Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jasszer


jasszer
senior tag

Üdv!

Van egy Mustek 1200ED márkájú síkágyas LPT-s scannerem, csak működni nem akaródzik neki. Az a kérdésem h szerintetek megéri-e javíttatni, és ha igen akkor ezt hol érdemes megtenni... (asszem 1200 dpi, anno 16 rugót kóstált)
A gond az vele h szépen bescannelni a dolgot, csak a kép úgy néz ki mint kb a solarize filter a photoshopban... :(((

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#2) L3zl13 válasza jasszer (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz ha újonnan 16k volt, akkor nem lesz érdemes javíttatni...

Aki hülye, haljon meg!

(#3) jasszer válasza L3zl13 (#2) üzenetére


jasszer
senior tag

hja... max elviszem bontani, hátha... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#4) Drótszamár válasza jasszer (#3) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nem lehet, hogy csak kosz ment bele? Ha ccd-t (ugye az van benne) kellene cseréltetni, az biztos drága, ha lehet egyáltalán.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5) jasszer válasza Drótszamár (#4) üzenetére


jasszer
senior tag

Nos... egyáltalán nem értek hozzá sajna... :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#6) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

Nem lehet, hogy Moire effektust látsz? Ha nagyítod a képet, nem csökken a torzulás?

Pushy

(#7) jasszer válasza Pushy (#6) üzenetére


jasszer
senior tag

Hm... sajna nincs már meg a scannelt image, de az alakok stimmeltek rajta, viszont a színeket kb ''random'' módon ismerete fel, uaz a színárnyalat pár mm-rel arrél teljesen másképp jelent meg. Egy tízezrest scanneltem be, még a ~fehér papír részeken is többnyire fekete/szürke árnyalat jött ki... :(((

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#8) dipi


dipi
csendes tag

Szép napot!

Adott egy Visioneer 6100 USB szkenner. Probléma: Sötet az egyik oldala a beszkennelt képnek (úgy az előképnek, mint a véglegesnek). Mit lehet tenni?

Tippeket előre is köszönöm

Üdv
Dipi

Nem kell mindent érteni! Ha az ember mindent megért, akkor megbolondul... :)

(#9) jasszer


jasszer
senior tag

Nos... íme a scannelt kép:
[kép]

Van vmi tippetek h mi lehet a baja?
A régi adaptere tönkrement, lehet h túláramot kapott? :O

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#10) jasszer válasza jasszer (#9) üzenetére


jasszer
senior tag

up #10-re

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#11) jasszer


jasszer
senior tag

Senki sem látott még ilyet?! :F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#12) P.H. válasza jasszer (#9) üzenetére


P.H.
senior tag

Próbálj meg egy teljesen egyszínű lapot scannelni, a lapnál valamivel kisebb méretben (pl. 10 mm-rel kisebb szélesség/magasság), hogy a scannelt képen már ne látszódjon a lap széle. Ha a scannelt kép nem egyszínű, nagy valószínűséggel gond van a scanner-rel. Ha az egyszínű, de köze nincs az eredeti színhez, akkor megintcsak a scanner lesz a hunyó. Különben software- (illetve beállítás)gond lesz.

Első ránézésre úgy tűnik, mintha túl nagyra lenne a kontraszt állítva (ez teljesen egyszínű lapnál nem fog játszani), az is lehet, hogy nem melegszik be rendesen a scanner (Genius VividPage-nél a gyári driver rosszul méri a melegedésre szánt időt, ilyenkor a scannelt egyszínű lap a a tetején még azonos színű at eredetivel, lejjebb egyre világosabb). De ez csak tipp, egy egyszínű scannelés sokkal többet mondana (pontosan ilyet még nem láttam, de TWAIN-felületű scannelést programoztam/programozok).

