Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Siemens amilo (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jambi


Jambi
csendes tag

Sziasztok.

Most olvastam az EW-ben egy Fujitsu-Simenens laptoprol, 250k-ert. A katalogusban valami Amilio AS28 volt irva, amihez a siemens oldala szerint az A1640 vagy 1630 volt a legkozelebb. Szoval ezt gondoltam megvetelre.
kb ez van benne:
AMD 2800+ sempron
512 mb ram
40 gb hard disk
15''4 TFT
DVD RW
sajna azt nem irtak, hogy milyen a video kartya.:(
meg meg esetleg szoba johetne a Metros Simens L7300, 200k-ert. egy celeron M 1.5-os procival, 256 ram es 40 gb hdd.
ja es az utolso, amit a kereten belul talatam az acer travelmate 2201 vagy az albacomp alap notebookja (basic 6)
Szerintetek melyik lenne jo. Igazabol csak netezesre (wireless) meg office-os cuccora kene.

(#2) kapcs-ford válasza Jambi (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ha a minoseg is szamit akkor az Acer-t válaszd!

vagy ezt amikor lemegy 250-re

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Aláírás

(#3) Jambi válasza kapcs-ford (#2) üzenetére


Jambi
csendes tag

Koszi.
Szoval szerinted egy acer travelmate 2201
Inter Celeron D 2600 procival
256 mb rammal (230k ert)
jobb veltel mind a fentebb emlitett Siemens?

(#4) Jambi válasza kapcs-ford (#2) üzenetére


Jambi
csendes tag

Egyebkent a celeron d az nem kifejezettem mobil proci? es wireless kartya sincs sajna benne, az ami hianyozna.

(#5) karib válasza Jambi (#4) üzenetére


karib
addikt

Igen, a Celeron D nem épp mobil proci (a neve is mondja, D=Desktop).

Az én durva preferencia sorrendem notesz processzoroknál:

- Pentium M
- Celeron M
- Mobil Sempron és A64, netán Athlon XP
- Celeron D és P4, ha nagyon muszáj

Ha nem kazánt akarsz, akkor Celeron M v. Pentium M. Egy járulékos előnye pl. az ilyen procis gépeknek, hogy a külső tápegységük is durván negyedakkora, mint a bika gépekéhez adott féltégla... Apróságok.

Department of Redundancy Department

(#6) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ha csak office meg internet stb... akkor elég a Celeron D proci is ez nem kétséges. Wifi kártyát külön is vehetsz ami nem drága és lehet megbízhatóbb is lesz mint egy integrált. ;)
Nézz szét az Acer TM 4000-es széria környékén is mert 250e-ért már kell lenni
abból a kateg.ból is!

Aláírás

(#7) karib válasza kapcs-ford (#6) üzenetére


karib
addikt

Akkor bőven beéri egy Celeron M-mel is. És akkor van egy csendes, hűvös gépe, amihez nem kell féltéglányi akkut és töltőt cipelnie, mint akár a Celeron D-nél :)

Department of Redundancy Department

(#8) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Pontosan!
Ha már mobil akkor legyen benne mobil proci és legyen csendes is :)

Bővebben: link

Aláírás

(#9) yerico


yerico
senior tag

Azért tegyük hozzá, hogy ebből a 250-ből lejöhet a sulinet 60.000 ezre, és akkor 190 bruttóba került a gép. Azért ez már igencsak kedvező ár, pláne, ha hozzávesszük az oprendszert, és a Wordöt is.A kártyája emlékeim szerint egy Radeon 9000-es.

(#10) Jambi válasza Jambi (#1) üzenetére


Jambi
csendes tag

Most akkor konkretan melyiket erdemes es hol? :)

(#11) kapcs-ford válasza Jambi (#10) üzenetére


kapcs-ford
őstag

notebook.hu vagy ahol van sulinet ha jogosult vagy rá. én külföldön vettem (jobb mint a sulinet)

Aláírás

(#12) Stevenka


Stevenka
csendes tag

Üdv! Bocs a kicsit off-ért!


