Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kexx


kexx
csendes tag

sziasztok a tegnap tonkre vagtam egy 2000es XP-t, meg Palomino volt a szerencsetlen. Hamarjaban vettem egy MSI K7N2 Delta2 alaplapot es egy Sempron 2500+ -as procit. A cuccal minden rendben volt, egesz addig, amig fel nem ''huztam'' a szorzot a legkissebbre, 7x-re a biosbol. onnantol kezdve se kep, se hang! az alaplap koser, mas procival megy. mi lehet a baj? ez tonkre vagna a procit?

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#2) Jester


Jester
aktív tag

A Sempronok szorzózárasak, tehát a szorzó állítása után - ha csak ki nem lockolod a szorzózárat -, akkor se kép, se hang. Állítsd vissza az eredeti szorzót, és az fsb-t változtasd tuninghoz.

Mehr Licht!

(#3) kexx


kexx
csendes tag

az a baj, hogy nincs kep! betettem egy masik procit, azzal elindult, beteptem a biosba, a szorzot defaultra allitottam, de a masikkal nem megy!

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#4) Allien válasza kexx (#3) üzenetére


Allien
veterán

Nehéz ügy. Ki kellene próbálni másik deszkában. Ha ott sem megy, kipusztult. Vidd vissza, mond, hogy meg se mozdult, és 3 mapon belül ugye ki kelll cserélniük.:B Nem korrekt, de ez van.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#5) Jester válasza kexx (#3) üzenetére


Jester
aktív tag

Próbáltad már a következőt:
- Sempron betesz az alaplapba
- CMOS clear jumper összeköt, vársz egy 10 mp-t, majd visszaállítod a jumpert
- Ezután 230V-ból kihúz 30 mp vár, majd kábel vissza
- Megpróbálod elindítani.

Ha megy, akkor ok, ha ennyi után nem indul - pedig alaphelyzetbe kellene kerülnie a BIOS-nak, akkor esetleg tényleg a procival is lehet valami. (Esetleg egy másik működő procival előtte a legújabb BIOS-t érdemes az alaplapra felrakni...)

Mehr Licht!

(#6) kexx


kexx
csendes tag

ezt igy meg nem probaltam. a bios frissitesrol annyit, hogy a nelkul is kene korrektul menjen, az alaplap dobozan mar jo nagy betuvel villog, hogy semptron supported.

meg egy kerdes: asus a7v333-as alaplapba be lehet nyomni egy semptront? persze ugy, hogy menjen is! csak mert az egyik haveremnel vagyok, es neki olyan lapja van

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#7) kexx válasza Allien (#4) üzenetére


kexx
csendes tag

de ha kipusztul, az normalis? nem csinaltam semmi olyat, amitol ki kellett volna...

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#8) Jester válasza kexx (#6) üzenetére


Jester
aktív tag

Abban az ASUS oldal szerint nem megy.
Bővebben: link
Kérdezd le ezen az oldalon az alaplap típusa szerint.

Mehr Licht!

(#9) Forest_roby válasza kexx (#6) üzenetére


Forest_roby
őstag

Bios-frissités után igen!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#10) c.zsolti válasza kexx (#6) üzenetére


c.zsolti
őstag

Elvileg csak akkor megy, ha A7V333-X lapja van.
Sima A7V333-ban nem megy...

...

(#11) kexx


kexx
csendes tag

igazabol nem ez lenne a fo kerdes. az a lenyeg, hogy tegyuk fel kicserelik a procit. onnantol kezdve mar ugyse mernek szinte be se lepni a biosba.

az elkepzelheto, hogy gány tepom van es attol fullad ki? en nem hiszem, mert akkor talan nem epp a szorzoallitaskor halt volna meg!

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#12) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Könyelműen kijelentettem, hogy bios frissités után megy.
Hiba volt,
igaz nem írnak semmit a legújabb bios-ról, de a dátumból itélve ( 2002/12/23 )
nem fog menni.

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#13) c.zsolti válasza Forest_roby (#12) üzenetére


c.zsolti
őstag

Nem baj előfordult már mással is...;)

...

(#14) Allien


Allien
veterán

Szvsz, szorzóállitás miatt nem szabadna kihalnia! Jester hozzászólásához, az elemet is vedd ki a cmos kisütése után, esettleg egy fél percre.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#15) pisti válasza Allien (#14) üzenetére


pisti
őstag

Szinte biztos hogy nincs baja a procinak, ennyitől nem szabad tönkremennie. Csak valószínű megjegyezte az alaplap a rossz beállítást, úgyhogy mindenképp CMOS clear, vagy az a legjobb tényleg ha kiszeded az elemet pár percre.

(#16) lordring


lordring
aktív tag

Nem akarok rémeket láttatni, de az a lap igen necces.
Nekem 3(!) db-t kellett visszavinnem cserére. :O
A negyediket ki se bontottam, eladtam, és vettem AN-7-t.

(#17) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Vedd ki az elemet a lapbol és rakdd vissza. ennyi

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#18) Allien válasza lordring (#16) üzenetére


Allien
veterán

No, és hogy vagy megelégedve az AN7-l? :)) Megy a mikro guru?

