Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zizou


zizou
tag

Sziasztok!

Bár tudom hogy rengeteg ilyen topik van, de hátha...
Van még 25e HUF az idei Sulinet Expresszből és még nyár előtt el akarnám lőni, mert változtatnak a rencerena prolitikusok.
Jelenleg egy Athlon XP 2500+ van 512Mb RAMmal, meg egy Gef2MX400 van a gépben, ezért grafkártyacserére gondoltam.
Nem vagyok hardkór gémer és nem is akarok 30k-nál többet költeni a kártyára, így a M*stralnal ezt a jószágot néztem ki:
GEXCUBE RADEON 9600PROSE 128MB(400/200)+TV+DVI
Egyértelműen félrevezetős a név, de nem találtam semmi infót a cuccról... Mire számíthatok szerintetek? Jelenleg a 3DMark2001 olyan 3000 körül nyom.

Kösz,
Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#2) Borosz válasza zizou (#1) üzenetére


Borosz
senior tag

''Jelenleg a 3DMark2001 olyan 3000 körül nyom''
Huh... az elég csekély lenne ennek a kártyának... :U
Nem véletlenül 2003?
Az a prose nem túl biztató. Az se-k általában gyengébbek a pro-k meg jobbak mint az alap. Akkor ez most pro vagy se? :D
Mert ha prose akkor alap mert az ellentétek kiegyenlítik egymást... :D
Ki a gyártója, azt nem tudod?

(#3) Steven válasza Borosz (#2) üzenetére


Steven
addikt

Vegyél inkább mást pl ramot 512 őt! Vgaval meg várjál egy két honapot vagy vegyél egyett használtan, mert a pro se nem valami gyóóóó inkább nevezzük sima 9600 nak

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#4) Doviziozo válasza Borosz (#2) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

A geforce 2-re gondolt a srác a 3000 pontnál!
Egyébként inkább dobj rá 7rugót persze ha van és akkor tudsz venni egy GeXcube 9600xt-t sulintes az is a Mustárban!

Forza Rossoneri!

(#5) Doviziozo válasza zizou (#1) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Ja és az a prose valami nagyon gagyi ramokkal lehet felvértezve!

Forza Rossoneri!

(#6) Sanya válasza zizou (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Szerintem is várj vele vagy 2 hónapot, és az xtnek is lemegy az ára. és akkor már 5900xt-t az megy 5900pro-n is azt mondják akinek van. (ja és abból kevés az LELELELE

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) uzsz válasza Steven (#3) üzenetére


uzsz
senior tag

Bocs, hogy beleszólok, de a prose az nem 64bit-es?
Csak mert ha az akkor még nagyon simán 9600-nak se nevezném.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#8) uzsz


uzsz
senior tag

Elnézést! Utánna jártam, nem 64bit-es. A ramok viszont elég gyenguszok rajtuk. Az a 3000pötty 3dmark2k3ban elég gyengusz. Sima 9600 np is min 2500pötty. Nálam kicsi húzással 3000felett löki. (nem sokkal) a sima pro-k elvileg 3600pötty fölött lökik. 9600XT-k 4000 felett. Jobban teszed ha vársz még kicsit. Szvsz ATInál SE-t NVIDIA-nál XT-t soha se vegyél! Nem szabad!

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#9) uzsz


uzsz
senior tag

Good Deal? (10). ?, Is a Radeon 9600ProSE at least as fast as a TI4200

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#10) zizou


zizou
tag

Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat!
Utánanézegettem a gyártó honlapján ennek a karinak, hát konkrétan nem találtam meg, valszeg télleg az lesz hogy ez egy pro csak éppen gagyik a RAMok rajta... Azt meg hogy 64/128 bites nem is írja a honlap...

Az elsődleges bajom igazából az, hogy hamar kéne karit vásárolni, mert ki tudja hogy mi lesz később a SEx-kedvezménnyel...

Ezekről vélemény esetleg:
GF FX5600XT 128MB/128BIT DDR +TV+DVI
ATI Radeon 9600 8xAGP 128MB 128bit Sapphire?

Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#11) Bálintosz válasza zizou (#10) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Vegyél inkább ATI9600-at. De ne SE-t!!!! Az jó VGA, alap 2500ponty körül nyom 3DM03-ban, húzva kb 3000. FX5600 és XT néven ismert sz@rt ne vegyél, nagyon f*sok azok:(

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#12) igi válasza zizou (#10) üzenetére


igi
aktív tag

Figyi, szerintem megveheted a Sapphiret is, meg a Gexet is. A PROSE azért olyan,amilyen, mert a GPU Pro sebességen megy(400MHz), ram viszont lassabb(200MHz a 300 helyett), de elvileg ugyanúgy 128 bites.