Az alábbi paraméterekkel:

[ DIMM2: Samsung M4 70L3224FT0-CB3 ]

Memória modul tulajdonságai:
Modul neve Samsung M4 70L3224FT0-CB3
Sorozatszám 0809BA83h
Modul mérete 256 MB (2 rows, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC2700 (166 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések:
@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)
@ 133 MHz 2.0-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS)

Memória modul jellemzői:
Early RAS# Precharge Nincs támogatva
Auto-Precharge Nincs támogatva
Precharge All Nincs támogatva
Write1/Read Burst Nincs támogatva
Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva
Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva
On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva
Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva
Registered DQMB Inputs Nincs támogatva
Differential Clock Input Támogatva
Redundant Row Address Nincs támogatva

rendelkező memória van a gépemben, amely megdögleni látszik, mert vmiért csak 191 megát tudok használni a 256-ból. Hibaüziket is szokott a gép dobni, hogy xy memóriacímen nem hajtható végre az alábbi művelet: written/read.
Kérdésem a következő:
Lehet ezt így használni?
Árt ez a gépnek, lehet ettől más baja is?
Egyéb hardver tönkremehet ettől?
Ilyen memót, (esetleg nagyobbat, Pl.: 512-est) milyen márkát érdemes venni, és mennyiért?

A gép: Amilo L7300.

(#13) elttiL


elttiL
senior tag

üdv mindenkinek a nevezett gép (amilo1640) itt figyel az asztalomon - erről írok most - . most kaptam, hogy csiholjak többet ki a vga-ból. m760 nevű sis van benne. elektrowörldös a gép. 1660 ponty a 3dmark2001se alatt. bővebbet írok, ha valaki kér esetleg más teszt is, kb 6 körül viszem vissza a czéghez. úgyhogy hajrá!!

(#14) BlackWoOd válasza Stevenka (#12) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Az a 191MB úgy jön ki a 256MB-ből, hogy a videóra kiosztottál 64MB-t.
Amúgy teljesen felesleges, 32MB bőven elég az UniChrome vga-hoz (1500 pontot bír 3DM2k1 alatt defaulton).

Parázni így elsőre felesleges, inkább keríts valami olyan memóriatesztelő cuccot, ami windows alatt képes a látható memóriát végigellenőrizni (Sima boot-olós memtest nekem sem fut le ugyanilyen gépen, de más, integrált vga-s alaplapon sem (via-epia)).

mod.: lehet, hogy valahogy paraméterezni kellene a memtest-et? Hmm... :F

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#15) Stevenka válasza BlackWoOd (#14) üzenetére


Stevenka
csendes tag

Üdv!

Köszi a választ!

Hogy tudok a vga-nak 32MB-ot kiosztani a 64 helyett? BIOS-ban ilyesmit nem láttam. Az AIDA32 a másik (asztali) gépemen (szintén integrált vga-s) a memót
256-nak mutatja az alaplap>memória menüpontban. Ez hogy lehet?

(#16) BlackWoOd válasza Stevenka (#15) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Pedig BIOS beállítás: Advanced fül, Frame Buffer Size paraméter. 16,32,64MB állítható.
Mivel én nem játszom ezen a gépen, visszavettem 16MB-re. (32MB-vel meg egy ilyen ''teljesítményű'' videokártya amit elvisz, annak az is elég.)

Másik kérdést nem tudom, de gyanítom, hogy az AIDA a konkrét hardvert találja meg (256-os ram) és annyira nem foglalkozik vele, hogy azt még mi használja...
(Na, meglestem: A notin is és a másik integráltas gépen is a valós - video = fizikai memória.
Az SPD részben (ahol a memó nyilatkozik saját magáról modul szinten) a teljes méretek látszanak.)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#17) Stevenka


Stevenka
csendes tag

Köszi a segítséget, megtaláltam a beállítást!

