Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Serial ata vagy ide winyót? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) AMDKiller567


AMDKiller567
csendes tag

Az lenne a kérdésem felétek,hogy érdemes-e serial ata winyót venni,vagy sem,mert éppen winyó vásárlás elött vagyok! Inteles alaplapom van (P4C800 deluxe) van rajta 4 serial ata vezérlő,és ezért is gondolkoztam el azon,hogy serial atát kipróbálnám. Csak hát mennek a pletykák manapság,hogy a serial ata semmivel sem észrevehetőbb gyorsaság szempontjából,meg hogy a serial ata winyók szinte ugyan olyanok mint az ide-winyók,csak a csatlakozók másak (táp+adatkábel). Inkább annak a véleményét kérném itt ki,aki már próbálta aserial ata winyókat. Egyetlen megkötésem van,hogy MAXTOR. Remélem tudtok segíteni!

(#2) karib válasza AMDKiller567 (#1) üzenetére


karib
addikt

Nálam szempontok desktop HDD vásárlásnál:

- 7200 rpm
- 8 MB cache
- NEM Maxtor, inkább Hitachi vagy Samsung, esetlegesen WD, végső elkeseredésben Seagate (sebesség és garanciális szempontok alapján)

Nem leszólni akarom a Maxtort, de a mostani szériáikról elég sok elhalálozásról hallani, és amúgy sem szól túl sokminden mellettük: nem sebességbajnokok, csak egy év garanciát kapsz rá, és max párszáz forinttal olcsóbb, mint valamelyik (jelenleg) jobban szereplő vetélytársa.

SATA jelenleg nem égetően szükséges, ha kijönnek a Command Queueinget támogató vezérlők és HDD-k, akkor adott esetben reális teljesítménytöbbletet tudnak majd felmutatni a PATA-val szemben. Most néhány esetben éri meg: pl. RAID esetén ha a southbridge-re akarod őket kötni. Ennek előnye, hogy nem a PCI buszt terheled, mert az integrált RAID vezérlő egyenesen a chipsetbe van drótozva. Figyelem: nem összetévesztendő az alaplapra ültetett PCI RAID vezérlőkkel (Promise, Highpoint stb.).

De olvass bele itt a fórumtémákba, elég sok foglalkozik a ''milyen HDD-t vegyek'' kérdés minden aspektusával :)

Department of Redundancy Department

(#3) erdoke válasza karib (#2) üzenetére


erdoke
titán

Egyetértek, csak annyit fűznék hozzá, hogy a SATA vezérlők kevésbé terhelik a procit, illetve a kábelezésük sokkal igényesebb.:)

SATA fronton van 10000 rpm-es vinyó is, ami ugye PATA verzióban nem igazán.
Raptor2 rulez!:C

A legjobb aláírás a héten

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1. egy SATA vinyó észrevehetetlenül gyorsabb csak az PATA-s megfelelőjénél.
2. Ha sebesség kell, és 7200 rpm-esben gondolkodsz, akkor Maxtor DMax Plus 9 a tuti választás, esetleg Hitachi 7K250. Elhalálozott vinyóról minden márkánál lehet hallani: egy HDD-t hűteni kell, és nem kell dobálózni vele.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) petyax válasza karib (#2) üzenetére


petyax
aktív tag

'' Hitachi vagy Samsung, esetlegesen WD, végső elkeseredésben Seagate ''

Csak nem leszólni a Seagatet! :(( Nagyon jó kis winchester. Nekem van egy pár belőle és mindegyik halk, gyors ill. tökéletes. :))

(#6) erdoke válasza fLeSs (#4) üzenetére


erdoke
titán

1. Viszont 3 év garral jó lesz 2 év múlva is, amikor esetleg már nem lesz natív PATA csati a lapon.:)
2. Maxtor csak 1 év gar, és elég hangos/melegszik is. Nálam az első miatt rögtön kiesik. 7K250 elég gyors, nem is túl hangos, ugyanígy a Samsung, és mindkettőre 3 év gar van.

OFF
Opteron 146 tutira megy az FX-nek szánt S940-es lapokban? Tuningolni is ugyanúgy lehet? Láttál itthon 400/433-as regiszteres CL2 modulokat vhol?
Több kérdésem hirtelen nincs is.:D
Kösz

A legjobb aláírás a héten

(#7) fLeSs válasza erdoke (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1. én csak a sebességbeli kérdésre válaszoltam
2. szintén csak a sebességbeli kérdésre válaszoltam
OFF
400-as REG.ECC-s ramot itthon reménytelen találni, a 3400-asok cikkbe egy FX-51-et is bele akartam tenni, de nem lehet kapni itthon hozzá memóriát sehol.
1ébként megy benne, SK8N, SK8V, stb. Ramiris.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) erdoke válasza fLeSs (#7) üzenetére


erdoke
titán

OFF
400-as ECC-s Kingston van a Magicomp árlistájában, szerintem azt Opteron/FX-hez csinálták, tehát regiszteres is.
Szerinted VIA v. nForce? Opteron 146 ''csak'' 2000 MHz, tehát 20% tuning a cél az FX53-hoz...:P

