Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Benec


Benec
csendes tag

2100+ Tbred B tuningolásához kellene.

(#2) Johnny


Johnny
senior tag

Attól függ mire kell. A Falconrock II viszonylag halk, jól hűt (szar a felszerelése). Tuningra közepes.
Silentbreeze személyes véleményem szerint a Glacialtech szégyene. Hűteni semmit nem hűt, de legalább drága (viszont nagyon halk). Ezzel biztos nem fogsz tuningolni, talán alapon elviszi a procidat. És a súlyából ítélve szerintem nem is réz, bár nem kapargattam meg.

(#3) beeboy válasza Johnny (#2) üzenetére


beeboy
addikt

silentbreeze tuninghoz nem jó de azért nem szar. Én azt használom 2400+ -hoz.
És mihez képest drága: 3500+tréfa. Kipróbáltam szó szerint 6 féle ventit, még a melóhelyemből is kiszedegettem.
Asszem volt spire réz, fridgerock, whisperrock, valami noname, coolink, meg a silentbreeze. A legjobb spire 3-5 fokkal volt jobb mint a breeze (UT2003 közben :) ). Amúgy érdekes volt, hogy mennyire másként hűtenek tuningnál v. levett oldallapnál. Egy hűtő se volt egyértelműen mindenben első.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#4) drpele válasza Johnny (#2) üzenetére


drpele
senior tag

A Silentbreeze tényleg halk és ehhez képest elég jól hűt!
Én úgy tudom, hogy csak rézbetétes, te hol láttad, hogy full réz?
És ha elviszi az én 2000+@2100+ Palomino Xp-met akkor a Tbred-el simán boldogulni fog!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#5) drpele válasza drpele (#4) üzenetére


drpele
senior tag

Mondjuk az tényleg igaz, hogy agyontuningolni nem fogod vele a procit :)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#6) beeboy


beeboy
addikt

Ez jó vicc, a glacialtech weboldaláról:

A hűtő alján található ''gumicsík'' lesarkazásvédőként szolgál.
Amennyiben plusz, egyéb más lesarkazásvédőt használ, a hűtési teljesítmény nagymértékben visszaeshet, mivel így nem minden esetben érintkezik a borda a CPU maggal!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#7) zsoltee10 válasza Benec (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én a Falcon II-t használtam. 2100+ @ 2700+ simán elvitte, nem melegedett nagyon a proci. Silentbreeze nem tuningra való hanem arra, hogy minél halkabb legyen a géped.

(#8) zsoltee10 válasza Benec (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én a Falcon II-t használtam. 2100+ @ 2700+ simán elvitte, nem melegedett nagyon a proci. Silentbreeze nem tuningra való hanem arra, hogy minél halkabb legyen a géped.

(#9) beeboy


beeboy
addikt

pontosan
pontosan
:DD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#10) Johnny válasza drpele (#4) üzenetére


Johnny
senior tag

Khmm, az egyik mondat üti a másikat :((
Az első mondatod alapján használtál ilyet, a második szerint meg még nem is láttál.
Egy jó rézhütő elsősorban tuningra vagy eleve magas órajelü procikhoz való. A Silent Breeze nem ilyen. Árából kijön 2 db 2320-as, kb. velük egy teljesítményü.

(#11) gesuz válasza Johnny (#10) üzenetére


gesuz
senior tag

Ha nem csak a kettő közül tudsz választtani és a price performance számít nézd meg a hac-v81 coolermastert nekem bejön de nem tom lehet kapni.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#12) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A Silentbreeze-t nem ismerem, de a Falconrock II mindenképp
megfelelő alap a tuninghoz.
Nekem Falconrock I-em volt és most egy Speeze RaptorCool I-es
van a gépemben, ami (szerintem) teljesen megegyezik a Spire
Falconrock II hűtőjével. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
A Sowah (nagyker) 5 év gart. ad rá és 2.500 bruttó volt.
http://www.speeze.com

(#13) Benec


Benec
csendes tag

2000-ért veszem egy havertól, majdnem új. Ennyiért megéri nem gondoljátok?
Amúgy a tesztek szerint a FalconII XP1900+ (P) 1.85V esetében 100% terhelés alatt 37-re (delta T), a Sbreeze meg 39-re hűtött.

(#14) neduddki válasza Benec (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha meg tunyingolni is akarsza akkor a szegeny 462-o felejtos, keccsegtelen, hogy halk de teljesitmeny ugyileg kihivasokkal kuszkodik! tehat marad a falconII. Ha esetleg komoljjab tuningol gondokocc, akkor sajnos maradnak a kisse hangosabb/de fordszam szagajjjzott cuccok/ en jedvelem coolink u2avs-t! bagy mi a neve!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) bélanéni


bélanéni
őstag

A ''...GlacialTech szégyene...'' ? Ez azért kicsit erős. :)

Szerintem a legjobb hűtő, ami ma kapható. Legalábbis ami a ''hangját'' illeti. A hűtési teljesítménye átlagosnak mondható. 1700+ Thoroughbred @ 2000+ ---> 50C° . Gyorsabb procin nem láttam még, de asszem ugyanazon feszültség mellett néhány fokkal lehet melegebb egy 2400+ - 2800+ -os proci.

