Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate problema

Hozzászólások

(#1) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Szoval:
adva van 1 120GB Pata 8MB cache Seagate HDD, 3 hetes, meg 11 honap garral
tegnap este XP boot kozben kezdett el rosszalkodni, edig kb 30s alatt toltotte be, most ehhez 2 perc is keves volt neki...
azota rendszeresen lefagy jatekok kozben, ha sokat dolgozik...
ez mitol lehet?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#2) BobChemistry


BobChemistry
őstag

lehet hogy keves a tap?
bar eddig mukodott...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#3) kexx válasza BobChemistry (#2) üzenetére


kexx
csendes tag

szia! lehet, h nem pont a kerdesedre lesz valasz, de nekem is hasonlo problemaim akadnak. mondjuk csak erintolegesen.
egy 120pata seagate vinyot marcius ota nyuvok, a mult honap elejeig EGYALTALAN semmi hangja sem volt, masolt 30-40, neha e felett is, mondjuk vinyoro vinyora. sajat magara masolas eseten hozta a min. 15k-t. egy honapja kezd egy kis hangja lenni, ami nem lenne zavaro, ha eppen ekozben nem lassult volna be rohadtul. elkepzelheto mindezt azert, mert nagyon fragmentalt? amugy van a fo particion mintegy 1 G szabad hely, megis xp bootolaskor a csik vagy 6-7x megy vegig egy 2500+ sempronnal, gigabyte 7vt880 pro alaplap, 512 M ram 266MHz. eddig egy epox 8kha+ volt, 2000+ os XP-vel (palomino).
szerintetek?

DURON 800 rules the world! | anima for prezident! | http://webvilagbeke.uw.hu

(#4) steve@prhw válasza BobChemistry (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Már korábban írtam, de gy próbára mindkettőtöknek jó:

A SMART-ot manapság már betenném az emeltszintű óvodai képzés anyagába :D
Viccet félretéve, ez a vinyó önmonitorozó szolgáltatása, (ha esetleg nem adnak adatot róla az említett progik, akkor BIOS-ban engedélyezni kell). A vinyó jó adag jellemzőjét figyeli, pl.:
-felpörgési idő: mechanikai hibára(csapágy vagy motor) utal, ha az érték nem megfelelő
-hőmérséklet: sajna a nagyobb teljesítményű vinyóknál hibaforrás lehet..
-a vinyó hibajavító célhardverének eredményessége
-adatkábel átviteli hibái.
-áthelyezett szektorok: na ez a mai vinyók halálának legbiztosabb jelzőszáma. A vinyón több hely van, mint a névleges kapacitása, ezt arra használja, hogy az esetlegesen hibás szektorjait (olcsó húsnak...) áthelyezi, átirányítja erre a területre. Így Neked nem fog feltűnni a dolog, kivéve, ha olyan szektor hasalt el, amin adat volt (tipikusan ez okozza a nem induló programokat, bootba belehaló, ntldr hibával elszálló windowst). Nincs is gond, ha ez a szektor-fogyás nem folyamatos. Ha viszont sorra pusztulnak a kis hamisak, akkor a SMART megfelelő rovata (reallocated sectors count) kiakad.
.
.
Túl sokat nem is kell tudnod róluk, a speedfan vagy az everest nevű programok (pl.) képesek ''előrejelezni'' a SMART alapján a várható meghibásodást. Észre fogod venni, ha gond van...


''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) dutchman


dutchman
csendes tag

Sziasztok,
Nekem meg az a problema a Seagate 120gb-os vinyommal, hogy amikor eloszor bekapcsolom a gepem, akkor nem ismeri fel a bios, majd ha kikapcsolom es visszakapcsolom gyorsan a gepem, akkor mar gond nelkul megy. Mi a budos fene lehet vele? Mar tapot is csereltem (most 400-as) de az sem segitett. Valami otlet? Elore is koszi: Dutch :O

How about a nice big cup of shut the fuck up?? Think before you say something stupid!

