Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Sziasztok
kellene driver (CDm nincs meg) az alabbi Raides? kartyahoz
chip: sil0680acl144
2g0613

koszi

============================================================
Ha nem akarsz gondot (nem törvényszerű, de sokszor gond), csak winyót teszel a kártyára. Be is tudsz boot-olni róla.

VIGYÁZAT!
A sil680 kontroller DOS üzemmódban megmutatja a 128G (137G) feletti winyókat korrekt mérettel, de NEM kezeli !!! :Y A driver már igen !! Tehát ha innen indul a rendszer, max 120G-s partíciót szabad csak kijelölni !! A hiba a 28 és 48 bites IDE címzésben rejlik. A kártya DOS-os drivere (van) a 48 bitet tudó winyókat le is tiltja !! Még a 120-as Seagate-et is. Ez óriási BUG a kártya bios-ban, nem is verik nagy dobra.

Vagyis csak a boot partícióról szabad a rendszernek olvasnia amíg fel nem áll! És ez nem lehet 120G-nél nagyobb (egyeduli vagy raid1 beállításban, 240G raid0 esetén) !!

Il Padrone

(#2) Il Padrone válasza Il Padrone (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

up

Il Padrone

(#3) Udo válasza Il Padrone (#2) üzenetére


Udo
tag

a www.google.co.hu a baratod nem?

Élni JÓ

(#4) Il Padrone válasza Udo (#3) üzenetére


Il Padrone
senior tag

kerestem, de nem lelem

Il Padrone

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Alaplapi silicon image chiphez driver?
Hmmm, vajon hol lehet? Csak nem a www.siliconimage.com -on? :Y

De javasolhatnám az alaplap gyártóját is... :U

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) _Volkovy_ válasza L3zl13 (#5) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na ez most nem jött be:pci-os vezérlőről van szó.

(#7) Il Padrone válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Az a baj, hogy ott nem tudom letolteni, mert a local support guyjal kellen kommunikalnom.
De lehet, hogy csak vak vagyok

Il Padrone

(#8) L3zl13 válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az ''alábbi''-t ''alaplapi''-nak olvastam. :B
De a driver szvsz ettől függetlenül jó.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) L3zl13 válasza Il Padrone (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lásd link feljebb. Kicsit keresgélni kellett, de azért meg lehetett találni.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Il Padrone válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Il Padrone
senior tag

link nekem nem jon be sajna

vagyis bejon, csak blank, es azt mondja alul, hogy done

varok a zipre, csak nem jon.........

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#11) L3zl13 válasza Il Padrone (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

nekem megy :F

Nekem is blank. Csak feldob egy zip file letöltést.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#12) L3zl13 válasza Il Padrone (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Átküldtem mailbe.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Il Padrone válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Atkuldened a jtito@estmail.hu cimre is, mert nem erem el az alairasomban levot, elore is kosziiiiiiii

Il Padrone

(#14) L3zl13 válasza Il Padrone (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elküldtem.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Il Padrone válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Koszontem szepen, kiprobalom majd.....

Il Padrone

(#16) Il Padrone válasza Il Padrone (#15) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Bedugtam a fent emlitett kartyat a gepbe, a windows fel is ismerte RAID kartyakent, de a fenti driverrel nem megy a kartya.
Ha a windows beepitett PCI IDE vezerlojet telepitem fel, akkor mukodik.
ZIP meghajtoval probaltam.
A bootnal hiaba nyomok F3-at, nem tudok a setupjaba belemenni.
A bootnal a zipet mindig felismeri (csak vinyonal lehet raidkent felismertetni a kartyat?)

Control panelben van egy icon a RAIDNEK, de no device ismer fel.
WinXP

Van rajt a egy jumpert, az zartam is, meg nyitottam, semmi kulonbseg.