Erősen ajánlott hűtő! :D

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#16) zetecR válasza Johnny (#2) üzenetére


zetecR
addikt

A Falconrockról ha lekapod a ventit, nagyon könnyű szerelni. Csak így körülményesebb.

(#17) neduddki válasza zetecR (#16) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Errol jut eszembe!
Szoval ha halkitani akarsz meg falcon2 ala is, akkor leszeded a ventit es raadaptalsz egy papst variofant, na most aze a falcont mert ugy tunik annak van az egyik legotimalisabban megtervezett bordaja kis legsebessegre /a 462-t meg nem cseszegettem/ es aze a vario mert az meg bekotott max forszammal is halk. es meg fujj is!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) Benec


Benec
csendes tag

Most raktam fel a silentbreezt. Nagyon sirály. Halk és 50 alatt tartja a Palominomat. És nagyon csendes...

(#19) Johnny válasza zetecR (#16) üzenetére


Johnny
senior tag

Tudom. Máshogy nem is tudtam leszedni a lap és a ház elrendezése miatt (pont ott van egy merevító, max kanyarcsavarhúzóval :DD menne).

(#20) Johnny válasza Benec (#18) üzenetére


Johnny
senior tag

Nem akarom elrontani az örömöd, de várd meg, amikor lesz 25-30 fok a szobában :((

(#21) Johnny válasza bélanéni (#15) üzenetére


Johnny
senior tag

Coolermaster HHC-L61-el nálam 1700+ 1.85V-on és 2200 MHz-en (olyan 2700+) 42-43 fok ilyenkor terhelten. Pedig még az is a csendes hütők közé tartozik (25dB). Mondjuk ez alaplapfüggő és ha bejön a kánikula ez rendesen meg fog nőni.

Tudom, hogy mindenkinek az a legjobb, amit éppen használ. De nekem a Silent Breeze nagyon nem jött be, nagyon gyorsan megszabadultam tőle. Mint hütőnek semmi értelme, ugyanúgy hűtött nálam fokra, mint a harmadába kerülő és szintén hangtalan 2320-as Igloo. Kár megvenni - szerintem.

(#22) maddog


maddog
tag

falconrock II-m van es kb annyira para felrakni mint cipot huzni!ezt biztos azert talaltak ki mert semmi massal nem tudjak furni a spire-t mert 1forintba kerul jol hut es halk is!
(es jol nez ki nem ugy mint a konkurencia nemelyike)

(#23) Benec


Benec
csendes tag

Megvan a SILENTBREEZE és nagyooon király!!
XP2100+ 1733@2301Mhz-en ketyeg és ez még nem a vége.
A hűtő baromi halk és 100% terh. alatt is csak 54fok a proc!!

Úgyhogy ezentúl senki ne merje szidni az SB-t. :)

(#24) drpele válasza Johnny (#10) üzenetére


drpele
senior tag

Valóban egy kicsit fura lett ez a hsz :)
Egyébként nekem is Silentbreeze van fent :t és abban biztos vagyok, hogy nem full réz. De a rézbetét azért bizonytalan egy kicsit számomra, mert nem szedtem le róla a gyárilag felkent hővezető pasztát.
Egyébként ebben a nagy melegben sem megy 60°C fölé a palomino-m 100%-on szal semmi gáz a SB-el!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#25) Mkill


Mkill
aktív tag

Hali nekem a 1466@2004MHz 1.65V a GlacialTech Igloo 2410 most alapon 50 fok terhelten 55fok nyitot ház de azért lecserálem egy Coolermaster HHC-L61 vagy FalconII-ra.

(#26) Vikthor válasza Benec (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Én ehhez a Falkonrock II javaslom, mert az sokkal jobban hűt, mint a Silent Breeze, de egy hangyányit hangosabb. 20dB vs. 25dB. :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#27) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mire elég a Falconrock II???

Most 1.55V-on a Barton 2500+ burnk7-tel 63C.

Sokat fog javulni?

Most ttc-d5tb4(no cu) van.

I am having fun staying poor.

(#28) Vitus válasza Benec (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Tuninghoz vegyél egy Titan cu5tb-t vagy egy TT vulcano 9+-ot na meg egy zacskó füldugót :) a TT anyival jobb, hogy ha nem húzod akkor visszaszabályzod és akkor a hangja is jó.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#29) Bogyó bá' válasza Drizzt (#27) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kb. 4-5 fokot fog javulni, saját tapasztalatból (2400+-szal mérve)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) Sergio


Sergio
csendes tag

Hi!

Én egy Falconrock II-t használok a 2000XP-hez!!
Húzva 166Mhz-en megy 11-es szorzóval (1833 MHz), alap-39C kemény használati 48C hőfokon!!!
Hangja pedig nulla és a felszerelésével sem volt gond!!!
Csak ajánlani tudom!!!!!

(#31) Guruka


Guruka
senior tag

Nekem van egy ECS lapom és FalkonRock II hűtőm van. Nem tudom jól mér-e az alaplap hőmérője, de terhelésen 60 fok.. Mondták azt, hogy procinak a mag feszültségét méri a lap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.