Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  SetFSB

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

szeritnem eppen itt az ideje annak, hogy ez a hasznos kis program is kapjon maganak egy topikot.. sokat nem lehet irni a programrol, mindosszesen annyit kell tudni, hogy real time lehet valtoztatni az fsb-t (es a pci-e sebesseget) windows alatt.. nehanyan inkabb a clockgen nevu progit favorizaljak, de nekem mar jobban tetszik a setfsb.. a clockgen-t mar eleg regota nem frissitette Francky gyerek, igy eljart felette az ido.. a setfsb-t eleg gyakran frissiti abo, igy eleg nagy a letjogosultsaga.. a topik arra is jo, hogy ha barmilyen problema felemrul a progival kapcsolatban, akkor ide le lehet irni (amit majd tovabbitok abo-nak)..
elmeletileg az fsb-t nagy leptekekben is lehet emelni/csokkenteni (100mhz), de en inkabb az apro emelesek (10mhz) hive vagyok.. szemely szerint 100mhz-nel tobben nem is szeretek windows alol allitani, inkabb ujrainditom a gepet es beallitom a magasabb erteket a bios-ban..
a program hivatalos site-ja itt erheto el..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2) westlake


westlake
félisten

hivatalosan a legujabb verzio a 2.0.b.18l beta, de mivel ennek meg problemai voltak a gigabyte p35-ds4 es az x38-dq6-os lapok kezelesevel, kicsit egyuttmukodtem abo-val, igy mar elerheto a bugfix-elt 2.0.b.18s beta is

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3) DeSanto válasza westlake (#1) üzenetére


DeSanto
őstag

Érdekelne hogy ez AMD-nél is működik e?

(#4) westlake válasza DeSanto (#3) üzenetére


westlake
félisten

eppen arrol akartam irni, hogy velemenyem szerint a jelenlegi valtozat (nekunk kell kivalasztani a lapnak megfelelo orajelgenerator ic pontos tipusat) nem eleg felhasznalobarat.. fel fogom vetni abo-nak, hogy a legordulo menuben konkretan az alaplapok tipusa szerepeljen, igy leegyszerusodne a tuningolok dolga.. jelenelg eleg sokan kerdezgetik, hogy a sajat lapjukon milyen clockgen ic is van pontosan..
ez nem plattform, vagy proci fuggo dolog.. igyaz, hogy pl. nehany nvidia chipsetnel magaban az eszaki hidban van az orajelgenerator ic, de ugy tudom mar ezt is sikerult megoldani..
konkretan nem tudok valaszolni a kerdesedre.. minden attol fugg, hogy milyen lapod van es hogy van-e rajta egyaltalan clocken ic..
mod: a progi site-jan talalhato egy lista, hogy a progi mely chipseteket tamogatja, de ahogy elnezem inkabb intel "parti" a tamogatottsag... (bar ez valoszinuleg annak koszonheto, hogy az osszes intel lapo clockgen ic-el allitja elo a dolgokat..)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5) DeSanto válasza westlake (#4) üzenetére


DeSanto
őstag

Hallod én ehhez hül*e vagyok :DDD
Kiírja hogy chipset error.
Nálam nem mükszik :(
Igaz én nem is tudom a clockgen ic nevét :(

(#6) tlac


tlac
nagyúr

bug report:
szerintem vmi gubanc a ram frekvenciájával (cpu-z mutatja jól)
csak egy get fsb-t nyomtam, minden bios-ból van állítva

(#7) Overlocker


Overlocker
veterán

Hali!

Meg tudnád kérdezni abo-tól hogy notikra esetleg várható valami support??

üdv

[ Szerkesztve ]

(#8) westlake válasza tlac (#6) üzenetére


westlake
félisten

megprobalok utana nezni..
#7: akkor lesz support, ha abo "talal" egy olyan valakit, aki elkezdi gyujtogetni a notik ic-it.. ez ugye azert nehez, mert ezt csak a noti szetszedett allapotaban lehet kideriteni.. en elkezdtem hp notikat "gyujtogetni", de egy ido utan meguntam.. lehet megint elkezdem majd..
mod: szerintem kikeszulne, ha odaloknek neki 10 supportalando tipust ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9) Overlocker válasza westlake (#8) üzenetére