Ebből kiderül, hogy a Gex gyorsabb, mint a Sapphire (400/200 vs 325/200).

a Sapphire előnye, hogy passzív a hűtése - ami nyáron akár hátránnyá is válhat...

Egyébként szerintem ne halasztgasd a vásárlást, mert így sosem lesz kártyád. A haverom most nyomta végig a FarCry-t egy ilyen Zafírral egy 1,2-es TuaCeleronos géppel...

Egy ideig jó lesz még az a karesz, legfeljebb később 1024*768 helyet csak 800*600-ban tudod nyomni a játékokat (ez a felbontás meg szerintem elég egy 17''-os monitoron... - ezért lehet, hogy néhányn megköveznek :)) ).

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#13) zizou válasza igi (#12) üzenetére


zizou
tag

Kövezés ide vagy oda, a FarCry-t én is nyomom (még csak az elején vagyok mondjuk, nemtom később mennyi poligon várható:), de egész élvezhető 800x600-ban.
Tehát akkor még lehet hogy ez a PROSE teljesen jó lenne nekem? Ahogy nézegettem a 3DMark01 online brózerét, ott a 9600-as karik 11000 körül nyomtak minyimum, az a mostani 3000-es értéknél 1 csöppet jobb. Meg mint említettem, nem vagyok nagy hárdkór gémer (amit legutoljára nyomtam az a Doom95 volt, DooMII-es pálya; mondjuk ezt szigorúan munkaidőben :)))

A passzív hűtés az előny? Én már a passzív TnT I-esemmel is úgy kezdtem hogy csavaroztam egy ventit a bordájára, pedig nem is húztam túl...:)))


Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#14) -=Sawtooth=-


-=Sawtooth=-
tag

ezeket a butitott karikat 5nanos elixir ramokkal szorjak. 200mhz ...

[Szerkesztve]

szex,drog,rák&roló

(#15) zizou válasza -=Sawtooth=- (#14) üzenetére


zizou
tag

ezeket a butitott karikat 5nanos elixir ramokkal szorjak. 200mhz ...

Sokat nem mond nekem... Mennyi az eredeti? 300MHz? Tehát várható egy 30%-os lassulás az eredetihez képest?

Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#16) uzsz válasza zizou (#15) üzenetére


uzsz
senior tag

Az 5nanos ram azt jelenti, hogy annak 200Mhz a teteje. Kis szerencsével kicsit több. (max 10%)

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#17) Notes


Notes
senior tag

Nyugi! Választások előtt nem fogják bolygatni a SEX-et. Legalábbis nem nemgatív irányba. Szerintem inkább 9600XT. Mert megérdemled.

Romanes eunt domus!

(#18) igi válasza zizou (#13) üzenetére


igi
aktív tag

Csak annyiban előny a passzív hűtés, hogy nincs hangja :))
Ha nem zavar, vagy a gép többi alkatrésze zajosabb(vinyó, táp, procihűtő...), akkor lényegtelen.

Ha 30 Sexes rugód van, akkor ez a legjobb választás (habár a mistral miatt egy kicsit megfontolandó :D).
Persze mindenki jobbat akar, de ha nincs 45-50 eFt-od PRO/XT-re, akkor marad ez.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#19) zizou válasza Notes (#17) üzenetére


zizou
tag

Hát pedig megígérték hogy bolygatják... 30%-os önrész, stb... Mondjuk legalább alaplapok vannak :)

Most itt az a legnagyobb kérdés, hogy PROSE 30e-ért vagy 96XT 37e-ért? Tehát vajh' mi rejlik abban a 7 rongyban?

Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#20) rudi válasza zizou (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt van egy teszt a GeXcube 500/250es 9600XT-ről [L]http://vganfo.uw.hu/tombi9600xt.html[/L] és az oldalon még van egy rakás mindenféle 9600 pro és XT. Szerintem jobban jársz a 9600XT-vel mert az biztosan 500/250 és akár 600/300 környékére is feljuthat, amit a 400/200as 9600proSE nagy velószínűséggel nemtud. Tényleg azért pro mert a VPU 400MHz-en megy és ez a pro frekvenciája és azért SE mert a RAM csak 200on megy ami a sima 9600sebessége.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) zizou válasza rudi (#20) üzenetére


zizou
tag

Ez így már sokkal tisztább! Köszi!
-Téma lezárva- :)

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#22) zizou


zizou
tag

...esetleg még annyit hozzá, hogy ma megvettem egy GexCube-os R96XT-t, beraktam és majd most jön a tesztelés!!! :)

Z

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#23) TexT-BoY válasza zizou (#21) üzenetére


TexT-BoY
addikt

pedig kiváncsi letem volna a PRoSe-re:DDD te még normál 100%ban visszakapod a pénzed? ha a jövőhéten veszek akkor már késő?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#24) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#23) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ÁP

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#25) zizou válasza TexT-BoY (#23) üzenetére


zizou
tag

Hát én is, de az XT elég jó karinak tűnik, szóval sztem nem bántam meg...
A pénz remélem hogy mindenestül visszajön,mért ne jönne?! Még nem változtattak a SEx feltételein...

Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#26) TexT-BoY válasza zizou (#25) üzenetére


TexT-BoY
addikt

:) akkor kira... nekem azé nem lessz csak prose mert igy tudok venni 256ramot... igy sulinetes gépem ez lessz:
CPU: 2000cerka:DDD
Alaplap: Abit IS7-E
RAM: 2x256mb 400mhz ram
VGA: GexCub 9600prose
HDD: 80Gb maxxtor
és háznak meg egy Antec +wiew 1000amg

és ''kira'' sex-es gépem lesz 120e Ft-bol....:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#27) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#26) üzenetére


TexT-BoY
addikt

üdv elöl

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#28) kano válasza zizou (#25) üzenetére


kano
nagyúr

Sziasztok!
Hol láttál 9600XT-t 37-ért?
A mIstral árlistán csak 9800XT van 135000-ért?
Én is pontosan ugyan ilyen cipőben járok mint Te!
Nekem is van még 26e forintom a SEX-ből és én sem akarom megvárni a
30-50% önrészt!
Köszi a segítséget.
És, hogy teljesít a kari?? :)
Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#29) zizou válasza kano (#28) üzenetére


zizou
tag

Helló,

Már többen megkerestek mailben, így beírom ide:
Tehát a M*stralnal vettem, de úgy látom hogy mákom volt vele, mert azóta leszedték a listáról... Mindenképpen érdemes lenne felhívni őket hogy lesz-e még:F, mert azért ez a 9800XT 1 csöppet húzós :))

Sok sikert,
Zizou

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#30) Overmind


Overmind
aktív tag

Üdv all!

Az albérlőtársam szeretne venni ilyen kártyát. És szintén az érdekelne, hogy szerintetek megéri-e sulinetben, ha 37eHUF-ja van (milyen jó is lett volna az XT... :( ). Tud valaki 37-ért jobbat? Én nem találtam... Ami plusz infó az az, hogy ezen K4D261638E-TC40 azaz elvileg 500-as memória van. Volt itt a PH-n is tesztben hasonló Samsung memória (ja merthogy az) és az 510Mhz-t bírt. Azért így már jobban hangzik, nem? (Az elixiresnél biztos. :) )
Még egy kérdés: érdemes inkább várni? 37 körül hátha lesz jobb kátya. (Bár most annyira elszánt, hogy még 9800se-ben is gondolkodott, de csak ha meg tudjuk boltolni, hogy moddolt legyen.)

Előre is köszünjük!

(#31) uzsz válasza Overmind (#30) üzenetére


uzsz
senior tag

Most nem tudom már a bolt nevét, de Pesten van egy bóúútt, ahol csak olyan 9800se-ket árulnak, amik garantáltan moddolhatók. Valamelyik fórumban olvastam róluk, nézzetek utánna, sztem megéri

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#32) Zoller34 válasza uzsz (#8) üzenetére


Zoller34
aktív tag

4000 felett , te viccelsz ! 3200+ -on megy a procim , és jó ha 3965 pontot elérek 3dmark03-ban az aláírásomban levő kártyával !

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#33) uzsz válasza Zoller34 (#32) üzenetére


uzsz
senior tag

?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#34) Zoller34 válasza uzsz (#33) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Milyen konfiggal érted el a 4000 feletti eredményt ?
Ja és ne tuning alatt elért eredményt írj , mert nem mindenki tuningol

[Szerkesztve]

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#35) Zoller34


Zoller34
aktív tag

GPU : 500MHZ ; MEM : 650 MHZ . Tehát minden alapon , nem tuningolok mert 14 mhz emeléstől 34° -ról 57°-ra melegedik fel a gpu . Így max amit el tudtam érni az 3965 pont 3dmark03-ban .

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#36) zizou válasza Zoller34 (#35) üzenetére


zizou
tag

Én is meg akarom húzni a procit és a vidkareszt is, de még nincs kész a brutál hűtésem a vidRAMokra, addig csak nyugizunk :) Most éppen egy satupadra és egy jó fémfűrészre lenne szükségem... Nem tud valaki kölcsönözni 1 kis időre? :DDD
De ha meglesz akkor nyomok eredményt én is, remélem hasítani fog!!!