A legjobb aláírás a héten

(#9) fLeSs válasza erdoke (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OFF
ECC-s memóriát csomó árlistában lehet látni, viszont az nem = a REG.ECC-sel. A Magicomp árlistájában 1ébként csak RAMBUS-t látok, ami ECC-s.
A 2400 MHz-re 1ébként nem tenném fel a fejemet, a 2200 MHz 99%, hogy meglesz. VIA-s S940-es lapot pedig nem nagyon fox találni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) erdoke válasza fLeSs (#9) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Azt hittem, az SK8V és az SK8N utolsó betűi a chipsetet jelölik. Nekem se volt ismerős a S940 VIA, bár felőlem akár SiS is lehetne belőle, amennyire eddig érdekelt a téma. 148 FX51 árában van, tehát az a kérdés, mennyi lehet kifacsarni a 146-ból. Talán javult a kihozatal az elmúlt 1 évben.:F
Vagy mégis várjam meg a S939-et? 90 nm vhogy nem szimpi egyik gyártótól sem.

A legjobb aláírás a héten

(#11) fLeSs válasza erdoke (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OFF :D
SK8V K8T800-as
SK8N nForce3-as

Sztem ezt az egészet felejtsd el, és ha nagyon AMD-t akarsz, akkor vegyél egy 3000+os A64-et.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) erdoke válasza fLeSs (#11) üzenetére


erdoke
titán

OFF :DDD

Eszem ágában sincs egycsatornás, döglött keses procit venni...;]:))
Ha tudok szerezni 80 körül 146-os Opteront, ami esetleg elketyeg 2400 MHz-en, akkor az jobb vételnek tűnik, mint egy ugyanekkora órajelre feltornázható 3000+ (olyanom amúgyis van, 3,2C-nek híjják:P).

Nem arról van szó, hogy nagyon AMD-t akarok, de most van másra nem költhető keretem, és nem biztos, hogy egy éven belül lesz zsetonom komolyabb fejlesztésre. Perpill pedig csak az AMD-nek van elérhető árú 64 bitje, év végére pedig lesz hozzá winfos is.

A legjobb aláírás a héten

(#13) fLeSs válasza erdoke (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem bolond vagy, de ez a te magánügyed. ;]
1ébként korábban én már egy hír kapcsán (AMD procik árcsökkenése) írtam ezt, hogy 146-os Opteron már egész jó cucc lehet (Athlon 64 FX-49), csak kell hozzá REG.ECC- memória. És ez nem ugyanaz, mint a sima ECC-s memória. Na ezt nem nagyon fox találni, ha meg igen, akkor qrvaki****** rohadtuldrágán...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) erdoke válasza fLeSs (#13) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Nem bolond vagyok, hanem unom a tuningot...:DD

OCZ-nek van FX-hez PC3500 CL2 RAM-ja, és Corsairnek is van CL2 PC3200. Talán érkezőben jelzéssel az Expert árlistájában láttam az utóbbit. Előbbit meg rendelek Ryantől (OCZ Marketing) v. akárkitől, aki jár No-ban.:)
FX-49 rulez, csak mindegyik alkatrészt rohadt körülményes beszerezni.:((

A legjobb aláírás a héten

(#15) fLeSs válasza erdoke (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én is alapjáraton használom az A64-et (sőt, 90%-ban 800 MHz-en jár :D)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) intelfan válasza fLeSs (#15) üzenetére


intelfan
aktív tag

Én beépítenék abba a prociba egy figyelmeztetést ami bekapcsolna és villogna a képernyőn ha min. 80%-ban 800Mhz-en jár a proci:
''Minek vettél meg akkor drága pénzen ha csak ennyin járok?''

:DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#17) intelfan


intelfan
aktív tag

Hogy a témához is hozzászóljak vinyóból megbízhatóság alapján én ezeket venném:
1. Seagate ++
2. Hitachi +
3. Western Digital / Samsung

A Maxtor nem tudom hogy keveredett ide. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#18) PuFFoK


PuFFoK
tag

Van valami cikk is itt a vinyokról, meg nem mondom már a helyet, de ott nem irja gyorsabban az ata-nal, csak egy kicsit. Mind1, csak mondom :)

