Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neylon


Neylon
tag

Hi all! szóval a probléma a következő: Bekapcsolom a gépemet; lemegy a szokásos szöveg stb. normális esetben elkezd tölteni a winxp; helyette 15-30mp feketeség; aztán hirtelen elkezd tölteni a windows; betölt és nincs több probléma.

Mitöl lehet az az üresjárat kb 30 másodpercig??? nagyon idegesit már mindent megprobáltam ( winxp ujrarakás stb...)

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#2) engusz válasza Neylon (#1) üzenetére


engusz
veterán

VIA Hyperion 4in1, ez fel van telepítve? [L]http://www.viaarena.com/?PageID=300[/L]!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) [w] válasza Neylon (#1) üzenetére


[w]
őstag

30 mp? az bőven elég arra, hogy közben gyakorold a fejbenszámolást :DDD
egyébként nem lehet vmi netdriver tartja fel a boot-ot? pl. dhcp?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#4) Bazsesz válasza Neylon (#1) üzenetére


Bazsesz
őstag

Havernál is ez volt keményen, csak nála majdnem vacsi nyú XP-nél töltögetett ilyn 1-1,5 percig. Hogy miért, az passz. Aztán újratelepítette, és friss driverekkel megtömtük a vindovs-t, rögtön száguldott.

Úgyhogy lehet, hogy nálad is lesz egy ilyen prob.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#5) Neylon


Neylon
tag

asszem fenn van. miért?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#6) #32070144 válasza Neylon (#1) üzenetére


#32070144
törölt tag

Hali, hálózatban van a gép? Eventwievert néztd már, nincs benne bejegyzés?

(#7) Neylon


Neylon
tag

töltsem le és rakjam fel? ok. de ettöl szted elmúlik

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#8) Neylon


Neylon
tag

?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#9) Neylon


Neylon
tag

nincs hálozatban.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#10) agostonl válasza Neylon (#1) üzenetére


agostonl
tag

A te problémádra javaslom a BootVisXP nevü progit.
Elindítod,
Trace->Next Boot+Driver Delays
A Number of Repetitions-hoz tegyél mondjuk 5-öt, majd OK.

Ez 5 restart lesz, majd ha ez megvan, nézegesd meg, hogy melyik boot idő volt az 5 közül a legrövidebb, és az töltsd be a BootVisXP-be, majd Trace->Optimize System.

Ez ''defragmentálja'' a Boot folyamatot, mivel az XP képes több proceszt egyszerre futtatni, ezért amik elférnek prociidőben és memóriában, azokat egyberakja.

Én kb 2 havonta takarítok így. :P

[Szerkesztve]

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#11) Neylon


Neylon
tag

megvan a progi, megprobálhatom. ha nem jön össze akkor mi lehet még az oka.
ja egyébként megfigyeltem most az elöbb mindig 17-18mp az ''üresjárat''.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#12) 8zabi


8zabi
őstag

Feladatütemező ki van kapcsolva.

(#13) Neylon


Neylon
tag

azt a Via cuccost akkor felrakjam?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#14) Neylon


Neylon
tag

ki van kapcsolva a feladatütemező.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#15) 8zabi válasza Neylon (#14) üzenetére


8zabi
őstag

Akkor kapcsold be és működni fog, utána kikapcsolhatod újra.

(#16) Neylon


Neylon
tag

azért sztem elég gyors gépem van... nem kéne ennyit szarakodnia. a VIA cuccost már töltöm le.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#17) engusz válasza Neylon (#13) üzenetére


engusz
veterán

Tedd fel! Eddig is fent kellett volna, hogy legyen.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) biga válasza Neylon (#1) üzenetére


biga
senior tag

Milyen interneted van?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#19) Neylon


Neylon
tag

Axelero Kombi 40, modemes

Az ütemezett feladatokat bekapcsoltam.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#20) Neylon


Neylon
tag

felraktam a Via cuccost+bekapcsoltam a feladütemezőt. sajnos semmi eredmény..
most jut eszembe nem lehet hogy a 4.3-as Catalyst csinálja? vagy MI? egyszerüen már megörülök. 8-szor! raktam fel a windowst és semmi! tiszta idegbeteg vagyok... ha igy megy irány a gyogyó

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#21) +Bence+ válasza Neylon (#1) üzenetére


+Bence+
tag

2 gépnél tapasztaltam ilyet. Mindkettőnek az volt a baja, hogy vincsi, CD rosszul volt csatlakoztatva:
Slaveben van es kabel vegen van, vagy Masterben van es nem a kabel vegen. De egyeb kombinaciok is elkepzelhetok. (Pl ugyanez, csak a masik helyen Cable Selectes vinyo vagy CD).
Ezekben az esetekben BIOS felismeri, csak neha belassul igy, vagy fajlok masolasa lassabb a normalisnal.
Nezd meg, hatha ez okozza! Ha nem, akkor driver vagy win.

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#22) Neylon


Neylon
tag

megnéztem most hirtelen, de nem!

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#23) engusz válasza Neylon (#20) üzenetére


engusz
veterán

Érdekes. Nincs valami durva IRQ ütközés? (Bár nem tudom, hogy jelentkezhet-e így?! :F)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) -=Sawtooth=-


-=Sawtooth=-
tag

jah szokasa xp-nek. vemelyik service-tol fugg. de meg nem sikerult rajonnom,melyiktol. :D

amugy evek ota idegesit engem is ez a feature :D

[Szerkesztve]

szex,drog,rák&roló

(#25) Neylon


Neylon
tag

bocsi, de mi az az IRQ?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#26) Neylon


Neylon
tag

nemsokára lanpartyra megyek és nem akarok ezzel szarakodni...

