Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Serious sam 2

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

Bővebben: link

Serious Sam 2 GDC 2004 Official Trailer -kezdjük itt

R420 szörnyetegen futott a gáma a videon.

(#2) Shim


Shim
őstag

előző két rész minidg kellemes kikapcsolódást jelentett számomra :DDD

tréler meg no comment, überalles

henteljünk mán :) mikor jelenik meg? ugye nem veniccdán?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#3) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hogy fest a trailer? még nem volt időm lezörgetni, elsőbbség a Magyar vándoré:) halljátok moderátorok, warez...:) amugy az első 2 részből kiindulva kellemes kis gamma lesz, azokat mai napig előveszem néha, ha egy kis önfeledt, boldog, békés öldöklésre vágyom :))))

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kicsit off: nincs meg valakinek az a rockosított karácsonyi dal, amelyik felcsendül a Serious Sam valamelyik (nem emlékszem melyik) részében?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) kepeszt válasza Dilikutya (#4) üzenetére


kepeszt
tag

talán még nem késő,de a fa alatt nem ez fog szólni;)
köldök mailt

(#6) rocket


rocket
nagyúr

Elso ingame kep: Bővebben: link

Nem rossz :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Pár új infó, honlap, miegymás: Bővebben: link. Sajnos új kép nincs most.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) nofreenick válasza Dilikutya (#4) üzenetére


nofreenick
aktív tag

asszem ogg formátumban ott van a game könyvtárában... én is onnét szedtem le :)
(second encounter)(feltéve, h még érdekel...)(idén is lesz karácsony :) )

(#9) Dilikutya válasza nofreenick (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Már megkaptam kepeszt fórumtárstól, akinek itt is megköszönöm, nemcsak mailben :P Amúgy az enyémben nincs ott, mivel a zenék hiányoznak. Nem CD-s verzió, hanem rippelt játék. Anno mikor ez a játék megjelent, még voltak ilyenek is :) Régi szép idők....

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) nofreenick válasza Dilikutya (#9) üzenetére


nofreenick
aktív tag

enyimé is RIP, csak addon-ként megvannak hozzá track-ek ;)

(még mindig vannak ilyenek, de h minek? :F)

[Szerkesztve]

(#11) Dilikutya válasza nofreenick (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem láttam rippelt játékokat jó ideje már. 3 éve is már vegyesen voltak, már megjelentek az iso-k is itt-ott... ehh, régi szép idők. RatWarez és társaik ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Új képek: Bővebben: link

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) nofreenick válasza Dilikutya (#12) üzenetére


nofreenick
aktív tag

úgy látom sokmindent áthoznak az előző részekből, kicsit feltuningolva ;]

(#14) Dilikutya válasza nofreenick (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem baj az :) Most nyúzom a SS: Second Encountert, már ki tudja, hanyadszorra... és még a grafika is tetszik, így bő 3 évvel később is. És legalább nem sötét, mint a Doom3 :P

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) nofreenick válasza Dilikutya (#14) üzenetére


nofreenick
aktív tag

nem mondtam, h baj, valszeg így az idióta hangulat is megmarad ;]
csak kapunk 1 mai technikai szintnek megfelelő gamet :C
agy: OFF
mutatóujj egéren: ON :DDD

(#16) zoji


zoji
csendes tag

Szerintem is kiba..jó volt az előző, kb 8-10-szer nyomtam végig én is.
A képek alapján ez szintén állat játék lesz.
Van eggyáltalán ehez hasonló game, amiben ennyire ész nélkűl lehet öldökölni?

