Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hi all ! Ez a téma asszem gyorsan megválaszolható lesz :)

Mivel gyenge a tápom (újjat még nem tzdtam venni) ezért lehúztam az összes nélkülözhető eszközt és kibukott, hogy a maxtorom az ami elég magas sípoló hangot ad ki.(olyan sípoló, vagy fütyülő, de igen magas hang.

Azt mondták,hogy a csapágyazás odavan. Igaz ez ? Mennyit bírhat ki ha mégis?
vagy más baja van ?

(#2) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Vedd ki a helyéről, és a kezedben tartva indítsd el a gépet. Ha így nem fütyül, akkor a felfogatásával kell variálni. (Pl: feszült)



''Mennyit bírhat ki ha mégis?''

Erre a kérdésre Loui Padre, vagy Erzsike, a boszorkány tudna esetleg választ adni! (Bár, ahogy a VV3 győztese nem jött be nekik...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3) steve@prhw válasza Freddy TNT (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Itt benn a cégnél is vannak ilyenek, 20GB-osak, és gond nélkül üzemelnek. SMART Spin up retry count-ját meglesheted, ha netán szorul indulásnál, abból kiderül. Aztán kiderül...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) gabe_


gabe_
őstag

Lui Padre, ez jó. :DDD

Sovány szakácsban sose bízz!

(#5) TeeJay válasza Freddy TNT (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem ugyanezt csinálja a Barracuda 7200.7 120gigás vinyóm:(

és még csak 4hónapos

és kivettem a kezembe tarva rátettem a tetejére a fülem
teljesen

és hallom benne hogy valami magas hangot ad:(
pedig annak alapból nem kéne adni ilyen hangot

pesten egy másik gépben van egy 80as Samsung és azzal is megcsináltam ezt és az sokkal halkabb

pedig ennyivel nem lehet halkabb!!!!!

szóval szerintem is a csapággyal lesz gáz:(

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) Freddy TNT válasza steve@prhw (#3) üzenetére


Freddy TNT
őstag

''SMART Spin up retry count-ját '' ööö az meg micsoda és hol lehet megnézni ?

(#7) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Mondjuk elég szívás, ha csapágyas. kivéve is ilyen magas hangot ad.

(#8) steve@prhw válasza Freddy TNT (#6) üzenetére


steve@prhw
őstag

Bocsesz, ilyenkor kerülök netközelbe..

Moderátorok! Sztem kellene valami ''általános tudnivalók'' rovat... A mai, low-cost vinyóknál igazán jó lenne, ha mindenkinek lenne a gépén SMART-monitorozó program, nagyon sok adatvesztést meg lehetne előzni vele... Mondjuk minden témakör (de legalább a hdd-s) elején egy FAQ..Sztem elég jelentős problémamegoldási / tudásanyag felkerült már ide, és akinek azonnali gondja van, a tapasztalatok alapján tényleg nem szeret keresgélni... Mondjuk: mielőtt topicot nyitnál, hogy miért indul újra a géped, nézd át: 1, csatlakozók 2, ... 3, ... Vagy hasonlók...

A SMART egyébként a vinyó önmonitorozó eszköze. Figyeli a vinyó bizonyos jellemzőit, rögzíti az értékeket. (pl. hőmérséklet, felpörgési idő, átviteli hibák, áthelyezett szektorok ...) Arra alkalmas program segítségével ''megjósolható'' a vinyó meghibásodása, ill. működőképessége. Nem 100%, de mondjuk 99... Persze, ha nem vágod földhöz :D

Szóval, speedfan vagy everest nevezetű (vagy bármely, SMART-ot kiolvasni képes) programot leszeded, hidd el, észre fogod venni, ha szerintük gond van...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#9) TeeJay


TeeJay
félisten

na ezt én is meg fogom nézni

bár az Everest mindenhova ezt írta

az érték normális vagy az érték állandóan rendben van

más nem volt

gondolom akkor mindene oké ugye?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) Yaye


Yaye
őstag

#1 Alighanem valóban csapágyas. Szigorúan szvsz, az adataid nemigen vannak nagy veszélyben. Mondjuk az gáz lehet ha beáll a csapágy, de gondolom azt azért lehet hallani előtte ha romlik a helyzet. Nekem vala egy erősen sivító Quantumom, ami elev ilyen volt, és őszintén szólva még ma is sívít, de soha nem okozott gondot azon kívül hogy nem bírtam egy szobában megmaradni vele. :)

