Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Egy kiemelten hátrányos helyzetű, borsod megyei kis faluban lévő iskola pedagógusaként kérném a segítségeteket.
Iskolánkat rendszeresen, évek óta elkerülik a különböző EU-s és állami támogatások, ezért próbálkozom már a létező összes csatornán, beleértve ezt a fórumot is. Informatika termünk felszereltsége kimerül 5 db működő, 10 éves körüli számítógépben (ebből egyet az egyik kedves fórumtárs ajánlott föl két éve, illetve kettőt a szintén a fórumtagok nagylelkű adományaként számontartott HDD és RAM hajt), illetve egy fél megabites internetkapcsolatban.
Természetesen nem várok sem ingyen számítógépet, sem hasonló dolgokat, de amennyiben valamelyikőtökszemélyesen, akár cégen keresztül hozzá tudna járulni az informatika terem bárminemű fejlesztéséhez akár olyan módon, hogy akár néhány szemléltetőeszközként is használható termék reklám posztert küld részünkre (bármi egyszerű, kisebb, vagy egészen nagy méretű poszternek is örülnék, amiket a számítástechnikai üzletek falán szoktunk látni, akár bármilyen perifériát, vagy hardvert reklámozó poszterre gondolok) , azért is nagyon hálásak lennénk. Ezen kívül akár komolyabb értéket képviselő promo ajándékot is elfogadnánk, amiket iskolai rendezvényeken, versenyeken nyereményként lehetőségünk lenne szétosztani a tanulók között, legyen az bármilyen reklámot tartalmazó pendrive, számítástechnikai magazin, kisebb periféria, egér, stb. vagy akár egy egyszerű toll, vagy jegyzetfüzet.

Szégyen, vagy nem, ez a valóság itt borsodban.
Bárminemű segítségét, vagy akár tanácsát, hogy hová fordulhatnék ilyen kéréssel előre is köszönöm mindenkinek!

(#2) djdaniel válasza HagaNRG (#1) üzenetére


djdaniel
senior tag

Magyarország... :(

mért nem fordulsz a Klebelsberg Intézményfenntartó Központhoz ?

egyébként anno 2 éve egyik ismerősöm fia mesélte ( ő Pécsett a nevko 2 suliba járt ) leselejtezték a régi p4-es gépeket meg a monitorokat..stb
tanár fogták és elvitték haza őket...
legalább is az én be látásom szerint, inkább jótékony célra kellet volna fordítaniuk, nem saját maguk között szétosztaniuk.

(#3) HagaNRG válasza djdaniel (#2) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ne hidd, hogy olyan elrugaszkodott ötlet lenne ez bármely kisfalusi iskolában.
Mármint, hogy van, aki inkább hazaviszi. Egyszerűen még mindig van olyan, aki olyannyira idegenül mozog az informatikában, hogy nem néz utána, hogy tuti jó, működő cégek által leselejtezett géphez hozzájuthat már 25 ezerért is, és azt hiszi, hogy számítógépet még mindig csak 150 ezerért lehet venni.
Ilyenkor van az, hogy ha valaki azt mondja- "te, nem viszed haza a tíz éves irodai/iskolai gépet?" akkor természetes, hogy ugrani fog érte, még akkor is, ha megengedhetné, hogy sokkal jobbat vegyen magának.

Különben tényleg csak olyan kevésen múlik néha a siker. Egy-egy informatikus, aki iskolákat lát el, fel sem fogja, hogy nincs mindenhol 2 millió tíz gépre+egy nyomtatóra, múlt évben nagy nehezen sikerült 100ezret a helyi hivatalból kikönyörögni, amiért egy székesfehérvári gép adott volna 5db komplett, jól használható, jól működő PC-t egérrel, billentyűvel, monitor nélkül. Aztán a vége az lett, hogy ez a pénzösszeg sem járt.

(#4) gozso


gozso
senior tag

létezik ilyen hogy informatikai normatíva. idén nem tudom lesz e. tavaly illetve előtte mire költötte az iskola?
tudom, a "sápot" iskolai adminisztrációs szoftver (amit senki nem használ) le kell adni belőle...
tudom miről beszélek, gyakorló pedagógus és rendszergazda vagyok.