Ajándék csónak ne nézd a lapát

(#17) nofreenick válasza zoji (#16) üzenetére


nofreenick
aktív tag

pl: painkiller... bár az nem ilyen ''vidám'' agyatlan lődözés, annak sokkal sötétebb a hangulata, de a lényeg ugyanez... ;)

(#18) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Lesz demó: Bővebben: link. Csak kérdés, mikor...:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Újabb képek: Bővebben: link. Nekem még a július 7-i frissítés is újnak számít most, mert nem láttam. A nagy darab bunkós jószágok meg az orrszarvú jópofa ellenek lesznek:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) BobChemistry


BobChemistry
őstag

a Serious Sam 2 és a Serious Sam: The second encounter ugyanaz a játék?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#21) Dilikutya válasza BobChemistry (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem. A Second Encounter egy önálló kiegészítő, mint a GTA3-hoz a Vice City. Igazából lehetne a 2. rész ez is, mert bár ellenfél és fegyver kevés új van benne, de pálya viszont elég sok, a végigjátszása eltart addig, ameddig a First Encounter-é. A játék engine-je is ugyanaz, 1-2 apróbb módosítás (pl. fű) történt csak benne, a gépigénye sem változott.
A Serious Sam 2 teljesen új játék lesz, mindent újra csinálnak benne, ahogyan az a képeken is látszik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) BobChemistry válasza Dilikutya (#21) üzenetére


BobChemistry
őstag

thx

valami infód van arról, mikor jelenik meg?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#23) Dilikutya válasza BobChemistry (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

A demós cikkben le van írva, hogy megjelenési időpontról egyenlőre nem esett szó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) BobChemistry válasza Dilikutya (#23) üzenetére


BobChemistry
őstag

köszi

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#25) Dodge_Dealer válasza BobChemistry (#24) üzenetére


Dodge_Dealer
tag

elnézve a képeket..hát..nem sokkal szebb mint a 2002-es Second Encounter:O

See your local Dodge dealer

(#26) mr.ki válasza Dodge_Dealer (#25) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Viszont szerintem jobb játék lesz belőle mint a Doom 3-ból.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#27) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Új képek: Bővebben: link. Szerintem kimondottan szép játék lesz. Kissé meseszerű grafika, ami nem baj, mert már unom, hogy mindehol maximális realizmusra törekednek. Aki realizmust akar, menjen ki az utcára. Már alig várom, hogy ismét önfeledten lövöldözhessek egy jót. Ezt nem sok játék nyújtja, mindenhol kell taktikázni már, rejtőzködni, lopakodni, ajtót kinyitva megijedni. Itt nem lesz semmi, csak rengeteg csúnya és vicces, buta (remélem ezúttal sem lesz MI) ellenfél (A Second Encounter tökfejű szörnyei nekem mókásak voltak, de egyéb poénok is voltak benne), és szebbnél szebb puskák :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Emlékszem amikor az első pályák egyikén egy piramis mögött találtam egy gyújtószerkezetet. Amikor lenyomtam a piramis eltűnt, s helyette 2 akkora szörny volt
amilyet akkor még egy játékban sem láttam.:) Kíváncsi vagyok a köv. részre :)

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#29) Ráczkölke válasza Dilikutya (#27) üzenetére


Ráczkölke
tag

[kép] ?:D?
Csak azt nem szerettem bennük, h lesből támadtak, és gyorsak voltak!

A legjobb easter egg pedig, a ''sírból kimászó felpumpált-fejű játékkészítők zombimozgása'' volt...:C

(#30) Dilikutya válasza Ráczkölke (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az nem eastern egg volt. Az eastern egg mindig valami rejtett dolog. az a síból kimászós rész meg nem annyira az:).
Érdemes volt elolvasni minden szörny leírását is a komputerben, elég sok zagyvaságot beleírtak :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) HolloW válasza Ráczkölke (#29) üzenetére


HolloW
senior tag

Ettől én nagyon féltem :DD

STEAM - KOBRA KAI!

(#32) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Ha már Easter egg akkor meg kell említenem a havas pályán lévő mikulást,aki be volt szorulva a kéménybe :DD. Szétlőve pedig egyből jött egy piros cyborg:). . Remélem hasonló ökörségek lesznek a köv. részben is.:)

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#33) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Friss hír: Bővebben: link. Addig legyek csak szegény, amíg ezek valamelyikéről ki nem kerül valami béta verzió, vagy demóféle :P

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Archer


Archer
őstag

Azért ezeket a fél képernyőt elfoglaló fegyvereket kicsit túlzásnak tartom.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#35) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Nem lehet tudni hogy a budget árkatekóriában jelenik-e meg,mint a többi S.S.?