Help




[Szerkesztve]

Il Padrone

(#17) Il Padrone válasza Il Padrone (#16) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szereztem eredeti CD, ugy nez ki megoldodott

Il Padrone

(#18) anulu


anulu
félisten

népek!

ha valakinek van SiL 0680-hoz 1.0.1.7-es driverje, pls jelezze! újra kéne húznom a winxp-m, de nemtudom, hogy hova pakoltam a meglévő drivert (floppy nem játszik, tekintve, h nincs ilyen meghajtó a gépemben... :U

mod: megtaláltam! :D

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) erdoke válasza Il Padrone (#4) üzenetére


erdoke
titán

Én a Silicon Image honlapjáról szoktam leszedni, nem is értem, miért nem ott keresitek. :F

A legjobb aláírás a héten

(#20) Templomegere válasza erdoke (#19) üzenetére


Templomegere
senior tag

valaki tudja hogy an lehet ezzen bios-t írni ?

(#21) Templomegere válasza Templomegere (#20) üzenetére


Templomegere
senior tag

he?

(#22) L3zl13 válasza Templomegere (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1. Mi az az 'ezzen'?
2. Olvasd el a manualt, vagy nézd meg a gyártó honlapján.

Aki hülye, haljon meg!

(#23) Templomegere válasza L3zl13 (#22) üzenetére


Templomegere
senior tag

ezen , ez azt jelenti hogy ami a címben szerepel PCI-os ATA/RAID vezérlőn , hogyan lehet biost írni .....

Gondolod ha lenne valami a gyártó honlapján, vagy esetleg az users manualban akkor itt kérdezgetném ???? :F

(#24) tusi74


tusi74
őstag

Most ezért nem akarok új topicot csinálni. A címben nevezett kártyáról van szó.
Hogyan lehet azt megcsinálni, ha erre a kártyára rákötök 2 winyót, akkor az OSL2000 bootmanager mindkét winyót lássa? Mert mindkétn winyón van op-rendszer, az egyiken XP, a másikon win2000?
Mert ha 2-en vannak rajta, akkor csak azt látja, ami éppen bootol.
Így viszont, hogy az egyik a kártyán van, a másik az alaplapin, így nem tudok hibernálni XP alatt, ami nekem magyon hiányzik.

(#25) backbee


backbee
csendes tag

Nekemis sok gondom van ezzel a Raid kártyával , bár de most már van 1018-as drivere is mert eddig csak a 1017-es volt meg.

Nekem aza a gázom. ha a primerin és a secondarin van egy-egy vinyó addig nincs gond, ha a secondariról átteszem a vinyót a primerire mondjuk slave-nek akkor behal. Valaki mondjuk segíthetne is nekem. Köszi előre.:DD

(#26) backbee


backbee
csendes tag

Egyébként sajnos a BOOTMANAGER 2000-hez nem tudok hozzászolni.
BOCSI
:F

(#27) tusi74 válasza backbee (#25) üzenetére


tusi74
őstag

Honnan lehet letölteni a 1018-ast, sehol sem találom a neten, hátha Te ügyesebb vagy.

(#28) tusi74 válasza backbee (#25) üzenetére


tusi74
őstag

Ez nálam is gond, csak azt hittem, ennek így kell lennie. NAgyon láma vagyok a raidezéshez.

(#29) backbee


backbee
csendes tag

Nem tudom hól a szmötyibe találtam már de add meg a címed és elküldöm mert a gépemen fennt van, amennyiben ez persze megfelel. Valamint találtam, hozzá egy kissebb util programot is ami annyit csinál, hogy az aktuáli eseményeket naplózza ami azért jó, ha valamiért kifagyna a cucc utána kiderül mi is történt. Nekem rémes dolgok voltak, egyik pillanatról a másikra UDMA6-ből átküldte a vinyót UDMA5-be ami nem is lett volna probléma de egyből falbafejelt a HDD és nem látta a gép onnantól kezdve meg miegymás...
Na csá akkor szólj ha kell a driver.;]

(#30) tusi74 válasza backbee (#29) üzenetére


tusi74
őstag

Az adataimnál levő címre küldheted, köszi előre is!