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#5) gozso


gozso
senior tag

ezt kihasználtátok?

figyelmedbe

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#6) HagaNRG válasza gozso (#4) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen a segítséged, hidd el, már ez is nagy segítség.

A jelenleg futó pályázat-“SZÁMÍTÓGÉP: A MINDENNAPI TÁRS 6″- táblázatában az szerepel, hogy ha jól értem a nyertes pályázónak is komoly összegeket kell befizetni a számítógép csomagokért. Jól értem?

Mert akkor ez is esélytelen számunkra,

(#7) HagaNRG válasza gozso (#5) üzenetére


HagaNRG
őstag

Az LSK által fémjelzett normatívából rémlik valami.

Ha nem tévedek, ez ügyben volt csomó oda-vissza telefonálgatás, emailezés, ígérgetés az eddigi fenntartó- az önkormányzat felől. A vége az lett, hogy megígérték, hogy van az iskolának 400 ezer informatikára elkölthető összege, árajánlat, nagy válogatás, elterveztem mindent, mik férnek bele a keretbe, aztán a végén közölték, hogy sajnos csak 40 ezer maradt, mert még előző évben tagintézményként szerepeltünk és a másik iskola elköltötte az összeg nagy részét. Aztán a végére még 40 ezer sem lett.

Nem tudom, hogy ez ügyben mit tudsz esetleg még segíteni, visszamenőleg minek kell utánanéznek, tényleg előfordulhat-e ilyen jelenség, hogy vagy a másik iskola, vagy a fenntartó önkormányzat elkölti a suli pénzét.

(#8) gozso válasza HagaNRG (#7) üzenetére


gozso
senior tag

nem költhette volna el, részarányosan (fő/x ezer ft) járt volna nektek.
elég gyenge lehet a vezetés ha ezt hagyta. :( egyébként is, a másik iskola (gondolom ő volt a gesztor, azaz anyaiskola, ti meg a tagiskola) hogyan számolt el ezekkel a pénzekkel? az eszközöket, amiket vásároltak, leltárba kellett venni, ezzel mi a helyzet?

jól értem hogy társult intézmény voltatok, és kiléptetek a társulásból?

még előző évben tagintézményként szerepeltünk és a másik iskola elköltötte az összeg nagy részét>>>> na ilyenről már hallottam. a sulit beleugratták valami marha drága szedett vedett szoftver vásárlásba (majd előkeresem mibe) a fenntartó meghitelezte rá a pénzt, az informatikai normatívából meg "visszatörlesztette"

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#9) gozso


gozso
senior tag

SZÁMÍTÓGÉP: A MINDENNAPI TÁRS 6>>> sajnos, valóban jól érted, itt be kell szállni pénzzel...:(

van valaki aki figyelemmel kíséri a pályázatokat nálatok? a kiemelten hátrányos helyzetű településekre mindig van valami

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#10) HagaNRG válasza gozso (#9) üzenetére


HagaNRG
őstag

Senki, mostantól kezdve majd igyekszem jobban szétnézni.

(igazából már több céget személyesen kerestem föl telefonon, e-mailen keresztül, hátha tudnak segíteni, úgy ajánlottak egy pályázatokkal foglalkozó céget, aki területileg egyébként is hozzánk tartozik, állítólag ő majd segít)

Köszi mindent.

(#11) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Továbbra is szeretettel várok bárkitől bármilyen tanácsot, ötletet, akár kézzelfogható ajándékot is!

(csak egy példa: pár nappal ezelőtt a playon cég küldött egy nagyobb dobozt, benne Sniper Elite baseball sapikkal, pár db. pólóval, nyakbaakasztós kulcstartókkal, egyéb játékokhoz kötődő apróságokkal, poszterekkel.
Kifejezni sem lehet, mekkora öröm 1-2 (sok) gyereknek még egy poszter birtoklása is... Néhány gyerek-bár a legtöbben tisztában vannak azzal, mi az az xbox, vagy a GTA- olyan szinten nélkülöz bármit, ami egy mai átlag tizenévesnek természetes lehet, hogy azon néha én magam is meglepődöm, ezért is hangsúlyozom, hogy a legapróbb fölösleges kacatnak tűnő dolog is hatalmas örömet jelenthet valakinek!

Köszönöm előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.