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#36) Archer válasza mr.ki (#35) üzenetére


Archer
őstag

Mikor is jelenik meg pontosan?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#37) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Új képek: Bővebben: link. Arra szerintem még várni kell, hogy a budget kategóriába kerüljenek, ez már nem egy kis horvát cég saját fejlesztésű motorjának bemutatója lesz, hanem egy kis horvát cég nagy sikerű játékának folytatása. Nem mindegy!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) mr.ki válasza Dilikutya (#37) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Én úgy tudtam, hogy a SS:SE alacsonyabb áru termékek között volt a megjelenésekor. Szerintem már SS:SE is igazi király játék volt. Nálam a DOOM III-at ez is ronggyá veri:), nemhogy a nemsokára megjelenő 2. rész.[OFF] A DOOM technologiailag nagyon jó volt, de a játékélménye szubjektív megítélésem szerint a SS sokkal,de sokkal jobb volt,van (lesz?).

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#39) mr.ki


mr.ki
aktív tag

De szépen néz ki az a kis pókica. Kíváncsi vagyok mennyi rakétát tud lenyelni!;]

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#40) Dilikutya válasza mr.ki (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

A korábbi két epizód valóban budget termékként jelent meg nálunk, de arra mérget veszek, hogy ez már nem úgy fog. Ha azt az ütemet követik, mint az FE->SE megjelenésekor, akkor ez még jobb lesz. De már az SE is az egyik legjobb FPS volt, amivel valaha játszottam...:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) darkside válasza Archer (#36) üzenetére


darkside
csendes tag

Egy nappal a Quake 4 előtt. Október 10. :DD

all i have to do is kill her

(#42) Archer válasza darkside (#41) üzenetére


Archer
őstag

Jön a dilemma, hogy melyiket nyomjam előbb végig .:DD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43) mr.ki válasza Archer (#42) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Bőség zavara.:D

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#44) Dilikutya válasza Archer (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem én a Sam-et fogom előbb. Igazság az, hogy jobban lekötött, mint a Quake2, bár azt is imádtam. Szerintem a gépigénye is barátibb lesz. Az SS: FE amikor megjelent, fullosan ment ugyanazon a gépen, amin az RtCW és az AvsP2 már akadozott 800*600 fölött. Jól megírt motor volt, remélem, ezt is jól megcsinálják. Iszonyatosan nagy teret, és rengeteg ellenfelet kezelt, és emellett egy 533MHz-es gép, 16Mb-os TNT2-vel, 192Mb memóriával 1024*768-ban maximum beállításokkal elégnek bizonyult. Ugyanezen a konfigon a GTA3, RtCW, MoHAA, AvsP2, amik ekkoriban jöttek ki, már kompromisszumosan mentek, ellenben jóval kisebb teret tudtak kezelni. Emlékszem, néha olyan jó kis csaták voltak a Sam-ben, egyik kedvencem a Second Encounterben valamelyik dzsungeles pályán a nagy völgy, amikor özönlenek mindenfelől. De a finálékban is pörög a gépágyú csöve :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) Archer válasza Dilikutya (#44) üzenetére


Archer
őstag

Tudom én, hogy jól meg volt írva a motor. Havernál 300-as cerkán voodoo2-vel játszhatóan futott(azért nem maxon). Sokan mondták, hogy Quake3 motor így meg úgy, de szerintem a serious engine sokkal jobb volt. Valszeg én is a SS2-vel kezdem, mind a két részt rongyosra játszottam, a cooperative-ról nem is beszélve. A Quake4 is érdekel, bár a kettővel nem sokat játszottam, nem jött be. Talán majd a 4.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#46) mr.ki válasza Dilikutya (#44) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Igen, a nagy völgy:R:R:R:R. Emlékszem besötétedett elöttem minden, szemem vérvörös lett és nem gondolkodtam, csakis a frag volt előttem. Ha ezt tudja tartani a 2. rész, nekem megvan az év játéka!!

