Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Segítség! Átvertek! :'( (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Sziasztok!
Ezt az esetet már jelentettem a kivel nem érdemes üzletelni topicban, de úgy gondoltam hogy nyitok ezzel kapcsolatban egy témát is, hogy az esetleges kérdésekre nyíltan tudjak válaszolni. Remélem minél többet segítenek majd, és végre rendeződni fog a dolog.
Nagyjából 2 hete a kedves tag, bejelentette, hogy 31k ért adna nekem egy garis 3870-et és egy 4870-et is. Nagyon megörültem, mert ez elég jó ajánlatnak tünt :), így hát tesómtól kértem egy kis pénzt, és kölcsön pénzen megvettem tőle a 2 karit. Nagy áhítattal nekiálltam a karik tesztelésének, a 3870 tökéletesen műxik, minden rendben van vele még máig is, de a 4870 hibás. A kártyát be sem kapcsoltam, mert tettem volna rá egy scythe mushashi hűtőt, de a hiba már a hűtő levételekor meglátszott...egy jókora folton beégést vettem észre, így nem is mertem később sem gépbe rakni.(lentebb megtaláljátok a képeket) Amint megvolt a probléma, fel is hívtam, azt mondta semmi baj, majd elutalja a pénzt, és a kari visszajut később. Mondtam neki hogy rendben, jöhet a pénz, minden adatot megadtam neki. A szomorú hír viszont az, hogy pénzt eddig még nem kaptam. :( Sztem nem is fogok már ezek után, csak ha valaki megszán a segítségével...
A legszebb dolog ebben az egészben még az, hogy egy gigabyte lapot is eladott nekem, ami rossz volt, és nem indult, továbbá üzleteltem vele még 2gb ddr2 kingmax ramot, amiért adott volna 2x512mb ddr2-t, meg 2 házat, amit ez egyik postáshaverjával küldetett volna ki nekem ingyen, persze ez a csomag sem jött meg. Szóval a tag tartozik nekem egy 4870árával+5,5kval a gigabyte lapért+1gb ddr2 rammal(ha jószívűen nézem a dolgokat).
A tagnak minden elérhetősége megvan: cím, telefonszám, msn, email, ph, De nem jelentkezik, és el sem tudom érni. Gondoltam rá hogy házhoz megyek, de az megint egy 5ks benzinköltség lenne, és az már tényleg több lenne a soknál, ha esetleg nincs otthon.
Az alábbi linken mindent megtaláltok a partnerrel kapcsolatban, a tagnak 2 ph nickje van, és mind a 2vel csalt, Ezt mások is bizonyítani tudják.

Ezt a karit adta el nekem, egyébként a kari tulajdonosa is bajban van, bár az ő kára kisebb, csak egy rossz 4870el húzták be.
Egyik phs nick
régebbi nick
IWIW
Felesége

Elvileg ezen a címen, és telefonszámon elérhető, a telefont nem veszi fel, ő sem és a felesége sem. A címet a táv miatt nem próbáltam még. :(
Kérlek titeket, hogy segítsetek, amennyiben tudtok. :(

A számom az adatlapomon. ;)

(#2) vhunor válasza KukkSteve (#1) üzenetére


vhunor
őstag

Miért nem teszel rendőrségi feljelentést?

(#3) KukkSteve válasza vhunor (#2) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Mert az elsődleges célom az lenne, hogy a pénzemet visszakapjam. Azt hallottam, hogy ha rendőrségre jut a dolog, akkor pénzre ne igazán számítsak. :(

A számom az adatlapomon. ;)

(#4) old gray válasza KukkSteve (#3) üzenetére


old gray
addikt

Én személyesen találkoztam ezzel a taggal kb. 2 éve, egy 160GB-os Maxtor hdd-t vettem tőle. Garisként hirdette, de a gar.papírt nem kaptam meg..ígérte, hogy postán eljuttatja de nem lett belőle semmi. A hdd szerencsére hibátlan volt.

Ajánlom a személyes látogatást, kis sunyi alaknak tűnik, egy hangosabb szótól kb. befosna szerintem. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5) dízelracer válasza KukkSteve (#1) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ha van a srácnak gerince akkor bejön ide és leírja az ő verzióját. Kíváncsian várjuk.

szerk: nem értem miért üzleteltél vele ha már több alkalommal is átvert. Ezt elb... hmm, elbaltáztad.