(#31) backbee


backbee
csendes tag

egyébként én pont most cseréltem le mert tele lett a f****m vele, mindig volt valami baj és nem létezik, hogy a 4 vinyóm enyszerre csulázza össze magát:C

(#32) backbee


backbee
csendes tag

Én most jutottam el arra a pontra, hogy lecseréltem mert te lett a puncim vele :C

(#33) tusi74 válasza backbee (#32) üzenetére


tusi74
őstag

Én meg úgy kivágtam, mint macskát ....
Nehogy már tönkrevágja a winyómat.

(#34) tusi74


tusi74
őstag

Henriconak üzenem, hogy a postafiókja visszadobja a maileket, így a frissen kapott drivereket nem tudom továbbítani.

[Szerkesztve]

(#35) Il Padrone válasza backbee (#25) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Nekem ismet van problemam a fent emlitett raid kartyaval

Alapeset: alaplapi ide vezerlon csucsul 2 vincseszter, raid kartyan mobil rack, uazon a kabelen ZIP drive. Minden mukodik
Varialas: raid kartya masik kabelere egyedul rateszem az egyik vincseszter (mert ugy tudom ugy gyorsabb ha kulon vannak), masik, amirol bootolok marad az alaplapi ide vezerlon, a tobbi valtozatlan. Na ekkor nem hajlando bootolni a master vinyo. A raid kartya mindent jol felismer (kiveve a ZIP drive-ot), mert azt neha kihagyja, de amikor eljut a raid kartya csekk utanig akkor megall.
A gepben van meg egy scsi vezerlo is, az megy rendesen.
Mas PCI slotot probaltam mar, mas kabelt probaltam mar, master slvae, primary secondary probaltam mar.
XAR a kartya vagy en cseszem el?

Il Padrone

(#36) liksoft válasza Il Padrone (#35) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali ! Én már régen kivágtam ezt az olcsó sz....-t. Tapasztalataim:

- Nem minden alaplapban megy el hibátlanul, képes a bios-szal összeakadni.
- A kártya bios-a (amik nálam voltak) nem tudja az udate-et.
- Ha minden OK , akkor kábelenként egy winyo ment akadás nélkül, csak master jumper-rel.
- Winyó és CD v DVD kivételével nem célszerű mást feltenni rá.
- Általában nem tűri, ha másik disk bővítőkárty is van a gépben (pl.:scsi). Sokszor lehet segíteni rajta, ha az scsi kártya setup-jában a bios-t kitiltod. (Így dos-ban nincs bios szinten winyó, de aspi driveren keresztül ott is elérhető, win... alatt meg nem gond. Csak a rendszer felállása alatt ne hivatkozzon ide telepített progira!)
- A raid adatokat a kártya jegyzi meg, nem a lemezre írja fel! Ha a kártya elszáll, sz...-ban van az ember. Kaptam már ilyen munkát (nem is egyet).

Végeredmény: Alaplapra tenném a boot winyót (minden boot-hoz szükséges progi legyen itt) és a ZIP és CD eszközt. a SIL-re a másik winyót és a rack-et. Kábelenként 1 eszközt, mindegyiket master-ként jumperelve! Tudom, ez a konfig nem mindig előnyös, de lehet, hogy bejön. Sokszor a hiba nem ott jelentkezik ahol van. Volt olyan bios-os alaplap a kezem alatt, ahol a win... csak úgy ment el, hogy az alaplapi ide-n csatornánként csak egy eszköznél engedtem a DMA-t !

Ha nem jutsz előrébb, cserélj kártyát. Ez igaz, hogy olcsó, de sz... is. Ha nincs 100%-ig összelőve gyárilag az alaplappal, csak gáz. Próbálj ki HPT-t vagy Promise-t. Valószínűleg kevesebb gondod lesz. De több bővítőkártya mindig okozhat problémát a boot során. Összeakadhatnak. Ha lehet célszerű elkerülni, vagy egy gyártótól válogatni, mert akkor lesz akadásra a legkisebb az esély. Nagy kalappal !

