Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) finest


finest
őstag

Van egy PIII-as rendszerem Acorp alaplappal. Újabban előfordul, h 3D-és játékok futtatása közben (főleg, ha mindkét vinyó be van kapcsolva) a rendszer úgy áll váratlanul le, hogy a ki-be kapcsolásra nem reagál, és csak úgy tudom a gépet újraindítani, h az elosztót, ahonnan az áramot kapja, ki-, majd bekapcsolom. Ha ezt rögtön a leállás után teszem, a gép nem indul újra, kicsit mindig kell várnom. Úgy tűnik addig, amíg az alaplapon ki nem alszanak teljesen a ledek.

Szerintetek a táp (Qtech 400W) vagy az alaplap lehet a ludas?

A mem a memtest szerint jó. A proc 51 C fok szokott lenni (P3 1.2 GHz) ez is okés.

A VGA egy GF FX5700-as, lehet, h ez terheli túl az alaplapot?

Tapasztalt valaki már hasonlót?

Mik a tippjeitek?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2) I_Am válasza finest (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Tipp 1. alaplapi kondik kiszáradtak.
Tipp 2. táp a ludas.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) finest válasza I_Am (#2) üzenetére


finest
őstag

Kb én is itt tartok.

Hogyan lehetne egy kiszáradt kondit fülön csípni?

Van elfekvőben egy 230W-os tápom, holnap kipróbálom azzal. Persze van, amikor a hiba csak órák után jön elő, sőt van, h megúszom napokig hiba nélkül. De az is előfordul, h többször egymás után megismétlődik. A SoF2 utolsó pályáját alig tudtam végigjátszani, vagy 4X behalt a cucc egymás után..

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) I_Am válasza finest (#3) üzenetére


I_Am
veterán

A kondikat először nézd meg nem-e puposak. Én azért gondolok a kondikra, mert meg kell várnod mig kisülnek. (ezt jelzi az is, hogy a led elalszik a lapon.) Igaz a tápban is vannak pufferkondik, tehát azok is lehetnek a ludasak. Cseretáppal már egy dolgot ki lehet zárni, talán még másik vga-val is tesztelnék. (egy próbát megér, de sztem kondis lesz a lap)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) finest válasza I_Am (#4) üzenetére


finest
őstag

Köszi az infókat!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.