Egy próbát még megér, hogy a driver-t újratelepíted, lehet, hogy a default beállítások mentek el.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#13) jasszer válasza P.H. (#12) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi az 5letet, megpróbálom. A driver ''zsirka'' új, kb. 6 órája van a gépen. És ezek természetesen az abszolút default beállítások.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#14) jasszer


jasszer
senior tag

Nos... íme az eredmény: hófehér lapon, kék(!!!) cd-doboz borítója.. :O
[kép]

Szerintem elkezdhetek szervízt keresni, ha 1általán érdemes...:F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#15) jasszer


jasszer
senior tag

éjjeli up

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#16) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

Nekem marhára úgy tűnik, mintha nem tudna rendesen kalibrálni. Ez a típus fénycsöves, vagy LED-es levilágítású?

Ha csöves, lehet, hogy nem tud elég fényerőt produkálni. Ezt okozhatta az adapter elszállása, ha túlfeszültséget adott, és rántotta magával a cső meghajtó áramköreit.

És lehet, hogy koszos (füstös) a referencia csík.

Én ezeket nézném meg.

Pushy

(#17) jasszer válasza Pushy (#16) üzenetére


jasszer
senior tag

Nos... a fényerővel szemlátomást nincsen gondja - legalábbis konstans az intenzitása ahogy végigcammog... Fénycsöves darab. Referencia csík - hűű... erről még nem hallottam. :(
Amúgy az értékéről nem tudok nyilatkozni, asszem 16k volt, 48bites színmélységben egy A/4-est 3,2 gigára hoz ki max. felbontásban... Nemtom ez mennyire mondható jónak, de nekem megfelelne.
Grayscale-ben így mutat a dolog amúgy:
[kép]

Ezen is látszanak a csíkok... lehet h a motor nem húzza egyenletes sebességgel a szekeret?! Mert nem pusztán a színekkel van ezekszerint probléma... :Y

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18) jasszer


jasszer
senior tag

up

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#19) Pushy


Pushy
tag

Most milyen táppal megy?

Pushy

(#20) jasszer válasza Pushy (#19) üzenetére


jasszer
senior tag

Jogos a kérdés... Egy mezei 12 V-os adapterrel. Bár központiztam fizikából (és még jó is lett-kb. 80%), elektronikával sosem foglalkoztam - létezik h a gyári adapter más áramerősséggel operál?!?!?! (v csak hülye a kérdés...)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#21) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

Nézd...
Ezek a szkennerek általában stabilizált feszültséget, aránylag nagy áramerőséget kérnek. Ezért kapcsolóüzemű tápot szoktak mellé adni (xxV, 1,5-2A). Ha egy stabilizálatlan (trafós) adapterrel (jobb esetben 500mA-1A) próbálkozol, még csoda, ha bármit csinál.

Pushy

(#22) jasszer válasza Pushy (#21) üzenetére


jasszer
senior tag

Ahoy!

Elméletileg 12V/1A...
Hááttt... megpróbálok magyar szervízt keresni, de mindent elárul a dologról az h a mustek hivatalos oldalán ennyi az infó a cuccról, oszt kalács:
Bővebben: link
Privát kérdés: szerinted megéri egyáltalán a fáradtságot?!

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#23) dipi


dipi
csendes tag

up #8

Nem kell mindent érteni! Ha az ember mindent megért, akkor megbolondul... :)

(#24) jasszer válasza jasszer (#22) üzenetére


jasszer
senior tag

up

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#25) jasszer


jasszer
senior tag

up

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#26) Pushy


Pushy
tag

Üdv!

Érdemben Canonban tudok nyilatkozni. Ott 10000+Áfa egy másik táp. Ez egy bruttó 15000Ft-os szkennernél húzós.

Ha rám halgatsz (és van USB-d) nevezz be inkább egy új Canon CS3000-be. Nem fogsz csalódni!

Pushy

(#27) jasszer válasza Pushy (#26) üzenetére


jasszer
senior tag

Rendben, azért kösz a segítséget. Szerintem megpróbálok azért kérdezősködni, ha nagyon nem lesz semmi, akkor benevezek később egy másikba... Mondjuk ennek a tápja kb egy 300 HUF-os kínaipiaci csodára hajaz, bár mivel egyedi könnyen lehet h drága... :(((

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#28) Tiburius


Tiburius
csendes tag

S.O.S!