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37) Il Padrone válasza liksoft (#36) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Akkor orulhetek, hogy mukodik a rack vincseszterem.
Valami hasonlo osszeakadast sejtettem en is mert amikor atraktam mas PCI-ra, akkor maskent viselkedett. Hol felismerte a vinyot, zippet, hol nem.
Sajnos masterra konfiguralva es standalonkent nem ment a vincseszter a raid kartyan, akarhogy probaltam. Igaz akkor a masik csatornan ott logott a ZIP drive, a rack ki volt kapcsolva
Eleg kiabrandito. Akkor ez egy marek xar.

Azert kiprobalom a javaslataidat.
Koszi

Il Padrone

(#38) liksoft válasza Il Padrone (#37) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért egy pici védelem a gyártó felé. Sajnos a számítástechnikában minden gyártó a saját pecsenyéjét sütögeti (lásd a nagykapacitású dvd-nél). Egy kártya működése:

- Bekapcs, bios alaptesztet elvégzi, a ráaggatott cuccokat detektálja.
- Kőrbenéz, van-e bővítőkártya. Ha talál, elindítja a kártya init rutinját ami attól függően hogy hogyan van beállítva hozzáfűzi magát a bios-hoz.
- Boot, OP be.
- OP lecseréli a bios kezelőt a saját detektálása alapján, esetleg átállítja a bios-ban lévő interrupt és dma csatornákat.

A bios és kártyák bios-ai között olyan különbségek vannak, hogy byte, word vagy dword (8,16,32 bit) paraméterrel kéri ugyanazt a funkciót. Nincs mindenhol pontos és egységes szabvány. Az alaplap hibázhat a detekt-nél, az init-nél, a kártya hibázhat a bios-ba való beépülésnél, az OP hibázhat a detektnél, hibázhat az átállításnál. Ha több kártyát használsz hány hibapontot van ? :Y Ezért célszerű minél kevesebb gyártót választani, vagy imádkozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39) Il Padrone válasza liksoft (#38) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Tudom, hogy keptelenseg mindent kitesztelni, mert annyifele ''kompatibiltast'' kell supportalni.
Ha az ember bonyolitja a dolgokat (SCSI, RAID, ZIP), akkor szamithat a gondra, es tenylegesen imadkozhat.
Eddig nem volt gondom a kartyaval, vitte egy channelen a rackes vinyot (5 giga, regi), meg a zippet. Meg a linux is felismerte.
Csak mint emlitettem, volt egy szabad channelje, amit gondoltam felhasznalok a masik vincseszteremre, es akor jottek a gondok. Hol a scsi elott allt meg, fel nem ismerve a vincseszter, hol felismert a vincseszter, de utana allt meg, hol minden jo volt, scsi is, csak a win nem bootolt.

Nem tudom, hogy mennyivel gyorsabb, ha gyorsabb egy vinyo, ha kulon ide csatornan van?

Il Padrone

(#40) liksoft válasza Il Padrone (#39) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha csak egyszerre az egyiket használod nincs lényeges különbség. Ha az egyikről a másikra másolsz, akkor kétszer utazik a kábelen az adat oda-vissza. Több raid kártya két csatornája között is igaz ez, mert belső szervezése és egy csatlakozási felülete (PCI) ezt teszi lehetővé. (A kárta az alaplap felé 4 eszköz ellenére is sokszor csak 1 csatornaként számítandó!) A kártya és alaplapi között tudsz úgy másolni, hogy az egyikről olvas a ram-ba, miközben onnan már nyomja is a másik felé. (párhuzamosan nyomul) Igaz a két alaplapi csatorna között is. Itt látható drasztikusan a dma jó tulajdonsága. Viszont esetleges akadások miatt azt is le kell tesztelni ahogy az előbb írtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#41) Il Padrone válasza liksoft (#40) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ha jól értem, ha ez egyik csatornán, kábelen van két eszköz, akkor a két eszköz közötti másolásnál nem megy el a vezérlőig hanem átadja a kábelen?
Ha két külön csatronán van, akkor gondolom kábel, eyik vezérlő, másik vezérlő kábel a jel útja. Persze ha DMA van akkor gyors

