt.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#13) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Megy a Halottak napi hajtás, de már látom a végét, egy család mielőbb szeretne követ a gyereküknek, az apa 50 ezret akart ráfizetni, ha elkészül november elsejéig, mondtam neki, ha megduplázza a sírkő árát, akkor sem tudom addig elkészíteni.
Kiderült, hogy alig egy hónapja halt meg a lányuk, mivel koporsós temetés volt, meg kellene várni míg eltelik egy év, de ők mielőbb akarják.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#14) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Ma ismét új településre megyünk (Táborfalva), újabb jelölő a térképen.
Szeretem, hogy minden évben eljutunk néhány újabb helyszínre, nem válik unalmassá a kövezés.
Jövő héten már csak az itteni temetőben csinálok egy-két kisebb munkát, aztán elkezdem a november, decemberi megrendelések előregyártását, a gránitokat megrendeltem hozzá, ha nem lesz nagyon zord idő, akkor lesz mit csinálni, de kapkodni egyikkel sem kell.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#15) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Mostmár nem hajt a Tatár, van kb.10 új sírkő megrendelésem karácsonyig, amit nyugodt tempóban megcsinálok, ha jó idő lesz.
Találkoztam a temetőben a régi főnökömmel, akinél a kilencvenes években kitanultam a szakmát, csodálkoztam, hogy megismert. Megöregedett, ráadásul amputálták az egyik lábfejét, de kisebb munkákat így is vállal, az jó.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#16) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Megvolt az idei év utolsó új települése: Kálló.
Karácsonyig heti egy új sírkő készül, úgyhogy ráérős tempóban dolgozgatok, szeretem ezt az időszakot, az idő is jó.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#17) pozsoka


pozsoka
aktív tag

A héten szeretnék Pomázon összerakni egy dupla gránit sírkövet, de a hó és hideg miatt nem fog megvalósulni, talán jövő héten.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Sírkő móka
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.