Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PapaMaci


PapaMaci
őstag

A téma adott, van egy Sil0680-as chippel megáldott ATA vezérlőm, amin szeretnék BIOS-t frissíteni.
Leginkább olyanok jelentkezését várom, aki már csinált ilyet (vagy hallott olyanról, akinek már meséltek róla, hogy látott már ilyet valaki), mert szerintem elkövettem mindent, amit emberileg lehetséges. Véleményem szerint letöltöttem mindent, a SIL oldaláról pl.: van egy flash toolom, meg van egy ROM tartalmam és még az útmutatót is elolvastam.
A fash toolt müködésre bírtam, egy pár parancsot végre is tudok hajtani (pl.: törölni nagyszerűen tudon a flasht :) ), de pont írni nem tudok bele. Tehát a leírását vagy nem tudtam értelmezni, vagy nem is úgy kell csinálni :)
Tehát várom a jelentkezőekt!

...mint az közismert...

(#2) PapaMaci válasza PapaMaci (#1) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ja igen... Amit még megtettem az ügy érdetkében: kifaggattam a guglit...

...mint az közismert...

(#3) liksoft válasza PapaMaci (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

A törlés után a rendszer nem ismeri fel a kártyát? Valóban sikerült törölni a bios-t vagy csak lefutott a program és azt mondta, hogy törölte? Ugyanis a legtöbb 0680-as kártya nem flash vagy eeprom, hanem PROM bios-szal jött be kicsiny hazánkba. Amibe sajba nem lehet frissíteni a tartalmat. Ezért kérdezem, hogy törölni valóban sikerült-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4) PapaMaci válasza liksoft (#3) üzenetére


PapaMaci
őstag

Öööö
Szerintem sikerült...
A Flash típusa a támogatottak között van felsorolva(am29f010b), és a rendszer már nem látja az ezközt. De nekem leginkább program kezelésével vannak gondjaim. Beírom az utasításban adott dolgokat, és erre belekerül egy nagy loop-ba...

...mint az közismert...

(#5) liksoft válasza PapaMaci (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor több dolog lehet:
1. Hibás a flash. (Pech, kártya repül.)
2. Hibás a progi.
3. Rossz környezetben próbálod.

A flash progik általában DOS környezetet kérnek. Sokszor a himem.sys vagy az emm386.exe memóriakezelők összeakadnak a progival. Én alap w98 DOS-nál próbálnám. Minden kártyát kivenni, alaplapi órajeleket alapra állítani, winyókat lehúzni. Csak floppy. Hátha így hajlandó. (Egyébként én is próbáltam, nekem sem sikerült. De én nem töröltem, mert ha az megy és nem tudom újraírni, akkor kuka a kártya.)

Jobban járnál másik vezérlővel. Erre max. 120GB-os winyót célszerű csak feltenni. Ugyanis bios szinten (tehát boot során) csak 28 bites LBA-t használ, de felismeri a nagy lemezeket. A win driver fogja csak 48 bitesként kezelni a winyókat. Én ahogy erre rájöttem, a kártyát ''kivágtam mint magykát sz@rnI''. A DOS-os driver ha 48 bitet kezelő winyót talál, letiltja a winyót!!!! Ekkora hibával nem biztos, hogy érdemes használni. A hibatoleranciája sem a legjobb. Csoportos (6-8) adatátviteli hiba esetén képes befagyni. Nem tudom, megéri-e.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) erdoke válasza PapaMaci (#4) üzenetére


erdoke
titán

Milyen márkanéven vetted a kártyát? A chipen ellenőrizted a típust, vagy valamilyen progi mondja neked, hogy flashelhető? Én eddig négyfélével találkoztam, ebből csak egy volt flashelhető.

