Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) godlike78


godlike78
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szóval a következő a helyzet. Lenne egy ilyen alaplapom, volt benne egy 900-as duron proci, meg egy gf2 mx400 vga. Lett belerakva egy 1700+ os procko, windows újra telepít, bios frissít. Bekapcsolás után 2-3 perccel mindig kifagyott a hang, mármint egy 1-2 másodperces részt ismételget mindig. Mindegy hogy winamp, mediaplayer, játék, zene vagy film. A lényeg, hogy szinte mindig ugyanannyi idő után kiakadt a hang. Windows újra telepítés, direct x, codekek újra, meg minden. Semmi változás. Uccsó ötletként átraktam a hangkarit egy másik slotba és erre tökéletesen elkezdett működni. Atom stabilanan. Kis idő múlva kicseréltem a vga-t egy gf ti4200-re. Eredmény: ugyanaz! A hang bekapcs után mindig leáll egy 2-3 perc múlva, sőt még az internetről is leszakít menetközben ha olyan a kedve. Egyszerűen leállítja a hálókártyát is néha. Rakosgatom én a hangkártyát, meg a többit már mindenhova, de semmi. Természetesen windows, codek, direct x meg ilyesmik frissítve, telepítve. Tehát jöhetnének az ötletek, mert már be van készítve a benzin meg a gyufa!!!:D
Ja a pláne az, hogy van egy munkatársam, akinek van egy ugyanilyen alaplapja és proci csere óta ő is ugyanígy szív.
Help plíz, mert kezdek rámenni idegileg!:O

Előre is köszi:R

''Az a bajod asszony, hogy túl sokat voltál vidéken, oszt nem fejlődött ki az agyad rendesen!''

(#2) kraftxld válasza godlike78 (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen táp? Milyen hangkártya? A legújabb bios van rajta?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) fueled18


fueled18
tag

Sziasztok!!
Szerintem itt a a procival van baj mert én is raktam 1 ilyen alaplapba 1 1400+os amd és nekem azzal nem ment
úgyhogy lehet hogy a procicsere a baj
szerintem!!!!!!

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#4) _Volkovy_ válasza godlike78 (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

És ha letiltanád a nem használt portokat?soros,párhuzamos..

Hátha azokkal akad össze a hangkártya..

Kevés rá az esély,de inkább ez mint a benzin.

(#5) godlike78 válasza kraftxld (#2) üzenetére


godlike78
csendes tag

A tápot nemtom pontossan. Erre nem gondoltam.Lehet köze hozzá?:U A bios a legújabb volt, meg már visszalett rakva a régi is, aztán megint új, aztán megint régi...A hangkarit már próbáltam sima pci128al is, meg egy sb 5.1-es is lett belerakva. Amikor jó volt mindkettővel működött, amikor szar akkor meg eggyikkel sem.

''Az a bajod asszony, hogy túl sokat voltál vidéken, oszt nem fejlődött ki az agyad rendesen!''

(#6) godlike78 válasza fueled18 (#3) üzenetére


godlike78
csendes tag

A proci cserére már én is gondoltam, de akkor az első eset után miért jött rendbe? Meg a munkatársam prockója is szar lenne? (bár használtan vettük mindketten):F

''Az a bajod asszony, hogy túl sokat voltál vidéken, oszt nem fejlődött ki az agyad rendesen!''

(#7) godlike78 válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


godlike78
csendes tag

A portokat letiltottam. Semmi változás.
Azért kösz a tippet.

''Az a bajod asszony, hogy túl sokat voltál vidéken, oszt nem fejlődött ki az agyad rendesen!''

(#8) salgado válasza godlike78 (#7) üzenetére


salgado
tag

winamp uninstall!

(#9) zso73 válasza godlike78 (#1) üzenetére


zso73
veterán

És a lap támogatja az 1700+-t alapon, vagy csak beállítottad a lapban?

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10) Fenyő válasza godlike78 (#7) üzenetére


Fenyő
őstag

Hello!
Via PCI Latency patch-et própátad már? Tipikusan ilyen problémákra ajánlják! Pl. innen letöltheted Bővebben: link

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#11) mr_ricsi válasza godlike78 (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nincsenek púpos kondik a proci körül? Vagy feketedés-barnulás az ATX tápcsatiban?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) godlike78


godlike78
csendes tag

Na üdv mindenkinek!
Újra!
Úgy tűnik mükszik a gép!!! :DD
Sok mindent bütyköltünk rajta, de úgy néz ki hogy aza ''latency'' dolog volt az egyik ludas( kösz a tippet Fenyő), Ezután már ment a net meg a hang külön-külön, de egyszerre még nem. Egy bizonyos adatmennyiség után mindig lefagyott a netem, igazándiból nem értettük mi a gáz. Most úgy néz ki a dolog hogy 9 hálókarit próbáltunk ki és eggyel működik! :C Mostmár hozzá se merek nyúlni, nehogy elbas*ódjon valami.
Szóval köszönöm mindenkinek a tippeket. Kipróbálgattam amit írtatok és most müxik. Konkrétan sajnos nemtom még mindig mi volt a baja, mert csak egy dologra nem tudtuk ráfogni, de mostmár nem is ez a lényeg.
Szögesdróttal körbevettem, nehogy hozzáérjen valaki!
Mégegyszer köszike!
:R:R:R:R



[Szerkesztve]

''Az a bajod asszony, hogy túl sokat voltál vidéken, oszt nem fejlődött ki az agyad rendesen!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.