Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Csak érdeklődni szeretnék,hogy ki használ itt Seti@home-ot vagy esetleg más ilyen jellegű progit.(United Devices...)Ha használ valaki valami mást akkor azt írja ide.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) danteshell


danteshell
aktív tag

Segíteni szeretnél v. parázol, nehogy elkúrják a géped?

7447 óta folyamatosan...

(#3) andorpapa válasza Sidaries (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Én egy ideig futtattam a United Devices rákkutató projectet, de nagyon elegem lett belőle.

Ugyanis a program százalékonként ment csak, és volt olyan százalék, amit 90 óra alatt sem tudott végigszámolni (Cel500 + 256 MByte RAM), így mindig újból kellett kezdeni az adott százalékot. Mivel nem üzemeltetek szervert, és nem szeretem, ha napokon keresztül megy a gép, ezért abbahagytam a dolgot, pedig jó poénnak indult el.

Arról meg nem is beszélve, hogy melegen tartja a procit, egy perc nyugodt idle állapotot sem hagyva neki. :)
Tehát leszedtem, és csupán egy kellemes emlék maradt számomra. :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) Sidaries


Sidaries
őstag

Én a Seti@home-ot használom és csak érdekelt,hogy vannak-e így mások is.A UD-t is használtam,de az nagyon szar volt.Mindíg újrakezdte,lassú volt meg ilyenek.A Seti@home jobb.Rendesen mennek a százalékok,700-as Duronon kb 12-14 óra alatt végez egy unittal és ha más megy akkor teljesen leállítja magát.Az igaz,hogy a proci mindíg megy,de ez nem gáz.Már megszokta.Már 83 unitot küldtem vissza.:))

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) gergoke válasza Sidaries (#4) üzenetére

Szia! Én is SETI hívő vagyok (pont úgy mint Adi) mér csak az X akta rajongás miatt is. Nekem 1,4-es Thunderbird-ön a parancssoros kb 5 óra alatt végez és jelenleg 3875 WU-nál járok, ami semmi Adi 10000+-ához képest. Remélem nem a GUI-s verziót használod. Én a SetiHide (www.setihide.de) segédprogit használom a parancssoros klienshez, sztem elég dögös, nézd csak meg... :))

Az meg hogy a proci mindig megy nagyon jól van... amikor ugyanis megvetted akkor maximális teljesítményért fizettél és csak ilyen progikkal tudod ezt kihasználni... :D

Ja, a Hungary group tagja vagy?

(#6) Adi válasza gergoke (#5) üzenetére


Adi
senior tag

Én csak azért tartok ott, mert régebben volt elég gép a kezem ügyében és már tényleg régóta csinálom. :)

Az UD azért nem tetszik, mert olvastam róla a Slashdoton valamit, hogy nem non-profit szervezet koordinálja, hanem valami cég. Más anyagi hasznára meg nem működjön a gép. Persze ez lehet, hogy kamu, nem néztem utána, ne vegyetek rá mérget. :)

Az RC5-64 töréssel meg csak egy bajom van: a kulcsmező véges, mégha sokáig is tart megcsinálni. A SETI-nél meg soha nem tudhatod, hogy találsz-e valamit, izgalmas. :))

Amúgy meg gépet tesztelni se rossz (mondjuk procinként kettő, SMP-nél is így), mert 13 mega körül van a memóriában a munkahalmaza és ezt folyamatosan használja, nem lehet swapre se kitenni. Ez meg a prociban az FPU-t, MMU-t, a buszt és a memóriát is keményen igénybe veszi.

De az az Ördög Ferenc meg a MAYA nevű versenyző ritka unszimpatikusan betolakodtak elém, kénytelen leszek pár Athlon XP-t berakni a gardróbba. :D

ldm start-reconf primary

(#7) Husky válasza Adi (#6) üzenetére


Husky
aktív tag

:D Anyád :D
Én vért izzadok hogy a kicsi Katmajommal legalább az első 500-ban benne legyek, te meg itt azon gondolkodsz hogy felbérled az SGI team-et hogy pár napig a te mailcímeddel nyomassák a WU-kat... Eh: emberek... :))
Egyébként üdv mindenkinek... :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#8) Husky


Husky
aktív tag

Aki még nem ismeri :) :
http://setiathome.ssl.berkeley.edu/cgi-bin/cgi?email=a.setinel@regisztralt.mailcimed&cmd=print_cert&certnum=7&size=0

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#9) Adi válasza Husky (#7) üzenetére


Adi
senior tag

Tiéd. :D

Én még anno olyan Pentiumokon kezdtem, amire ma már max. Linuxot mernének rakni az emberek printerservernek. :D

ldm start-reconf primary

(#10) Sidaries válasza gergoke (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Igen, a Hungarynak dolgozok.Van néhány másik magyar csoport is,de azok kicsik.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#11) Sidaries


Sidaries
őstag

A 3.03-as Seti@home-ot használom.Hát ezzel nem akart elindulni a SetiHide.Azt hiszem parancssoros kéne.Marad ez asszem.:(((

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Adi válasza Sidaries (#11) üzenetére


Adi
senior tag

Ha NT/2000-ret használsz, akkor ahhoz van olyan program, ami a parancssorost service-ként tudja futtatni a háttérben.

ldm start-reconf primary

(#13) LLam


LLam
senior tag

sziasztok,
RC5-öt és UD-t futtatok, több gépen.
setit nem szeretem.