#2 A mostani notimban a vinyó elég ritkán, de eljátsza a ''nagy csattanással kicsapom a fejemet aztán megyek tovább'' játékot, ehhez képest az AIDA smart-részlege szerint minden a legnagyobb rendben, szóval csak a smart-ra sem bíznám jó szívvel az adataimat. :(

(#11) TeeJay válasza Yaye (#10) üzenetére


TeeJay
félisten

a folyadékcsapágy szerintem nem egyhamar áll be

vagyis ne mtudo melképzelni hogy tudna beállni

mert a hőtől max csak tágulna és jobban kopna
nemde?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) Yaye válasza TeeJay (#11) üzenetére


Yaye
őstag

Ördög tudja, meg kéne nézni hogyan fest egy FDB csapágy, de ha mondjuk valahogy kimászik belőle a szaft az biztos nem egészséges hosszabb távon :)

(#13) kapcs-ford válasza Freddy TNT (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hali!

Nekem egy MAxtor 20GB -os van amit itt vettem a fórumon valakitol :((( szintén sííííípol. Csapágyas. Azt hallottam hogy érdemes kilazítani pár csavart mert lehet csak szorul.

Aláírás

(#14) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Nekem anno egy WD sipolt és süvített éveken át de azóta már eladtam de állítólag még mindig megy...Már több mint 3 éve....
Nos ezzel azt akarom mondani hogy nem kell pámikolni de oda kell rá figyelni...
Tehát időnként azért nézd meg a SMART-ot és ha valami nincs rendben akkor mentés ezerrel...illetve én a helyedben renkívül fontos adatokat már most is archiválnám...Attól hogy sípol még elmehet évekig de maghalhat mondjuk holnapután is....

Mindenki hülye aki nem normális?

(#15) VVoid válasza BOOSTER (#14) üzenetére


VVoid
aktív tag

5 GB Quantum HDD-m, majd 7 éves, olyan borzalmasan süvít, hogy nem tudok meglenni egy szobában vele. De teljesen jól működik, adathurcolásra használom, és bírja a sok zötykölődést probléma nélkül.

(#16) Freddy TNT válasza steve@prhw (#8) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz az infót meg a progik nevét. Jól jött.

Na meg persze mindenkinek is kössz a segítésget !

Viszont volna még egy aprócska kérdésem. Van, hogy már a gép bekapcsolása elött tudom, hogy csak a rendszervinyó fog kelleni, a többi nem. Ilyenkor arra gondolok,hogy le kéne húzni a tápcsatikat. Na de minden alkalommal?? Aztán arra gondoltam talán van valami kapcsolótábla forgalomban (cd-rom helyére beszerelhető) amivel mobile rack stílusban ki lehetne kapcsolni őket.(persze indítás elött)

Tud valaki esetleg ilyesmiről? Vagy hasonlóról? Vagy egyéb ötletek? :C

(#17) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Volna még valami. Nekem csak a rendszer vincsi van az alaplapra kötve.(a többi a cd-romoké)
A másik két merevlemez egy silicon image ATA133-as vezérlőn vannak. Na már most miért nem látják ezek a programok a kártyára kötött merevlemezeket? (csak az alaplapit)

(#18) Yaye válasza Freddy TNT (#16) üzenetére


Yaye
őstag

A tápcsatit elvileg nem lenne gond, csak oda kell figyelni melyik ereket szakítod meg (a pirosat és a sárgát mindenképp meg kéne). Viszont az probléma lehet hogy a szalagkábel rajtamarad, az bootoláskor megakaszthatja a gépet felismeréskor. A szalagkábelt korrektül megszakítani pedig... :( Szvsz szerelj be racket.

