Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:19

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!(beleértve a sárga kazettákat is)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) GombócArtúr válasza tsu (#247) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

nem tartom valószínünek hogy valaki felüllicitálna, örülök hogy prohardveres jelentkezett rá! Neked lessz egy pár GameGeared lassan... :) A névből azt hittem hogy az itteni Reflexx nevü ember jelentkezett rá... de nem.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#252) GombócArtúr válasza Dreamcaster (#250) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) csak hogy csorogjon a nyálunk...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#253) Old Death


Old Death
senior tag

Hell!
egy kérdésem lenne, papámnak van egy segája.. de vett hozzá egy joystickot ami viszont pc-s :( létezik olyan átalakító ami megoldja a problémát? Ja és h miért ide írok? Mert te benne vagy a témában :D

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#254) GombócArtúr válasza Old Death (#253) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

csak nyugodtan! A topicot sztem át is kéne nevezni Sega / Nintendo topicnak, csak akkor sanszos hogy a moderátor urak átrakják a fáradt gőzbe, bár félig meddig oda is való... de pssszt! :)

Még nagyon rég énis érdeklődtem eziránt, azt mondták kizárt hogy működjön mivel a Sega joystickja úgy működik hogy feszültséget küld a gép a joysticknak és a gombnyomásokkal jelez vissza vagy valami ilyesmi, ellenben a számiítógépé (gondolom soros portos [vagy hogyhívják, a 17jukú ami a hangkártyán van] joyról beszélünk) más rendszer szerint megy, ergó ha létezne hozzá átalakító az azt eredményezné hogy zárlatot csinál azon a porton és kisül...

De tudok még helyeket ahol kaphatsz vadonat új joyt, nem is akármijet, állítható extra gombok vannak rajta, autofire stb... de sajnos elég drága.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#255) seaky77 válasza GombócArtúr (#254) üzenetére


seaky77
tag

PS1 hez LCD nem tudtok szerezni?

thx

(#256) GombócArtúr válasza seaky77 (#255) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

ebben a témában nem vagyok otthon sajnos. esetleg más...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#257) Old Death válasza GombócArtúr (#254) üzenetére


Old Death
senior tag

köszi... ;)
jah 17 lyuku a sega meg 15.. ez a feszültség küldés em teljesen violágos, de végülis az a lényeg, h nincs átalalító és akkor nem kell elmagyaráznom ezt a fesz. dolgot :D
az lett volna az igazi, ha ezt tudja használni... szal se átalakító, se működés.. :(
akkor vesz majd egy másik joy-t :DDD nálunk is lehet kapni ,csak nem bírja sokáig :(
mennyire drága? helyileg hol van? esetleg bolt név? :) köszi!

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#258) GombócArtúr válasza Old Death (#257) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Hogyhogy Segázik még a papád? :) Mikkel játszik?

Ja most nézem, te tatabányai vagy...

Kamaszkoromtól kezdve odajártam, mi kuckónak hívtuk... khhhm!

Game World kft (vagy hasonló) M3-as metróval kell menni Határ útig, onnan 50es villamossal asszem 3 megálló, és a Plus közértnél kell jobbra kanyarodni, és meglátsz néhány alacsony újépítésű házat, elsétálsz az utolsóig és ott van. 12 vagy 13 órakor nyitnak ha jól emlékszem...
5000Ft-ot mondott a srác amikor rákérdeztem.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#259) Old Death válasza GombócArtúr (#258) üzenetére


Old Death
senior tag

remélem oda talál majd :D

hogy-hogy segázik? ''csak'' 63 éves :) igazából faternak a mostohaapja... hát ha én azt tudnám :) Chip & Dale 2, meg Duck Tales, no meg Harry Potter meg v 20 játék... csak nem emlékszem rájuk :)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#260) GombócArtúr válasza Old Death (#259) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) álat!

