Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) liksoft válasza Il Padrone (#35) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali ! Én már régen kivágtam ezt az olcsó sz....-t. Tapasztalataim:

- Nem minden alaplapban megy el hibátlanul, képes a bios-szal összeakadni.
- A kártya bios-a (amik nálam voltak) nem tudja az udate-et.
- Ha minden OK , akkor kábelenként egy winyo ment akadás nélkül, csak master jumper-rel.
- Winyó és CD v DVD kivételével nem célszerű mást feltenni rá.
- Általában nem tűri, ha másik disk bővítőkárty is van a gépben (pl.:scsi). Sokszor lehet segíteni rajta, ha az scsi kártya setup-jában a bios-t kitiltod. (Így dos-ban nincs bios szinten winyó, de aspi driveren keresztül ott is elérhető, win... alatt meg nem gond. Csak a rendszer felállása alatt ne hivatkozzon ide telepített progira!)
- A raid adatokat a kártya jegyzi meg, nem a lemezre írja fel! Ha a kártya elszáll, sz...-ban van az ember. Kaptam már ilyen munkát (nem is egyet).

Végeredmény: Alaplapra tenném a boot winyót (minden boot-hoz szükséges progi legyen itt) és a ZIP és CD eszközt. a SIL-re a másik winyót és a rack-et. Kábelenként 1 eszközt, mindegyiket master-ként jumperelve! Tudom, ez a konfig nem mindig előnyös, de lehet, hogy bejön. Sokszor a hiba nem ott jelentkezik ahol van. Volt olyan bios-os alaplap a kezem alatt, ahol a win... csak úgy ment el, hogy az alaplapi ide-n csatornánként csak egy eszköznél engedtem a DMA-t !

Ha nem jutsz előrébb, cserélj kártyát. Ez igaz, hogy olcsó, de sz... is. Ha nincs 100%-ig összelőve gyárilag az alaplappal, csak gáz. Próbálj ki HPT-t vagy Promise-t. Valószínűleg kevesebb gondod lesz. De több bővítőkártya mindig okozhat problémát a boot során. Összeakadhatnak. Ha lehet célszerű elkerülni, vagy egy gyártótól válogatni, mert akkor lesz akadásra a legkisebb az esély. Nagy kalappal !

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.