(#6) steve@prhw válasza dutchman (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

És ez a gond mindig jelentkezik? Elsőre tápot mondtam volna, de így gyanús, hogy nem ''indul be'' rendesen a vinyó, mire a lap detektálná. A BIOS-ban elvileg van lehetőség arra, hogy nagyobb késleltetést válassz detektálás előtt, de eddig ilyen gondról csak régebbi vinyók esetén hallottam.
Ha nem autodetect-re rakod, hanem fixen beállítod a BIOS-ban, akkor is ilyen? Próba...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) virtual


virtual
tag

Ez a probléma most nálam is előjött. NON_SYSTEM DISK errorral kapcsol be a gépem néha, aztán gondol egyet és rendesen elindul 2x-ra. Bár lehet, hogy nálam a táp lesz az oka, mivel sokszor elsőre nem is kapcsol be a gép. Coolink 350 W-os tápom van, és a táp bekapcsolásakor pördít egyet a ventillátorokon. Ezután a POWER gombra szintén csak párat pördül a venti, aztán leáll. Ezután már nem reagál. Utána táp kikapcs, megvárom míg kialszik az alaplapi led is, (NF7-s), aztán táp ismét bekapcs, gyors power és megy.

Most majd kaparom elő a garis papírokat, aztán az egész kupacot visszaviszem…

(#8) dutchman válasza steve@prhw (#6) üzenetére


dutchman
csendes tag

Meg nem probaltam egyik tippet sem, de amint hazamegyek kiprobalom. Egyebkent nalam is csak ugy indul be, hogy kikapcs-gyors bekapcs. :O
Amint tudok valami ujat jelentkezem!
Koszi meg1x: Dutch

[Szerkesztve]

How about a nice big cup of shut the fuck up?? Think before you say something stupid!

(#9) tomit válasza virtual (#7) üzenetére


tomit
tag

A tápot mindenképen cseréld le, szerinte az a hibás bár a segate vinyók sem valmi jók, szerintem mostanában a Samsung vinyók amegbízhatók. Vegyél egy chieftek tápot, igaz ez drágá de jó táp, túlfesz védő is van benne.

(#10) dutchman válasza steve@prhw (#6) üzenetére


dutchman
csendes tag

Halihow,
Nos, kiprobaltam midnent, kesobbre allitottam a detektalast=semmi.
Masik tap=semmi.
Fixen beallitottam a vinyot a BIOSban=semmi.
Mi a fene mehet tonkre benne, amitol csak masodik beinditasra hajlando megmoccanni??? Kell adni neki egy kis ''aramfroccsot'', amitol felebred??? Nem igazan ertem....ha van otlet, akkor johet barmi!
Dutch :F

How about a nice big cup of shut the fuck up?? Think before you say something stupid!

(#11) steve@prhw válasza dutchman (#10) üzenetére


steve@prhw
őstag

Tényleg, másik gépben próbáltad? Ez a szivatóval indítás nem éppen fajtajelleg vinyóéknál...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) dutchman válasza steve@prhw (#11) üzenetére


dutchman
csendes tag

Haho,
Fejlemeny: beraktam tegnap egy masik vinyot arra gondolva, hogy nem a Seagate-rol bootolok, akkor talan megoldodik a gondom, de legalabbis meglatom, hogy csak a boot-tal van-e problemaja. Naszoval beizzitottam a masik vinyot, a budos mindenit ezzel is ugyanaz a szitu, csak ''szivatoval'' hajlando indulni...
Mostmar gyanakodom a tapra, de hat mar 1x kicsereltem. (mondjuk kaphattam egy ugyanolyan szart, mint az elozo....na mind1).
Megint csereljek tapot??
Van ujabb javallat?
Kosz es kellemes napot!
Dutch :((( kezdek merges lenni...

How about a nice big cup of shut the fuck up?? Think before you say something stupid!

(#13) steve@prhw válasza dutchman (#12) üzenetére


steve@prhw
őstag

Sejtettem, hogy nem a vinyó... Még mondjuk a lap is lehetne, de nem tartom valószínűnek.
Ha minden nem szükséges dolgot lerángatsz (cd-k, usb eszközök...), akkor is? Húzva ugye nincs a gép?
Milyen gyártmányú az a táp? Feszek nem ugra-bugrálnak működés közben?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#14) MikeMyers


MikeMyers
tag

Nekem van egy még régebbi 60G-s seagate-em, ami dettó ugyanezeketa tüneteket produkálja, igaz nem minden bekapcsolásnál. Ha a sime ide slotra dugom, akkor néha többször egymás után sem látja az alaplap, de ha külön raid slotradugom, akkor nincs ilyen gondja, sztem a seagate-nél ez valami specialitás lehet, mert más vinyóval nem csinálja. Az hogy nálad más vinyóval is csinálja az furi, és olyankor a seagate is rajtavan, vagy csak a másik?

