Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PePe G


PePe G
tag

Na szóval van egy GigaByte 945P-G lapom és ezen Intel® High Definition Audio 7.1-es hangcucc van. Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet azt a sokat reklámozott dolgot megcsinálni, hogy két kimeneten két külön dolog szóljon. Nekem azt kellene megoldani, hogy én tudjak 5.1-es fülessel pl jáccani, miközben a rádió szól a hangfalakon.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#2) Szten Márs válasza PePe G (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

5.1-es füles? :F

(#3) kovsol válasza Szten Márs (#2) üzenetére


kovsol
titán

nekem is az van :DDD

May the Force be with you!

(#4) PePe G válasza Szten Márs (#2) üzenetére


PePe G
tag

Igen, Zalman ZM-RS6F!
[link]

(#5) KrAt válasza Szten Márs (#2) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is :) Elég fain cuccos..
Olyan, mint ami a #4-ben van :)

[Szerkesztve]

(#6) PePe G válasza KrAt (#5) üzenetére


PePe G
tag

Valaki esetleg a témában is hozzá tudna szólni?! :U :DDD

(#7) PePe G


PePe G
tag

Segítsetek! :O

(#8) kovsol válasza PePe G (#1) üzenetére


kovsol
titán

de az 5.1 -es füles már alaból 3 csatival megy rá a hangkártyára
nem tudom így is megoldaható-e

May the Force be with you!

(#9) PePe G válasza kovsol (#8) üzenetére


PePe G
tag

Elvileg azt reklámozzák, hogy így is meg lehet oldani, meg amúgy is 6 csati van az alaplapon. Jó lenne ha valaki legalább 2 sztereóra megmondaná a megoldást, mert abból már csak rájövök a többire(...vagy csak nem:DDD)

(#10) kovsol válasza PePe G (#9) üzenetére


kovsol
titán

de nem mind a 6 kimenet :DDD
amugy meg nézd meg a leirásban esetleg a gyártó honlapján

ugye két ember van: az egyik a neten keres, a másik meg kérdez
döntsd el te melyik vagy

May the Force be with you!

(#11) PePe G válasza kovsol (#10) üzenetére


PePe G
tag

:DDD Én először a neten kereső voltam, aztán tanácstalan kérdezővé váltam! :DDD

(#12) PePe G válasza kovsol (#10) üzenetére


PePe G
tag

Ja és mind a 6-ot lehet akár kimenetnek használni! Jelenleg 5-öt használok is belőle! :D

(#13) L3zl13 válasza kovsol (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem mind a 6, de 7.1-nél 4 mindenképpen az, amiből az 5.1 csak 3-at használ. :DDD

Nekem így megy 5.1-es hangcucc+ hang a tv-re.

De, hogy leválasztani hogyan lehet 2 csatornát... :F



[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#14) PePe G válasza L3zl13 (#13) üzenetére


PePe G
tag

Meg szoftveresen mindet belehet pl. front-nak vagy rearnek is állitani akár. Tehát 6 egyforma ki vagy bemenet is lehet belőle. Nekem már csak az kellene, hogy milyen szoftverrel vagy hogyan lehet más-más kimeneti jelet adni a kimenetekre.

(#15) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szia.

Én a 945-ös lapomhoz kaptam egy Realtek HD Audio manager nevő progit (kis piros hangszóró a tray-en), ahol tudom állitani a különböző effekteket, keverőpultot, stb...

Ezt elinditva, a mixer fül playback részén van egy villáskulcs, ami a setup részbe megy be, hogy mi legyen a playback mixerben. Ez a mixer toolbox. Ott alul az OK gomb fölött lesz egy olyan, hogy enable playback multi streaming. Ha ezt bepipálod, akkor kb fél perc gondolkodás után átállitja a gépedet több független kimenetesre. Ekkor a Realtek HD Audio Output-ból, Realtek HD Primary output lesz a mixerben. Ahány hangszóró eszközt csatlakoztatsz, annyi mixered lehet.

Szerintem nem bonyolult. ;) :P

[Szerkesztve]

(#16) PePe G válasza HummeRC (#15) üzenetére


PePe G
tag

:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R:R Ezer köszönet!

(#17) PePe G válasza HummeRC (#15) üzenetére


PePe G
tag

Mindent sikerült is megcsinálnom, már csak az a kérdés, hogy hogy tudom beállitani, hogy melyik program melyik kimenetet hasznája?

(#18) L3zl13 válasza PePe G (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Winampban pl Preferences/Output/Configure alatt kiválaszthatod a hangeszközt. Szvsz itt kéne látszódnia szétbontott eszközöknek.

Aki hülye, haljon meg!

(#19) PePe G válasza L3zl13 (#18) üzenetére


PePe G
tag

Azthiszem hülyeséget írtam, mert a programokban pl megtudom adni, hogy a 2nd outputon szóljon az aktuális program hangja, de nem tudom beállítani, hogy melyik kimeneten melyik jel menjen, mert jelenleg mindegyik kimeneten csak az elsődleges szól. :U

(#20) Atapi válasza PePe G (#19) üzenetére


Atapi
senior tag

nekem valaki egyszer azt mondta, hogy csak a front panel kimenetét lehet leválasztani a többiről (meg talán az spdif is kezelhető külön). Mivel nekem nincs front paneles házam, kiprobálni nem tudtam, leirva se nagyon találtam howtokat a dologhoz, de csak a hátsó kimeneteket használva nekem se sikerült összehoznom bárminemű csatornaszétválasztást amikor probálgattam régebben... Azért sok sokert a dologhoz, remélem sikerül, és akkor én is meg tudom végre hogy mit is kéne csinálni :B

üdv

(#21) PePe G válasza Atapi (#20) üzenetére


PePe G
tag

Na akkor most megcsinálom a kivezetést és kipróbálom! És köszönöm szépen a tippet! :R Ha sikerül, akkor megosztom mindenkivel! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.