Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Segítségkérés! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jegesbrum


Jegesbrum
csendes tag

Sziasztok! Kb 1 éve vásároltam magamnak egy gépet hardverparón amelynek a következő paraméterei vannak:

Proci: AMD Phenom II X4 955
Proci hűtő: Deepcool Ice Edge Mini FS V2.0 (1 hónapos)
Alaplap: Asus M4N68T- M V2
Videókari: AMD Radeon HD 6800 Series
Ram: 8 gb DDR2
Winyók: SAMSUNG HD322HJ, SAMSUNG HD502HJ

A problémám az egésszel az hogy alapjáraton egy elég erős gép legalábbis arra amire használom. Két játékkal játszom, LOL és CS:GO. Eleinte gond nélkül max grafikán játszottam mind a két játékkal. A cs:Go-ban kb 160-180 átlagos fpsem volt de minimum 130 , az volt a legrosszabb eset. Kb fél éve elkezdődött a probléma aminek a hatására lezuhan az fpsem. Teljesen random időközönként, amikor először észrevettem azt hittem hogy csak akkor van amikor valami nagyobb dolog történik a játékban, sok mozgó dolog vagy füst vagy ilyenek de később észrevettem hogy teljesen random iddőközönként.
Eleinte nem volt zavaró mert olyan értékre zuhant le ami ugyan érezhető volt de még játszható ezért nem foglalkoztam vele. Mostanra a hiba akövetkezőképpen néz ki: 180 alap fps helyett kb 120 van ami leesik 30-40 fps-re ez CS:GO-ban a pontosság miatt szinte játszhatatlan. A LOL esetében szintén hasonló a dolog eleinte 200 fpsem volt mostanra 120-140 és itt is leesik 20-40 fps-re random időközönént 6-10 másodpercre.

Nem vagyok teljesen analfabéta az informatikához ezért elkezdtem tesztelgetni a dolgokat hogy mi okozhatja a problémát. Első lépés természetesen egy driver frissítés volt ami semmit nem változtatott a dolgon, majd windows-t telepítettem (azóta már nem 1szer) de a dolog továbbra sem változott. Elkezdtem gyanakodni arra hogy lehet hogy túl meleg a processzor ezért kipucoltam a ventiket a videokártyáét a processzorét és tápét is valamint lepasztáztuk a processzort is. Ekkora az fps-em egy picivel magasabb lett gondoltam megoldódott a probléma de sajnos nem 1 hét múlva megint jelentkezett a dolog. Mivel valamelyest javult a dolog így azt gondoltam akkor mégis a hűtéssel lesz ezért az eredeti processzorhűtőt leszedtem és felraktam egy picivel jobbat, folyamatosan figyeltem a hőmérsékletet de teljesen elfogadható értékeket mutatott.
Ezek után arra gondoltam hogy mi van ha a winyóval van a probléma és szektorhiba vagy valami hasonló lehet és ezért esik le az FPS-em, nem túl reális de áttelepítettem a dolgokat a másik winyómra és a probléma továbbra is fennállt.
Mivel ugye az fps probléma általában videókártyás probléma így a videókártyát is leteszteltem. Letöltöttem egy tesztelő programot ami kb 1 órán keresztül futtattam , teljesen leterhelte a kártyát de gond nélkül állta a tesztet és megfelelő értékeket mutatott továbbra is. :W :W :W
A ramok: 2 db 4 gigás ram van benne elméletileg mindkettő játék a felével is el kéne hogy fusson úgyhogy ha valamelyik rossz is lenne akkor is tökéletesen futhatna a játék.

Egyszerűen fogalmam sincs mi lehet a probléma. Nagyon kérlek titeket végső elkeseredésem írjatok ha van valami tapasztalatotok vagy ötletetek hogy mi lehet a baj :S

(#2) CoolMan válasza Jegesbrum (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Ez lesz a jó topic: Nem indul és mi a baja a gépemnek topik.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Segítségkérés! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.