Stay hungry!

(#14) stro-B válasza LLam (#13) üzenetére


stro-B
tag

skacok! nekem a winfosos letöltésnél egy where is it progit ad ki... ez normális? ezt hogy kell használni?

stro-B

(#15) stro-B válasza stro-B (#14) üzenetére


stro-B
tag

sikerült..bocsi

na, én is csatlakoztam :)

stro-B

(#16) gergoke válasza Adi (#12) üzenetére

Adi!

És melyik az a progi ami service-ként indítja a parancssorost??? Mert azt hiszem akkor ez a service felkerül a cégnél minden gépre... :D

(#17) Joltee


Joltee
aktív tag

Én is SETI-t futtatok. (3 gépen)
Próbálkoztak UD-vel is, de bizonyos százaléknál napokig tökölt és nem tudott túljutni rajta, úgyhogy uninstall...

Joltee

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#18) Adi válasza gergoke (#16) üzenetére


Adi
senior tag

http://www.telepath.com/dennison/Ted/SETI/SETI_Service.html

Nesze. :) Én is kénytelen vagyok pár gépet a kollégámtól einstandolni, aki meg UD-t futtat. :D

ldm start-reconf primary

(#19) BiP válasza gergoke (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Errol eszembe jut egy korabbi sztori.Egy tanart lecsuktak, mert az iskola gepein futtatta az UD-t idle gepidoben.Maga a cel-a 'rakkutatas'-jo ugy, viszont elmarasztaltak nem tudom idezni pontosan, de a lenyege az illetektelen gephasznalat volt. Persze ez kulfoldon volt, es iskola, nemtom ez nalunk es cegeknel hogy mukodik, de ovatosan.

(#20) stro-B válasza BiP (#19) üzenetére


stro-B
tag

ez mostanában volt nem? csak egy céges fasdzival, aki rendszergazdi volt, és csupán jóhiszeműségből telepítette az egészet...de ez lehet, hogy más nemtom...de jó kis büntetést kapott asszem

stro-B

(#21) BiP válasza stro-B (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet,hogy ugyanarra gondolunk. A lenyegen nem valtoztat.

(#22) Husky


Husky
aktív tag

Úgy rémlik, az nem jótékony (Seti, UD) kliens volt, hanem kódtörő (distributed.net)... Az meg már pénzt is cseppent ha esetleg az ember gépe találja meg a nyerő bitsort... Az volt a baj, hogy nem a saját gépét használta (esetleges) pénzkeresésre...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#23) BiP válasza Husky (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

Valoszinuleg, ez az egesz lenyege. Egyebkent a primszamkeresesre is fizetnek, es az legalabb nem 'nem jotekony'.

(#24) gergoke válasza Adi (#18) üzenetére

Thx Adi!

(#25) baman válasza stro-B (#20) üzenetére


baman
csendes tag

1. http://index.hu/tech/jog/mcowen/
2. http://index.hu/tech/ihirek/?main:2002.01.22&80691

persze az is lehet, hogy nemtom, hogy mas, meg asszem, vagy nem? vagy igen? asszem nemtom. ;-))

i:baman

(#26) Sidaries


Sidaries
őstag

Azért hozom fel újra ezt a témát, mert nem tudom hallottátok-e, hogy végigértek a Distributed-esek a kódtöréssel. Feltörték a ''feltörhetetlen'' 64 bites kódolást. Már csak az ufókat kell megtalálnunk. :) Egyébként már 255 unitnál tartok.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#27) launcser válasza Sidaries (#26) üzenetére


launcser
senior tag

hu
én most küttem el 42-t vagy mennyit épp
valami 1300-nál járhatok.. :)

tütüü

(#28) Krix válasza Sidaries (#26) üzenetére


Krix
őstag

Én most tartok 779-nél. A héten volt egy éve, hogy elkezdtem. Ti mióta csináljátok?

If it is not broken then don't fix it!

