Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcics


kcics
csendes tag

Hali!

Vinyó vásárlás előtt allok és az lenne a kédésem, hogy ki melyiket ajánlaná? Nekem a fő szempont a megbízhatóság, csendesség és főleg, hogy szinte nuku rezonancia legyen...


Seagate Barracuda:

Model Number: ST3160023A
Capacity: 160 GB
Speed: 7200 rpm
Seek time: 8.5 ms avg
Interface: Ultra ATA/100

7,200 RPM desktop performance and 8MB cache
Fast performance
Three-year warranty
Added protection
350 Gs non-op shock
Protection against handling damage
3D Defense System
Protection against handling damage and data loss


Samsung SP1614N:

Feature
Formatted Capacity = 160GB
Ultra ATA-133 Compatible
Fluid Dynamic Bearing Spindle Motor Technology
High Speed Dual Digital Signal Processor (DSP) Based Architecture
ATA S.M.A.R.T. Compliant
ATA Security Mode Feature Set
ATA Host Protected Area Feature Set
ATA Automatic Acoustic Management Feature Set
ATA 48-bit Address Feature Set
ATA Device Configuration Overlay Feature Set
Multi-Burst On-The-Fly Error Correction
NoiseGuard™
SilentSeek™

Buffer Size 8 Mbytes
Read Seek Time(typical)
Track to Track 0.8 ms
Average 8.9 ms
Full Stroke 18.0 ms
Average Latency 4.17 ms
Rotational Speed 7,200 rpm
Data Transfer Rate
Media to/from Buffer (max.) 741 Mbits/s
Buffer to/from Host(max.) 133Mbytes/s
Drive Ready Time(typical) 7 sec
Idle 2.7 Bel
Random Read/Write 2.8 Bel

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#2) kcics


kcics
csendes tag

Up

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#3) Male válasza kcics (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem két ilyen Samsungom van. Teljesen hangtalanok (zárt házból nem hallatszik ki, pedig a gép is nagyon halk -> tele van Zalman cuccokkal). előtte volt Maxtor DiamondMax Plus9-es, és annál halkabb (a Samsungnak seekelésnél sincs hangja), és nem is melegszenek annyira, mint a Maxtor. Mondjuk a rezonancia nálam nem adódik át, mivel lágy gumik tartják a vinyót. Viszont jelentősen lassabbak, mint a Maxtor nagy fileok másolásakor (kis fileoknál a 8MB cache miatt egy kicsit gyorsabb, mert a Maxtoromban csak 2MB volt).

Seagatetel nincs sok tapasztalatom, nálam még egy Barracuda IV (vagy V?) járt, az is halk volt (talán egy picit hallattszott a hangja), csak sokkal melegebb is volt, mint a Samsung.

(#4) _Volkovy_ válasza Male (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

a dm+9 imho kurva hangos,annál nem nehéz halkabbnak leni.

(#5) Male válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Most már hangosnak számít, de a korábbi vinyókhoz képest viszonylag halk volt (előtte volt egy Maxtor D740X-em, az jóval hangosabb volt, az azelőtti Quantumjaimról nem is beszélve -> pl a 8.4-es Fireball KX vagy KR vagy mi volt a típusa).

(#6) TudorVigyor válasza kcics (#1) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Csak a 80 gigasok alapjan tudok nyilatkozni.
Ha nuku rezonancia kell: szígét!
Valaki esküszik a samsungra, hát lehet, hogy csak én nyúltam bele, de az alapzaja elég gáz. Pontosan olyan, mint a 80-as Diamondmax+9 -esem volt. Seek zajban is a szígétre szavaznék, bár azért hallható, és nincs acoustic management. Azonban, ha már a maxtornál tartunk, az érezhetően gyorsabb volt, mint most a Barracuda vagy a spinépoint.


[Szerkesztve]

(#7) kcics válasza Male (#3) üzenetére


kcics
csendes tag

Hali!

Te hogy rögzíted a winyót?

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#8) Male válasza kcics (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Majd ha elkészül a honlapom, akkor mindenki megtudja (a többi ötlettel együtt).