Il Padrone

(#42) liksoft válasza Il Padrone (#41) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem !!! IDE esetén az alaplapot mindenképpen megjárja az adat. SCSI esetén van arra lehetőség (nem tudom az OP mennyire használja ki), hogy két winyo egymás között adatokat cseréljen. Ez azért van, mert az IDE az uninteligens MFM utódja, chs kódkészletük megegyezik. Itt van főnök (controller (alaplap)) és beosztott winyó. Tehát alá-fölé rendeltség. Az idővel azért okosodott az IDE, de nem túl inteligens. Az SCSI minden eszköze egyenrangú, és a kábelen a különböző adatmozgatások engedélyezettek. A gyakorlatban hasonló a gépek hálózatához. Ott is szokott server (SCSI controller) lenni, de gép-gép között is lehet adatokat cserélni. Természetesen kell egy szervező (OP) aki irányítja az egészet (controller segítségével).

Mielőtt bárki megrágna! Tudom nem 100% amit fent leírtam, de 2 mondatban nem tudom egyszerűbben a különbséget ecsetelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43) Il Padrone válasza liksoft (#42) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Akkor mindenképpen megjarja a controller. Akkor a sebességet csak a kábel sávszélessége fogja vissza, meg persza a DMA, ami egy kábelen lógó két eszköznél nem működik hatékonyan. Gondolom

Il Padrone

(#44) liksoft válasza Il Padrone (#43) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyjából. Az SCSI-t ezért szeretik server-be rakni. Meg azért is, mert parancsokat össze lehet fogni egy csokorba. (Úgy hallottam, hogy az újabb ide szabvány is tartalmaz ilyent, de nem néztem utána, tehát itt sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom.) Az így fogadott parancsokat maga a winyo fogja sorrendben optimálisan végrehajtani. Ez függ a fej aktuális pozíciójától. Valamint a cache is sokkal inteligensebb. Egy IDE is belül több célprocit tartalmaz, de az SCSI egy kicsit többet. Ez meg is látszik a sebességén, főleg ha megnézed mondjuk egy 1000 felhasználós server esetében. IDE esetén mindenki verekszik, SCSI mellett dolgoznak. Nem mindegy. Otthonra azonban sebességben is elegendő az egyfelhasználósra tervezett IDE. (A legtöbb esetben.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#45) Il Padrone válasza liksoft (#44) üzenetére


Il Padrone
senior tag

A scsival most bohockodom egy kicsi, olvasom a doksikat.
Köszi a válaszokat.
A raid kartyat meg majd belovom valahogy :D

Il Padrone

(#46) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Remélem nem halt még ki a téma...
Nekem olyan gondom lenne, hogy tegnap vettem egy ilyen kártyát (ma olvastam végig a fórumot, hogy rakás kaki...) és optikai meghajtót szeretnék rákötni. Eddig egy LG DVD olvasóval próbálkoztam, de véglegesen majd két UDMA5-ös 10-10 gigás vincsi, és egy TEAC 540E-s cdrom lenne rajta. Az optikai meghajtó detektálásánál, át is ment a dolog, csak amikor indult az XP, akkor fagyott meg. UHU linux 1.2 vígan olvasott róla. Mi lehet a gond? Nem nagyon értek hozzá, nem is RAID-ezni akarok, hanem csak azért használom ,hogy legyen plusz bővítőhelyem.

(#47) liksoft válasza @Jocó@ (#46) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha nem akarsz gondot (nem törvényszerű, de sokszor gond), csak winyót teszel a kártyára. Be is tudsz boot-olni róla.