Egyébként tapasztalatod, véleményed a gépről? Mennyire véled ''megbízható'', ''jó'' gépnek? Szerinted mi fog benne először meghalni?

(#18) BlackWoOd válasza Stevenka (#17) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Hát, kicsit igénytelen a borítása, meg a billentyűzete is elég ''hajlékony'', főleg a jobb alsó sarokban a nyilak körül. A kijelző függőleges irányban csak kis szögben látható (merőlegestől nézve saccra max 20 fok fel/le).

Szerintem teljesen korrekt gépentyű (főleg ennyiért), és még garancia-kiterjesztést is lehet rá kérni + ZS ért (+25K+ÁFA a +2év gari), a kor igényeinek megfelelő szolgáltatásokkal.

Nekem mondjuk az üveglemezes vincsi nem annyira szimpi, de nem hiszem, hogy gond lesz vele a közeljövőben.
Unichrome VGA meg túlteljesítette a várakozásomat, sokkal gyengébbre számítottam.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#19) Stevenka válasza BlackWoOd (#18) üzenetére


Stevenka
csendes tag

Lenne még egy ... kérdésem:

Neked, ha az xp-ben kiválasztod a nincsenek hangok sémát, akkor
nem ad ki olyan zavaró pittyentést a hangszórókon, ha a hangerőszabályzó gombját az egérrel megérinted,állását változtatod? :(

(#20) BlackWoOd válasza Stevenka (#19) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Én alapból kiírtok mindenféle hangsémát minden rendszerben, de ilyen pittyegős anomáliát nem tapasztaltam (a notin sem).

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#21) fsc válasza kapcs-ford (#8) üzenetére


fsc
tag

Szia, nem igazán érzem fairnek, hogy egy adott márka topicjában egy látszólagos hozzászóló ingyenreklámot csinál a saját üzletének, miközben egy másik márka felé próbálja terelgetni a gyanútlan látogatókat.
Egyszerűen kilóg a lóláb. A névből látjátok, hogy honnan írok, de még soha senkinek nem írtam azt, hogy vegyen inkább Amilót X vagy Y márka helyett.

(#22) d900t válasza fsc (#21) üzenetére


d900t
senior tag

Tudtommal nem nálunk dolgozik. Legalábbis remélem..

(#23) BlackWoOd válasza fsc (#21) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Szerintem félreértetted a hozzászólót...

Egyszerűen arról van szó, hogy ilyen gépe van és teljesen beleszeretett. Semmi extra, semmi rosszindulat, semmi nyerészkedés.
A véleményét közölte, valamint ajánlott egy nem sokkal drágább típust más gyártótól. :U

Egyébiránt, mikor ez a néhány hsz megtörtént, akkor ez még nem gyűjtőtopic volt, csupán egy nem igazán eltalált címmel nyitott, konkrét típus iránt érdeklődő topic.
Az ekkor már létező gyűjtőtopic ez: Bővebben: link . (Abba most ne menjünk bele, hogy az is elég szerencsétlenül indult...)

Ha már úgyis így ''összefutottunk'': mennyi a mostani gar. kiterjesztés megérkezésének várható ideje a megrendeléstől számítva? 4-5 hét, vagy a karácsonyi szezon után egy kicsit hosszabb (dec. 10.-én rendeltem meg az egyik szerzívpartnernél)?

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#24) Stevenka válasza BlackWoOd (#20) üzenetére


Stevenka
csendes tag

Üdv! Úgy érzem egy újabb problémával szembesültem a vassal kapcsolatban, ezért kérném újból a segítséged, hogy Te találkoztál-e már ezzel a gonddal:

DVD-lejátszásnál a hang nagyon sz..ul szól. Akadozva hallatszik, olyan mint mikor egy full keményre fújt kerékkel rendelkező bicajjal mész egy macskaköves úton, és közben a kedvenc slágeredet dudorászod magadban. Na ez kb. olyan hangot ad ki.