[ Szerkesztve ]

(#6) WildBoarTeam válasza dízelracer (#5) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Hát már jó ideje nem volt a fórumon bejelentkezve, szóval azt várhatjuk....
Jelezd a feleségének, hátha az belátásra bírja.

blabla

(#7) kételkedem


kételkedem
addikt

A felesége mit vétett? :F

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8) Sirandrish válasza kételkedem (#7) üzenetére


Sirandrish
legenda

semmit csak ő hátha meggyőzi hogy ez így nem túl jó mert még valaki arconcsapja vagy kétszer..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9) Gabr válasza vhunor (#2) üzenetére


Gabr
tag

Mármint ki? Ezen post után?

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#10) kételkedem válasza Gabr (#9) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha már itt vagy, előadhatnád a te verziódat is!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11) dízelracer


dízelracer
senior tag

KukkSteve. Ne próbáld győzködni, ne legyél vele jófej. Ha átvert tegyél ellene rendőrségi feljelentést. Az lehet, hogy csak 1-1,5év múlva de a pénzed úgy is visszakapod majd mert a bíróság kötelezni fogja a neked okozott kár megtérítésére. Őt meg jól meghurcolják, erősen szopóágra kerül. Na habozz. Tegyél rendőrségi feljelentést !!! Ne hagyd már, hogy a fejedre szarjanak wazze... :U

szerk: ettől függetlenül én továbbra is szívesen meghallgatnám a másik fél verzióját is.

[ Szerkesztve ]

(#12) WildBoarTeam válasza dízelracer (#11) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Ezzel is egyetértek. Ha feljelented, annak nyoma van, így ha másokat is átver/át akar verni, akkor már nehezebben fog menni neki. Esetleg írj róla véleményt iwiwen, hátha az is észhez téríti (azért rokonok/barátok előtt tuti nem fog jól kijönni a srác).
Fel kell jelenteni és le kell járatni. Ennyi... :K

Megj.:
Sajnos tényleg lassan dolgozik ilyen ügyben a rendőrség és a bíróság is, de tuti hozzájutsz a pénzhez.

blabla

(#13) nem_tom válasza KukkSteve (#1) üzenetére


nem_tom
őstag

Én tuti házhoz mennék és így vagy úgy, de kiszedném belőle a lóvét. (lehetőleg erőszakmentesen, de határozott fellépéssel)
De lehet tényleg jobb megoldás feljelenteni.

(#14) Sirandrish válasza nem_tom (#13) üzenetére


Sirandrish
legenda

önbíráskodást nem szeretik..még a végén te húznád a rövidebbet..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) Gabr válasza kételkedem (#10) üzenetére


Gabr
tag

Az enyémet? Ja jó, igyekszem. :)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#16) kételkedem válasza Gabr (#15) üzenetére


kételkedem
addikt

mellényúltam, sry! :B

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17) Gabr válasza WildBoarTeam (#12) üzenetére


Gabr
tag

Mire akarod feljelenteni? Csalás nem történt. Bizonyítani, hogy eleve megsülve érkezett lehetetlen. Ha felhívod, hogy adja vissza a pénzt, vagy megkeresed személyesen ő jelenthet fel önbíráskodásért, súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolás vádjával, és semmit nem fog tudni ellene tenni. Sajna előnyben van a másik fél. Tanulóleckének jó példa. Felesleges ilyenekkel terhelni a rendőrséget.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#18) dízelracer válasza Gabr (#17) üzenetére


dízelracer
senior tag

A mondandód alapján kezdem azt hinni, hogy te vagy a másik fél ...

(#19) nem_tom válasza dízelracer (#18) üzenetére


nem_tom
őstag

Vagy csak tisztában van a magyar jogrendszerrel.

