Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad1


mad1
veterán

SHENMUE 1 -2

Szóval Shenmue. Annak, aki nem ismerné: a játék egy 18 éves japán fiú, Ryo történetét meséli el onnan, hogy szemtanúja lesz apja meggyilkolásának, és megfogadja bosszút áll Lan Di-n, apja gyilkosán. Az első rész Japánban játszódik, a második már Kínában. De bárhol is játszódik éppen jellemző, hogy egy élő, lélegző környezetben játszódik, ahol rajtunk kívül mindenki más is éli életét, és a napszakoknak megfelelően történnek dolgok. A legjobban az 1. rész füzetében fogalmaznak: ne siess a játékkal, annak tavaszig kell a végére érni, erre pedig bőven lesz időd. És tényleg, ha az ember nem csak végigszalad rajta rengeteg érdekességet fedezhet fel. És talán ez segíti leginkább, hogy együt éljünk a játékkal.

A játék több elemből áll: klasszikus kalandozás, reflexjáték (a képernyőn felvillanó gombot kell gyorsan lenyomni), verekedős játék. És rengeteg mini játék van benne. Szerencsét próbálhatunk különféle szerencsejátékokban, elvállalhatunk tobbféle munkát, és klasszikus SEGA játéktermi gépekkel is játszhatunk (Out Run, Super Hang On, Space Harrier, After Burner)

Közben csodálatos zenéje van. ...Az első résznél nekem nem tetszik az angol szinkron, mert nagyon hiteltelen. A másodikban viszont jó, hogy japánul beszélnek. Lehet, hogy azt sem nagy színészi átéléssel, de egy számomra ismeretlen, érthetetlen nyelven ez nem okoz akkora problémát.

Én jelenleg a NullDCemu val nyomom,mert nagyon igazodik a mai elvarasokhoz. Talan az gyetlen hibája,hogy a dreamcast-nek megfelelö gombokat be kell állitani,tetszölegesre.
Ezenkivul rebesgetnek Shienmue 3 rol is,meg online rol is.Szoval Rio feléled,örörre. :C

Ne szemetelj ! = Steam

(#2) mad1


mad1
veterán

10eves jatek,de szebb mint a saints row2 :DDD

Ne szemetelj ! = Steam

(#3) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Bárcsak betudnám állitani faszányosan énis...de megnyomnám..bár már azt se tudom hol van a Shenmue gamem pedig nemis olyan rég valaki elküldte:(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4) mad1 válasza Sirandrish (#3) üzenetére


mad1
veterán

Fent van ez szinte mindenhol :))

Ne szemetelj ! = Steam

(#5) Sirandrish válasza mad1 (#4) üzenetére


Sirandrish
legenda

ahova én járok ottan nincsen:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6) Zsoccc válasza mad1 (#4) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Ejnye ilyenre biztatni, meg kell venni ezt a gyöngyszemet! Egyébként tényleg bele lehet futni 1-2 példányba viszonylag jó áron.
Shenmue 3-ról már nagyon régóta szó van, többször felmerült, hogy na majd jövőre talán érkezik, sajna elég valószínűtlennek tartom, hogy a közeljövőben valamikor is megjelenjen.
Hatalmas pénzeket öltek bele az első két részbe és nagyon nem térült meg sajnos. Kevesen vevők az ilyen játékra, pedig mind a mai napi többet ér mint bármelyik jelenlegi "nagy cím".
Az online-t is már 2004 óta tervezik, eredetileg úgy volt, hogy csak koreában lesz elérhető. Azóta arról se sokat hallani. Nemrégiben talán Yu Suzuki nyilatkozta, hogy nincs törölve a cím, szóval abból még lehet valami.
Bár én jobban örülnék a 3. résznek.

(#7) mad1 válasza Zsoccc (#6) üzenetére


mad1
veterán

Nem talalni.De ha van is sokat nem latnak belolle a fejlesztok. vagy a kiadok.
Van aki mar gondolom azota mashol fejleszt,vagy kiszallt.

Ne szemetelj ! = Steam

(#8) Zsoccc válasza mad1 (#7) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Nem is az, hogy látnak e belőle valamit a fejlesztők vagy nem, de ez a játék akkor is megér ennyit.

(#9) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziasztok!

TI biztos tudtok válaszolni erre a kérdésre: "Hogy hívják a Hazuki család házvezetőnőjét a Shenmue-ban?"

Köszi :R

Dcsabesz

(#10) Sirandrish válasza dcsabesz (#9) üzenetére


Sirandrish
legenda

tudjuk a választ csakhogy ez számodra kizárással párosul..ugyanis nem kérdezheted meg..de gondolom elolvastad a játékszabályokat :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#11) dcsabesz válasza Sirandrish (#10) üzenetére


dcsabesz
tag

Ja!
Köszi! Csak odáig olvastam el, hogy másokat tilos félrevezetni! :-)

Na mindegy. Azért köszi

(#12) dcsabesz


dcsabesz
tag

De most nézem, hogy nem engem zárnak ki, ha kérdezek, hanem azt aki megválaszolja. :Y :R

(#13) mad1


mad1
veterán

A masodik reszben mikor a fodrasz teszteli az onvedelmem,ott mikor kell nyomni a gombot?action kozben,elotte vagy utanna?mert en mar vagy 10x probaltam de mindig legyak es kezdhetem elolrol... :(

Ne szemetelj ! = Steam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.