Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JaniS


JaniS
senior tag

Átolvasva a fórumot, találtam néhány erre vonatkozó topicot, de megoldást nem (jó, csere). Itt lehetne összedobni, ha küzd még valaki ilyen problémával és esetleg megoldása is van rá.

Szóval a helyzet: HIS Radeon 9800 Pro. Bekapcsolás után magas frekvenciás sivító-sípoló hang jön belőle valahonnét, sajnos a brutál nagy hűtője és a ventik miatt nem tudom megmondani honnét. Néha elhallgat, néha megváltozik a frekvenciája. Ami szisztematikus: leterhelve a GPU-t (pl. 3DMark vagy játék) nem sípol.

Először a kérdéseim: mi sípolhat rajta? Nem a ventillátora, ezt ellenőriztem, nem más alkatrész a gépben, mert ezt is ellenőriztem (másik videokártyával). Vannak a nyákon pici tekercsek, elég levegősnek tűnnek a meneteik, talán azok? Van egy rakat kondi meg egyéb bogarak... azok talán? Vagy netán a GPU tud ilyen hangot kiadni? Elektronikához értők előnyben.

Másodszor: van-e erre megoldás? (Persze az okot azért először tudni kellene.)

A ventillátorokat már megszoktam, de ezt a hangot nem lehet. A kártya most lett cserélve gariban, de már egy hónapja csak a garanciával küzdök, először egy használhatatlanra cserélték, most meg erre, de ez már más téma...

JaniS

(#2) Flashy válasza JaniS (#1) üzenetére


Flashy
veterán

a gpu nem annyira, inkább valamelyik kondi lehet

(#3) Bobbacsi válasza JaniS (#1) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nagy valószinüséggel valamelyik tekercs sípol :( (rosszul impergnálták a tekercset,vagy nem is )Ilyen az AOpen 6600GT kártyánál is van ,de sajnos emiatt nem cseréik ki a kártyát ,mert a müködését ez nem befolyásolja !
Azt tudod tenni házilag ,hogy ha megtaláltad az ominózus tekercset ,akkor szintelen körömlakkal óvatosan bekened !megvárod míg megszárad ,majd mégegyszer .hátha ez megfogja a huzalt ,és nem rezeg tovább !

(#4) JaniS válasza Bobbacsi (#3) üzenetére


JaniS
senior tag

A tekercseket én is nézegettem, mert úgy emlékeztem, hogy a levegős menetek trafóknál is tudnak zenélni. Ránézésre ezek pár tízmenetesek és valóban nagyon szellősek, nem feszülnek a magra egyáltalán. Gondoltam rá, hogy át kellene őket kötni valamivel, de akkor a körömlakk jobb ötlet!

Köszönöm, ez már egy megoldási javaslat, ha tényleg a tekercs adja ki a hangot. Ma megcsinálom és itt be fogok számolni az eredményekről.

(Jól értem, hogy a huzal rezeg a nagyfrekis áram miatt?)

JaniS

(#5) JaniS válasza Flashy (#2) üzenetére


JaniS
senior tag

Kondival lehet tenni valamit? Mivel csere nem igazán játszik, esetleg ráhúzni valami hangszigetelő sapkát? (Nem off volt a hozzászólás szerintem, az okok sem tiszták.)

JaniS

(#6) JaniS


JaniS
senior tag

Még egy kérdés: ha a kártyát kiveszem a gépből és egy külső tápra rákötöm, hogy megpróbáljam kideríteni honnét jön a zaj, ez értelmes elképzelés vagy ne kísérletezzek vele, mert hazavágom? (Vagy így nem is lehet kideríteni.)

JaniS

(#7) Bobbacsi válasza JaniS (#6) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igy nem fog menni ,mert nem tud komunikálni a foglalaton keresztül !

(#8) JaniS válasza Bobbacsi (#7) üzenetére


JaniS
senior tag

Sejtettem.

Csak nincs ötletem, hogyan derítsem ki. Alaplapostul nem akarom kiszerelni az egészet az asztalra.

JaniS

(#9) Bobbacsi válasza JaniS (#8) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Hány tekercs van a kártyán ? ( nekem vidiám van ,vagyis nem ismerem ezt a kártyát ) Próbálj meg egy A4-es lapból hengert csinálni ,és azt tedd a tekercsekhez ,és azon keresztül hallgasd meg ! (per pillanat ez jutott eszembe :) )

[Szerkesztve]

(#10) JaniS válasza Bobbacsi (#9) üzenetére


JaniS
senior tag

Kb. 4-5 lehet, most nincs előttem. A probléma, hogy egy marha nagy ICEQ hűtő van rajta, aminek a bordája lefedi az egész kártyát, így nem lehet hozzájuk férni.

JaniS

(#11) Face8814 válasza Bobbacsi (#9) üzenetére


Face8814
őstag

Ez tetszett. :C
A kreativitás nem ismer határokat!:R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12) Bobbacsi válasza JaniS (#10) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Bővebben: link ilyen ? (vagy ennél nagyobb ?)Mert akkor gond van :( akkor mind a 4 vagy 5 tekercset le kellene lakkoznod !

[Szerkesztve]

(#13) JaniS válasza Bobbacsi (#12) üzenetére


JaniS
senior tag

Pontosan ilyen. De a hűtő leszerelése nem probléma, csináltam már máskor is. Mindegyik tekercset le fogom lakkozni, nem látok más megoldást, gondolom ártani nem árt. (Egyébként a lakk bírja a meleget? Bár nyilván ezek a tekercsek nem annyira melegszenek, de a GPU meg a RAM-ok csak termelik nekik is a hőt.)

JaniS

(#14) Bobbacsi válasza JaniS (#13) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha pontossan ilyen akkor ,mint a képen is látszik a kártya tetején van 2 tekercs ! Akkor azzal is kezdhetsz ! :)

[Szerkesztve]

(#15) JaniS


JaniS
senior tag

Tegnap lelakkoztam a tekercseket, összesen 5 db volt, ezek közül háromnál nagyon lazán lógtak a menetek. Sajnos nem változott a helyzet. Próbáltam megfigyelni, honnét jön a hang, de nem találom. :(

JaniS

(#16) Bobbacsi válasza JaniS (#15) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Fenébe ! :(
Kizárásos alapon sem találod,hogy a kártya elejéröl,közepéröl,hátuljáról jön a hang ? Ahol a tekercsek vannak a nyákon ?

[Szerkesztve]

(#17) JaniS válasza Bobbacsi (#16) üzenetére


JaniS
senior tag

A probléma az, hogy az ICEQ hűtő útban van és jelen pillanatban nincs más, amit a magra rakjak. Próbálkoztam habszivaccsal lefedni a kondik egyrészét, majd a többit is, de nem változott a hang erőssége. Még egyszer ellenőriztem, hogy valóban a videokártyából jön-e, onnét. Sajnos nem tudom behatárolni az áramköri elemet, sem a helyét. Lehet X akta lesz belőle...

Azért a segítséget nagyon köszönöm!

JaniS


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#18) Bobbacsi válasza JaniS (#17) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Vegyél egy 6600GT kártyát ! :)) ( bocsi ,ezt nem tudtam kihagyni ) Csak ne Aopent ,mert az is sípol :) !
Sajnálom ,hogy nem sikerült a hibát elhárítani :(

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.