Zizou

[Szerkesztve]

"Az élet egy vadkörte, de ez még nincs bebizonyítva"

(#37) Overmind válasza uzsz (#31) üzenetére


Overmind
aktív tag

Tanácsod megfogadva, próbálok utánanézni, olyannyira, hogy külön topicot nyitottam, de kevés sikerrel. :( Ugyanis Sulinet Expresszes kell mindenképpen.

(#38) Zoller34 válasza zizou (#36) üzenetére


Zoller34
aktív tag

kíváncsian várom

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#39) Calogero válasza Zoller34 (#32) üzenetére


Calogero
addikt

en csak megkozelitettem :)
alapon: 3997 (500/700)
huzva : 4527 (600/800)
Konfig: Abit IC7 P4 3.2Ghz 4*512Mbyte 500DDR Gexcube 9600XT Extreme

A regi konfiggal :
alapon: 3978 (500/700)
huzva : 4513 (600/800)
Konfig: Abit NF7 2500+@3200+ 2*512Mbyte 400DDR Gexcube 9600XT Extreme

(#40) Zoller34 válasza Calogero (#39) üzenetére


Zoller34
aktív tag

525/700

4179pont

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#41) uzsz válasza Zoller34 (#40) üzenetére


uzsz
senior tag

Hol írtam én 4000 pöttyöt? Sztem 3000pöttyöt írtam, ha valahol 4000 van, akkor az elírás lehet. Tuning nélkül 2350pötty.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#42) netkoo


netkoo
senior tag

HI all:)
Nekem TI-4800 asom van az szerintetek jó?

Samsung S22+

(#43) uzsz válasza netkoo (#42) üzenetére


uzsz
senior tag

Attól függ, hogy mire akarod használni, de szerintem az még egy darabig jó kártya, csak a directx9-es dolgokkal lesz gondod, directx8-ban meg ütős kis kari az

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#44) PB


PB
tag

Ha még valakit érdekel a topic címében szereplő vga,tegnap vettem egyet samsung ramokkal,szóval szerintem nem annyira gagyi,Bár 3dmark csak hétvégén lesz! Legfeljebb kapnak a ramok hűtőbordákat,lesz mit fűrészelnem hétvégén :) Bár xt az sohasem lesz belőle,de egy egészséges 500/250 szerintem benne van,sulinetre 30k szerintem nem rossz,főleg hogy jövőre visszakapom!

(#45) Zoller34 válasza uzsz (#41) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Ennyire feledékeny vagy ?

(#8) uzsz Válasz | Email | 2004-04-01 12:53:35

uzsz
(tag) Elnézést! Utánna jártam, nem 64bit-es. A ramok viszont elég gyenguszok rajtuk. Az a 3000pötty 3dmark2k3ban elég gyengusz. Sima 9600 np is min 2500pötty. Nálam kicsi húzással 3000felett löki. (nem sokkal) a sima pro-k elvileg 3600pötty fölött lökik. 9600XT-k 4000 felett. Jobban teszed ha vársz még kicsit. Szvsz ATInál SE-t NVIDIA-nál XT-t soha se vegyél! Nem szabad!

Az igazság odaát van.


Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#46) Lala6 válasza Overmind (#30) üzenetére


Lala6
őstag

Érdemes várni pár hónapot.

(#47) uzsz válasza Zoller34 (#45) üzenetére


uzsz
senior tag

Ja így már vágom mi van, azt hittem az én np-m re kérdezted, hogy mikor csináltam vele 4k-t. :)) 9600XT-ből láttam már 430x-et a havernál, Hogy akkor mennyire volt húzva a kari azt nem tudom, mert ilyen szempontból néha szépít. Az eredményt viszont saját szemmel láttam. Mért ez olyan különleges?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#48) ATI_R300


ATI_R300
tag

Én nem értem ezeket gyártókat miért jó 600 féle jelöléssel kiadni a VGA-kat.
Nem normális egyik gyártó se:))

POWERED BY ATI Radeon

(#49) uzsz válasza ATI_R300 (#48) üzenetére


uzsz
senior tag

Te mit írkálsz be ide be te he!!!!!!!!!!!!!! :))

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#50) ricsi212


ricsi212
tag

Aki tényleg vett ilyet, az beíhatná, hogy milyen, hány pontot kapott, mennyire húzható, és hogy mennyire van vele megelégedve. pls

Az ígéret szép szó, az elkelkáposztátalaníthatatlanságosságaitokért meg hosszú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.