(#19) TeeJay


TeeJay
félisten

na most nme keverjük a kettőt oké?

van folyadékcsapágyas elven működő meg golyóscsapágyas vinyó
a kettő ég és föld

a golyóscsapágyas mindig is hangosabb lesz meg tuti hogy eccer majd süvíteni vagy remegni fog

de a folyadékcsapágyas elég furcsa hogy nálam nyávog

abba folyadékfilmen fut a tengely és ha megfelelő kenés van akkor nem érintkezhet fémes felület fémmel
magyarul no rezonancia no zaj

kár hogy nála mnem ez van:(

szóval ne egy 3 meg 5gigás vinyók hangját nézzétek mivel abba tuti hogy golyóscsappágy van még

nézzétek az legújabb pár hónapos vinyókat és hogy azok mé adnak ilyen hangot?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20) Freddy TNT válasza Yaye (#18) üzenetére


Freddy TNT
őstag

racket tuti nem szerelek bele. (főleg nem 4-et) mert nem jól szellőznek. Marad a tápcsati megszakítás valahogy. Még kicsit várok a szétvagdosással, hátha valaki tud egy kész tervet.

(#21) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem jól szellőznek''

Egy olló és némi cellux segítségével 'seperc alatt jólszellőzőt lehet csinálni a 3eFt-os, 1 ventis rackből.
Nálam még a maxtorok sem halnak benne a nyári kánikula alatt...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Én nem toom. Biztos igazad van :D Szerintem azért mégis csak jobb,ha körbejárja a levegő. Meg aztán nekem dupla gumi alátéttel (egy a vincsi felől,egy a csavar felől) vannak becsavarozva a wincsik, hogy csendesebbek legyenek.(nem adják át a rezgést a háznak-Quantumnál hatásos) Ezt rack-ben nem igazán lehet megvalósítani. Bár a rack eleve műanyag sza'l. passz.

Vettem már bele egy rack-et csak még nincs beszerelve. A dobozban 4 bővítőhely van. 1cd-rom 1 DVD 1 Cd író van benne. Na már most ha beteszem ezt a rack-et egy idegen vincsinek,akkor nem is marad többnek hely.
Nekem pedig az volna a jó,ha kettőt ki tudnék kapcsolni ha nem kellenek.

Néztem a boltban 8 lábú és 4 pólusú kapcsolókat. Talán moddolok egy kicsit :)

(#23) mr_ricsi válasza Freddy TNT (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ezt rack-ben nem igazán lehet megvalósítani.''
Miért ne lehetne?

Bővebben: link

Nálam 2x2mm profilú gumicsík van minden rackfiókba ragasztva. (Igaz, ez kb. 200Ft-tal megdrágítja.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) Freddy TNT válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Meggyőztél :DD :C

(#25) TeeJay


TeeJay
félisten

a racknek miköze van a sípoló vinyóhoz?

inkább azt mondjátok meg hogy mé van az hogy a meleg viny kisebb hangot ad???

nálam ez a dolog van:)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) mr_ricsi válasza TeeJay (#25) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez már nem a fütyüléshez kapcsólódik, hanem a #16-beli kérdéshez.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) zsoloka


zsoloka
csendes tag

nem tudjátok vajon nekem miért álhat le néha a vinyom , csak ugy magátol leál akkor megfagy a gép uttána meg beindul , de volt már olyan is , hogy nem indult csak reset után , ritkán csinálja, de engem idegesit és nem szünik meg, szoval ritkán ,de ez megszokott, csakhallom, hogy leáll füllel halható, a hangja amikor leál és amikor vissza beindul....

(#28) steve@prhw válasza zsoloka (#27) üzenetére


steve@prhw
őstag

Jellemzően áramellátási gond szokott lenni. Ennek jegyében:

Mozgasd meg a tápcsatit, esetleg húzd ki-dugd vissza, vagy köss rá másikat. Nincs Y elosztó a tápkábelen? Eléggé ramaty minőségűek szoktak lenni... Lehetőleg vinyóra elosztó nélküli ágat köss!

(Persze más gond is lehet, de ez a leggyakoribb!)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#29) Freddy TNT válasza zsoloka (#27) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ajánlom figyelmedbe, hogy szereld ki a tápot a házból és nézd meg, hogy elég kakaót ad-e. nekem ugyanis kissebbet szereltek bele mikor megvettem a teknőt. (235-öst) Mióta megvan a 420W--os tápom egyszer sem állt le vagy lassult le a fordulatszáma.

Egyébként fogadjunk, hogy maxtor vinyód van ? :U :D

(#30) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem is csinálta és tápérintkezés baja volt
kicseréltem egy másik dugóval és sosem csinálta többé:)

ez van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.