Overlocker
veterán

nem lenne rossz...de jah :DDD

(#10) Nyugdíjas válasza westlake (#8) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem van notiboltos ismerősöm,lehet befűtöm:DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11) westlake válasza Nyugdíjas (#10) üzenetére


westlake
félisten

nem olyan egyszeru a dolog, mint gondoljatok.. nem eleg, hogy egy adott notit csontra szet kell bontani, meg az alkalmazott clockgen ic-nek is kell talalni komplett leirasat.. ha nincs meg a megfelelo pdf, akkor semmi ertelme nem volt az egesz mokanak.. hiba tudjuk, hogy fizikailag milyen ic van a lapon, ha nincs rola semmifel dokumentacio.. a notigyartok altalaban sajat maguknak gyartatnak orajelgeneratort (es direkt nem teszik publikussa a dokumentaciot)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#12) Nyugdíjas válasza westlake (#11) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csontra szétbontás az meglenne,mert szervizel is az illető,de akkor bukó... Egyébként is csak egy kósza ötlet volt:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#13) westlake


westlake
félisten

osszegyujtottem kb 10 fajta hp noti dolgait, meglatjuk abo mit tud veluk kezdeni ;)

egyebkent meg itt az uj verzio:
setfsb.2.0.b.18y.beta

Added ICS9LPRS587EGLF,ICS9LPR426AGLF,ICS9LPRS514EGLF,ICS953805CFLF.
Fixed Gigabyte X38-DQ6. ICS9LPRS914EKL
Added Fujitsu Siemens Amilo Pro V2030. ICS952906AFLF
Supported VIA VN800 and SiS761GX[/SiS965L] chipset.
Improved WinRing0 stability. (Updated WinRing0 to 1.0.11.)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#14) vlaci79 válasza westlake (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Köszi a a tippet a programhoz :D
Tök jól müködik P5B Deluxe lapommal.
1600MHz 266fsb 533mem 6-os szorzó - 2800MHz 400fsb 800mem 7-es szorzó a müködési tartomány így elég tág.

Olyan progit esetleg nem tudsz amivel a proci feszültséget lehet csökkenteni emelni?

VLaci

[ Szerkesztve ]

(#15) westlake


westlake
félisten

setfsb.2.0.b.19a.beta
1/06/2008
Added ICS951463BGLF.
Added ASUS F8SV. ICS9LPR363DGLF

Play nice!

(#16) Rusher válasza westlake (#15) üzenetére


Rusher
őstag

Ez tetszik ICS9LPR426AGLF (ASUS Eee PC) :DDD

(#17) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Nforce4 alapú deszkához semmi. :(

(#18) Achill3uS válasza Madárpók (#17) üzenetére


Achill3uS
veterán

ahhoz még jó a Clockgen is (cpuid.com)

btw thx a topicért, magamtól mindig elfelejtem frissiteni és szentségelek amikor valami lappal nem megy :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#19) Thrawn válasza Achill3uS (#18) üzenetére


Thrawn
félisten

Kár, hogy a ClockGen részleg hetek óta elérhetetlen... ;)
Mellesleg: Me want ICS951422 support! :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#20) westlake válasza Thrawn (#19) üzenetére


westlake
félisten

frenkiboy hatalmas fejlesztesekben van (probalja beerni abo-t ;] ) ezert nem elerheto a clocgen reszleg.. (mi ez az ics951422?)

Play nice!

(#21) Thrawn válasza westlake (#20) üzenetére


Thrawn
félisten

PLL IC for A8R32MVP-Deluxe :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) westlake válasza Thrawn (#21) üzenetére


westlake
félisten

biztos, hogy van meg a szamok mogott betu is ;) egyebkent meg kuldjel rola diagnosztikat es en szolok az erdekedben ;)
mod: most nezem, hogy nincsenek betuk a szamok mogott :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#23) Thrawn válasza westlake (#22) üzenetére


Thrawn
félisten

Erre gondolsz? Kép

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24) westlake válasza Thrawn (#23) üzenetére


westlake
félisten

ez az allapot azt mutatja, miutan ranyomtal a get fsb gombra?

Play nice!

(#25) Thrawn válasza westlake (#24) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem. A program chipset error-al indít, a GetFSB gomb inaktív. A Capture gombot használtam, a leírásban nem találtam diagnosztizálásra vonatkozó részt :F

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26) westlake válasza Thrawn (#25) üzenetére


westlake
félisten

jah, igen.. most latom, hogy ez a lap amd-s.. a problema a chipset miatt van.. se az ati, se az nv chipsetes lapokat nem szeretik nagyon a windows-os "hacker" progik..

Play nice!