Hoppá! Harry Potter az nem lehet sega...
Ugye mi most Sega Megadriveról beszélünk? És annak a joystickjáról...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#261) al_age


al_age
senior tag

szia!

van egy dreamcast-em amit már rég nem használok, ezért ha érdekelne szólj.
van hozzá scart-os kábel, egy gyári + egy utángyártott kontroller (funkcionalitását tekintve teljesen megegyezik a gyárival) + egy VMU

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#262) Old Death válasza GombócArtúr (#260) üzenetére


Old Death
senior tag

jaham ;)
az volt a sárga kazettára ragasztva :) bittos vmi gagyi utánzat :))
piacon szokta venni a játékokat komoly 1küvecsért... no meg a joy se drágább :))

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#263) console válasza Old Death (#262) üzenetére


console
aktív tag

Ja hogy sárga... :)
Pedig már kezdtem örömködni :)

.

(#264) Old Death válasza console (#263) üzenetére


Old Death
senior tag

:))

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#265) GombócArtúr válasza Old Death (#262) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

ájjjájájáááj!
te a hamisitottról beszélsz...
Sega MegaDrive2 (számmal)
PolyStation és társai...
Mondjuk, gyakorlatilag ugyanolyan joy kell a kettőhöz, csak éppen a játékélményt tekintve nagyon nem egy szint, hisz a hamisított Segák még csak 8bitesek és elég primitív játékokat láttam rá, azt a Harry Pottert azért megnézném :)
Izé... kár kidobni 5ropit egy olyan konzolra de sajnos jobb megoldás most nem jut eszembe
Egyébként idén le akartam fényképezni azt a konzolt, minden évben valami újdonsággal rukkolnak elő, tavaly pl. egy számitógépbillentyűzet volt a konzol :) nagyon baró, de sajnos idén karácsonykor nem láttam ilyet az árusoknál.. :(

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#266) GombócArtúr válasza al_age (#261) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

megtudhatom hogy mennyiért szeretnél megválni tőle, a kereteim elég szűkösek...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#267) Old Death válasza GombócArtúr (#265) üzenetére


Old Death
senior tag

jaja 2-es... ez hamisított :Y
no mindegy... én gépen játszok nagyfaternak meg jó :D ;]
nem is szokott drága dolgokat venni hozzá :) piacon veszi a hozzávalókat :D ott szoktak érdekességek lenni.. jót nevetek rajtuk :)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#268) GombócArtúr válasza Old Death (#267) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) piacon szoktak ám...
De legalább nem idegenkedik az efféle ''modern teknikától'' mint az enyimék. Na jó... nevelőapám anno imádott Tetrisezni.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#269) Old Death válasza GombócArtúr (#268) üzenetére


Old Death
senior tag

Na ja.. volt gépe is csak nem tudott netezni.. mondjuk kellett volna hozzá net előfizetés is :U meg az volt a problémája, h a nyelv ált. angol.. ő meg inkább németül beszél :)
tehát eladta a gépét és elővette a segát, no meg van egy Commodore64-ese is :) azzal is keményen tolja :)) no meg mindenféle kézitetrise van.. egésznap játszik :DDD

szerk.: miért is nem akarod, h ez a fáradt gőzben legyen? :DDD

[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#270) GombócArtúr válasza Old Death (#269) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) tök jó fej lehet!

Azért mert a kereskedelmi célú ajánlatokkal lásd: al_age leginkább itt találnak meg az emberek, és mivel az ebbe a topicba irogatók szintén gyűjtők ezért az a legcélszerübb ha a topic itt van.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#271) console válasza GombócArtúr (#270) üzenetére


console
aktív tag

...és mert a HWPiacra azért feltéved a PH! apraja-nagyja.
Artúr kb. már csak 6 game van, ami hiányzik a gyüjteményembol! :)

.

(#272) Old Death válasza GombócArtúr (#270) üzenetére


Old Death
senior tag

jó fejnek jó fej.. csak néha nagyon felkapja a vizet... :(

az oké, h itt megtalálják, csak a fáradt gőz azért lenne jobb, mert kevésbé sűllyed :)
no mindegy akinek kell megtalálja ;)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#273) anulu válasza sanzik (#5) üzenetére


anulu
félisten

pls írj erre nekem árat mailben! pokemon stadium miatt kéne. nem megy emulátorral normálisan :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#274) anulu


anulu
félisten

ha van vkinek eladó, chippelt Playstation1-e, és megválna tőle (1 rezgős gamepad-dal), pls vágjon a fejemhez mail-t! játék nem kell, csak a gép, 1 gamepad meg 1 SCART kábel. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#275) GombócArtúr válasza console (#271) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Hát igen, ez a legnézetteb topic sztem... bár én úgy látom hogy azok akik a fáradt gőzbe írnak - a nagy részük - nem aktív itt a piacon...