VIGYÁZAT!
A sil680 kontroller DOS üzemmódban megmutatja a 128G (137G) feletti winyókat korrekt mérettel, de NEM kezeli !!! :Y A driver már igen !! Tehát ha innen indul a rendszer, max 120G-s partíciót szabad csak kijelölni !! A hiba a 28 és 48 bites IDE címzésben rejlik. A kártya DOS-os drivere (van) a 48 bitet tudó winyókat le is tiltja !! Még a 120-as Seagate-et is. Ez óriási BUG a kártya bios-ban, nem is verik nagy dobra.

Vagyis csak a boot partícióról szabad a rendszernek olvasnia amíg fel nem áll! És ez nem lehet 120G-nél nagyobb (egyeduli vagy raid1 beállításban, 240G raid0 esetén) !!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48) Rusy


Rusy
tag

Sziasztok!

Nekem is egy kis segítség kellene egy ilyen kártyával kapcsolatban. Az a helyzet, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor rendben lemegy minden, windowsban megfelelően müxik a kártya, ám amikor újraindítom a gépet, akkor már sárga felkiáltójeles az eszközkezelőben. Az oprendszer WinXP, és már az összes lehető drivert kipróbáltam, a helyzet mindíg ugyanaz.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#49) liksoft válasza Rusy (#48) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szinte biztos, hogy a kártya init rutinja nem tudja lekezelni a biosba való újrafűzést, vagy a drive detektálását. Lényegtelen, hiszen hibásan áll fel a kártya, így működésképtelen. :O Sajnos nincs más, kikapcs - bekapcs. :O (Én is szívtam így vele, majd lecseréltem HPT és Promise típusúakra. Azóta nincs gondom. :C)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#50) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Megoldódott a problémám... én voltam a hülye :DDD
Annyi volt, hogy egyetlen eszközkén árválkodott rajta az optikai meghajtó, és azt is secondaryra tettem, és slavere.... de most áttettem masterre, és megy :) igaz, 1.0.0.9-es driverrel, most tesztelem majd a gyárit (1.0.1.7).
El tudná nekem mondani valaki, hogy mennyi az adatátviteli sebessége, szal, érdemes-e rá gyors vincsit tenni, vagy csak cd/dvd egységet... (nem áll szándékomban RAID-ként használni, csak mint bővítőhely)

(#51) liksoft válasza @Jocó@ (#50) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocs! Nem vagy hülye. Elméletileg nem kötelező master-nek lennie az eszközöknek (tudomásom szerint). Ez megint egy bug a kártyánál.

Egyébként tudja a 133-at. Nem úgy mint egy Promise vagy HPT (ezek jobbak, de drágábbak is), de kábelenként egy winyóhoz (lehetőleg 120G-ig! lásd #1) bővítésnek használva jó. Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52) @Jocó@


@Jocó@
tag

Hy!

Hogy érted, hogy max 120GB-it? Egy kábelen maximum 120GB-nyi vinyó legyen összesen? Nem akarom a raidet bekapcsolni. Azért is vettem ilyen kártyát, mert ABIT BH7-E alaplapom van, ami nem akar együttműködni egy TEAC 540E CD-Rommal. Azóta ugyan lecseréltem DVD olvasóra, de eszmei értéke van annak a meghajtónak :)
Tuti az alaplap rossz, mert egy BH6-osban megy gond nélkül, a firmware-je a legújabb. Szereztem még egy ugyan olyan cdrom-ot, gyári firmware-el, azzal is ugyan azt produkálta a BH7-es lap, fagyott. Amúgy meg sem közelítem a 120G feletti vincsiket, két db 10 GB-os vinyót akarok rákötni + 1 optikai meghajtót. Csak azért kérdem, hogy mi esik jobban a processzornak, ha rákötöm a rendszer vincseszteremet (120GB SAMSUNG, 6GB-os OS partíció), vagy ha alaplapon marad?

(#53) liksoft válasza @Jocó@ (#52) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olvasd el a #1-es vastagított részét. A 120G arra vonatkozik. Lehet rátenni nagyobbat is, de ésszel, mert boot alatt okozhat gondot. Ha mindent ide teszel, az sem baj, de próbálni kell kit hol, milyen beállításban visel el. Annak örülök, hogy a raid funkciót nem akarod használni. Lehet, de azt is csak ésszel.

