Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lonsi


Lonsi
tag

A pontos helyzet az az, hogy életemben nem volt SCSI vinyóval dolgom és most egyik ismerős gépébe ilyet vettem, mert a régi vinyója meghalt(IDE-s volt). Na szóval P1-es gép ISA-s slotba megy a kártya rányomom a vinyót a SCSI kábelre és nem látja a vinyót. A BIOS-ban beállítottam, hogy SCSI vinyó, olyan tanácsot kaptam, hogy össze kell hozni a kártyát és a vinyót, hogy lássák egymást. Na ez hogy megy? Elég fontos lenne a dolog, mert a gép tulaja már toporzékol, hogy kellene neki a gép, nekem meg ég a pofám, hogy nem megy a dolog, igaz csak szívességből csinálom a dolgot, de akkor is. Bármilyen segítség jól jönne ezzel kapcsolatban.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#2) Misike válasza Lonsi (#1) üzenetére


Misike
tag

Kártya drivert feltetted?

(#3) Lonsi válasza Misike (#2) üzenetére


Lonsi
tag

drivert? még a windows installálásig sem jutottam el.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#4) Misike válasza Lonsi (#3) üzenetére


Misike
tag

Rég raktam össze szkázit, de úgy rémlik a kártyának kell egy dosos driver anélkül nem megy.

(#5) Lonsi válasza Misike (#4) üzenetére


Lonsi
tag

Én még sosem raktam össze, szóval lövésem nincsen.

[Szerkesztve]

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#6) Misike válasza Lonsi (#5) üzenetére


Misike
tag

No akkor várjunk, hátha egy profi idetalál. :)
Amúgy van kisflopy a kártyához?

(#7) Lonsi válasza Misike (#6) üzenetére


Lonsi
tag

Semmi nincs hozzá:) Ezt is úgy kaptam, már bánom, hogy nem IDE-s vinyót vettem, azzal semmi ilyen gondom nem lett volna, csak ez jött kézre, lehet veszek inkább egy IDE-set és nem szenvedek vele.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#8) LVXXX válasza Lonsi (#7) üzenetére


LVXXX
tag

Ha leírnád a kártya típusát, akkor lehet hogy segíthetnénk.
Nem minden kártya alkalmas arra, hogy az arra rákapcsolt Winchesterröl induljon a rendszer.

(#9) Lonsi válasza LVXXX (#8) üzenetére


Lonsi
tag

A pontos típusát nem tudom megmondani. Adaptec az biztos és izás szlotba megy ezen kívül többet nem tudok mondani, mivel a kártya otthon én meg melóban vagyok.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#10) pilóta


pilóta
nagyúr

A scsi kártyának van saját biosa, abba kell belemenni. Bootoláskor írja, hogy milyen billentyűkombinációval lehet elérni. Ott kell beállítani mindenfélét, pl. formázni a vinyót meg ilyenek.
Persze azért jó lenne egy pontos típus, mert vannak olyan scsi kártyák, amiket pl. scannerekhez adtak régen, de azokra nem lehet winyót kötni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) Pötyi


Pötyi
őstag

A SCSI vinyó jó dolog, hidd el! A SCSI vezérlő pedig leveszi a lemezkezelés terhét a proci válláról, ezáltal gyorsabb lehet a géped...

Viszont: A SCSI eszközökön van egynehány jumper. Mindegyik eszköznek van egy egyedi száma nullától hétig. Ez az ID. A kettes számrendszer alapján rakhatod ki azt, hogy mi legyen: 1,2,4 Ha több eszközöd van, pld. egy scsi vinyó meg egy scsi cd olvasó, akkor az eszközöknek eltérő ID-vel kell rendelkezniük.

Ezen kívül a SCSI lánc utolsó egységét úgynevezett terminátorral le kell zárnod. Ezt is fajtája válogatja. Van, amelyiknél ezt is jumperrel teheted meg, van, amelyiknél 7-9-11 lábú ellenállással...

QNX is cool!

(#12) Lonsi


Lonsi
tag

Ezt a kártya BIOS-t már én is hallottam, csak nem tudom pontosan mi a bill. kombináció, amivel előjön. Ezt a jumperes dolgot is hallottam, de megnéztem a kártyát és a vinyót is és egyiken sem volt jumper. Azt hiszem ez nem fog nekem menni. Vennem kell egy IDE-t. A SCSI árát pedig nekem kell lenyelnem.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#13) pilóta válasza Lonsi (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kiírja a képernyőre. Olyasmit, hogy pl.: ''PRESS CTRL+A'' vagy valami hasonlót...
A vinyónak a másik végén keresd a jumpereket :D

Bár ha isa slotba megy, akkor az már egy őskövület, lehet nem ér annyit, hogy foglalkozz vele...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) krila válasza Lonsi (#12) üzenetére


krila
tag

Hello!
Még nem kell feladni!
Először is szeretném megkérdezni, hogy milyen tipusú kártyát vettél?
Milyen SCSI szabványt tud? PL: ultra wide 160 wideII 320-360?
Maga a winchester is érdekelne.
Típus, interface.

