Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ghostface


Ghostface
senior tag

Szevasztok!
Nem találtam ilyen ezért indítottam ezt a topikot! Ha vak voltam és van ilyen akkor elnézést!
Van egy Seagate vinyóm 80Gb 2M cache és nem SATA! Két napja csinál egy olyan hülyeséget hogy pár óra használat után kattan egyet a vinyó mintha kikapcsolna és lefagy a gép! Csak resettel tudom újraindítani. Újraindítás után minden működik normálisan legalábbis még nem ez után nem fagyott le!
Everest ilyen értékeket mutat a vinyóról:
ID Attribútum leírása Küszöb Érték Legrosszabb Adat Állapot
01 Raw Read Error Rate 6 55 54 42230561 Rendben: Az érték normális
03 Spin Up Time 0 98 97 0 Rendben: Mindig rendben
04 Start/Stop Count 20 100 100 3 Rendben: Az érték normális
05 Reallocated Sector Count36 100 100 0 Rendben: Az érték normális
07 Seek Error Rate 30 72 60 1771126 Rendben: Az érték normális
09 Power-On Time Count 0 98 98 1807 Rendben: Mindig rendben
0A Spin Retry Count 97 100 100 0 Rendben: Az érték normális
0C Power Cycle Count 20 100 100 611 Rendben: Az érték normális
C2 Temperature 0 36 46 36 Rendben: Mindig rendben
C3 Hardware ECC Recovered0 55 54 42230561 Rendben: Mindig rendben
C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 Rendben: Mindig rendben
C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0Rendben: Mindig rendben
C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 197 180 Rendben: Mindig rendben
C8 Write Error Rate 0 100 253 0 Rendben: Mindig rendben
CA <gyártó-függő> 0 100 253 0 Rendben: Mindig rendben
Konfigom:
ASUS A8N-E alaplap, AMD64bit 3000+, 2x512 400Mhz ram, MSI GeForce NX6600 TD128E, egy 80Gb Seagate vinyó és 80Gb Samsung vinyó(ez csak néha van bekapcsolva mobile rackbe) egy CD író egy CD lejátszó és egy 400W-os Codegen táp!
Előre is köszi a segítséget! :R

PSN: Nifty_Ghostface

(#2) Old Death válasza Ghostface (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

Tudom, hogy túl trendi manapság előhozakodni a táp kérdéssel, de biztos vagy benne, hogy egy 400 W-os Codegenre akarod bízni a géped?
Elég teljesítménye van? Mert lehet, hogy ettől kapcsol le a vinyó... számolj utána, hogy biztos elég-e. :)

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) Ghostface válasza Old Death (#2) üzenetére


Ghostface
senior tag

Lehet hogy igazad van de ez a probléma csak két napja jelentkezett és már kb 2-3 hónapja használom ezt a konfigot!

PSN: Nifty_Ghostface

(#4) Old Death válasza Ghostface (#3) üzenetére


Old Death
senior tag

nos a kattanással biztos kikapcsol a vinyó...
most több változat is lehet:
1.a alaplapi hiba ide vezérlő rossz, és ezért áll le...
1.b a kábel rossz
2.a most ment tönkre a táp
2.b rosszul van bedugva a molex csati (lehet, hogy megszakad az érintkezés)
3.a passzolnám :D
ki kéne próbálni másik gépben a háttértárat, esetleg a rackben lévő vinyót berakni annak a helyére (az is kikapcsol-e), másik csatira dugni

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#5) Ghostface válasza Old Death (#4) üzenetére


Ghostface
senior tag

Ok köszi a gyors segítséget ha lesz időm kipróbálom másik vinyóval is!

PSN: Nifty_Ghostface

(#6) Soja


Soja
aktív tag

Nekem is volt hasonló gondom, igaz a probléma csak néha, aztán egyre sűrűbben jött elő. Nálam memóriahiba okozta, aztán memteszt megmutatta, hogy kicsit hibás a RAM. Nem azért mert rossz volt, hanem mert rosszul érintkezett. Hibajelenség pont ez volt: vinyó kattan, majd a gép újraindul vagy megfagy. Általában újraindult...
2 hónap volt mire rájöttem, közben meg testvérem majd hülyét kapott.
Végig arra gondoltam, hogy tutira vinyó készül meghalni, és már bele is törődtem, de nem...
Lényeg: memteszt

(#7) Ghostface válasza Soja (#6) üzenetére


Ghostface
senior tag

Köszi a választ ezt a lehetőséget is megnézem!

PSN: Nifty_Ghostface

(#8) liksoft válasza Ghostface (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Táp, tápcsatlakozó, túlmelegedés, winyó leállítása OP vagy bios részéről, egyéb hw hiba.

Az utolsó előtti tud furcsán viselkedni. Ha a winyót nem használod és az alaplap lekapcsolja, de az OP nem kezeli ezt a funkciót helyesen (beállítás, hw gond, vagy az OP adott amnesztiát az emlékezetének és átkonfigurálta magát), nem indul újra a winyó. Kicsit bosszantó tud lenni. Esetleg a bios elállítódott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) Ghostface válasza liksoft (#8) üzenetére


Ghostface
senior tag

Kösz hogy válaszoltál de én ebből egy szót sem értettem! :B :F
Ha leírnád úgy hogy én is értsem megköszönném! :R

PSN: Nifty_Ghostface

(#10) Tomitosz válasza Ghostface (#9) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Ha szabad beleszolni akkor szerintem is a táp csatlakozó lehet a hibás....Nekem is volt régebben ilyen jellegű problémám amit a tápcsatlakozó állandó kilazulása okozott. Mindig olyan volt mintha ujraindult volna a vinyó aztán gyors fagyás... Egy kicsit feszicsd meg a csatikat és jó lesz, igaz ez csak átmeneti megondás de a szervizben sem csinálnak mást ha beviszed.

(#11) Sidaries válasza Ghostface (#9) üzenetére


Sidaries
őstag

Nekem is a tápcsati volt a rossz. Átdugtam másikra és akkor frankó lett. Sajnos addigra pár mega bad sectort már generált a drága. Szerencsére még garis volt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) juhikaa


juhikaa
csendes tag

sziasztok nekem is ugyan ezt csinálta a vinyóm és csinálja!Táp nemhíbás próbáltam azt cserélni a tápkábellel se volt baj de majd kipróbálom a ramot is!ha azse akkor megy vissza gariba szerencséra vanrá!

(#13) Ghostface


Ghostface
senior tag

Kösz mindenkinek a javaslatokat!

PSN: Nifty_Ghostface

(#14) LuckyL


LuckyL
őstag

én rengeteg rossz vinyót láttam, mikor használt gépeket teszteltünk és nagyon soknak volt ez a kattanásos hibája! Addig mentsd le róla az adataidat, amíg nem késő, szerintem ez vinyó hiba lesz!

cryptot minden termékemért elfogadom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.