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) lordring


lordring
aktív tag

Az enyém is mindig ugyanazt csinálta. Beállítottam vmi a BIOS-ban, ujraindulás után már be sem csippantott. CMOS reset, etc.,Semmit nem használt. És mind a 3 lapnak vmi BIOS chip baja volt , utólag kiderült. Először én is a tápra gyanakodtam, le is cseréltem, de az utolső a tápcsere után halt meg. Még jó, hogy a boltos jó ismerős, ezért szó nélkül küldte vissza cserére. Egyébként a lap topikjában a HWSW-n olvashatsz ilyen esetekről sűrűn.

(#20) lordring válasza Allien (#18) üzenetére


lordring
aktív tag

Az igazat megvallva a mikroguru egy kalap ...
Szinte midig sikerült lefagyasztania a gépet, már a legkisebb tuningra is.
Az on the fly overlocking dettó. Ha 100MHz-el megemelem az órajelet, már le is fagy tesztelés közben. Ellenben normál kézi beállításokkal tökéletesen muzsikál benne egy TBred B magos 2000+Xp 210*9,5 MHz-en.

(#21) lordring


lordring
aktív tag

A hozsannázott Soundstorm se egy nagy durranás. Egy sima alaplapi kütyühez képest esetleg, de egy mezei Audigy player-hez sehol sincs. Főleg nem a 2-höz. Emiatt a 3 ficsur miatt lett AN-7, most egyiket sem használom. De egyébként maga a lap nem rossz.

(#22) Comm válasza lordring (#16) üzenetére


Comm
senior tag

Igazad van!Nekem ez a második lapom gariba MSI-ból és elég problémás, valszeg visszateszem a jóöreg KD7A-t :)

[Szerkesztve]

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#23) koenig válasza kexx (#1) üzenetére


koenig
aktív tag

biztos hogy szorzózáras a proci ezért nem megy.
ahogy már más is mondta cmos reset, ha nem menne így se, akkor tápról le, kivesz elem és vár pár mp.
Majd szépen vissza mindent.
alaplap támogatja de csak akkor ha az 5,8as bios van rajta. Nézd meg neked milyen van.

többieknek:
Nagyon jó kis alaplap, nem bántani! nekem semmi bajom vele!! :DD

(#24) lordring válasza koenig (#23) üzenetére


lordring
aktív tag

A lap tényleg nagyon jó, amikor éppen működik. :DD
Tényleg nagyon sok embernek van gondja vele.

(#25) koenig válasza lordring (#24) üzenetére


koenig
aktív tag

''Nem minden hiba a hardverben van''

(#26) lordring válasza koenig (#25) üzenetére


lordring
aktív tag

Ez igaz, de ha ugyanaz a laptípus tömegesen hibásodik meg, akkor lehet , hogy ez vmi hibás széria vagy ilyesmi. 6 év alatt volt pár lapom, soha egyikkel se volt semmi gond, ebből meg 2 hónap alatt 3 szállt el. Azért kicsit gyanús, nem?

(#27) pisti válasza lordring (#26) üzenetére


pisti
őstag

ÁÁ nem gyanús.
Én már biztos idegroncs lennék :)
Sőt a 2. ilyen laphalál után más fajtát szereznék be.

(#28) lordring válasza pisti (#27) üzenetére


lordring
aktív tag

Örültem, hogy egyáltalán kicserélték.
Aztán harmadik után meguntam én is.

(#29) kexx


kexx
csendes tag

akkor ezek alapjan szerintetek mit kene csinaljak ahoz, hogz holnap reggel visszavegyek tolem az alaplapot (penteken vettem) és adjanak nekem egy EPOX 8rda+ -t, persze plusz különbözet. ha egy procit se ismerne fel, akkor tuti lenne a dolog, de mivel ''csak'' a sempront nem ismeri fel, eleg gaz lehet. monjuk meg nagyobb gaz, hogy direkt ahoz vettem. a lenyeg roviden: a proci minden alaplapban muxik ezen kivul (3-ban probaltam), ez a lap pedig elindul mas procival (egyet probaltam).

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#30) pisti válasza kexx (#29) üzenetére


pisti
őstag

Hát ha jófejek az eladók lehet így is adnak helyette valami mást, végülis 3 napon belül visszaviszed. Egyébként más procival kéne tenni rá egy bios frissítést az lehet megoldaná a problémádat.
Az elemet kivetted már belőle egyébként??

(#31) lordring


lordring
aktív tag

Vidd be a procit is, hogy indítsák el a kettőt együtt. Ha nem akkor cseréltesd ki a alapot,
ha nem megyy , akkor add el a procit és vegyél másikat.

(#32) kexx


kexx
csendes tag

persze, hogy probaltam.
a biosfrissitessel csak az a baj, hogy a legujjabb van rajta, es direkt azert vettem ezt az alaplapot, hogy ne kelljen otthon frissitgessek.

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#33) kexx


kexx
csendes tag

ja, es a procit es az alaplapot mas helyrol vettem

amugy mi a velemenyetek az epox 8kha+ -rol

[Szerkesztve]

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.