Utána bővebben.

(#15) pilóta válasza krila (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mivel isa slotba megy, kötve hiszem, hogy ultra wide lenne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) krila válasza pilóta (#15) üzenetére


krila
tag

Hát attól még lehetne 160-as.
Ehun van a kezembe egy.

(#17) pilóta válasza krila (#16) üzenetére


pilóta
nagyúr

Komoly? Az isa slotnak nincs is akkora sávszélje, hogy akár egy 160-as csatornát kiszolgáljon...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) kraftxld válasza krila (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez a nap poénja :DDD
Isa-s U160-as kártya. Talán mbit-től vetted? :DDD
Az isa örül, ha 10MB/sec-et kihajt magából, nemhogy 160-at

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) pilóta válasza kraftxld (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tényleg, RGB-t nem vettem számításba. Biztos megtuningolta PB gázzal :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) liksoft


liksoft
nagyúr

Az XT óta forog kezeim között SCSI. Ha ISA kártya, akkor szinte biztos, hogy csak 50 pólusú öreg csati van rajta, max 5-10MB sebességgel. Vigyázat! Az Adaptec régebbi (1540) kártyája jumperes. Itt kell kézzel beállítani a DMA, IRQ, DRQ, BIOS cím paramétereket, 3 jumper sorban! Sok ISA-s kártyának NINCS BIOS-a, tehát boot winyót nem lehet feltenni rá (valaki írta, hogy scanner-hez). Csak félig igaz, nem találkoztam winyót nem kezelő SCSI kártyával. Csak BIOS nélkülivel (az Adaptec-nek is van). Ha van BIOS-a, azt a kártyán engedélyezni kell. Ez a BIOS hozzáfűzi magát az alaplapihoz, és annak a tudását kibővíti. Típustól függően lehet tovább állítani, vagy nem. Ha viszont nincs BIOS, akkor csak driver-rel tudod kezelni, bárkit akasztasz rá. Ez pedig legtöbbször az ASPI ! Tehát a kártya pontos típusa nélkül semmit nem fogunk tudni segíteni, hisz csak az Adaptec-nek jumperes ISA kártyából legalább 3 (1540 és régebbi), jumper nélküliből (switch-es + soft setup) (1542 a-b-c) is több változata van. A teljes hosszútól az ISA hosszig több db. Floppy csatlakozó van-e rajta? Mert ha igen, vagy a kártyán tiltod ki, vagy az alaplapon. Vagy előveszed a régi XT szabványt és beállítod második floppy controller-nek, és így már 4 eszközt tud kezelni a géped. DOS-ból is. Hurrá!

Tehát nem mindig kezdőnek való az SCSI, de ez ne hátráltasson. Sokkal jobb mint az IDE, komoly gépbe (jó server) csak ilyent tesznek. Persze nem ISA-t. Ha megvan a pontos típus, töltsd le a netről a specifikációját (jumper is,....), és akkor akár telefonon keresztül is van esélyed, hogy tudok segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) Lonsi


Lonsi
tag

Én nem fogok ezzel ennyit szenvedni. Köszi a segítséget srácok. Inkább veszek egy kisebb vinyót. Nincs véletlen valakinek egy IDE vinyó 1-2-3 Giga körüli?:)

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#22) liksoft válasza Lonsi (#21) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezzel meg abba lépsz, hogy ki tudja meddíg húzza. Ha napokon belül elhalálozik, akkor is Te leszel a hibás. Vastüdőre tenni régi gépet nem éppen hálás feladat. Nem irígyellek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23) Lonsi válasza liksoft (#22) üzenetére


Lonsi
tag

Már én is bánom, hogy elvállaltam ill. hogy fater összehozta nekem ezt a jó kis melót. Ez a mai nap ilyen iltra brutál. Hardver bontóban lehet venni ilyen kis vinyót? Mert ha nem jelentkezik senki megyek és veszek.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#24) liksoft válasza Lonsi (#23) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fent leírtam. Lutri. Inkább nézd meg, új kicsit (40G) 32GB limittel elfogad-e a gép. Ha igen, legalább a winyót tovább tudja vinni gépcsere esetén, és van rá gari. A bontós cucc csak saját felhasználásra ajánlott, és akkor is csak típusismeret mellett célszerű belefutni. Egyébként a 10G alattiak többsége fizikailag lefutotta a kilométerét.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25) Lonsi válasza liksoft (#24) üzenetére


Lonsi
tag

Egy bibi van még. Mégpedig az, hogy a P1-es bringa csak pár Gigáig látja a vinyót. A fazonnak mondtam a múlt héten, hogy lenne komplett gép, de erre az volt a válasz, hogy nem akar költeni rá annyit sem. Szóval ez abszolút patt helyzet.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#26) liksoft válasza Lonsi (#25) üzenetére


liksoft
nagyúr

A döglött lovat meg megkapod Te. Bravo.