Ha nem világos, hétközben hívj fel telefonon, mert így írva hosszú. (A lényeget meg publikáljuk, hogy senki ne maradjon ki.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54) @Jocó@


@Jocó@
tag

köszönöm szépen!

Jövő héten csütörtök-péntek magasságában majd tesztelem, hogy is lesz majd jó, mert addigre készítem el a gépházam. Skype-om nekem is van, lényegesen olcsóbb, mint a telefpn :)

(#55) @Jocó@


@Jocó@
tag

köszönöm szépen!

Jövő héten csütörtök-péntek magasságában majd tesztelem, hogy is lesz majd jó, mert addigre készítem el a gépházam. Skype-om nekem is van, lényegesen olcsóbb, mint a telefpn :)

(#56) Rusy válasza liksoft (#49) üzenetére


Rusy
tag

Köszi!:((

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#57) poffsoft


poffsoft
addikt

Él még ez a topik?
aköv . problémám van:
2db 80gb ata133 samsung winy van egy ilyen karira kötve. Nem tudok raid-et csinálni velük, mert 'illegal raid' lesz, ha mindkettő master, ha egy kábelen vannak, semmit nem csinál. Viszont ezek után ha ide-re rakom, az alaplap ata100-nak látja, és nem tudja leformázni bad boot signature hibával, egyébként az egész vinyó hibátlan, de ezt a 55aa-t nem lehet a bootblock végébe beírni(mindig 55a8 marad)...
Létezik, a vezérlő elcseszi a winyót???

[ Szerkesztve ]

(#58) Loha válasza poffsoft (#57) üzenetére


Loha
veterán

Sztem ez a kari nem való semmilyen vinyó raidbekötésére, azért mert lassú, és ha vmi gond lenne a karival ugranak az adatok is.

IDE vezérlőként remekül működik, és nem igaz az, hogy csak 120GB-it látja a vinyókat, támogatja a 48bit-es címzést és remekül látta a 160-as vinyómat és bootolt is róla.

(#59) poffsoft válasza Loha (#58) üzenetére


poffsoft
addikt

oké, de a winyó gondomon ez az infó nem sokat segít :F :F :F
tapasztalatok alapján felejtős lesz ez a project.... :O

csak a winyót kellene életrelehellni...

[ Szerkesztve ]

(#60) Shkiz0 válasza Loha (#58) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ezt csak megerősiteni tudom.
Igaz nekem nem SIL hanem ITE chipsetes, ami annyit tesz hogy semmilyen optikai driveot nem kezel, ellenben nekem 320wd van rajta a kezdetektől és dos-ban sincs semmi gond vele látja mind a 320gb-ot.
Viszont nem tudja egyik progi se kiolvasni a hőmérsékletet és a S.M.A.R.T,-ot.
Ezt leszámitva semmi gond nem nincs/volt vele.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#61) liksoft válasza Loha (#58) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Félinformációd van!

A chip mind 28, mind 48 bites üzemmódot tud. A nagy winyókat a boot során detektálja is. Viszont a kártya BIOS-a csak 28 bites címzéssel dolgozik, így boot partíciónak 128GB-nál nagyobbat nem célszerű kialakítani rajta (ugyanis a 129.-ik GB címzése a winyó eleje lesz !! :Y ). A driver betöltése után korrekt módon dolgozik, nincs visszacímzés.

A DOS driver (az is van hozzá) le is tiltja az összes olyan winyót ami 48 bites címzést tud, függetlenül a kapacitásától (a 40 vagy 80GB-ost is :Y ).

A FENTIEK MIATT célszerű 120GB-ig használni, vagy nem használni boot-hoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#62) liksoft válasza Shkiz0 (#60) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak halkan jegyzem meg, az másik kártya. Nem célszerű keverni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#63) poffsoft válasza liksoft (#61) üzenetére


poffsoft
addikt

És a samsung winyót vajon miért nem szereti?