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#19) mr_ricsi válasza fLeSs (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''1. egy SATA vinyó észrevehetetlenül gyorsabb csak az PATA-s megfelelőjénél.''
Ezt mire alapozod? Eddig ami tesztet láttam, az ugyanolyan vinyó Sata-s és Pata-s változata kb. hasonló eredményeket produkált. (Arról ne is beszéljünk, ahol a Pata-s vinyó elekronikáját csupán egy Pata-Sata átalakító chippel egészítették ki.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) erdoke válasza intelfan (#17) üzenetére


erdoke
titán

Seagate 1 év garancia, nálam azonnal kiesik. Rackbe jó, mert halk és talán a legkevésbé melegszik (Samsunggal holtversenyben), viszont a leglassabb. Tudom, mert nekem van ilyen is.:P Természetesen rackben...:D

A legjobb aláírás a héten

(#21) klewy


klewy
aktív tag

Szerintem a SATA még nem igazán kiforrott.
Amikor új gép vásárlásán törtem az agyam,(decemberben)akkor SATA-t akartam.Aztán rájöttem nem éri meg az a néhány százalék sebességnövekedés.
Akkor nagyobb volt az árkülönbség is.
Én várnék vele most is még 1-2 évig.

music4ever

(#22) tray válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


tray
aktív tag

Az ''észrevehetetlenül'' ugye azt jelenti, hogy nagyon csekély különbség van közöttük. Ami így meg is felel a tesztekből leszűrhető kötkeztetéseknek.

Van viszont egy nagyon lényeges különbség. A PATA rendszert 1 éven belül el lehet felejteni. Ha csak nem nagyon muszály, nem kéne PATA vinyót venni, mert a következő alaplapodhoz már egy ''konvertert'' is venned kell.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#23) anulu válasza intelfan (#17) üzenetére


anulu
félisten

Én pedig ezeket:
1. WD
2. Seagate
3. Samsung
4. Hirachi
.
.
.
3654735668676. Maxtor. Ennyire bízom bennük... :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) klewy válasza tray (#22) üzenetére


klewy
aktív tag

Megszünik a PATA?Ezt komolyan nem tudtam.
Tényleg?

music4ever

(#25) tray válasza klewy (#24) üzenetére


tray
aktív tag

Miért, szerinted? :DD

PATA és SATA között messze nem az a különbség, mint ATA és SCSI között. A SATA rendszert a PATA leváltására, annak hibáinak kijavítására fejlesztették ki. Most még kicsit drágább (pár száz vagy 1-2 e HUF) a SATA, és csak hajszálnyival jobb, de már csak ebben vannak igazán kiaknázható lehetőségek.

Nézd úgy,. mint a prociknál a socketek. Volt pentium ,amit egy új socket megjelenése vezetett fel, de egy ideig még a régi tokozással is gyártottak. Aztán már csak az újabbal. Persze volt olyan socket is, ami nem vált be :DDD

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#26) mr_ricsi válasza tray (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Jól van, bocs! Én nem tudok olvasni! (Mentségemre: rövid volt az éjszaka...)

''A PATA rendszert 1 éven belül el lehet felejteni.''
Szvsz ezt így nem lehet kijelenteni. Csak a piszkos anyagiak döntik el a kérdést: amíg elég nagy kereslet van rájuk, addig gyártani is fogják.

''egy 'konvertert' is venned kell.''
Látott már valaki ilyet Mo-on? Lehet kapni, és ha igen, mennyiért?



[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) erdoke válasza fLeSs (#13) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Ezt kukkantsd meg [L]http://www.ocztechnology.com/products/memory/OCZ_PC-3500_ECC_Registered_Dual_Channel_DDR[/L]
Ez se rossz: TWINX1024RE-3500LLPT XMS3500 1024MB 2-3-2-6 2x184 DIMM
Utóbbi van PC3200-ban is.

A legjobb aláírás a héten

(#28) fLeSs válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Arra alapozom, hogy írtam róla egy cikket. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) erdoke válasza fLeSs (#28) üzenetére


erdoke
titán

#27 moduljait el ne felejtsd megnézni...:P

A legjobb aláírás a héten

(#30) fLeSs válasza erdoke (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Megnéztem, mit csináljak vele? :F :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Tudjátok én azon csodálkozok, hogy csak MO.-on szídják a Maxtort. Külföldi cikkekben még nem láttam olyat, hogy Maxtort nehogy vegyél, mert ki fog nyiffanni. Ez miért van? ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) erdoke válasza fLeSs (#31) üzenetére


erdoke
titán

Cikkekben nem tesztelnek (nem is tesztelhetnek) tartósságot, megbízhatóságot. Egyetlen biztos támpont van, az pedig a garancia hossza. 3 évet jelenleg a Samsung és a HItachi ad az összes vinyójára, ill. vannak még bizonyos WD vinyók, amik 3 ill. 5 év garral mennek.
A második, de már nem teljesen megbízható támpont az emberek tapasztalata.

A fönti kettő közül egyikben se jó a Maxtor.