:) NA mejk az a hat? És miket szereztél meg? És aaaa játékaid ugye még mindig nálam vannak...
Közben úgy látom visszatért anonymus! rajtakaptam hogy a mobil piacon hirdet :)
Nem akarsz neki ezúttal te szólni... hátha Tudod... Virtua Racing :) Nekem meg Dragon - The Bruce Lee Story...

Afflinak írtam egy smst még reggel, mert amikor találkoztam vele nagyon tettszett neki a GémGír, de a füle botját se mozgatta meg rá... és úgylátom már nem is jár ide :( no mindegy...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#276) al_age válasza GombócArtúr (#266) üzenetére


al_age
senior tag

bocsi hogy visszakérdezek, de fogalmam sincs mennyit ér...
kb 1 éve már csak áll a polcon, egy portalanítás gondolom majd ráfér, plusz mikor még játszottam vele úgy 2 hetente pucolni kellett a fejet (mert akkor már nehezebben olvasta a lemezeket), tehát nem tudom, hogy ez adottság-e a DC-knél, vagy pedig egyéni hiba
ezek tekintetében mennyit szánnál rá?

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#277) GombócArtúr válasza al_age (#276) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Ájjáj... az rázós dolog a fejhiba...
Doboza van-e? vagy játékok hozzá.
7-8ropinál nem tudok most többet adni érte, nagyon kiköltekeztem. Esetleg fel tudok ajánlani 2X128Mb vadiúj dual DDR Ramot, ha érdekel persze...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#278) console válasza GombócArtúr (#275) üzenetére


console
aktív tag

Megosztom veled, még mi kell.

Dr Robotnic's Mean Bean Machine
Ecco 1
Shining Force
Shining Force II
Sonic 2
Virtua Racing ( :) )

Meg ha valahol látsz pár darabot, ami nagyon a szívemhez nott, de ritka:
Shinobi 3
Thunder Force 4

.

(#279) al_age válasza GombócArtúr (#277) üzenetére


al_age
senior tag

csak azok vannak hozzá amit leírtam:(
esetleg benne lennék egy tesztben is, kipróbálhatnád, csak ugye én Győr és Sopron között lakom félúton...
ha meg tényleg bibis a fej, alkatrésznek is eladnám, ha úgy is érdekel
ram ilyen formában nem kell, köszi

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#280) GombócArtúr válasza console (#278) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Ja gondolom az ecco1 azért nem jött össze janasystől mert egyben akarja eladni, Sonic2 :) pont az a játék amiből a legtöbb van.. lehet találok neked énis!
A többi sansztalan szerintem...
éss mid van meg edáig?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#281) GombócArtúr válasza al_age (#279) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

játék ábszolúte nincsen?

Húhh minden út oda vezet? :)Egypár retróval kapcsolatos dolgom már jött arról a tájékról. Győr-Moson-Sopron, Vas megye...
Hát nem tervezek arrafelé utazni most, gondolom te meg pestre nem nagyon jársz. Esetleg találkozhatnánk Győrben ha nincs más megoldás.
A fej kérdésben meg még utánanézek hogy mennyibe kerül a cseréje. Mivel tisztítottad amúgy?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#282) console válasza GombócArtúr (#280) üzenetére


console
aktív tag

Ugy tudom ami Janánál van, Ecco 2!
Fele gamet elvitték tole, mindkét Sonic 2-t is.

Ja, ha még unatkozok, elfér egy Earthworm Jim I-II meg Vectorman meg Pitfall meg Landstalker meg Rocket Knight Adventure/Sparkster nálam.

Amim van: Khm.

Maximum Carnage (ugye? :) )
Soleil
Sonic 1, Sonic 3 (NTSC), Sonic and Knuckles
Story of Thor
Zero Tolerance ( :) )

[Szerkesztve]

.

(#283) al_age válasza GombócArtúr (#281) üzenetére


al_age
senior tag

origi játék abszolút nincs, azokat már eladtam
fejtisztítás kizárólag portalanítás volt, fülpiszkálóval, nagyon óvatosan.

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#284) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

Na hali!

