Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wisys


Wisys
újonc

Sziasztok!

Remélem valaki tud majd megoldást a helyzetemre vagy legalábbis majd tud biztos választ adni a kérdéseimre.
Pár napja fontos családi eseményt kellett fotóznom, ám a fotózás vége felé éreztem, hogy valami nincs rendben a géppel. (Nikon D750) Nagyon belassult, amint vissza akartam nézni a képeket, nem engedte rögtön, hosszú mp-ek kellettek, mire ki tudtam törölni egy-egy képet. Annak tudtam be, hogy valószínűleg az év egyik legmelegebb napja volt, felforrósodott a rendszer. Most, mikor már néztem volna a képeket a gépen, a 180 képből csak a felét jelenítette meg, a többire azt írta, hogy "A fájlformátum nem támogatott." (De hiszen ugyanaz a formátum, mint az előző 90-nek.) Emellett az is érdekes, hogy nem tartalmaznak exif adatokat. Visszaraktam az sd kártyát gyorsan a gépbe, hogy ott rájuk nézzek, de már ott is csupán kis piros X-ek jelentek meg a képek helyén. Pánikba estem, rögtön alkalmaztam recovery programokat. Mind azt jelezte, hogy az entropy 0, nincs jpeg adat, nincs mit javítani. Próbáltam fotózni azóta ugyanerre a kártyára, semmi gond vele. Mi történhetett? Tényleg a meleg üthetett be az egésznek ennyire? Hogyan tudnám az adatokat kinyerni a fájlokból?
Nagyon kétségbe vagyok esve...várják a képeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.