Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

na nekem meg egy olyan gondom van, hogy van egy silicon image chipes Ata 133-as kártyám, rajta van egy 20-as maxtor meg egy dvd meghajtó. Az a bajj, hogy a led nem világít amikor olvasás/írás történik a 20-as vinyóra ami rajta van. nem vagyok én csökkentértelmű habzószájú idióta, hogy sírjak hogy nem villog a szaros ledje, ha lenne hangja a vinyónak, de a vinyó egy Maxxtor, aminek köztudottan nincs egyáltalán semmi hanjga, én viszont szeretem látni ha valami taszigálja a vinyót. Mit csináljak? A fejreállás nem segített....

--- Geri vagyok ---

(#2) tomcs válasza Basmacskin (#1) üzenetére


tomcs
őstag

ha van 2 pin a kartyadon vmi led felirattal koss ra meg1 ledet ha nincs akkor nem is fogod
lattam mar mind2 felet

(#3) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

Kösz. Akkor rákötök valami seagatet inkább, annak van hangja....

--- Geri vagyok ---

(#4) Krix válasza Basmacskin (#1) üzenetére


Krix
őstag

Nekem is van egy ilyen chipes kártyám, és azon van kivezetés a vinyó lednek. Tehát, ha az alaplapra dugott hdd led csatlakozót átrakod a kártyára akkor fogod látni a vinyó működését. Értelemszerűen akkor az alaplapra csatlakozó hdd működését nem fogod látni.

If it is not broken then don't fix it!

(#5) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

király. Remélem van az enyémen is. Rádugom a power ledet és kész ;)

--- Geri vagyok ---

(#6) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

silicon image sil 0680, valami st labs által gyártott. Remélem van ezen is.

--- Geri vagyok ---

(#7) Jim Tonic válasza Basmacskin (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Köztudottan nincs hangja a maxtornak??? No offense, de rettenetes seek hangja van, a 7200-asok borzalmas fémes hangjáról ne is beszéljünk.
Ha nincs megoldás, akkor ne pont Seagate-re cseréld, ami sokkal halkabb.
Van egy olyan érzésem, hogy ezt kicsit flame topiknak szántad.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

hát ennek semmi hangja nincs. 20-as Maxxtor. Olyan jó vékony. Még a felpörgését is alig hallani. Működésben pedig egyáltalán nincs hangja. 5200-es.

--- Geri vagyok ---

(#9) agrarfiatal válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ezen a maxtor halk wincsi igencsak meglepődtem

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#10) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

látom nem hisztek nekem. Nézzetek csak utánna nyugodtan.

--- Geri vagyok ---

(#11) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

oké. Rádugtam a power ledet. Kicsit halványabb mint ahány powert leadott az alaplap a ledre, de így is látható. thx.

--- Geri vagyok ---

(#12) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

bizonyíték, nem ígéret:

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=143200

--- Geri vagyok ---

(#13) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Egy kicsit off-olok,de mivel nekem is ilyen silicon image izém van ezért gondoltam bekommentelek.(illetve segítséget kérek)

Szóval én ''kicsit'' megbarkácsoltam a gépet és szereltem rá néhány kapcsolót azzal a céllal, hogy ki-be tudjam kapcsolgatni a merevlemezeimet(amik éppen nem kellenek)
Mielött égnek áll a hátatokon a ször elmondom, hogy természetesen kikapcsolt állapotban :D

Alaplapra kötve nem ment a dolog,mert az IDE kábel bekavart. Azonban a silicon kártyára kötve(nem tudom már, hogy primary,vagy sec) kábelre ráakasztottam a két quantumot(gondoltam egyszer majd raid-ben lesznek) és így már ki lehetett kapcsolni őket gond nélkül(a gép bekapcsolása elött persze)

De egy szép nappon átcsereberéltem a hangkártyával. Aztán meg össze vissza mindegyik PCI slotba(néhol beakadt az audigy az alaplapi kivezetésekbe)
Volt is windows összeömlás meg minden. Azóta új win,de a kártyák máshol vannak mint mikor minden renben volt.