Na jó elárulom: a gép aljában van viszonylag hátul. Két fémlap V alakban, 3 ponton érintkezik a géppel (a V 3 csúcsán) gumilábakkal (egy régi lemezjátszónak a mechanikáját tartotta eredetileg, hogy ne ugorjon a tű -> nagyon lágy gumi, gyakorlatilag semmi rezgés nem jut át így a házra). A V alakban levő lapokra vannak részerelve a vinyók az élükre állítva. Egy 8 centis venti pedug fújja rájuk hátulról (a gép hátulján van egy rácsos rész ott) a hideg levegőt, pontosan a két vinyó közé/mellé. Természetesen 5 voltról megy a venti (900 rpm körül). Az eredmény teljesen hangtalan működés. (a monitor elektronikájának a zizegését hallani csak a gépnél).

Azthiszem nem sikerült teljesen érthetőre a leírás. Ha gondolod küldök pár képet (vagy majd a linket ha meglesz az oldalam).

(#9) Male válasza Male (#8) üzenetére


Male
nagyúr

A [L]http://invitel.hu/okofat[/L] címen van fent pár kép a vinyótartómról. Ez még az egyvinyós változat.

(#10) lol válasza kcics (#1) üzenetére


lol
senior tag

Hasonló winyokkal van tapasztalatom (lásd konfigomnál), és én a samsungot ajánlanám. Halkabb és kisseb a rezonancia, de olyan kicsi /értsd: EXTRA minimális/ a különbség, hogy csak akkor hallod vagy érzed ha megfogod vagy ráteszed a fülecskédet... Különbség sztem csak sebességbe, amiben picit jobb a samsung + mindkét winyo megbízható is...

[Szerkesztve]

(#11) TudorVigyor válasza Male (#9) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Nem rossz, de a szígétnek nem kell vinyóterpesz, jó a csavaros rögzítés. Viszont a samsung spinépoint alapzúgását szépen és tisztán hallom méterekről is. Ja és a lol-énál halkabb a gépem (passzív vga, 12cm-es tápventi 800rpm-en, egyszerre csak 1 hdd, glacialtech hűtő @2000 rpm).

[Szerkesztve]

(#12) Male válasza TudorVigyor (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor valami nem stimmel azzal a Samsunggal, mert nálam a zárt házból nem hallatszik ki (a gép többi része is hangtalan -> Zalman van a VGA-n, a procin is Zalman hűtő van 1300 rpm-en, ezen kívül zajforrás két 8 cm-es venti, ami 5 volton megy, a táp amit átalakítottam, így éppenhogycsak elindul a venti benne és persze a két Samsung). Tulajdonképpen nem hallani, hogy megy a gép.

[Szerkesztve]

(#13) TudorVigyor válasza TudorVigyor (#11) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Akkor visszaviszem, biztos visszaadjak majd az árát. :)
Egyebkent nem te vagy az elso, aki hatarozottan allitja, hogy a szamszungja allitolag ugyanolyan csendes, mint a szígét, szerintem az lehet a baj, hogy a szamszungnal nagyobb ezugyben a szoras, mint a tobbinel. Azert feltetelezem ezt, mert az osszes Diamondmaxom egyforman hangos volt, es az osszes 7200.7-es Barracudam egyforman halk. Samsungbol viszont, bevallom ferfiasan, 1 darab van (es nem is lesz tobb).

[Szerkesztve]

(#14) Male válasza TudorVigyor (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Ha állandó hangaj van, akkor valami nem stimmel a csapágyával (persze lehet, hogy az még tűréshatáron belül van). Nekem 2 db SP1614N típusú van, és mindkettő egyformán halk.

(#15) Killberk


Killberk
aktív tag

21 darab 160 GB-os vinyó tesztje: [L]http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/21hdd-160.html[/L]

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#16) axon


axon
csendes tag

nem árt a csapágyazásnak ha élére állítva üzemel? csak mert így a csapágy terhelése nem oszlik el egyenletesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.