Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Sípolás és agybaj! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) totjunke


totjunke
újonc

Sziasztok!

Kb. egy hete fordult velem először, hogy sípolni kezdett a gép. Rendesen, bootolás és rendszer felállás után, pl. fél órával vagy több órával utána két darab, rövid sípolást hallat a gép. Pl. böngészek, és egyszer csak sípol valami, vagy játszom (ez ritkábban fordul elő) és sípol. Nem folyamatosan, van egy-két másodperc eltérés a síppár után, de akkor is idegesítő.

Megnéztem a neten mint hozzánemértő, elvileg azt hallottam, hogy ez RAM párosítási hiba. Azt tanácsolták, hogy ki kell őket venni, kitisztítani a foglalatokat majd visszahelyezni. Ezt megcsináltam egyszer, de első alkalomnál bootolás után azt írta, hogy nem optimalizált slotba helyeztem a memóriákat így visszatettem őket. Miután így megint ujraindítottam a gépet, azután a monitornak volt valami baja, mert a videókártyából nem észlelt jelet..
Ezt sikerült orvosolnom, kivettem és visszapattintottam a videókártyát és gondoltam, hogy ezzel meg is lenne oldva a dolog. Sajnos nem, mert megint előjött a sípolás.

Tudtok valami tippet adni, hotgy mi lehet?

A specifikációim:
RAM: Kingston Hyper X DDR4 16 GB (2666, 2x8 GB)
Videókártya: Nvidia STRIX GTX 1060 6 GB
Processzor: Intel i5 8400
Alaplap: MSI MPG Z390 Gaming Plus
Tápegység: EVGA 650 GQ

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2) CoolMan válasza totjunke (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Miért nem kérdezed meg a Nem indul és mi a baja a gépemnek topik ban.
Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topikot hanem használd a keresőt.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Sípolás és agybaj! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.