Eladó Gameboy Pocket sárga szinű + van hozzá Gameboy hálózati adapter! Van hozzá egy game: Earthworm Jim!
Árat ti mondjatok! Csak jó ár esetén eladó!
Képet majd csinálok még ma róla!!!

:C :C :C

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#285) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

NES + Gameboy Pocket eladó!
Bővebben: link

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#286) GombócArtúr válasza console (#282) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Ejha, a teg gépedben is megy az NTSC-s játék? Húúú és annak gondolom a doboza is másképp néz ki? Különlegesség.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#287) GombócArtúr válasza ysoltee85 (#284) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

én már megtettem a tétet!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#288) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Ezt találtam a fiók mélyén: Ninendo GameBoy Pocket
2 játékkal: Lion King és valami Wario + Mortal Kombat.

Kipróbáltam x év után és retro hullám vett rajtam erőt! :) Kérdem hát a szakértő profikat, lehet-e még játékokat kapni hozzá, és kb milyen árban?
Elsősorban a Wario/Mario stílusúak érdekelnének.

Előre is köszi a válaszokat!


[Szerkesztve]

(#289) GombócArtúr válasza parkasz (#288) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Persze hogy lehet, egyébként a topicban már párszor elhangzott hogy a legegyszerübb ha valamejk hétvégén délelőtt kimész a PeCsába a bolhapiacra, és ott még néhány helyen árulnak hozzá kazettákat, sőt elég nagy a választék! :) Árakat viszont nem tudok.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#290) parkasz válasza GombócArtúr (#289) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi a tippet!
Ha jó veszem ki a szavaidból: Elküdtél a Pecsába :DDD
asszem el is megyek!

(#291) GombócArtúr válasza parkasz (#290) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Igen, erre akartam célozni! :)
Jó utat!
Majd az árakat írd meg lécci...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#292) parkasz válasza GombócArtúr (#291) üzenetére


parkasz
senior tag

Okés!

(#293) al_age válasza al_age (#283) üzenetére


al_age
senior tag

ööö, izé?

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#294) GombócArtúr válasza al_age (#283) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

izé izé... vagyok! :)

Csak közben elgondolkodtam a dolgon, hogy aránylag egész olcsón lehet már Dreamcastet szerezni egy rakás cuccal, és én meg menjek ki érte jó messzire, és a feje is kezd haldokolni...

Noss nemtom... szeretnék egy ilyen gépet csak így túl rizikós, meg supercow ajánlatához és felszereltségéhez képest... mondjuk nincs is rá 22ropim. :(

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#295) al_age válasza GombócArtúr (#294) üzenetére


al_age
senior tag

oké:) - no problem

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#296) GombócArtúr válasza al_age (#295) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Ja egy kérdés, ti mit tudtok arról hogy a Half-Life kalózverziója kijutott a nagy világba? (Dreamcast verzió) Ugyanis a programot készre legyártották, csak a DC halála miatt nem adták már ki...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#297) console


console
aktív tag

Artúr sokat gondolkodtam rajt, hogy elmondjam -e, elmondom végül.
Szal én 12k-ért vettem a Dreamcastet (hibátlan) 25 játékkal, 2 gamepaddel, joyhosszabbítóval, 2db VMUval, és hozzájutottam egy 100-as adag játékhoz még 7000 ft-ért...
Valamint Janával sikerült összehozni az üzletet, és képzeld, hogy Ecco 2!!! :) Az pediglen ritkaság :)

[Szerkesztve]

.

(#298) GombócArtúr válasza console (#297) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

ijjjj! ezt jó hogy elmondtad!
A gaméhoz meg grátulíre! Doboza, mindene megvan?
Nekem meg lehet hogy lessz Ecco1em GameGearre!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#299) console válasza GombócArtúr (#298) üzenetére


console
aktív tag

Dreamcasttel kapcsolatban komolyan mindenki elégedett volt az árral/üzlettel...
Ecco2 doboza megvan, de leírás nincs.
Gyere ircogni, ha tudsz.
Hívott a srác, amiért küldtem sms-t?


[Szerkesztve]

.

(#300) GombócArtúr válasza console (#299) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Cons, én színházban voltam és ki volt kapcsolva 7-10ig a telefonom! Most tudok menni ircre. Remélem énis találok Dreamcastet hasonló áron...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.