(#25) d900t válasza BlackWoOd (#23) üzenetére


d900t
senior tag

Igen, most már én is biztos vagyok a dolgomban, mert megnéztem az sráchoz tartozó megelőző hozzászólásokat. A fiatalúr valóban vett egy ilyen gépet valahol és kb. 3-4 topikban is az Acer vonalat erősíti.

Kis utánaolvasással elkerülhetők az elhamarkodott rosszallások. A megnevezett cég egyébként sem kimondottan acerben nyomul és ezt fsc is tudja. Kár feleslegesen a plafonra mászni, Laci! Van elég stressz a munkánkban enélkül is!

(#26) BlackWoOd válasza d900t (#25) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

:DDD

Nem is leb@xásnak szántam, csak szóltam, hogy egy elégedett vásárló lelkesedésével szembesülhettünk. Ez persze teljesen rendben is van, csak a topicocon átívelő szövegkörnyezet nehezen követhető és időigényes is. :)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#27) BlackWoOd válasza Stevenka (#24) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Te figy!
Az alaplapi drivereket feltelepítetted rendesen?
Ugye VIA alapokon nyugszik a gépezet, ezért feltétlenül fontos...
DVD lejátszással semmi gondom nem volt, attól a ténytől eltekintve, hogy a noti hangszóróit max a rendszerhangok megszólaltatására tervezték, bármi más (film/zene) hallgatására tökéletesen alkalmatlan (kivéve erősen halláskárosodottaknak illetve Sokol rádióhoz szokottaknak).

Egyszóval: A drivereket nyugodtan telepítheted, nekem a modem kivételével minden fel van telepítve és semmilyen problémával nem találkoztam egyenlőre.
(Nem töltöttem újabb drivereket, a gyári CD-ről húztam fel mindent a rendszerre.)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#28) fsc válasza d900t (#25) üzenetére


fsc
tag

van bizony:))))

(#29) Stevenka válasza BlackWoOd (#27) üzenetére


Stevenka
csendes tag

Üdv! Fel voltak telepítve a driverek, de a hiba elhárítására megpróbálkoztam a driverek újratelepítésével, amivel sikerült is a gondot megoldani.
A garanciakiterjesztést hogy kell intézni?
Hova kell fordulni először az ügyben?

(#30) BlackWoOd válasza Stevenka (#29) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

A hivatalos szervízpartnereknél kell intézni, e-mail-ban is meg lehet rendelni.
Amikor én rendeltem, 4-5 hét volt a várakozási idő, mire lehet menni a gar.papírral meg a pénzzel elintézni a dolgot. (Mondjuk dec. 10.-étől számítva lassan kéne kapnom 1 értesítést... Remélem nem csak ráültek a megrendelésre...)

Hivatalos szervízpartnereket találsz a garancialevélen, vagy itt: Bővebben: link

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#31) BlackWoOd válasza BlackWoOd (#30) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Na, tegnap megjött a gar. kiterjesztés, reggel át is vettem.

Került a gépbe még 1 512MB-s PQI ram, lassan kezd egész használható lenni... :)(majd rittyentek valami disassembly guide-ot ;] )

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#32) BlackWoOd válasza BlackWoOd (#31) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Itt a mezei guide, amit beígértem: Bővebben: link

Gondolom senkit sem érdekel. :U

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#33) sinajoe


sinajoe
csendes tag

Sziasztok

Tudna segíteni nekem valaki?!3 hete vásároltam a Metro-ban egy amilo M7405 notebookot. A héten sokszor vacakolt. Lefagyott és nem is tudtam vele mit kezdeni. Ki kellett venni az aksit és utána indult újra. Tegnap este teljesen beadta a kulcsot. Nem lehet bekapcsolni. Indításkor kigyullad a táp zöld fénye és ennyi. Fekete minden. Igazából nem aggódom , mert van bQven gari, de azért bosszantó.

Topikot zárom, itt lehet folytatni.

[ Módosította: Mate ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Siemens amilo (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.