Adatmentéssel foglalkozom. Imádom, amikor megjelenik valaki, hogy iszonyúan sürgős, fontos, fenn van az élete. Vizsgálati díjat nem tud fizetni, mert nem hord kp-t. Van új 5Mp-s MMS-es telefonja, A8-al elmegy. Én töröm magam, ugrik 2 hasonló ritka típusú drive, tiszta térben sikerül feléleszteni 6 óra után, pótoljuk a kollégámmal a sérült gyári adatokat, és lejön az anyagának a 98%-a hibátlanul. Mi összesen ketten dolgoztunk 3 napot, visszahozzuk az MP3 kollekciót, sex képeket, könyvelésben 8-10 számlát. Visszaszólunk, hogy kész, nettó 100 körül (nekünk többe van, de a piacon nem lehet többet kérni érte, tehát veszteséges, de legalább az anyag és tiszta tér ára megvan), mire közli, hogy ja, talált egy mentést, meg rájött úgy sem fontos, a titkárnő meg már úgyis újrakönyvelte. És csend, eltűnik.

Zebra: Két idős hölgy áll a szélén, autóval megállok, intek, majd közlik, hogy Á, ŐK CSAK BESZÉLGETNEK, NEM MENNEK ÁT.

Hát bohócnak öreg vagyok. Ha valaki nem fizeti meg a munkámat, nem áldoz új anyagra, keressen mást! Én annak nem dolgozom! Állandóan vissza fog jönni és az én F-mal fogja verni a csalánt.

Nyugodtan olvasd fel Neki ezt a levelet, ha ténylek nem hajlandó áldozni a saját gépére, és hagyd ott. Mást nem tudok javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27) Lonsi válasza liksoft (#26) üzenetére


Lonsi
tag

Teljesen igazad van, vannak ilyen fogtechnikusok és főleg azok a legrosszabbak, akik abszolút semmit nem értenek hozzá. A másik baj az egésszel, hogy apám munkatársa a fazon és nem akarok okoskodni, fatert kellemetlen helyzetbe hozni. Ezt az ügyet letudom és megmondom faternak ilyet többet haza ne merjen hozni és ne ajánlgasson, de teljesen igazad van és köszi a megértést.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#28) kem


kem
addikt

Sziasztok.

Szeretnék SCSI HDD-t a gépembe, a célom csak annyi, hogy gyorsabb legyen, mert tuningolt Barton lesz benne ha elkészűl 500MHz-es FSB körlül. Nem tudom hogy álljak neki, miket vadásszak a hardverpiacon. Milyen szabványok vannak ebből? Nem vagyok megrögzött file-csereberélős, szal 80Gb eddig bőven elégnek bizonyult, de SCSI-ből kevesebb is elég lenne. nem kell új nagyongyors cucc, de azért szárnyaljon:)
Mennyire hangosak ezek a HDD-k?

Köszi!

(#29) mh197 válasza kem (#28) üzenetére


mh197
senior tag

'' tuningolt Barton lesz benne ha elkészűl 500MHz-es FSB körlül'':C
wow, ez az 500mhz fsb nem semmi, vagy én vagyok nagyon lemaradva, esetleg ez a felszorzott érték, mint az intel-nél az 533,800,400 értékek??

Témához : SCSI király dolog. Ha lenne lém, raid-et csinálnék scsi-ból. Az már elég gyors mindenhez! Hangra hangosabb, mint a sima ide, de nem sokkal (legalább is amit eddig én teszteltem, hangosabb volt.) Talán vannak már folyadékcsapágyas csodák, amik halkabbak, :F:))

[Szerkesztve]

(#30) liksoft válasza kem (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

PCIPRO kártyás (és alaplapos) rendszerben UW320 mellett megéri az SCSI. De árban a többszöröse az IDE-hez képest. Kell ez Neked? Ha lejjebb adod, már a tempó miatt sem érdemes ezt választanod. A használtat felejtsd el.

Mh197 : Nem találsz halkabbat. Nézd meg a forgási sebességet (ne csak a csapágyazást figyeld), és az elérési időt. Ezekhez nagyobb teljesítmény kell, és az hanggal jár.

A folyadék csapágy pedig nem a hangja, hanem a könnyebb előállíthatósága miatt került a winyókba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31) kem válasza mh197 (#29) üzenetére


kem
addikt

Akkor ugy mondom,h 1000HMz lesz, a Te rendszered szerint.
Amugy Egy átlag P4 ami HT-s az 400MHz-en kezeli a ramokat szinkronban, annak 400 az FSB-ja, 200a hostclockja, és a 800 az az FSB kétszerese, amit nem tudom hogy hívnak. Ha tévedek, kérem valaki javítson ki!

Témához: akkor inkább SATA Raid-et választok.

[Szerkesztve]

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.