Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate ncq-s vinyója van már valakinek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

ST380817AS - 80GB
ST3120827AS - 120GB
ST3160827AS - 160GB

Bővebben: link

Van már valakinek ilyen?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Dzsekó válasza Oliverda (#1) üzenetére


Dzsekó
addikt

SEAGATE 250GB 7200rpm (SATA, 8MB Cache) 39 432 R

Ilyen van most nagykerben ez 7200.8:
ST3250823AS Barracuda 7200.8 SATA NCQ 250 GB SATA 1.5Gb/s 7200 rpm 8 ms avg low-profile

(#3) Oliverda válasza Dzsekó (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát nekem egy 80as is bőven megtenné. Az nincs?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Thom!


Thom!
veterán

tán ha vkinek nForce 4Ultrája gyorsabban mennek az adatok vagy mi?

(#5) Dzsekó válasza Oliverda (#3) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vannak azok is csak nem tudom a tipusszámukat.
A 80-as nem sokkal kisebb ennél és ez biztos hogy NCQ-s. :)

(#6) Oliverda válasza Dzsekó (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

A 80as tipusszáma ST380817AS. Megnézed nekem?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Dzsekó válasza Oliverda (#6) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mondom nem tudom milyen tipusszámúak a 80-asok.
Azt értem én is hogy ST380817AS kellene neked.

(#8) Oliverda válasza Dzsekó (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi a típusszám ha nem ez?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Oliverda


Oliverda
félisten

7200.8: ST380823AS Barracuda 7200.8 SATA NCQ 250 GB SATA 1.5Gb/s

Szerintem ez lehet a 80as.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Dzsekó válasza Oliverda (#8) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem tudom hogy a nagyker bótban milyen tipusú 80GB-os SATA vinyójuk van mert csak ennyi van oda írva Seagate SATA 80GB.
Érted?
Hiába irogatod nekem az NCQ-s tipusszámot nemtom megnézni.

[Szerkesztve]

(#11) Oliverda válasza Dzsekó (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Bocs...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Hequila


Hequila
őstag

Egy kicsit tudatlankodok: Mi is pontosan az az NCQ? Az az, amikor a vinya saját maga dönti el, hogy a kapott írási / olvasási parancsokat milyen sorrendben hajtsa végre (persze optimalizálva)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#13) L3zl13 válasza Hequila (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

igen

Aki hülye, haljon meg!

(#14) DcsabaS válasza Hequila (#12) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Egy másik topicban (Bővebben: link) már írtam a típusszámokat, de íme:

160 GByte: ST3160827AS, Barracuda 7200.7 SATA NCQ, 16.4 eFt+Áfa
200 GByte: ST3200826AS, Barracuda 7200.8 SATA NCQ, 19.9 eFt+Áfa
250 GByte: ST3250823AS, Barracuda 7200.8 SATA NCQ, 24.0 eFt+Áfa
300 GByte: ST3300831AS, Barracuda 7200.8 SATA NCQ, 33.0 eFt+Áfa
400 GByte: ST3400832AS, Barracuda 7200.8 SATA NCQ, 59.5 eFt+Áfa

Kérdésedre a válasz igen, vagyis az NCQ (Native Command Queuing) valóban azt csinálja, hogy a CPU-tól átvett irási/olvasási utasításokat olyan sorrendben hajtja végre, ahogy az a HDD számára a legkedvezőbben (leggyorsabban) végrehajtható.

A hatása tehát hasonló, mint magának az integrált cache-nek (2-8 MByte), ugyanis a cache révén a CPU szintén kisebb terhelés alatt áll, a tulajdonképpeni HDD-n pedig az írás/olvasás folyamatosabb lesz (a pufferelés és a tényleges írások késleltetése révén). Azt is mondhatjuk, hogy az NCQ egy a korábbiaknál intelligensebb cache-elési technika, ugyanis az optimalizálásnál már az előirányzott irások és olvasások SORRENDJÉT is meg tudja változtatni. (Persze ennek korlátai vannak, hiszen lehetnek közöttük függőségek.)

Nulladik közelítésben tehát az NCQ hatása olyan, mint a nagyobb integrált cache-é. Azért nem teljesen, mert belátható, hogy egy adott (fix) geometriájú HDD-nél és töredezett file-oknál az NCQ még olyankor is képes tovább növelni a tényleges írási sebességet, amikor a csak egyszerűen nagyobb cache nem.

Amúgy az NCQ még egyáltalán nem az utolsó szó, bőven van még mit fejleszteni, hiszen ha pl. a HDD nem ugyanazzal a fejjel lenne kénytelen írni/olvasni a tartalomjegyzéket (FAT táblák) mint az adatterületet, akkor a működése eleve sokkal akadásmentesebb lehetne. Hasonlóan azt is meg lehetne csinálni, hogy komplett RAID 0, (esetleg 1, 1+0, 5) rendszer legyen fölépítve a HDD lemezeiből és elektronikájával.

(#15) ebx


ebx
aktív tag

nekem ilyen van: Barracuda 7200.7 SATA NCQ

Bővebben: link

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#16) oO7 válasza DcsabaS (#14) üzenetére


oO7
őstag

Hi all!
még újoncka vagyok... de ez nemszámít :D

Engem egy 120Gigás SATA2 -es NCQ -s vinyó érdekelne... amint látom a 160Gigás NCQ -s 16.4 eFt +áfa... Ha vmi ijesmi jó áron tud valaki SATA2 -es NCQ -s 120 gigás vinyót... az szójjon nekem :)

(#17) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Bocs hogy idepofátlankodok, de azért megkérdezen, kell valami szoftver, hogy életre keltsem az NCQ-t vagy elég ha az alaplap meg a vinyó tudja?

(#18) noren


noren
tag

Én attol tartok hogy még kicsit kivárok...!

Megmondom miért...

Végig bogarásztam minden olyan vinyot ami SATA II és vannak kivánalmak amiknek leginkább ez a vinyó felel meg...!

7200.9 szériárol van szó..!

1.NCQ támogatás.

2. Nativ SATA II csatolás

3. 16 M puffer...!

Most jelen pillanatban semelyik vinyó nem felel meg ennek a kivánalmaknak
csak a 7200.9 sorozat...!

1-2 honap és szerintem az országot is eléri..!

noren

(#19) fene_vad válasza Oliverda (#11) üzenetére


fene_vad
senior tag

samsungot vegyel loooobelt

(#20) Fricó


Fricó
aktív tag


hogy tudom ezt az NCQ-t be/ki kapcsolni a Samsung winyómon?

(#21) Fricó válasza Fricó (#20) üzenetére


Fricó
aktív tag

vagy az alaplapon kell állítani?
:U

(#22) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Hali nekem is ez lenne a kérdésem, hol kell bekapcsolni az NCQ-t?
2 db 300 gb-os Seagate satás HDD-m van!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate ncq-s vinyója van már valakinek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.