Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barzo


barzo
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérem,hátha valaki már találkozott ilyen problémával!
A gépem csak néha-néha akar bekapcsolódni!Álltalában bekapcsolásra meg se nyikkan,esetleg bevillan a power led és megmozdulnak a ventillátorok,aztán sokadik probálkozásra beindul a vas!Ha már megy akkor semmi gáz,megy órákon keresztül,amíg ki nem kapcsolom.Amikor először tapasztaltam a hibát és végre bekapcsolódott a gép akkor boot közbe megállt kiírt valami ''cmos'' szöveget és hogy nyomjak f1 -et és az időt is elfelejtette a win.Tud valaki segíteni hogy mi lehet a baj?A reset és a power kapcsolót felcseréltem hogy kizárjam a kapcsoló hibáját,igy sem működik a vas.Az alaplap epox kt133a.
Előre is köszönöm!

(#2) MoP_FX 57 válasza barzo (#1) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

veletlenul nem cmos check sum error-t irt ki

(#3) [w] válasza barzo (#1) üzenetére


[w]
őstag

merülne az elemecske és elfelejti a bios-beállításokat? én elképzelhetőnek tartom.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#4) barzo


barzo
csendes tag

sajnos nem emlékszem,ha azt írt ki akkor mi a baj?

(#5) MoP_FX 57 válasza barzo (#4) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

lemerult a bios elem

(#6) behappy válasza barzo (#1) üzenetére


behappy
aktív tag

alaplapi elem gyengülésekor szokta a cmos checksum errort irni

nem bekapcsolással és pici venti megmozdulással csak rossz tápnál találkoztam...de a Tiéd beindul... Nemtom lehet-e az , hogy gyengélkedik a táp? habár vagy megy vagy nem...

de én kipróbálnám egy másik táppal a helyedben.

(#7) barzo


barzo
csendes tag

ha az elem a ludas akkor még be kellene kapcsolódnia,ventik forognának ...stb
vagy okozhat ilyen hibát?

(#8) MoP_FX 57 válasza barzo (#7) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

attol meg a ventik forognanak,szerintem

(#9) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#8) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

s ha jol tudom az elem lemerult ,a boot sorrend a kovetkezo 1.floppy 2.hdd 3.cd
gondolom nem volt bent inditolemez ,ezert bootolt a vinyodrol

[Szerkesztve]

(#10) Pokerle


Pokerle
tag

Nekem a gépem például csak minden másodikra indul el. Megnyomom a power gombot felpörögnek a ventik, meg minden, csak a winyó, CD-ROM, meg ilyenek nem indulnak el és képet sem ad. Ha jól tudom, akkor ez a táp miatt van, de nekem így kitűnően működik a cucc. Nem is gond, legalább aki nem ismeri, az megijed, hogy tönkretette :) .

(#11) barzo


barzo
csendes tag

kontakt hibára is gyanakodtam mert néha akkor indult be a vas amikor le-fel raktam az alaplapi tápcsatlakozót,de ez csak véletlen volt,mer ha már megy a gép és mozgatom a csatlakozót nem történik semmi ....''újraindulás kikapcs...''

(#12) Gorneck


Gorneck
titán

Ha rossz az elem attól még megy a gép! Bios checksum lehet vmi extrém beállítás is a biosban amit már nem bírta lap és így reagált! Próbálj egy elemcserét, ha nem müxik akkor egy bios friss talán megoldást jelent!

Gorneck#1239

(#13) ptiboy


ptiboy
senior tag

lehet tényleg szivetót kéne berakni a gépedbe :)
vagy kimész a piacra és veszel egy elemet (50ft)

:)

(#14) barzo


barzo
csendes tag

A tápot ki lehet mérni valahogy ?

(#15) modder válasza ptiboy (#13) üzenetére


modder
aktív tag

vagy egy márkásabbat, ami elmegy még 3 évig 1000HuF-ért :(

(#16) TexT-BoY válasza barzo (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

látom nem mai a géped az elem nem adhatta be az unalmast??

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#17) modder válasza barzo (#14) üzenetére


modder
aktív tag

ja! kilóra a nagybanin :)

[Szerkesztve]

(#18) ptiboy válasza modder (#17) üzenetére


ptiboy
senior tag

lol :)

1000huf egy 5V-os kis szutyok hoki korongér? na neee

:)

(#19) barzo


barzo
csendes tag

elemcserét megejtem addig is irjatok ha nem elem akkor mi lehet még?

