Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) natila


natila
újonc

Videó chip cserekor (26.000Ft volt) kivette a szervizes az elemet az alaplapból, azóta nem indul el a gép. Indítás után BIOS jelszót KÉR amit nem tudok. Azt mondta mondjam meg neki a jelszót másképp nem tudja megoldani az indítást. Kivette az elemet és a jelszó kérésekor nyomjam a következőket: F1-t nyom utánna 3-szor ENTERt, majd F2-őt ilyenkor néha elindul úgy, hogy ezt többször kell ismételni mire sikerűl. Többesetben az akkut is kikell venni és visszatenni mire nehezen elindul. Kérem aki tud segítsen, adjon tanácsot. 73 éves nyugdijas vagyok. Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!!!

(#2) daninet válasza natila (#1) üzenetére


daninet
veterán

Valószínű mikor megpörkölte az videochipet a cseréhez a kedves Mester Úr okozott némi problémát a környezetében is. A mai gépeknél már nem sokat ér ha kivesszük az elemet, egy flash chip tárolja a jelszót.
Elsősorban windows alól meg kellene próbálni frissíteni a BIOS-t amikor sikerül felállítani a rendszert.

Másrészt, ez a személyes tanácsom:
Az a videochip csere annyiba került amennyiért egy hasonló gépet lehet venni (ami jó eséllyel működik is).
Az ilyen "BGA rework" esetében kérdéses honnan van a csere chip, általában ebayről vásárolnak bontott "refurbished" chipeket. Tipikusan 3 hónap múlva ugyan ezt a hibát fogja produkálni a gép. Amelyik egyszer elesett attól meg kell szabadulni, mert csak a baj lesz vele. Felesleges rá többet költeni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) bsh válasza natila (#1) üzenetére


bsh
őstag

esetleg ezt megpróbálhatod (az interneten találtam, sok helyen, tehát biztos, hogy működik! :DDD )
1, ha elindult a windows, állítsd át a dátumot 2002. január 2-re, majd újraindítás
2, mikor kéri a bios jelszót, nyomd meg az ALT+R kombót (password recovery mód)
3, jelszónak add meg ezt: ALAA4ABA
4, ha sikerült, lépj be a bios-ba és állíts be mindent, a jelszót is, és mentsd el a beállításokat! utána törölheted is a jelszót.

(#4) Mate


Mate
nagyúr

Legközelebb használd a keresőt!

Nem kell mindennek új fórumtémát nyitni. A kérdésedet itt teheted fel.

A topikot zártam!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.