Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  SB live 5.1 nem jo minőségű? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Vettem tavaly többek sugallatára egy ilyen kártyát, de az a gondom vele hogyha erőlködőre kiviszem a vonalkimenetétm akkor zúg rajta valami. Ezek télleg ijen xarok vagymi? Milyen alap sztereo kártya nyújt hifi minőséget?

prohardver vendég

(#2) Den válasza guest (#1) üzenetére


Den
veterán

Ott valami illesztési problema van.
Egy alap sztereo kártya sem nyújt hifi minőséget, sőt egy beépített kártya sem, bármennyibe is kerül.

www.simson4t.hu

(#3) cs válasza guest (#1) üzenetére


cs
csendes tag

Udv!

Nem lenne szabad (angyon) zugnia. Egy SBLive! nem valami nagy minoseg, de azert 2 nagy Ja*o hangfalra kierositve egy Te**nics AA erositovel alig eszreveheto a zugas (kozel kell hajolni a kozepsugarzohoz).
Ott tenyleg valami impedancia illesztes v. rossz kabel, esetleg egy regi erosito lehet a ludas.

Bye,
cs.

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Nekem a Live akkor zúg, ha bekapcsolom a mikrofonbemenetet. Ha kikapcsolom, semmi hangja nincs.

#tarcsad

(#5) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

És SB128-ról érdemes váltani Live-ra?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#6) guest


guest
veterán

Két éve használok SB Live!-ot és nagyon meg vagyok vele elégedve... A 128-al nekem nincsenek tapasztalataim, de a Live nagyon jó kártya, és elég olcsó is, érdemes rá beruházni!

prohardver vendég

(#7) andorpapa válasza guest (#6) üzenetére


andorpapa
őstag

Egyetértek, nekem is pont most 2 éve van Live-om, és nagyon jó, főleg azért, mert SB16-ról váltottam, egy új gép részeként.

Szóval nekem semmi bajom sincs a kimenetekkel, semmi zörgés, semmi, bár a PC-s hangfalon kívül nem szoktam túl gyakran másra kötni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) 9CS válasza guest (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Csatlakozom a Live! tulajokhoz. Nekem akkor hallható egy kis zúgás, ha a Win-ben hangosítok sokat, ha a hangfalon (Inspire 5300) akkor nem.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#9) sh4d0w válasza Dalai Láma (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha szükséged van a 48KHz-es mintavételezési frekvenciára pl. DVD-nézéshez, akkor igen. Ha ez nem valós igény, akkor felesleges... illetve ha PC-s házimozit szeretnél, akkor sem árt, ha van egy 5.1-et kezelni képes hangkártyád...

A zúgás pedig általában attól van, hogy alapban a mikrofonbemenet be van kapcsolva. Kapcsold ki és a hallható zajszint legalább a felére fog csökkenni. Teljesen nem fog eltűnni minden zaj, mert az alaplapról is áthallatszanak az elektromos zörejek és az általánosan használt IDE-eszközök is gerjeszthetnek, gerjesztenek zajokat. Ha valódi profi hifi cuccra vágysz, akkor a számítógépet hagyd ki a sorból.

https://www.coreinfinity.tech

(#10) guest


guest
veterán

Lehet már kapni külső Creative Audigy-t (Amerikában), de biztos méregdrága... :(

prohardver vendég

(#11) Freezura


Freezura
tag

Nekem SBLive 5.1 van rákötve egy Technics SA-100-as receiver-re JAMO hangfalakkal. Eszméletlenül szól a cuccom a szoba majd szét esik! A Technics CD-ben közel nem szól úgy az audio CD, mint a PC-en.Két dologra tudok gondolni:
- A Jack-RCA átalakító rossz és gerjed
- Nincs megfelelően földelve a géped(Havernál nincs a SB 32 zúg az erősítőn mint állat)
Minden jót!

(#12) guest


guest
veterán

A Live!-al nekem össz-vissz egy kellemetlen problémám van (lehet hogy ez más hangkártyákkal is így van...). Sz'al, ha átrakom hogy mikrofonról vegyen fel a Creative progija, akkor a CD Audió-ból eltűnik a basszus. Ahogy visszaállítom ''What You Hear''-re, a mély hangok újból előmásznak...

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  SB live 5.1 nem jo minőségű? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.