Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sziszegő


sziszegő
senior tag

Sziasztok!
Adott egy ASUS a7n8x-e delux alaplap azon van egy silicon image sata raid controler ügye!? Namost ha reküldök egy sata hdd-t és elkezdem cd-ről nyomni az xp installt akkor flopyn kéri a drivert, meg is etetem vele frankón feltelepül.
El is indul a windows a sata hdd-ről de amikor pakolom fel a drivereket akkor a sata vezérlőnél ott a kérdőjel amikor felrakom a driver-ét látszólag minden ok de a köv. inditásnál már a boot nál kipusztul valami hibaüzenettel.
Mi lehet a gond és hogyan lehetne orvosolni?

Ui: Amikor nem a sata hdd-n volt az XP akkor nem volt gond vele.

(#2) Flameus válasza sziszegő (#1) üzenetére


Flameus
aktív tag

Xp telepítő CD alól floppyról telepített sildrive ok, de aztán a kész rendszeren már nincs meg normálisan a driver az eszközkezelőben? :(

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#3) erdoke válasza sziszegő (#1) üzenetére


erdoke
titán

A kérdés helyesen: A7N8X-E Deluxe és a SATA-vezérlő esete.

Sajnos a lap BIOS-ával van gond, a SATA-vezérlő abszolút nem konfigurálható. Amerre, járok, síránkozó emberekkel találkozok, mert SATA-t próbálnak használni ezzel a lappal. Talán bootkor érdemes szétnézni a SI BIOS-ában, más ötlet eddig nem segített.:( (Még letiltani se lehet a vezérlőt, ha nincs SATA eszközöd:F)

A legjobb aláírás a héten

(#4) sziszegő


sziszegő
senior tag

Na!
1. ha a vezérlőn nincs hdd akkor minden ok pata vinyón van az xp very best semmi gond.
2. ha pata hdd van az xp és a sata-n hdd, semmi gond felrakom a pata hdd-re aztán win. alól a driverét a sil.raid. vez. nek és müxik
3 ha a sata-ra rakom az xp-t akkor kéri a flopy-t felismeri és felrakja magát, minden drivert felrakok és müxik de ha felrakom a silicon raid driverét akkor a köv boot-nál kiakad és kaput örökre :( .

(#5) sziszegő válasza erdoke (#3) üzenetére


sziszegő
senior tag

Akkor nincs gond vele ha a rendszer nem satá-n van müxik rendesen, csak ha satára rakom a rendszert, amugy van neki egy kis setupja de abba csak a raid opciokat lehet állítani 0,1 stb stb.

(#6) erdoke válasza sziszegő (#5) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos a lap BIOS-ának a boot menüje sz@r, az öcsémnek fejreáll a boot, ha betesz egy PCI-os ATA-kártyát (hol látszanak a rajta lévő eszközök, hol nem, bootolni nem is lehet róluk). Úgy tűnik, ez az újabb AMI BIOS-ok velejárója, nálam is megváltozik a beállított boot sorrend, ha a PCI-os ATA kártyán bekapcsolom a rackben lévő vinyót.:F

A legjobb aláírás a héten

(#7) sziszegő


sziszegő
senior tag

Az kemépny itt azért nem akkora a gond.
De az mitől lehet hogy minden müxik csak a driver-t nem lehet feltenni az xp alá, vagyis fel lehet csak megfexik tőle pedig már próbáltam minden fajta driver-el
Nem tudon véletlenül hogy A7N8X-E delux laphoz melyik a legujabb bios most nekem gyárilag a 1006 -as van.

(#8) erdoke válasza sziszegő (#7) üzenetére


erdoke
titán

A Silicon Image honlapján található legfrissebb drivert használd, ne foglalkozz az Asus honlapján levőkkel. BIOS passz, nézd meg, gyorsabban megvan, mintha megkérdezem az öcsémet...

A legjobb aláírás a héten

(#9) sziszegő


sziszegő
senior tag

Na megprószálom hogy azzal mit produkál mindenesetre köszi a tanácsot. :)

(#10) wertex


wertex
csendes tag

Üdv! A Silicon Image cuccoknak nem csak az Xp-vel van gondjuk hanem más op rendszerekkel is.. Asszem már volt itt téma a SIL0680-as chipekkel szerelt RAID vezérlők írási problémáiról. Az ismert Xp-s hibaüziről hogy nem sikerült a késleltetett írás... na mindegy. Ezt én is így szívtam..
Most más sok mindent elolvastam a témáról és nem szabad sajna olcsó kártyákat megvenni, a felső téma a HPT 372-es cchipes kártyákról szól.. ott is a 374-es csak kb 5-6000-el kerül többe és szerintem nem lehet vele gond, és nem 4 hanem 8 eszközt kezel.. Ha mégis szar, a mostani 4-et rákötve a Masterre állított vinyókkal tuti jó lesz. Csatornánként egyel még senkinek nem volt problámája....

[Szerkesztve]

(#11) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

nekem ugyan semmi problémám nincs a SATA-val (A7N8X-E Deluxe)
csak driver akartam letölteni a Silicon Image hivatalos oldaláról és nem ihazán találtam az én vezérlőmhöz driver-t azaz Sil 3112 jelenleg az 1.0.0.28 van fent, valaki tud esetleg újabbról?:F

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.