(#29) launcser válasza Krix (#28) üzenetére


launcser
senior tag

én 2000 okt 30 vagy miota
és 1271 egység
megnéztem már :)
hungaryn nagyjo vagyok már
147 jelenleg
de 143ik leszek ha jováirják :)

tütüü

(#30) Sidaries válasza Krix (#28) üzenetére


Sidaries
őstag

Oct 19 23:09:11 2000 UTC A Seti szerint. Lassan két éve. Elég jól nyomjátok. Van rá külön gépetek?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#31) emvy


emvy
nagyúr

Lehet hogy én is elkezdem használni, de nem érdemesebb inkább a distributed.net-et?? Mert szimpatikus a seti, de abszolúte nem hiszek földönkívüli intelligenciában sajna:(((

while (!sleep) sheep++;

(#32) launcser válasza emvy (#31) üzenetére


launcser
senior tag

nemtom, ez jo
van jó statisztika hogy milyen ügyes volt a gépde meg minden :)
na jo nem ezért
de akkor is támogatok valamit a gépemmel..
ugyis megy rajta ftp meg minden elfér seti is

tütüü

(#33) Sidaries válasza emvy (#31) üzenetére


Sidaries
őstag

Már végeztek a kódtöréssel. Szóval Distributed kilőve. Akkor csinálj rákkutatást. (United Devices) Az mondjuk nekem egyáltalán nem volt szimpatikus, de nem rossz a cél.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#34) Husky


Husky
aktív tag

A SETI egyébként kb. egy év múlva teljesen átalakul és BOINC lesz a neve... ami egy hasonló gyujtonév mint most a UD vagy a distributed.net... ugyanazon név alatt több project is fut majd... A mostani SETI@Home utódja AstroPulse névre fog hallgatni és az ufók mellett pulzárokat és fekete lyukakat is megpróbál majd lefülelni...

([L]http://setiathome.berkeley.edu/setifuture.html{/L])

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#35) Husky válasza Husky (#34) üzenetére


Husky
aktív tag

*sóhaj*... :) ... http://setiathome.berkeley.edu/setifuture.html

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#36) Adi


Adi
senior tag

Az hagyján, jön majd ki az új kliens, cserélhetem le az összes gépemen, előre örülök neki. :D Amúgy most frankón meglódultam, érkezett a melóhelyemre 20 új 1,6-os Willamette P4-es. :)) Kéretik nem anyázni! :D

ldm start-reconf primary

(#37) szalonnaspalacsinta válasza Sidaries (#33) üzenetére


szalonnaspalacsinta
csendes tag

Pici bocs. :) A distributed.net tobb projektet is szokott parhuzamosan futtatni. Jelenleg az RC5-64 cimu projekt ert veget, es momentan OGR tores fut... Magyar csapatban a 9. vagyok. :)

Linux!

(#38) Husky válasza Adi (#36) üzenetére


Husky
aktív tag

Nem birom ki... :DD ... :D Anyad :D ...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#39) launcser


launcser
senior tag

amugy sztem a szeti a legnépszerubb talán
hungary timbe 1500an vagyunk kb ebből 1000 aktiv lehet

tütüü

(#40) Sidaries válasza launcser (#39) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát nem hiába léptük át a 4 milliós határt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#41) launcser válasza Sidaries (#40) üzenetére


launcser
senior tag

ja jo
csináájad tovább :)
hátha egyszer találunk is vmit
bár legalább feldolgozzuk a sok cumot

tütüü

(#42) LukE


LukE
veterán

Hali!

A jelszavamat hogy a sunyiban tudom megtudni? mert a seti már 4 napja küldi emilben???

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#43) TitiRii


TitiRii
senior tag

Hy bocs hogy nem olvasom végig a topicat mayd sort keritek rá
1 kérdés.
mi az a seti? és mire jo? diohéjban
(bocsi csak iszonyu fáradt vagyok)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#44) LukE válasza TitiRii (#43) üzenetére


LukE
veterán

Search for Extraterrestrial Intelligence http://setiathome.ssl.berkeley.edu/
Keresik az ufók jeleit, rádióteleszkóp leszedi, te meg a kliens progival elemezgeted.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#45) launcser válasza LukE (#42) üzenetére


launcser
senior tag

jelszo??
nincs is sztem
:)
egy emailcim kell azt kész

tütüü

(#46) LukE válasza launcser (#45) üzenetére


LukE
veterán

De így nem konnektelhetek semmi magyar csapathoz:((((((

egyébként pedig ott van a jelszó elküldése, de ha beírom a mail címemet, akkor a következő oldal forrásának vége így néz ki:
<br clear=all><br>
<h2>Password Email</h2>
Your SETI@home web site password is being emailed to you.

Oszt vége. Ilyeneket én kb. akkor csináltam, amikor az sql szerver nem ment rendesen, szóval szerint majd valaki nézi, hogy ez a mocsok fojton kiakasztja a szervert:))

király aláírás:DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#47) launcser válasza LukE (#46) üzenetére


launcser
senior tag

na
lehet
én konnekteltem valamikor régen..
és mindig megjegyezheto jelszavakat használtam :)
de sztem setinél nincs jelszo akkor se
mekkérdek vkitmjad

tütüü

(#48) LukE válasza launcser (#47) üzenetére


LukE
veterán

Én is megjegyezhető jelszavakat használok, csak itt nem is írtam be semmi hasonlót:)))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#49) Sidaries válasza LukE (#48) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem sincsen jelszó vagy pedig tudatalatt írom be mindíg. A logonhez beírod a mailcímedet és kész.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#50) TitiRii


TitiRii
senior tag

AHA
és hol is lehet csatlakozni? és menyit fizetnek érte?:)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Seti@Home - Einstein@Home (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.