(#20) dízelracer válasza nem_tom (#19) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ez itt a probléma. Senki nem áll ki magáért. "Áhh úgy sem tudom bizonyítani. Áhh biztos elküldenek majd, hogy erre nincs a rendőrségnek kapacitása. Áhh úgy sem kapom vissza a pénzem, stb ..." Ragozzam még? Ezért érzi nyeregben magát az összes piti csaló mert az emberek legalább 90%-a így gondolkozik. Nyel egy nagyot elkönyveli, hogy jól megszívta és próbálja mihamarabb elfelejteni az egészet. Egy dolgot mélyen véssen mindenki az eszébe. Senki nem áll ki érted, neked kell kiállni magadért! Ez az élet minden területére igaz. Amúgy is az értékhatárt nézd csak meg. Bizony, ez már más elbírálás alá esik, főleg ha bizonyítást nyer, hogy más embereket is becsapott. De tényleg nem értem a szenvedő alanyt sem, az ilyen gerinc nélkül született egyedekkel miért kell leállni üzletelgetni? Nyilvánvalóan egy csaló. 3x verte át az áldozatát aki még mindig nem tesz semmit. Nem kell csodálkozni, hogy Ő most ezeket a sorokat olvasva otthon röhög a markába és elégedetten hátradől a karosszékében. Nem fenyegeti veszély mert még arra sem képes a lehúzott fél, hogy feljelentést tegyen ellene. Akkor miről is beszélünk? Nem itt kell durrogni, a tettek mezejére kell lépni.

(#21) WildBoarTeam válasza Gabr (#17) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Hogy hogy mire jelented fel? kb 40 rongy elég indok vagy nem??!!
Ahogy KukkSteve leírta, a megsütött VGA-t vette valakitől P.K.Gabesz (akit szintén átvert), szóval már ketten vannak, akiknek összefügg a vallomásuk. Ha együtt elmennek simán fel tudják jelenteni.
Másrészről, ha te odaállítasz hozzá mondjuk egy másik emberkével (akit tanúnak hívsz) és megkéred, hogy fizessen, az miért önbíráskodás? Te csak a pénzedet kéred tőle, ha meg nem adja, feljelented és kész.
Más: a PH!-t hivatalból megkeresheti a rendőrség (feljelentés után), és kérhetik a vele kapcsolatos adatokat (e-mail cím, IP-cím, levelezései, stb.) Ha abban van bizonyító erejű dolog, akkor bukta van. Ennyi.

Amúgy igen a pártját fogod a P.K.Gabesznek... elég gyanús, hogy ismer(het)ed... , vagy akár Te vagy az egy 3. névvel... (már bocs az őszinte megnyilvánulásért ;) )

blabla

(#22) Gabr válasza dízelracer (#20) üzenetére


Gabr
tag

Ez a kiállok az igazamért jó dolog, de nem úgy, ahogy te előadod. Rendben, feljelenti, mondjuk csalás vádjával. Két hónap múlva kap egy határozatot, hogy nem történt csalás, mert valóban nem. A csalás a mi jogrendszerűnkben jóval komplikáltabb. Amit megtehet emberünk, hogy fizetési felszólítást nyújt be a helyi bíróságon, majd ha az illető ellentmond viheti polgári perré, de sok értelme nincs, mivel mint mondtam, nem lehet bizonyítani, hogy megsülve kapta.

Ja igen, köszi a bókot, de nem én vagyok a másik fél. :)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#23) Gabr válasza WildBoarTeam (#21) üzenetére


Gabr
tag

"Másrészről, ha te odaállítasz hozzá mondjuk egy másik emberkével (akit tanúnak hívsz) és megkéred, hogy fizessen, az miért önbíráskodás?"

Azért, mert az a hatóság(kirendelt hatósági végrehajtó mondjuk) dolga, azért. Nem védek én senkit, csak furcsa az ilyen hsz-eket olvasni.

"a PH!-t hivatalból megkeresheti a rendőrség (feljelentés után)"

Biztos lehetsz benne, hogy eddig nem jut el az ügy.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#24) Lenry válasza Gabr (#23) üzenetére


Lenry
félisten

pedig baromi sokszor el szokott

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) dízelracer válasza Gabr (#22) üzenetére


dízelracer
senior tag

Akkor meg egyszerűen bele kell lépni a gyerek szájába. Pénze akkor sem (biztos, hogy) lesz de kurva jó érzés ! Önbíráskodás? És? Jelentsen föl. Én abban az időben éppen 120km-el odébb másik 6 barátommal néztem épp az esti meccset egy kocsmában. Ennyi. Bizonyítsa be bárki is a földön, hogy nem úgy volt. Esélye nincs. Mindenkivel meg lehet találni a közös hangot. Kivel így kivel úgy. Én magam eléggé primitív megoldásnak tartom de ha valaki csak abból ért, hogy beverik az arcát akkor nincs kecmec, oda kell állni és meg kell tenni. Ez ilyen egyszerű. Vagy ahogy mondani szokás: a cél szentesíti az eszközt...

