Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) reavius


reavius
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék otthonra összerakni egy gépet, amelyiknek az egyik legfontosabb kritériuma a zaj(talanság) kéne, hogy legyen. Abból a megfontolásból, hogy ez a gép a nagyszobába kerülne, zene hallgatás, TV nézés, és néha egy kis játék szerepkörrel.
Az sem lenne hátrány, ha vmi szépen kinéző mini PC lenne a gép, de ezeknek ára egyenlőre nem túl meggyőző, illetve amelyiknek jó az ára, és még ki is néz valahogy az pl. bővíthetőségben van nagyon elmaradban (Az ASUS pundit tetszett nagyn, de pl ADP nincs rajta). Azt sem tudom zaj szempontjából mennyire jók az ilyen kicsi gépek.
Érdekes eset lehetne egy MSI mega PC, de árban... szóval ennyit nem szeretnék szánni rá, akármennyire is ötletes.

A lényeg:
- halk legyen
- intel alapú (de via miniitx semmi képpen ne, azt próbáltam nem jött be)
- TV-n tudjam nézni
- 5+1 hang
- viszonylagps bővíthetőség
- esztétika sem hátrány
- olcsó

Kb ezek a szemontok, aminek szeretném megtalálni az ideális összhangját.

Most egy bővíthető mini PC, és egy normális házba pakolt gép amik között vacilálok, de az ár/esztétika/bővíthetőség arány sok fejtörésre ad okot, a legfontosabb kérdésben pedig (zajtalanítás) nincs tapasztalatom.

Előre is köszönöm a segítségetteket!

(#2) Viktor77 válasza reavius (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt nézd meg:

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=328&p=3[/L]

Halk erőmű 9800pro-val, Zalman hűtővel!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) reavius válasza Viktor77 (#2) üzenetére


reavius
csendes tag

Köszi, ezt néztem természetesen.
Két dolgot nem tudtam azóta kideríteni erről a gépről: az ár és a zaj.

Árat nem találtam hozzá neten eddig, a zaj pedig nem mond nekem semmit. Nem tudom mennyire halk tényleg ez a gép, illetve az ár sem elég egyértelmű: az egyik weblapon kint van, de csak konfigurációban, nekem pedig csak a gép kéne alaplappal gyakorlatilag.
Nem találtam TV kivezetést sem ezen a gépen, a TV kártyákkal pedig -egyenlőre- nincs tapasztalatom. Ha van mit megosztani, akkor persze bátran! :)

(#4) Viktor77 válasza reavius (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Minek tv kivezetés? Bármilyen AGP-s kártyát beletehetsz amin van tv-out is.

Amúgy a Hertha-nál érdeklődj, ők foglakoznak a Soltek mini pc-kkel, van is a weboldalukon, de még az ez elötti tipusok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szerintem érdemes elgondolkoznod egy X-Box beszerzésén: a bővíthetőséget leszámítva az összes kitételnek megfelel, tudsz rajta DVD-t, DivX-et nézni, zenét hallgatni, és még játszani is (igaz, PC-s játékokakkal nem, de ami kijön híresebb cucc PC, az kijön X-Boxra is).

Mindez alig több mint 50ezer Ft-ból meg is van.

(#6) reavius válasza Cathfaern (#5) üzenetére


reavius
csendes tag

Jó ötlet, gondolkodtam én is PS2-n illetve Xbox-on ,de azzal az a gondom, hogy be van határolva: csak multimédia és játék. Ha szöveget szeretnék írni egyszer-egyszer, vagy fényképeket szerkeszteni például, akkor már igen csak gondban lennék egy konzollal, még ha ilyen fejlettebb képességű is.

(#7) Cathfaern válasza reavius (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez igaz, de ezeket az #1-ben nem írtad :P (bár tegyük hozzá, hogy X-Boxra fel lehet rakni linux-ot. Innentől kezdve meg azt csinálsz vele amit akarsz)

(#8) fügike


fügike
senior tag

Jött ki mostanában egy pár miniPC, nézz szét, itt is volt x db cikk. Csak az árakról nem volt semmi!

Boci-boci tarka!:D

(#9) Bally válasza reavius (#1) üzenetére


Bally
senior tag

Egy kicsit off, de leírnád mi volt a gondod a via-mini-itx-el? mert most készülök venni egyet :F

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.