No pain - no game

(#15) dutchman válasza steve@prhw (#13) üzenetére


dutchman
csendes tag

Haho,
Nem tudom, hogy milyen markaju, de ma veszek egy Chieftec tapot, ami 360W-os. Hazamegyek es kiprobalom, utana pedig post-olok ezerrel. Ja es kiderult, hogy a masodik vinyom is Seagate, ezt tegnap nem vettem eszre. :)
Nem tudom, hogy ugral-e a fesz, nem neztem meg eddig, huzva pedig nincs, mert nem szeretem.

How about a nice big cup of shut the fuck up?? Think before you say something stupid!

(#16) MikeMyers


MikeMyers
tag

Mindenesetre a legközelebbi vinyóvásárlásnál 1 mínusz pont a segeate-nek.

No pain - no game

(#17) dutchman válasza MikeMyers (#16) üzenetére


dutchman
csendes tag

Hat igen, en sem ajanlottam barataimnak, akik most vettek vinyot. Mindenki az en vinyom markajat kerdezgette....vajh miert??? :F

How about a nice big cup of shut the fuck up?? Think before you say something stupid!

(#18) MikeMyers


MikeMyers
tag

Pedig annyira nem lenne rossz. Régen ők csinálták a legolcsóbb és leggagyibb ide-s vinyókat, és az akkor talán legmenőbbnek számító scsi szerver vinyókat is (cheetah, barracuda). Én ezt a mostanit ajándékba kaptam, és amúgy tetszik hogy halk, meg a sebessége is ok, de úgy láccik néha szeretnek ''elbújni'' a bios elől.

[Szerkesztve]

No pain - no game

(#19) steve@prhw válasza dutchman (#15) üzenetére


steve@prhw
őstag

No igen, ez a tápdolog egyik megoldásnak jó. Érdekes lenne, ha ezek a vinyók egyszerűen ilyenek lennének... Ez például simán ok lehet a garancia érvényesítésére.
Viszonylag sok gépet összeraktam eddig, de a múlt héten először találkoztam olyan vinyóval, amelyik csak masterként volt hajlandó üzemelni, sehogy máshogy. Beparáztam, hogy teljesen letérdelt, mert a melóhelen az egyik gépbe (slave-ként) betéve semmi... Aztán egy tesztgépre nyomva (maradt slave, de csak egyedül volt a kábelen) szintén... Masterként meg tökéletes, bármi lehet mellette. Cezaromán :F Röhej, hogy egy nyamvadt szabványhoz nem lehet olyan eszközöket gyártani, amelyek normálisan mennek...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#20) dutchman válasza steve@prhw (#19) üzenetére


dutchman
csendes tag

Na hello,
Haaaat....Chieftec tap sem oldotta meg a problemat. Egyszeruen nem indul el, csak akkor, ha duplan kapcsolom be. Mostmar fingom sincs, hogy mi a budos fenevel tudnam ezt kikuszobolni, mert kicsit idegesito es nem tudom, hogy mennyire egeszseges igy inditozni a gepet minden 1es alkalommal. :F
Van valakinek meg valami otlete? Mi a budos francot csinaljak meg? Nekem elfogytak az otleteim es lassan mar mast nem tudok kicserelni a gepben, csak a vinyokat.... :(
Koszi: Dutch

How about a nice big cup of shut the fuck up?? Think before you say something stupid!

(#21) MikeMyers


MikeMyers
tag

Próbáltad az összes létező csatornán? Nekem pl. az alaplapi extra 133-as vezérlőn megy csak jól, az alap ide-n nem.
A ct táp meg azért így sem volt kidobott pénz.

[Szerkesztve]

No pain - no game

(#22) dutchman válasza MikeMyers (#21) üzenetére


dutchman
csendes tag

Haho,
Nekem csak ide1 es ide2 van az alaplapomon, semmi extra cucc. (ASUS P4P800 se) Szoval szerintem ez az extra 133-as vezerlos dolog nalam nem kivitelezheto. Vagy van valami javaslatod?????
Koszi: Dutch :C

How about a nice big cup of shut the fuck up?? Think before you say something stupid!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate problema
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.