[ Szerkesztve ]

(#64) Loha válasza liksoft (#61) üzenetére


Loha
veterán

Nem másztam bele akártya rejtelmeibe, de XP-t remekül bootolta 160-as és 320-as vinyóval is, és mindkét vinyón csak 1 nagy particó volt. Driver vagy fel volt előre téve, vagy floppyról kapta az XP telepítéskor. DOS-t meg már régóta nem használok, úgy sem látná az NTFS-t... :)

poffsoft: Sztem külön kábelre tegyed őket masterként. Raidet kapcsold ki, és a sima BASE drivert pakold fel az oprendszer alá.

[Szerkesztve]

(#65) erdoke válasza Loha (#64) üzenetére


erdoke
titán

Nem mindegyik SI 0680-as kártya tud RAID-et, talán az a baja.

A legjobb aláírás a héten

(#66) liksoft válasza Loha (#64) üzenetére


liksoft
nagyúr

Erdoke is.

Ha a boot során az összes olvasni és írnivaló a winyó első 128GB területén van addig míg a driver el nem indul, nem okoz hibát, hiszen nem címzi a hátsó területet. De ha egyszer egy módosítás miatt 128GB fölé kell driver előtti boot során mennie, akkor csúnya dolgoknak leszel tanúja. És nem tudod mitől. A hiba hasonlít az XP alap / SP2 közötti lemezkezeléséhez.

Vagyis működhet, de olyan mintha ülnél a fa árán, és reszelgetnéd. Nem fűrészeled, nem olyan gyors a hiba bekövetkezése, de elő fog fordulni előbb-utóbb (csak reszelgeted). De akkor nagyot lehet ''pottyanni''.

A RAID funkció meg teljesen független a drive 28 vagy 48 bites kezelési módjától, amit az előbb említettem.

Telepítéskor tudtommal előbb jön a driver, utána a partícionálás. Feltételezi, hogy amit tud a driver, azt tudja a kártya BIOS-a is. Csak a 0680 esetén ez nem igaz. Gáz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#67) Loha válasza liksoft (#66) üzenetére


Loha
veterán

Na most már értem miről van szó... :R

(#68) poffsoft válasza Loha (#64) üzenetére


poffsoft
addikt

:O na ja, ha oprendszerig eljutottam volna...
szóval, újabb x-akta, a winyó meg holttá nyilvánítva...
A röhely, hogy mellette a párja (tök ugyanez a winy, sp0842n) hibátlanul szaladozik.. :B

[ Szerkesztve ]

(#69) erdoke válasza liksoft (#66) üzenetére


erdoke
titán

Én a 1280GB-os témához nem szóltam, csak nem volt világos, hogy RAID-del próbálkozik vagy sem. Mivel alapvetően mindkét fajta BIOS-szal léteznk ilyen chipes kátyák, és még csak nem is flashelhető mindegyik, láttam némi esélyt arra, hogy a kavarodás ebbő ered.

A legjobb aláírás a héten

(#70) ZaJanga


ZaJanga
tag

van egy új win digitálisan aláírt driver a raid verzióhoz 1.0.5.0 verzió de csak a microfos oldaláról jön le a siliconéknál nics fönn.

Ámítástechnika

(#71) mano.33 válasza Shkiz0 (#60) üzenetére


mano.33
csendes tag

"Viszont nem tudja egyik progi se kiolvasni a hőmérsékletet és a S.M.A.R.T,-ot."

Nekem pont ez a problémám. Mivel nem olvasható ki a hőmérséklet, félek, hogy tönkreteszi a winyóimat :( :W

Tudtok olyan RAID 1-es kártyát, amelynél RAID tömbbe kötés esetén is kiolvasható az egyes winyók hőmérséklete és a S.M.A.R.T?

(#72) RollandCG


RollandCG
csendes tag

Infók a kártyákról, az alábbi linken kiderült, hogy nem flash-elhető a kártyám :-(

http://club.myce.com/f7/silicon-image-based-sata-ide-controllers-flashable-not-252721/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.