Van egy Visioneer 6100 USB Scannerem amihez nem volt telepítő CD, ezért már mindenhonan letöltötem a telepítőjét és a telepítés hejet csak a telepítő vége jött be a Finis gombal.Létszi segítsetek. :O :O :O

(#29) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Adott egy Canon lide 20 (USB-s), ami megmakacsolta magát.
A Photostudio azt írja ki, hogy nem tud kommunikálni a scanerrel és nézzem meg a kábelt. A kábel rendben van, nyomtatóval működik.

Az egész scanneren egy gomb van, amivel a zárat lehet ki-be kapcsolni, a zár persze ki van véve. Csatlakoztatáskor a scanner ''felpörög''. Ja ha Wordböl próbálom, akkor is hasonlót ír ki.

Most akkor mi van, meghalt, lehet az ilyennel valamit kezdeni, már rég nem garis.

(#30) harry


harry
veterán

Van egy Caon Pixma MP180 multfifunkciós gép, amitóben ha csak magában akarom használni a scanner (pl másolás) akkor nincs gond, viszont ha PCre akarok beolvasni valamit akkor azt írja ki, hogy nem tud kommunikálni a scannerrel, Code 2,155,0. Mi lehet a gond?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#31) harry válasza harry (#30) üzenetére


harry
veterán

Közben kiderült, hogy a túl hosszú kábel (5m) okozta a problémát, mert bár a nyomtatásnál nem volt gond, de a scannelés nem ment. 1,5m-nél nincs gond.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32) misirulez


misirulez
senior tag

Hello!
Scannelnem kéne, és nagyon fontos lenne (egyéb okok miatt nemtudok elmenni vele akárhova)
szóval itthon van egy Brother mfc 210c tipusu fax gép ami képes scannelni, is de a gyári cd, sajnos már nincs meg.

Kerestem hozzá scanner drivert, és google segítségével talátam egy ilyet:

WHQL certified Printer Driver & Scanner Driver for USB 9,53MB

letöltöttem/kicsomagoltam, és kaptam két mappát, az egyik UK_eng, a másik US_eng cimű mindkettőben ilyesmi fájlok vannak:

xy.dl_
xy.cat
xy.inf
xy.da_
xy.hl_

stb-stb.

a lényeg, h nemnagyon tudok velük mit kezdeni...


PLS, valaki HELP

előre is nagyon köszönöm!!!!!!!


[Szerkesztve]

(#33) Jester01 válasza misirulez (#32) üzenetére


Jester01
veterán

Az új hardver hozzáadása varázslóban a saját lemez opcióra kattintva elnavigálsz az egyik mappába és remélhetõleg örülsz :)
Vagy egyszerûen explorerben az inf fájlra is kattinthatsz azt hiszem.

Jester

(#34) misirulez válasza Jester01 (#33) üzenetére


misirulez
senior tag

Köszi, vmi Brother Control Center nevű programmal végülis megoldódott...

sajnos nagyon gyenge minőségben scannel.... :(

[Szerkesztve]

(#35) Morbid


Morbid
tag

Üdv.

Adott egy CanoScan LiDE 500F típusú scanner.
A probléma a következő:
A CD-ről minden szükséges programot feltelepítettem, gépet újraindítottam, ezután csatlakoztattam az eszközt.
A windows xp (sp2-es) rendesen fel is ismerte, látszólag minden rendben.
A Vezérlőpulton a Képolvasók között meg is találtam.
Elindítanám a scanner programot, erre ezt a hibaüzenetet kapom:
''Release the lock switch, detach the I/F cable and reconnect. Scanner driver will be closed.''
A hibaüzenettel egyidőben a scanner kétszer felvillan, és tovább meg se mozdul.

Mi lehet a hiba?

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#36) Morbid


Morbid
tag

up

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#37) Morbid


Morbid
tag

Senki???

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#38) Morbid


Morbid
tag

pls help

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#39) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok!

