Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Sebesség gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Van 1 gépem:
-700 Cel2
-128/133 MB SDR
-Aristo VIA alap
-Asus V3800 M64 16 MB TNT2
Több gond is van:
-akadozik a Winamp
-a játékok videója 5 másodpercenként megakad
-a játékok elején a gép dolgozik, pedig van elég memória
-lassú a grafika
-Régen Asus PL2-B alaplapom volt Cel 333-mal, 128/100 MB.Az valahogyan sokkal jobban ment.
A mostani konfiggal:
3DMark 2000:
(Video Tuning:140/170)
800*600 16bit:940 körül
1024*768:860 körül
A 3DMark 2001 LEFAGY!
Miért lehet ez

prohardver vendég

(#2) dewdew


dewdew
csendes tag

Hat ez eleg szopas!
Nekem cel 400
64 MB ram
Tomato BX alaplap
Vanta 32 MB videokartya
stb, stb...
es a 3Dmark 2000 1024-ben 1100 pontot ad.
A tied nagyon-nagyon keves, siman 2000 korul kellene lennie, ha nem felette. Szerintem az alaplap a hibas, nekem is volt Aristo-m, de csak a baj volt vele, en sem tudtam, hogy miert lassu a rendszer. Ez volt az elso szamitogepem, tehat fogalmam sem lehetett rola, hogy mit is veszek.
Aztan lecsereltem, mert amikor boviteni akartam a gepet, azt mar az alaplap nem szerette. Onnantol megjavult minden. A Tomato sem egy hatalmas vilagmarka, es mindenki ovakodik tole, de nekem bejott, mert a procit nem huztam, minden alapon ment benne, es igy a rendszer tokeletesen mukodott. Most sajnos nem vagyok otthon, mert kulfoldon maradok meg tobb mint egy evet, ezert most nem tudom fejleszteni a gepet, de a forumokat, a hardwareoldalakat mindig figyelemmel kiserem, es tudom, hogy ha vegre hazamegyek, es komplett cseret hajtok vegre otthon, akkor csak rendes alaplapra fogom epiteni a gepet. Megtanultam, hogy az az egyik legfontosabb alkatresz, amin nem szabad sporolni.

Egyebkent a VIA oldalan nezz szet esetleges uj meghajtoprogramokert, meg az sem art, ha benezel az Aristohoz is.

(#3) Parci válasza dewdew (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Vanta és M64 ugyanakkor sajnos nem állnak a helyzet magaslatán, tehát normális eredményeket semmilyen újabb (beleértve az UT-t, Q3-at) játékban, nagyobb felbontásban (800+) nem fogtok kapni :(.

Az 5mp-es delay, stb, viszont valóban nem kéne, hogy legyen. Hogy miért van... nemtom... Win reinstall elölről megvolt? Segíteni "szokott" :(.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) karib


karib
addikt

Nekem is eddig Aristo KT133-as lapom volt (egész tegnapig... AM970 típus), és tökéletesen meg voltam elégedve vele. Árához képest pedig végképp jó volt. Régebben volt tapasztalatom Aristo cuccokkal, és amellett, hogy néha kicsit idegesítőek voltak, általában nem volt velük nagy gáz (csak nehéz volt belőni).

Mondjuk el tudom képzelni, hogy az Intel-alapú VIA cuccosok kicsit marginálisabbak, főleg a kevésbé kipofozott chipset következtében... Milyen chipset van rajta? Ha nem Apollo Pro 133A (694X), akkor sok jóra nem érdemes számítani, az összes többi lassú. :)

Department of Redundancy Department

(#5) guest válasza Parci (#3) üzenetére


guest
veterán

Reinstall, format c: megvolt.

prohardver vendég

(#6) Hactor válasza guest (#1) üzenetére


Hactor
csendes tag

Milyen VGA driver van fenn? Az M64 nem szereti az új detonatorokat. Próbálj ki egy-két régi verziót is!

(#7) karib


karib
addikt

Hactornak igaza lehet, nem ismerem a gyengébb NVIDIA cuccokat. Esetleg a gyári drivert (CD-ről) érdemes még megpróbálni.

Illetve a BIOS-t piszkálni. Pl. AGP Aperture Size legyen legalább 32 MB, különben megfullad a 3DMark. Nekem gyorsabb volt sw módban, amikor visszavettem 4 MB-ra, mondván úgyse használja semmi :) Lehet, hogy más nem, de 3DM igen.

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Sebesség gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.