(#20) modder válasza ptiboy (#18) üzenetére


modder
aktív tag

de, kb annyi.
na jó lehet, hogy 800,-
sőt még az is megeshet, hogy 1500HuF

barzo:
Táp. esetleg az alaplap xar, de próbáld ki egy másik táppal, vagy ha már megy, akkor mérdd le a feszültségeket aidával

[Szerkesztve]

(#21) ptiboy válasza modder (#20) üzenetére


ptiboy
senior tag

hát akkor egy régi lapba egy új elem olyan mint egy trabiba a katalizátor :DDD többe kerül mint a trabi :)

:)

(#22) MoP_FX 57 válasza ptiboy (#21) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

asszem az a kis hokikorong csak 3 V-os :DDD

(#23) behappy válasza barzo (#11) üzenetére


behappy
aktív tag

hopp, erről eszembe jutott vmi!

volt egy gép nálam szervizelésen. Az is pont ezt csinálta, nyomkodtam a power gombot és csak picit mozdulgattak a ventik. A P4es tápcsati volt kontakt hibás. Szerintem nálad is ez lesz a gond.

(#24) mr_ricsi válasza barzo (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ilyet csinál akkor is, ha a ventillátor nem ad forgásjelet, vagy nincs rádugva. A biosban ki kell kapcsolni a figyelését, ezzel ki lehet próbálni, hogy ez okozza-e a hibát.

(Ennél a lapnál a korai biosverzióknál 2500f/min-re volt beállitva a határ, és csak valamelyik későbbiben csökkentették le, ha jól emlékszem, 1700-ra.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) breetai


breetai
aktív tag

Én ilyennel már taliztam. Tápgond!!!! :o Sajna valószínüleg nem ad elég kakaót, vagy egész egyszerűen elindúlt hazafelé. Javaslat: Próbáld ki másik táppal! Ha tévedtem BOCS! Én még azért magát a gombot is megvizslatnám!!! :)

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#26) Sn00k válasza Pokerle (#10) üzenetére


Sn00k
veterán

Muhahaaa ez jó! :DDD :Y

3njoy the Lif3

(#27) Dufresne


Dufresne
addikt

Ha elem lenne, attól még a ventik forognának rendesen, legalábbis nálam elemcsere előtt forogtak, de nem indult a gép, csak ha szerencsém volt.
Ez inkább valami kontakthiba lesz, ami kis tisztogatással, meg kontakt szprével megoldható jó esetben. Nekem még régi matsonic lapnál jött előilyen gond és szervízben sem tudták rá a megoldást, mehetett kukába, mondjuk szar lap is volt:(

(#28) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Nekem is volt hasonló jellegű hibám, nekem POWER kapcsoló volt szar. De a te esetedben szerintem tápot kellene cserélni, mert ugye bekapcsoláskor kapja a táp a legnagyobb megterhelést.

(#29) barzo


barzo
csendes tag

Sziasztok!
Az elem tökéletes! A táp is az! Az alaplap tápcsatlakozója körül lehet a baj mert ha lehúzom a csatlakozót és utána vissza dugom ,de nem teljesen akkor álltalában elindul,vagy ki lehet kísérletezni 1-2 alkalommal hogy hol indul be,viszont nem lehet kontakthiba,mert ha már beindul akkor megy tökéletesen a tápcsatlakozo össze-vissza mozgatása esetén is.Ebben az állapotában bekapcsolható a gép 1-10 -szer utána újra le kell húzni a csatlakozót, NEM ELÉG A MOZGATÁSA és kezdődik előről a ''hidegindítás''
Mit lehet ezzel kezdeni? Vigyem szervízbe,vagy csere új alaplapra?
Egy ismerős azt mondta,nézzem meg a nagy kondikat a tápcsati környékén hogy nem-e puposodtak ki,De nem kívülről minden rendben!

(#30) barzo


barzo
csendes tag

Valaki?

(#31) Club válasza barzo (#29) üzenetére


Club
őstag

Ha a lapod garancális, akkor irány a szervíz.
Ha nem, ebben az esetben keress meg egy jó elekroműszerészt,(szerintem komolyabb műszaki boltok,villamosipari boltok tudnak ajánlani), és vidd el hozzá,nézze meg, mert lehet hogy csak contact- hibás, de lehet hogy sérült,de forrasztható:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.