(#27) Thrawn válasza westlake (#26) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28) vlaci79 válasza westlake (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
ASUS P5B-V valószínűleg ugyanazt az IC-t használja mint az P5B deluxe.
CY28551LFXC használatával tudom változtatni az fsb-t a P5B-V lapon.
VLaci

(#29) ngabor2 válasza Thrawn (#27) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a megoldás egyszerű: szerezz egy intel chipsetes, amd proccost fogadó lapot :P

(#30) Thrawn válasza ngabor2 (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Olyan okos vagy, én erre miért is nem gondoltam? :D
Egyébként van megoldás, ClockGen-nek hívják ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) athomi válasza Thrawn (#30) üzenetére


athomi
veterán

Ugyan az a problémám mint neked. Clockgen-nél meg idő előtt elfogyik a csúszka. Erre megoldás? :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Thrawn válasza athomi (#31) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam is elfogy, de nem bánnám, ha ennyit bírna a proci :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33) athomi válasza Thrawn (#32) üzenetére


athomi
veterán

Gondolom nálad is 230-as fsb-ig lehet húzni. :(

(#34) Thrawn válasza athomi (#33) üzenetére


Thrawn
félisten

400-ig simán jó ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35) laragirl83


laragirl83
őstag

Biztos hülye kérdés de azonkívül, hogy OC kereséskor nem kell mindig restiztetni a gépet ha állítani akarom órajelet, mire jó ez? :)
Jóó, meg strap váltást lehet kikerülni, de kb ez a 2 dolog összesen.
Nem tudom mennyire "egészséges" így win alól állítgatni órajelet. Mondjuk ha tesztelés van akkor még belefér, de van olyan pl. akinek alapból így megy a gépe?

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#36) Thrawn válasza laragirl83 (#35) üzenetére


Thrawn
félisten

Könnyebb így Win alól kitesztelni az órajeleket, aztán ha megvan a proci vége akkor huss a BIOS-ba, beállítani az FSB-t és kész :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37) laragirl83 válasza Thrawn (#36) üzenetére


laragirl83
őstag

Jó, erre gondoltam én is, és azon már túl vagyok! :))

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#38) M_zolee


M_zolee
csendes tag

Sziasztok!
Én is szeretném kipróbálni ezt a progit de nem tudom hogyan kell ezt igazán "profin" használni. Ezért jó lenne ha valaki(k) részletesen leírná(k), hogy mire kell figyelni és mit kell beállítani a progi használata közben.
Röviden: én egy P5K-E alaplapall akarom használni és ehhez kellene egy kis útmutatás.
thx :R

(#39) eastlake


eastlake
csendes tag

Új SetFSB verzió: Version 2.0.b.19p
[link]
A következőket adták hozzá:
ICS9LPRS552AGLF.
ASUS P5B-E to ICS9LPRS552AGLF

[ Szerkesztve ]

God is here, never leaves you alone...

(#40) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, a semia p5b lapot is kezeli? vagy csak az extrásabbakat?

(#41) robekri


robekri
addikt

SZerintetek ez megy S3al is? :S

ICS9LPRS587EGLF (GIGABYTE P35-DS3)

Üdv.. Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#42) Overlocker válasza robekri (#41) üzenetére


Overlocker
veterán

Ha egyezik a pll chip,akkor biztos ;)

(#43) zoo8800


zoo8800
veterán

Sziasztok

Azt honnan lehet megtudni, hogy milyen órajel generátor van az alaplapon? Everesttel és CPU-Z vel nem találtam meg.
Egy biosból egyáltalán nem tuningolható lapom van.

rip and tear, until it is done

(#44) robekri válasza zoo8800 (#43) üzenetére


robekri
addikt

Akkor az felejtős lesz sajna!

Én már sok lappal próbáltam, és sajna nem működött!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#45) westlake válasza robekri (#41) üzenetére


westlake
félisten

szamomra nem egyertelmu a kerdes :B

egyebkent van uj progi:
setfsb.2.0.b.20l.beta

- Added ICS954201BGLF,ICS9LPR321BKLF
- Added ASUS P4S800-MX. ICS952018AF

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#46) robekri válasza westlake (#45) üzenetére


robekri
addikt

Rutinos PH-s vagy! Ilyenkor adataim! :D:D Amúgy azóta beszart a lap, valami BIOS lockos lett! :(((

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#47) westlake válasza robekri (#46) üzenetére


westlake
félisten

hogyha egyszer mar meg is nezted, hogy a lapodon levo generatort tartalmazza a setfsb, akkor miert ne mukodne? ;) nem a lap hatarozza meg a setfsb-vel valo kompatibilitast, hanem az orajelgenerator ic..
mod: ja, egyebkent nyugodtan kurjal le :DDD

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#48) zoo8800 válasza robekri (#44) üzenetére


zoo8800
veterán

megőrölök az én alaplapom annyit tud, hogy nem esik ki belőle a proci. De azt remekül! :DDD :O

rip and tear, until it is done

(#49) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

üdv mindenkinek emberek

röpke kérdésem lenne csak : DFI LanParty UT P35-T2R

ehez akarom használni ezt a progit, de a listában nem találom a lapot.
esetleg tudja valaki hogy melyik típust állíthatom be helyette, amivel működni fog?
thx előre is :R

(#50) Rusher válasza Zé_Mester (#49) üzenetére


Rusher
őstag

Parancsolj CY28551LFXC ;)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  SetFSB
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.