Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata xp install prob - help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Reac^


Reac^
őstag

K*vára tele van a tököm avval, hogy minden windoz installnál fél évet kell szórakozni mire rájövök, hogy install után, hogy tud bútolni.
De már vagy 3x megcsináltam ezt a múltban, és mindig elfelejtem. Vki help! A lényeg, hogy felmegy az XP SATA-ra és utána disk bút falióra !!! :(
Idáig úgy volt beállítva, hogy a SATA az a 3mas csatorna volt, de a hdd butnál a sata vinyo van elöl és mégsem bútol? Most átraktam, úgy, h a SATA az IDE-1, de így meg utólag nemtudom berkani a plusz 2 hdd-t meg a dvd-rw-t :(
Szal most mivan? hogyis kőne ezt? Abit IS7-E lap...

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2) MarKoo válasza Reac^ (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem csak neked van tele a tököd ezzel a problémával. Nekem nem működik a SATA winyó a PATA-val mert meghal az XP. Nem hiszem el, hogy a sok agytudor köcsög nem tudja kitalálni a megoldást rá. Ez vicc ami ezzel van! :\

(#3) Totyi válasza Reac^ (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Nekem így ment asszem is7-g biossal.Integrált cuccoknál beállítottam az only sata-t és onnan a raid-et asszem.Aztán a bios features(lehet nem jól írtam) a boot in device-t úgy állítottam,hogy az add in device legyen felül.Aztán alul a sata vigyó és legalul az ide vinyó.

(#4) Reac^ válasza MarKoo (#2) üzenetére


Reac^
őstag

Na most megy, de addig nem nyuxom bele, amig nem megy ugy, ahogy az elöbbi volt. De tudod az a lol, hogy már vagy 4x megcsináltam ezt, és mindan4x ennyit szivtam vele, hogy k*rvára butoljon meg lássa az öszes PATA-t...
Most kiprobálok minden bios opciot.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5) Reac^ válasza Totyi (#3) üzenetére


Reac^
őstag

Most én is szevendek ösze visza vele, de már Ch3on van a SATA és nincs PATA de bútol. Minnyar berakom a PATA-kat.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#6) al_age


al_age
senior tag

abit kv7-esem van, remélem hasonló a bios.

Advanced BIOS Features
Hard Disk Boot Priority
ezen nyomsz egy entert, utána látod a vinyóidat, amiket + és - billentyűkkel rakhatsz sorba

ja itt a sata vinyót nálam bootable add-in device-nak látja
a biosban az advanced bios features-nél kell beállítani, hogy mi is legyen a bootable add-in device, ott kell kiválasztani nálam az ''on-chip sata driver''-t vagy valami ilyesmit, mert alapból nekem egy ''bootable pci device''-t tesz be nemtommér:F

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#7) MarKoo válasza Reac^ (#4) üzenetére


MarKoo
őstag

Nekem se látja az összeset. 2 PATA raiden van 2 pedig csak úgy. És tesóm engem abszogatott hogy nem igaz, hogy nem tudom megcsinálni neki, hogy lássa az összeset. :( :U

(#8) Totyi válasza Reac^ (#5) üzenetére


Totyi
őstag

Próbáld ahogy nekem van,talán megy.Kb 20 percbe telt mire rájöttem.

(#9) Reac^ válasza Reac^ (#5) üzenetére


Reac^
őstag

Lecumh*t ez az egész keverés. Persze most meg működik.
Lehet ugy kellett volna eredetileg is telepiteni, hogy csak a SATA meg a DVD rom?
Mert most így müxik.

Ha már itt járunk, vhol olvastam, h van ilyen xp tweaker amitöl gyorsabban áll le az XP meg hasonlo fassag*k. Nincs meg veletlenul vkinek?

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#10) aperten


aperten
csendes tag

Valahol azt olvastam, hogy a satas vinyoknal a bootolást SCSI-ra kell állítani a biosban. Én sem értettem miért, de állítólag úgy megy. Persze, azt nem tudom ennél az alaplapnál is így van-e, de egy próbát rászánhatsz.

(#11) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
sata téren kezdő vagyok, ezért nézzétek el ha vmiben nincs igazam
most vettem egy uj konfiguráciot, amibe sata vinyo van és nem tudok rá telepiteni mert nem látja a rendszer a vinyot. Az xp telepitésénél odaadom neki a floppyt amin a driver van, de ezenkivul kell még vmi ? mert utána azt írja hogy nem talált telepitett merevlemezes meghajtot. Biosban hol kellene megnéznem és engedélyeznem ?

(#12) Totyi válasza Kobe (#11) üzenetére


Totyi
őstag

3-es hozzászólás.Integrált cuccnál be kell állítani a sata arid-et.Másképp nem látja.

(#13) moonman válasza Kobe (#11) üzenetére


moonman
titán

biosban a chip config vagymi alatt szokott lenni, asus pl előszeretettel nevezi a sataraid-et scsi-nak :) na ott engedélyez, aztán windows telepítőnek nyomj egy F6-ot, amikor kéri és ott add meg neki a floppy-n lévő drivert.

(#14) Trak válasza Kobe (#11) üzenetére


Trak
addikt

Ajánlom ezt a topikot, ebben van egy jó módszer:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=87307&arc=f[/L]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15) Totyi válasza moonman (#13) üzenetére


Totyi
őstag

Nekem nincs szükségem F6-ra;megtalálja anélkül is.

(#16) moonman válasza Totyi (#15) üzenetére


moonman
titán

azt csak egy esetben tudom elképzelni, mégpedig, hogy bele van hegesztve windows telepítőbe a sata driver. mert eredetileg nem támogatja.

(#17) gyga válasza moonman (#16) üzenetére


gyga
senior tag

nem hinném mer nemkem is megtalálja és nem kell neki a sata driver. ami érdekes ugyan amikor először raktam bele sata vinyót én is szívtam vele de másodikra ugyan az a opredszer ugy kúszott fel hogy örömvolt nézni sata driver nélkül, na erre varj gombot

[Szerkesztve]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#18) Totyi válasza moonman (#16) üzenetére


Totyi
őstag

Félreértettél.Nem azt mondtam,hogy nem kell silicon driver;hanem azt,hogy a driver eléréséhez nem kell F6-ot nyomnom.Megtalálja a telepítő a kislemez meghajtóban F6 nélkül is;bemásolja magának.


gyga:Havernak se kell;nem is kapott kislemezt az alaplaphoz.

[Szerkesztve]

(#19) moonman válasza Totyi (#18) üzenetére


moonman
titán

kislemezt én sem :) CD-t.

gyga: mivan ha nem hiszem? :))

(#20) Trak válasza moonman (#19) üzenetére


Trak
addikt

Akkor varrj rá gombot:DDD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#21) Totyi válasza moonman (#19) üzenetére


Totyi
őstag

Jó oké!:))Kapott egy cd-t,rajta az alaplapi driverekkel(hangkártya,chipset,usb2.0,lan stb)De nem kapott silicon drivert kislemez formában!!:))

(#22) gyga válasza moonman (#19) üzenetére


gyga
senior tag

nem kötelező. de e van. :)

A kisebbség is számíít, teszkó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata xp install prob - help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.