#24: Persze, hogy el. :K

[ Szerkesztve ]

(#26) Gabr válasza dízelracer (#25) üzenetére


Gabr
tag

Hát akkor tedd ezt. [vállat von]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#27) WildBoarTeam válasza Gabr (#23) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Hát te nagyon el vagy tévedve.

Ez olyan mintha azt mondanád, hogy nem sütsz otthon kenyeret, mert az a pék dolga. Miért ne tehetnéd meg? Nálad az a "személyes megkeresés" hogy rögtön képentörlöd? Lehet azt kulturáltan is intézni, beszéddel, verekedés és fenyegetés nélkül (bár az, hogy feljelented, ha nem fizet, az még nem az). És pont ezért kell egy tanú, hogy ne foghassa rád, hogy odamentél "verekedni". Sőt, még akár hangfelvételt/videót is készíthetsz, hogy ne süljön el fordítva a dolog.
Ja, igen sokszor jutott már odáig ügy, hogy a PH-t megkeresték.
Másrészről, ha megnézed a 100 legkörözöttebb bűnözőt Magyarországon, akkor 70%-ban csalások miatt keresik őket. Ezek után biztos, hogy hagyják az ügyet a pics@ba??

Nem védek én senkit, csak furcsa az ilyen hsz-eket olvasni.
Hidd el, a Tiedet is furcsa olvasni. Engem meg a Te hozzáállásod háborít fel.

blabla

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem, itt a PH!-n (is) olvastam már ilyen történetet, hogy valakit átvertek, az illető fogta néhány cimboráját, elmentek a címre. Pofon nem csattant, de a csaló még a benzinpénzt plusz egy kis bánatpénzt (telefonálások, idegeskedés, stb.) is visszaadott az okozott káron felül.

Ha a fent vázolt megoldás nem szimpatikus, akkor marad a rendőrség. Általában szeretik az ilyen ügyeket, minden adat megvan, jót tesz a statisztikájuknak.

(#29) dízelracer válasza Gabr (#26) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ki tudja. Ha 1x szemtől szembe állnék azzal aki lehúzott és gúnyos mosollyal az arcán próbálna valami kamu szöveggel lerázni lehet eldurranna az agyam és neki esnék. Ez csak ott derülne ki, innen a karosszékből nem lehet megmondani.

De van ismerősöm aki ezt konkrétan meg is tette. Valami csoda folytán mindjárt megváltozott az adós fizetési hajlandósága. Pedig ott nem pitiáner 20-30k volt a vitatott összeg hanem 9ember 1,5havi munkabére (kb ~1,7 millió forint) és 9 család megélhetése.

[ Szerkesztve ]

(#30) bullseye


bullseye
addikt

egyszerű civil ne kekeckedjen ilyen esetben. tanulópénz, tapasztalat ennyi. Ha a srácnak ez a hobbija/munkája, előbb utóbb át fog verni valakit, akit nem lett volna szabad. Majd az lerendezi...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#31) Lenry válasza bullseye (#30) üzenetére


Lenry
félisten

ez a létező legrosszabb megoldás. húzd meg magad. sírj csöndben, de nehogy kiállj magadért.
mi az, hogy tanulópénz? 30-40ezer forint? lehet, hogy neked könnyen elveszthető összeg, de ha rólam volna szó, minden követ megmozgatnék, hogy visszaszerezzem, mert igenis kurvanagy pénz tud lenni 30-40ezer forint is.

olvasd el a #20-as hsz-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) bullseye válasza Lenry (#31) üzenetére


bullseye
addikt

nem azt mondtam, én feljelenteném, mert az a dolgok rendje. itt is szólt, hogy vigyázzanak vele, ez is logikus. de hogy kimegy haverokkal fenyegetően felvonulni, meg vissza a pénztezni (terep és személyismeret nélkül pláne), az könnyen elsülhet visszafelé.
30-40 ezer forint nem könnyen elveszthető nekem sem, de ha valami rosszul alakul az erődemonstrációval és ugrik a bűntetlen előélet, az még rosszabb...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33) Lauda


Lauda
félisten

Mar van az ilyeneknek topikja: [link] [link]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Segítség! Átvertek! :'( (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.