Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pypec


Pypec
tag

Hello Mindenkinek !

Azoktól kérnék elsősorban segítséget illetve tanácsot,akik aktívan rögzítenek TV-ről HDD-re esetleg még Digital-8 as rendszerű videókameráról is.

Máris két dolog érdekel...... (kíváncsiság....)

Nos ami fontos, milyen gépet kellene összehozni ahhoz, hogy simán tudjak rögzíteni TV adásokat
HDD-re (legalább VHS minőségben) és persze a kameráról való lementéshez.

A módszereket még nem ismerem.....,ezért kérném a segítségeteket. (milyen: proci,VGA,HDD,Tuner-kártya,.....blablavla...)
Szereintem ezt ti jobban tudjátok.... A konkrét, általatok használt konfig is érdekel (a tapasztalaitokkal együtt)

Előre is köszönöm a segítséget!

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#2) PrinczA válasza Pypec (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

En evekkel ezelott vettem fel musorokat TV-bol, a gep:
Abit BH6
Cel700-al
128Mb RAM
40Gb hdd
Pixel View Pro TV kartya
3**x2**-es (nem tudom a pontos felbontast) felbontasban egybol divx-be mentve.
A tv kartya programjaval az volt a gond, hogy csak 2* percet tudott csak rogziteni, de talatam vhol egy kis progit amivel minden nehezseg nelkul 2-3 orat is sikerult menteni es meg darabolni is tudta a megadott meretre, pl. 700Mb (1cd) (mindez Win98 alatt).

(#3) I_Am válasza PrinczA (#2) üzenetére


I_Am
veterán

Az Intervideo winDVR is tuggya kezelni a tuner kártyákat és jó minőségben lehet vele dolgozni, valamint nem bonyolult. Nekem anno mikor még volt tuner kártyám akkor 1.8A-s volt 2,7-re húzva 512 rammal és pinnacle pctv rpo tuner. Relatime-ba overlay megjelenitéssel simán ment a 30fps is egyből divx-be (hanggal együtt persze) komposit bemenetről.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) PrinczA válasza I_Am (#3) üzenetére


PrinczA
őstag

''Intervideo winDVR is tuggya'' de gondolom nem ingyé :)

(#5) PrinczA válasza PrinczA (#2) üzenetére


PrinczA
őstag

Cel700-al = 700Mhz

(#6) Pypec


Pypec
tag

És mondjátok csak, mostanában már nem csináljátok?

Én olyan minőséget szeretnék legalább,mint ha videóval venném fel.
Meg lehetne azt is csinálni,hogy VHS-t digitalizálok,de az már fúj minőség,nem?
Na és azt nem tudom,hogy ennek mekkora képméret felel meg(***/***)....
És milyen gépigénye van.....

Köszönet az eddigiekért!

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#7) PrinczA válasza Pypec (#6) üzenetére


PrinczA
őstag

''És mondjátok csak, mostanában már nem csináljátok?''
A tesom elkunyizta a TV kartyamat, azota nem veszek fel tv-bol.

(#8) simonzé válasza Pypec (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Az élvezhetőség alsó határa: 356*288. ez még nem VHS minőség, de mondjuk egy 640*480 már hasonlít. Ezt bármelyik mai TV tuner tudja (na jó, a legalja nem biztos).
Hallottam egy nemtommilyen D100 nevű digitalizáló kártyáról, ami hardveresen tömörít DivX-be, és composite meg SVHS bemenete is van. Minőségr nem a csúcs, de 10 ropi az ára. Asszem a hardinwest.hu-s árlistán szerepel a kártya. Download it! Asszem, hogy 1ghz-s gépnél már tudja a 640*480-at divx4-gyel röptében. 3000kbps-nél már VHS minőségű lesz a fevétel.

I don't fit in. I fit out.

(#9) FujitsuS


FujitsuS
csendes tag

Sziasztok! gyakorlati infóra van szükségem: a metro áruházban lévő Fujitsu Siemens Amilo L 6820 notebook vásárlásán gondolkozom. Szerintetek ér ez 210+ÁFA-t? Nekem renszergazda mondta, hogy mechanikailag elég megbízható.
Kiváncsi vagyok több véleményre mielőtt belevágnék. Többek közt cd-írásra használnám digit géphez, és Photoshop 7 futna rajta meg esetleg autocad szerü progik, természetesen nem várom el hogy akadásmentesen fusson, de azért lehessen rajta dolgozni...

Minden építő hozzászólást örömmel fogadok:
FujitsuS

(#10) tomcica válasza FujitsuS (#9) üzenetére


tomcica
addikt

Ha a kepkartyaja akarmilyen Radeon vagy GeForce akkor siman lehet rajta dolgozni,ja XP-ben 256 mb ram vagy tobb nem art

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11) FujitsuS válasza tomcica (#10) üzenetére


FujitsuS
csendes tag

Vmilyen intel csip van VGA-nak. Az asztalim egy microATX-es Intel öszvér, ott nem jelent problémát, de hogy ez mennyivel másabb mint a notebook azt nem tudom...

(#12) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok!

Kéne összeraknom egy gépet a családnak, amin főleg játékok mennének, és van rá 80-90k Huf. Eddig amit kinéztem: Asus P4SX alaplap, Cel1700, 256DDR, 40Gb 7200as HDD, Gef2MX440.
Viszont közben azon töprengtem, vajon nincs-e a P3-as kategóriában egy olyan gép, amin elfutnak az 1-2 éves játékok (GTA Vice City a referencia), normálisan, akadozás nélkül, de elég 640x480ban vagy 800x600ban, tehát nem kell egy csúcs gép. És akkor a 90ből kijönne a gép monitorral együtt. Mit gondoltok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.