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#27) +Bence+


+Bence+
tag

Egy kis kiegeszites, ha nem lenne tiszta.
Helyes bekotes:

|-------------------------------|--------------|
^ ^ ^
alaplapba slave master
(kék)

vagy:

|-------------------------------|--------------|
^ ^ ^
alaplapba cable select cable select

Ez utobbi 80 eres kabelre igaz, 40 eresnel jobb, ha fixen master vagy slave.
Viszont ez utobbinal nem kell nezned, hogy master vagy slave-e, majd a kabel kivalasztja, melyik lesz master es slave (nyilvan a kabel vegen levo lesz a master, masik slave). Ezert is cable select. :)
Bocs, ha trivialis dolgot irtam le. :)))

A SPACE-eket levagja, kepzeletben shiftelj mindent a helyere! :DDD

[Szerkesztve]

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#28) _Gudella válasza Neylon (#22) üzenetére


_Gudella
senior tag

biosban az a drive van megadva elsődleges boot-nak amin az xp van?

(#29) engusz válasza Neylon (#25) üzenetére


engusz
veterán

Minden PCI-os és AGP-s kártya használ egy IRQ-t. (Az integrált és egyéb eszközök is, de ez most lényegtelen.) Előfordulhat, hogy két eszköz használja ugyanazt az IRQ-t. Ilyenkor ''összeakadnak'' és sokszor várnak egymásra. Nem tudom, hogy milyen kártyák vannak a gépedben, de ha van 1-2, akkor érdemes átteni őket másik slot-ba, hátha megszűnik a hibajelenség.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) gabranek válasza Neylon (#1) üzenetére


gabranek
aktív tag

halokarinak fix ip van beállitva ugye?

田中れいな

(#31) Neylon


Neylon
tag

automatikus ip-m van; a biosban masterre van állítva; egyébként a vinyóm két részre van osztva 5GB C: Windows
75GB D: Minden

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#32) Neylon


Neylon
tag

igen fix ip-m van.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#33) Neylon


Neylon
tag

miért?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#34) Alex91


Alex91
félisten

Nem lehet, hogy az XP-d keresi a nem letezo halot? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35) Neylon


Neylon
tag

és azt hol löjjem ki?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#36) [w] válasza Neylon (#32) üzenetére


[w]
őstag

akkor most automatikus ip-d vagy fix ip-d van? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#37) Vangelis


Vangelis
nagyúr

hali nekem akkor voltak egy géppel ilyen gondjaim amikor kiderült hogy nem valami kafa a vinyó
Nem akar gyakran scandiskezni az xp?
Indulásnál!
Próbáld meg letiltani a hálókarit a bioszban és teszt

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38) Neylon


Neylon
tag

automatikus. ez már az idegesség miatt van.nem én adom meg hanem a gép találja ki.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#39) Neylon


Neylon
tag

de volt ilyen egy ideig! a 75 GB-os partíciót akarta ellenörizni. de a windows újrarakás után ez eltünt. azt mondod, hogy tiltsam le a hálókártyámat?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#40) [w] válasza Neylon (#38) üzenetére


[w]
őstag

a boot-ot jellemző módon lassítani szokta, ha a hálókártyához dhcp-n keresztül próbál dinamikus ip-t rendelni. ennek pedig van egy timeout-ja, amit megvár és csak annak letelte után folytatja a boot folyamatot. ergo állíts be fix ip-t és utána is prószáld ki.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#41) Neylon


Neylon
tag

na megyek restart-bios-aztán kikapcsolom a hálókarit.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#42) Naras


Naras
őstag

Serintem valami cuccnak a felismerését végzi annyi ideig...

Milyenek a winyóid, és milyen módban mennek???
UDMA6, vagy nem? ha vinnie kéne és nem megy, lehet hogy valami össze van akadva, (nem pont a winyó, de lehet az is) és elindítja ugyan, mert összehozza, de eltart neki egy darabig ezt megcsinálni.

Bár lehet, hogy hülyeségeket beszélek és ebben nincsen semmi, de nézd meg, hogy a driverek rendben vannak-e, minden fennt van ami kell, jól vannak bekötve a cuccok, stb...

soxerencsét... :))

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#43) Neylon


Neylon
tag

kilöttem a Hálókártyát. semmi változás. sztem hagyjuk. garis a gép visszaviszem majd megcsinálják. de azért kössz a segítséget. a van vkinek vmi tippje azért még irjon. én feladom....

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#44) Neylon


Neylon
tag

1 vinyóm van.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#45) Vangelis


Vangelis
nagyúr

default biosz-t próbáltad?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46) fügike


fügike
senior tag

Szerintem próbáld ki az Ad-Aware-t. (Mindenféle szemetet leszed, nekem is megakasztott egy gépet, csak azt boot közben.)

Boci-boci tarka!:D

(#47) Neylon


Neylon
tag

igen, már bejátszottam. a gép egyébként nincs felhúzva.

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#48) Neylon


Neylon
tag

jó megpróbálom...

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#49) Neylon


Neylon
tag

tud még vki egyéb módszert, amivel meg tudnám szüntetni ezt a szart

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#50) Naras


Naras
őstag

Cd-rommal is összeakadhat akár... :))
De nem biztos, hogy a winyó akad...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.