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#47) Dilikutya válasza Archer (#45) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a baj, hogy igazából nem is tudjuk, mire lett volna képes a Serious Engine, mivel a Serious Sam-en kívül más játékban nem használták. Azóta láthattuk, a Q3 is szépen elboldogult az oroszországi hómezőkkel (CoD). Hogy melyik a jobb? Jó kérdés. Ami tény, hogy a Quake3-nak már 99-ben sokkal részletgazdagabb grafikája volt, mint a Serious Sam-nek 2001-2002-ben. Persze ez nem az engine hibája, hiszen eredetileg a Croteam nem is tervezett játékot, csupán egy techdemónak indult. A textúrák felbontása sem volt akkora, mint a Quake3-ban. Ami vitathatatlan, hogy a maga korában a Serious Engine relativen jóval kisebb gépigénnyel rendelkezett, mint a Quake3, hiszen főleg itt Magyarországon, mikor a Q3 megjelent, jóformán épp az számított a csúcskonfignak, ami csak a Q3 alapkövetelménye volt. Persze akkor a hardverek is jóval drágábbak voltak, mint manapság. A Q3 motorral szebb játékok készültek, de ez megintcsak a fentebb leírtakból következik. Egyébként, ahogy a képeket elnéztem, nem lehet vészesen nagy gépigény. A játék szép, részletes, de padlót azért nem fogok a grafikájától. Ezzel persze nem leszólni akarom, mert valójában igen mutatós, részletes. De hála az égnek semmi realisztikusság, és az MI fejlesztők is szabadságon vannak a Croteam-nél a fejlesztés alatt :P. Én már unom a szuperintelligens, nagyon élethű játékokat. Az ilyen valóságtól elrugaszkodott grafika jobban tetszik. A realisztikus játékokat nem is szeretem, kivéve a II. világháborús játékokat.

mr.ki: Emlékszem, épp az érettségi szünetben szereztem be a fullos Serious Sam-et... :P Ennek ellenére jól szerepeltem :)

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) Archer válasza Dilikutya (#47) üzenetére


Archer
őstag

Egy játékot azért hajtott a serious engine, a Nitro Family-t, de elég felejtős volt. Engem anno az élénk színek, az ellenségek elvont külseje és a grafika fogott meg. Nekem sokkal jobban bejött, mint a Q3 motoros gémek. Remélem a pályák itt is ugyanolyan változatosak lesznek, mint az előző részekben. Jobban várom, mint mondjuk a FEAR-t. Az már valahogy nem tud lekötni a monoton kommandózásával.

[Szerkesztve]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49) mr.ki válasza Dilikutya (#47) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Én is idén érettségizem, talán ez jó ómen a játékra és az eredményemre nézve.
Szerintem alapvető probémája a mai játékoknak, hogy jobb grafikát akar, mint amennyi a tökéletes összhangoz kell. Pl.: Rome Total War stratégiai térképe. Ellenpélda a SS, ahol minek óriási polygonmennyiség,amikor az ember a célobjektumot és a röppályát nézi?
Nem tudom hogy vagytok vele, de én speciel a DOOM-ban nem ijedtem meg annyira,mint
pl.: a SS-ben. Ott a végeláthatatlan tömeg+ távoli sikolyok,ordítások stb. jobban hatott rám,mint a DOOM közelebbről scrptelt ellenfelei.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#50) Dilikutya válasza mr.ki (#49) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én 3 éve érettségiztem:)
Tegyük azt hozzá, én a Serious Sam-től sem ijedtem meg, de végülis azt a játékot nem is lehetett komolyan venni, elég csak a tökfejű ellenre gondolni, vagy a Sam társául szegődött computer adatbázisát olvasgatni az ellenfelekről. Volt pár olyan leírás, hogy na mondom, ezek sem százasok. Pl. volt valami East Clintwood nevű fegyveres alak :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Serious sam 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.