A problémám pedig az, hogy most nem lehet kikapcsolni a merevlemezeket, mert ugyan úgy bekavarnak,mintha az alaplapra lennének kötve.
De miért van ez ? :( :( :O Talán vissza kéne tegyem az eredeti PCI slotba ? :B :(

(#14) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

JA és még valami :
A silicon kártyára kötött vinyóról miért nem lehet hőfokot meg egyebeket lekérdezni?(tudom a quantumban még nincs,de van rákötve még egy samsung amiben van) :U

(#15) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

passz, elvileg a windowsnak nem szabadna ilyentől lefagyni.. Bár én a helyedbe vennék egy erősebb tápot, ahelyett, hogy szerencsétlen vinyókat kinoznám.

Neked is sokáig tart, mire a kártya biosza betöltődik, és megkeresi az eszközöket? Nekem a dvd meghajtómat kicsit sokára találja meg.

Használt már rajta valaki cd írót?

--- Geri vagyok ---

(#16) Freddy TNT válasza Basmacskin (#15) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Minek vegyek tápot ? Van benne egy 420W-os. Nemrég vettem 9.000huf-ért. A kártyával egyébként semmi bajom sincs. ;)
Csak idegesít, hogy átalakítottam a gép elejét, kényelmesen és jól is működött addíg, míg a hülye fejemmel bele nem nyúlkáltam :((

Nekem a két quantum,egy cd író és egy DVD olvasó van rákötve. Hibátlanul működnek. A beazonosításuk nem tart tovább 2-2,5 másodpercnél. Utánna meg bootol.

A hibajelenség most éppen az, hogy ha lekapcsolom a primary vezetékről a két quantumot,akkor nagyon betetül a gép. Az xp logo folyamatjelzője míg elér egyik feléből a másikba 6 perc !! :F :Y

(#17) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Up ! :B

(#18) lamadou


lamadou
senior tag

Hohó!
Én is vettem egy ilyen kártyát, de nekem a kézikönyve kínai volt.(illetve nagyjából értettem, de azért nem volt egyszerű)Aztán mégse kellett használnom, de még mindig ott figyel a gépben. Hogy kell egy ilyet üzembe helyezni?

(#19) Freddy TNT válasza lamadou (#18) üzenetére


Freddy TNT
őstag

beteszed a kártyát a gépbe. Rákötöd a vinyókat/cd-romokat és bejumperolod pont úgy mintha az alaplapra kötnéd. A bootoláskor látsz egy pár sort ahol leírja, hogy mit talált magára kötve.
Bejön a winfos és új hardvert talál(jobb esetben magától észreveszi)
Berakod a driver cd-t és bepipálod, hogy cd-n is keressen drivert.Nekem XP-m van és fél perc alatt megtalálta és feltelepítette.
HA esetleg nem látná, akkor kézzel kell megkeresned a cd-n.
Újra sem kell indítani már is használatba veheted a rákötött cuccokat.

Ennyi. Ha esetleg tetü lassúan tölt be e win,akkor rosszul konfigoltad be a jumpereket.

A RAID-es részét azt nem értem a papírja alapján....azt nekem is elmagyarázhatná valaki :D :B :F

(#20) lamadou válasza Freddy TNT (#19) üzenetére


lamadou
senior tag

Ok, kösz csak a leírás, kicsit több dolgot írt( floppyval szarakodni valamit dos-ban, meg ilyesmi.)

(#21) Freddy TNT válasza lamadou (#20) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ja igen. De az csak dos-hoz kell. Dos driver magyarán. Win alá csak ennyit kell tenni amit feljebb leírtam. De ha valami gondod támad akkor csak írj. :)

(#22) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

Na. Nem igazán a valóságot írja itt apár ember.

1. Dosba nem kell neki driver. Teljesen PnP.
2. Xp mégse látja alapból a meghajtójkat rajta, csak driverrel.
3 Nem adnak hozzá CD-t, így elég nehéz vele szarakodni floppyval.
4 XP nem szereti a floppyját amit adnak hozzá.

De működik. Nekem vagy 6mp mire megtalálja a DVD meghajtót. Ez azért egy kicsit sok. Van még rajta az 1. kábelen egy 20-as meg egy 30-as maxtor is, azokat villámgyorsan megtalálja. Meglehet frimwaret kéne benne frissítenem?

--- Geri vagyok ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.