A legjobb aláírás a héten

(#33) Zoller34 válasza tray (#22) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Akkor fogsz komolyan megdöbbenni , ha 2006 elején még látsz a boltok árlistáján pata vinyót .

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#34) fLeSs válasza erdoke (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ok, akkor külföldi emberek Maxtoros tapasztalatairól hol lehet olvasni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) erdoke válasza fLeSs (#30) üzenetére


erdoke
titán

Lehet Opteront/FX-et úgy tuningolni, hogy a RAM a névleges órajel fölött menjen, mondjuk itt 44x MHz-en?

A legjobb aláírás a héten

(#36) erdoke válasza fLeSs (#34) üzenetére


erdoke
titán

Fórumokban, mint pl. amilíen a PH!, csak külföldi.:D

A legjobb aláírás a héten

(#37) fLeSs válasza erdoke (#36) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Konkrétumokat kérnék, csakmert a fikázáson kívül mást nem nagyon láttam eddig.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) fLeSs válasza erdoke (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Felfelé aszinkron nincs. Tudod, integrált DDR400-as memvezérlő, nem DDR433 vagy DDR466-os.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) erdoke válasza fLeSs (#38) üzenetére


erdoke
titán

Nem erre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy a proci húzásával együtt (szinkron) megy-e a memória, vagy visszateszi mindig 400-ra. Majd utánaolvasok, csak gyorssegítség kellene.

A legjobb aláírás a héten

(#40) fLeSs válasza erdoke (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ahogy te beállítod. Olvastad a cikket, amit írtam az Athlon64/FX procikról? És/vagy az Athlon64-es alaplapokról? Ha nem, akkor nézegesd át.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) erdoke válasza fLeSs (#40) üzenetére


erdoke
titán

Mindkettőt átfutottam, de már régen volt.:B Mivel nem érintett a gyakorlati része, ezért nem jegyeztem meg a tuningolási módokat sem.

A legjobb aláírás a héten

(#42) L3zl13 válasza fLeSs (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fórumokat nem tudok, de a storagereview statisztikáiban eléggé rosszul szerepelnek a Maxtor vinyók mostanság. :(

Bár, most hogy néztem. Először szerepel a Samsung Spinpoint P80 a statisztikákban és még sokkal rosszabb a Maxtornál is... Elgondolkoztató. :F

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#43) fLeSs válasza L3zl13 (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Linket pls. Ez a statisztika mi alapján bővül, készül el?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként ha már a megbízhatóságnál tartunk, akkor egy IDE-vinyó sem érhet a fujitsu SCSI vinyóm közelébe, amire 5 ÉV helyszíni azonnali cseregarancia van. :D
Egy IDE-vinyó csak IDE-vinyó, tehát akármilyen hyperszuper márkás, ugyanúgy elromolhat, mint egy másik márkájú IDE-vinyó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) erdoke válasza fLeSs (#44) üzenetére


erdoke
titán

Raptor2-re is 5 év gari van... SATA interface.

A legjobb aláírás a héten

(#46) L3zl13 válasza fLeSs (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

www.storagereview.com
Regisztrálnod kell. Megadod a saját vinyóid adatait. Milyen tipus, mekkora, mennyi ideje használod.
Ha tönkre megy, akkor frissíted az adatlapod, hogy ekkor és akkor tönkrement.
Ez alapján számol egy statisztikát az oldal.
Nyilván akkor az igazi, ha elég sokan felviszik az adataikat egy adott vinyó tipusról, és semmi garancia rá, hogy mindenki lekiismeretesen karbantartja az adatait, ill. hogy nem ír be baromságokat, de azért valamelyest talán megbízható.

Aki hülye, haljon meg!

(#47) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Mind1, a lényeg sztem az, hogy egy HDD-nek az a lényeg, hogy jól hűtvelegyen (25-35 fok között legyen állandóan), tehát ne rackben legyen tárolva egy folyamatosan használatban lévő vinyó, és ne legyen állandóan hurcolászva, mert nem arra lett tervezve.
Nálam ezeket a feltételeket betartva még egy vinyó sem purcant ki.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) L3zl13 válasza erdoke (#45) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem véletlen. Tekintve, hogy mechanikája valószinűleg egy az egyben ugyanaz mint a gyártó SCSI cuccai.
Illetve a WD ezt enterprise szériának hívja, azaz vállalati felhasználásra szánja. Ezért gondolom garót is ugyanúgy ad rá.

Aki hülye, haljon meg!

(#49) erdoke válasza L3zl13 (#48) üzenetére


erdoke
titán

WD a gyártó, nincsenek SCSI cuccai.

A legjobb aláírás a héten

(#50) L3zl13 válasza erdoke (#49) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hmm az oldalukon én sem látok. Beszüntették volna a SCSI cuccok gyártását? Régebben biztos hogy voltak nekik.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Serial ata vagy ide winyót? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.