A legjobb aláírás a héten

(#7) PapaMaci válasza liksoft (#5) üzenetére


PapaMaci
őstag

Azt olvastam, hogy meggyűlt vele a bajod :)
Nos... a lerás azt javasolta, hogy töltsem le a FreeDOS legujabb vezióját, hát megtettem. A környezetnek jónak kell lennie! A flash-ek nem szoktak csak ugy elszállni, szóval tegyük fel, hogy az jo! A program kezelésen lehet valami bibi.

erdoke: Márkajelzés nélküli a kártya.
Természetesen ellenőriztem, mint fentebb írtam a típusát is. Leginkább marad az, hogy láma vagyok...

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#8) PapaMaci


PapaMaci
őstag

És a lényeg, hogy ATAPI meghajtókat szeretnék rákötni, nevezetesen 3 CD, és egy DVD pörkölőt!

...mint az közismert...

(#9) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Senkinek semmi ötlete?

...mint az közismert...

(#10) Brekk válasza PapaMaci (#9) üzenetére


Brekk
addikt

Fel a jokis temanak!

[Szerkesztve]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#11) mr_ricsi válasza liksoft (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Minden kártyát kivenni, alaplapi órajeleket alapra állítani, winyókat lehúzni.''
Kifelejtetted, hogy az alaplapi integrált eszközöket (LAN, AUDIO, USB, stb.) is le kell tiltani.
(Tényleg, csak a VGA-t, a billentyűzetet és a floppyt célszerű bekapcsolva hagyni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) PapaMaci válasza mr_ricsi (#11) üzenetére


PapaMaci
őstag

De maga a program fut, csak nem tudom, mit kel beírni neki, hogy sikerüljön.

...mint az közismert...

(#13) liksoft válasza PapaMaci (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért jó lenne tudni, milyen firmware író progit szeretnél használni. :F Adjál linket, vagy ha rövid, a leírását tedd ide. Az eddigi segítségek ezért voltak ennyire általánosak. De én is kérdeznék egy ugyanennyire konkrétat:
Ha egy tyúk egy nap alatt egy tojást tojik, akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik? :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) PapaMaci válasza liksoft (#13) üzenetére


PapaMaci
őstag

Köszönöm az érdeklödést!
A siliconimage oldaláról szedtem le mind a .bin, mind a flash-elö progit.
Közben tul vagyok a problémán, sikerült megoldani a bios irását, viszon sajn kiderült, hogy ez a kártya nem megy a gépemben...
A problémám a következö volt:
A leirás megadta, hogy milyen parancsot kell beirni a ''command promt'' -ba, viszon arra nem tért ki, hogy a programnak van egy saját parancssora is. Én futtattam az updflash.exe fájlt, és ennek a parancssorába próbáltam beirni a megadott varázsigét, de ezt nem szerette. Majd végül teljes elkeseredésemben beirtam a DOS command lene -ba, és egyböl elidult.
Szóval a probléma megoldva (részlegesen).

...mint az közismert...

(#15) PapaMaci válasza liksoft (#13) üzenetére


PapaMaci
őstag

Sikerült 3X elküldeni...

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#16) PapaMaci válasza liksoft (#13) üzenetére


PapaMaci
őstag

:F

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#17) 1269


1269
tag

Sziasztok!
Sajna nekem se sikerül a bios frissítés.Eddig nem volt semmi gondom vele kivéve, hogy vissza kellett állítani udma 100 -ba minden vinyót, mert crc-sek lettek rajta a műveletek, ha udma133-ba voltak.Most egy újabb problémával állok szemben ez a vista rc1.
A vista felismeri a kártyát, de nem hajlandó kezelni a vinyókat rajta, csak a legújabb biossal.Úgy emlékszem 2-3 éve már sikerült frissíteni a biosát csak elajándékoztam minden régi cd-t dvd-t amire úgy gondoltam nincs már szükségem :W .
Vagy csak az a baj hogy nem flopyról próbálkozok?Nincs is már flopym.
A bios chip nincs a támogatottak között, de én úgy emlékszem ez régen se volt baj.
Azt kellett csak tudni, hogy négyszög vagy téglalap alakú a bios.(amúgy azt írja az updflash, hogy nem olvasható az input fájl).
Előre is köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.