Van egy HP 3500C scannerem, amit sokáig használtam, majd kb egy évig csak a dobozában porosodott és most újra használnám, de meg se mukkan. Kipróbáltam másik gépen, másik USB-kábellel, de semmi reakció, mintha nem is lenne bedugva. A táp mehetett tönkre vagy mi lehet a gond? Esetleg javítható, illetve érdemes-e javítani?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#40) G@ben válasza G@ben (#39) üzenetére


G@ben
addikt

Up!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#41) Kimmuriel válasza Morbid (#35) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Neten rákeresve a hibaüzire valaki a következő megoldást javasolta:

Hi,

I bought a canoscan 9950 (new) and had similar issues. I recall at the time it was due to the film loading frames I was using being incorrect.

Make sure that both the source and film size reflects that of the film type you are trying to scan.

Cheers


Egyébként eddig rendesen működött? Ha igen, mennyire vagy elégedett vele? Jóminőségű képet ad? Terveztem ugyanis egy ugyanilyen szkenner megvételét, de viszonylag kevés véleményt olvastam róla.

(#42) qestion


qestion
aktív tag

hi,

Van egy Mustek 600 CP -s scannerem,
feltelepítettem a drivert, WinXP,
világít rajt a zöld led,
csak mivel olvas be?
EGY DARAB GOMB NINCS RAJTA!!! :Y

Switch kábellel van összekötve a PC-vel,
Switch kábel a ''Computer'', ''Printer'' közül a Computerben van.

Hogy lehet scannelni? :Y :B :Y

a pálya

(#43) adik válasza qestion (#42) üzenetére


adik
őstag

Valamilyen szkennelő programmal próbáltad már? acquire-nek hívják a funkciót, pl PS, de valahogy az xp is tud magától, asszem a kellékek között van a startmenüben. Esetelg acdsee, vagy a gyári cd-n a szkennelő progi. :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#44) qestion válasza adik (#43) üzenetére


qestion
aktív tag

köszi a kulcsszót ''aquire'':),
XP-set kerestem, de nem találtam :(

[Szerkesztve]

a pálya

(#45) qestion válasza adik (#43) üzenetére


qestion
aktív tag

PS-sel tapasztalat:
1db A4-es lap, 10-sor kézírással, legalább 10percig tartott a scannelése, közben 100% processzorhasználat!

Ez normális? :O :Y

300-as alapbeállításokkal...

Mivel lehetne gyorsítani a scannelést?
Mivel lehetne a betűket felismertetni?

a pálya

(#46) didyman válasza qestion (#45) üzenetére


didyman
őstag

300dpi-vel egy A4-es lap eredményez olyan 24-36MB tiszta adatot, amit átizzadni a párhuzamos port jó esetben 2,7Mb/s-es sebességével, hááát...Hogy van beállítva az a párhuzamos port?ECP/EPP? DMA, IRQ van neki?
24/36bit helyett 8bit színmélység is elég, meg talán a 150dpi is. Kézírást felismreni pl. az Office2003-ban is benne lévő Microsoft Document Imaging tud, vagy a Recognita.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#47) qestion válasza didyman (#46) üzenetére


qestion
aktív tag

én laikusan arra gondoltam h fekete-fehérben gyorsabb lehet....,
de ha egy 5*5 cm-es fecnit scannelek akkor is végig tököli az A4-es méretet, ott fekete lesz.....

Hol lehet pontosan ezeket a ''butításokat'' beállítani?
Cél: a gyors scannelés.....

a pálya

(#48) didyman válasza qestion (#47) üzenetére


didyman
őstag

Van egy előnézet gomb is valahol, azt válaszd először, majd jelöld ki a kívánt területet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#49) qestion válasza didyman (#48) üzenetére


qestion
aktív tag

köszi, ez melyik programoknál van PS-on kívül?

a pálya

(#50) qestion válasza didyman (#46) üzenetére


qestion
aktív tag

Hogy van beállítva az a párhuzamos port?ECP/EPP? DMA, IRQ van neki?


1. Ezt hol láthatom/állíthatom?

2. Milyen minőség, méret kell, hogy egy táblázatot felismerjen 100%-osan egy program?


[Szerkesztve]

a pálya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.